Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 87
Like Tree54Одобрявам

Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #31

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Явно мениджъра на brown goods в LG България дълго е празнувал....от 23,12 до 02,01. или е забравил да прати протокола още на 23,12
    What are brown goods? definition and meaning - BusinessDictionary.com
    доплащай 300 лева...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #32

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Или от сервиза са се оправдали с LG...

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #33

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    Днес взех протокола за замяна,бил е готов още на 23.12...но на LG България им са били необходимо 7 работни дни да го пратят на сервиза.
    Сега мъките продължават с магазина...нямат същия модел телевизор,настояват да взема C9 и да доплатя
    Можеш да вземеш друг модел или да си поискаш парите в брой според ЗЗП(прочети все пак за промени)!Така че,на тяхно место не бих се ежил.Не си казал точно какви са цените на върнатия и новия,но за тях е по-добре да ти го дадат без доплащане(вероятно),защото ако си вземеш парите след 1 месец ще си купиш желания модел (от друг магазин напр.)и ще ти останат малко.

    Сега видях по-напред в темата:
    ''Цената му беше 4 899 лева, а го купих за 4 200''

    Погледни закона и ако имаш право на връщане на парите си най-добре,но може да се съгласиш на замяна с C9,ако за магазина е по-добрата опция.Ако си върнеш парите ,аз лично бих взел B9,предвид разликите и цените към момента.Друга възможна опция е,ако разликата в цените на магазина е голяма,да вземеш B9 и ваучер за разликата в цената(това зависи и от магазина,все пак).
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...c9-p463417392/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p477718191/
    Този пост е редактиран от cable; 03-01-20 в 15:47.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #34
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Можеш да вземеш друг модел или да си поискаш парите в брой според ЗЗП(прочети все пак за промени)!Така че,на тяхно место не бих се ежил.Не си казал точно какви са цените на върнатия и новия,но за тях е по-добре да ти го дадат без доплащане(вероятно),защото ако си вземеш парите след 1 месец ще си купиш желания модел (от друг магазин напр.)и ще ти останат малко.

    Сега видях по-напред в темата:
    ''Цената му беше 4 899 лева, а го купих за 4 200''

    Погледни закона и ако имаш право на връщане на парите си най-добре,но може да се съгласиш на замяна с C9,ако за магазина е по-добрата опция.Ако си върнеш парите ,аз лично бих взел B9,предвид разликите и цените към момента.Друга възможна опция е,ако разликата в цените на магазина е голяма,да вземеш B9 и ваучер за разликата в цената(това зависи и от магазина,все пак).
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...c9-p463417392/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p477718191/
    Омръзна ми от всичко това честно да си кажа...изгубих сумати часове във висене и разправии...
    Заведох съдебен иск срещу "Магнум-Д"ЕООД с ЕИК 831674421 /търговецът който оперира на пазара чрез магазина Техмаркт/ за осъждането им да за ми заменят дефектиралия телевизор със същия модел и евентуално ако го нямат в наличност да ми присъдят платената продажна цена ведно със законната лихва от датата на образуване на делото до окончателното й изплащане, тъй като законът не ме задължава да получа друга вещ със сходни характеристики и предвид че вещта е родово определена
    Заведох и втори иск срещу Магнум и срещу Ел Джи Електроникс търговско представителство в България за присъждане обезщетение за неимуществени вреди за неудобствата, които са причинени на мен и семейството ми в периода от 29.11.2019г. до 03.02.2020г. - датата на получаване на протокола за замяна,тъй като затова време на сервизирането на изделието не съм го ползвал поради причина за която вносителя/продавача отговарят предвид установеното несъответсвие на изделието с предназначението му по договора за продажба и обстоятелството, че сервизът е подал информация към вносителя още на 23.12., а вероятно е установил факта, че дисплея няма да пристигне много по-рано /още на първата седмица от постъпването на уреда/
    Ако спечеля и си извадя изпълнителен лист ще искам от ЧСИ да проведе продан на някой телевизор, ще извикам и някоя жълта медия за цвят, и ще се погрижа доволно да се раздуха случая до максимално много потребители.
    Пуснал съм и два сигнала до КЗП за нарушение на чл.113,ал.2 срещу търговеца и LG, както и адвоката ми подготвя съдебен иск срещу националното правителство за допуснати нарушения при имплементирането на две директиви в областта на потребителските спорове и относно законовите постановки,които регламентират връщане на платената цена след 3 ремонта, респ.задължават потребителя да получи замяна, а не парите си
    Написах и писмо LG HQ и до централното им европейско подразделение с приложения на исковите молби
    Дет се вика ще си го преместят ама поне съм си свършил работата, от тук насетне е съда. Ако спечеля ще дам гласност, ако изгубя ще си платя разноските, но поне съм опитал.
    Утре отивам и си купувам нов телевизор, дано ми е на късмет тоя път и приключвам с тея педеруги

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Или от сервиза са се оправдали с LG...
    Точно, а от LG пък прехвърлят топката на сервиза,абсолютна педерастия
    Този пост е редактиран от shisharko; 04-01-20 в 04:22.
    VanDan, Gena_bs, svetlio1 и 3 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #35

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Браво.
    Още като четох подробностите разбрах,че адвокат ти е подготвял нещата.Предполагам,че закона е както съм написал по-горе....твое е правото да решаваш какво да получиш като обезщетение.
    Точно така трябва да прави всеки българин докато всички (вкл. институциите отговорни за прилагане на законите) разберат,че спазването на законите няма алтернатива.
    Вярно е ,че и на магазина се създават някои неприятности,но след като има закон трябва да се съобразяват и единственото към което трябва да се стремят е споразумение за по-удобно за тях обезщетение,а не протакане,грубо погазване на законите и др. подобни.
    Какво ще стане и кога е друг въпрос.Имаше едни спорове в друга тема как работят бг институциите и дали е по-лесно да се спазят законите ако си закупил тв-р от бг или Унгария/Румъния напр.,така че развитието на проблема представлява интерес.Според мен разлика,ако я има не е в полза на бг магазините,което се доказва от случая.Със съда може да стане в цяла Европа,а съвестното изпълнение на задълженията им вече го видяхме.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #36

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    shisharko
    Дай цитати на точките и алинеите на законите, по които ще съдиш изброените институции. Може да научим нещо покай адвоката ти.
    Пиши тук как се развиват нещата.
    Gena_bs и dodo_pv харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #37
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    shisharko
    Дай цитати на точките и алинеите на законите, по които ще съдиш изброените институции. Може да научим нещо покай адвоката ти.
    Пиши тук как се развиват нещата.
    Давам!
    По първия иск /според адвоката това е т.нар главен иск/ правната квалификация е чл.113,ал.3 вр с чл.114,ал.1,т.1 ЗЗП като според адвоката този иск има за цел да принуди търговеца да ми върне същия телевизор B7 /което е невъзможно/ и именно поради това, че е обективно невъзможно идва Втория иск за връщане на платената сума.Според адвоката без първия иск няма как да си получа парите.Също така в закона не съществува това което от LG и от магазина ми разправяха, че щом няма B7 заменят изделието с друго сходно със същите характеристики, т.е тук лъжат!!!
    Другият иск е по чл.113, ал.5 вр с чл.106 ЗЗП вр с чл.52 ЗЗД по договор магазинът е длъжен да ми предаде стока без дефект.Протоколът удостоверява че телевизора е с дефект /изрично е написано/ т.е самият сервиз посочва, че има неизпълнение на договпра за което продавача отговаря т.е това е основанието за неимуществените вреди, останалото е доказването на размера им. Според адвоката реалистичното обезщетение варира, но в случая утежняващото отговорността е че LG са знаели за дефекта и въпреки това са ме оставили по празниците без протокол и без замяна на телевизора, не съм чул новогодишното обръщение на президента и това ми е причинила дълбока травма, развалил съм събиране с 10 човека приятели заради липсата на телевизор и всички са ми са се подиграли ще съм на радио, отсръпнали се от мен, което пък е влошило самооценката ми и е довело до депресия
    Най-голямата цел е принуждаване на правителството чрез дело в Съда на ЕС в Люксембург да промени закона, за да не се налага на хората да минаават през такива дела и глупости, за да си вземат парите.
    И да в Унгария това няма да се случи, най-малкото ще се опитат да ме разберат.
    Аз започнах делата от безсилие и от това,че ме подмятат като някой малоумник и си мислят, че ще си трая.
    Никой да не си трае!Да си бори,защото борбата на отделния човек е борба на цялото общество и така ще стане промяната!
    Gena_bs, dodo_pv, svetlio1 и 5 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #38

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Много добре си го казал.Затова просто ще го копирам за да се прочете още един път от всички:

    ''Най-голямата цел е принуждаване на правителството чрез дело в Съда на ЕС в Люксембург да промени закона, за да не се налага на хората да минаават през такива дела и глупости, за да си вземат парите.
    И да в Унгария това няма да се случи, най-малкото ще се опитат да ме разберат.
    Аз започнах делата от безсилие и от това,че ме подмятат като някой малоумник и си мислят, че ще си трая.
    Никой да не си трае!Да си бори,защото борбата на отделния човек е борба на цялото общество и така ще стане промяната!''

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #39

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитати на членовете от ЗЗП
    Чл. 113. (1) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Когато потребителската стока не съответства на договора за продажба, продавачът е длъжен да я приведе в съответствие с договора за продажба.
    (2) (Предишна ал. 1 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
    (3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.
    (4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.
    (5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.
    Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113, той има право на избор между една от следните възможности:
    1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;

    2. намаляване на цената.
    (2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.
    (3) (Нова – ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Търговецът е длъжен да удовлетвори искане за разваляне на договора и да възстанови заплатената от потребителя сума, когато след като е удовлетворил три рекламации на потребителя чрез извършване на ремонт на една и съща стока, в рамките на срока на гаранцията по чл. 115, е налице следваща поява на несъответствие на стоката с договора за продажба.
    (4) (Предишна ал. 3 – ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.
    Чл. 106. За да съответства на договора за продажба, потребителската стока трябва да:
    1. притежава характеристиките, определени от страните по договора, и да е годна за обичайната употреба, за която служат потребителските стоки от същия вид;
    2. отговаря на описанието, дадено от продавача под формата на мостра или образец;
    3. е годна за специалната употреба, желана от потребителя, при условие че той е уведомил продавача за своето изискване при сключването на договора и то е прието от продавача;
    4. притежава обичайните качества и характеристики на стоките от същия вид, които потребителят може разумно да очаква, като се имат предвид естеството на потребителската стока и публичните изявления за конкретните й характеристики, направени от продавача, производителя или негов представител, които се съдържат в рекламата или в етикета на потребителската стока.
    Закон за задълженията и договорите
    Чл. 52. Обезщетение за неимуществени вреди се определя от съда по справедливост.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #40

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    А според руския закон за защита на потребителите трябва да ти върнат стойността на стоката. Но не тази в момента на покупката, а към момента на възникване на невъзможността за ремонт (там е 45 дни) или влизане в сила на съдебното решение. Ако продуктът е спрян от производство, то се възстановява текущата цена на актуалния такъв с еднакви характеристики на рекламирания. Като добавка и обезщетение, присъдено от съда.
    Въздържам се от коментар, касещ "хармонизираното" българско законодателство с това на EU.

    И обърнете внимание, че ЗЗП важи само и единствено за физически лица! Купиш ли стока от МЕТРО, от името на юридическо лице или на изплащане и си вътре с двата крака, ако нещо се повреди. Може да протакат ремонта на стоката докато изтече гаранционният й срок и да си я получиш в насипно състояние, примерно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #41
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    А според руския закон за защита на потребителите трябва да ти върнат стойността на стоката. Но не тази в момента на покупката, а към момента на възникване на невъзможността за ремонт (там е 45 дни) или влизане в сила на съдебното решение. Ако продуктът е спрян от производство, то се възстановява текущата цена на актуалния такъв с еднакви характеристики на рекламирания. Като добавка и обезщетение, присъдено от съда.
    Въздържам се от коментар, касещ "хармонизираното" българско законодателство с това на EU.

    И обърнете внимание, че ЗЗП важи само и единствено за физически лица! Купиш ли стока от МЕТРО, от името на юридическо лице или на изплащане и си вътре с двата крака, ако нещо се повреди. Може да протакат ремонта на стоката докато изтече гаранционният й срок и да си я получиш в насипно състояние, примерно.
    ***** не е Държава членка на ЕС и не е дерогирала националния си суверенитет, че да й транспонират лобистките директиви и регламенти.
    В случая тук проблема идва главно от недостатъчно сериозната институционална и властова позиция на КЗП, която не може да задължава търговеца да върне пари, не може и да запечатва търговския обект, може да констатира нарушения и да налага наказания глоби,които не се събират от НАП ако са под определен праг и така всичко си остава едно благопожелание.
    По-притеснителното е отношението на вносител,търговец към потребителя, а аз съм сигурен, че има много клиенти като мен, на които просто не им се е занимавало
    За описаната ситуация с Метро може би е вариант купувача юридическо лице да прехвърли стоката на физическото лице-потребител примерно управителя, но в лично качество и така да си реализира правата.
    Този пост е редактиран от shisharko; 04-01-20 в 23:15.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #42

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Сестра ми е адвокат в голяма софийска кантора .. преди време подари на нашите телевизор Самсунг ,който дефектира модела вече не се предлагаше и почнаха едни разправии с магазина не искаха да връщат парите .. накрая им заведе едно дело през кантората и върнаха парите като попове до стотинката .

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #43

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Като чуя Techmart и започва да ми се повдига,преди 2г. ме лъзнаха за един черен петък,но всяко зло за добро.Пиши като минат делата и успех.

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk
    Gena_bs одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #44

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Добре де... тези кретени ли са???
    След, като имаш протокол от сервиз и си съгласен с B9 нищо, че е на по-ниска цена, на тях, какъв точно им е проблема, че не искат да ти го заменят
    Настояват да вземеш C9 и да доплатиш, и след, като е очевидно, че така няма да се разберете защо не ти връщат парите
    Нали на базата, на този протокол, след това ще фактурират сумата, която си платил за дефектния ТВ на LG...

  18. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #45

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Определено веднъж взели ли са ти парите и не искат повече да се занимават с теб(иначе преди това са много любезни). Радвам се че виждам хора които си търсят правата. Браво.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся панел за телевизор SONY KDL32U2000
    От tonym във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-12, 15:48
  2. Продавам 54` телевизор PANASONIC TX-P54Z11E - със счупен панел
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-10, 15:04
  3. Помощ за дефектирал плеър
    От Ivo Wolfen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-08, 20:40
  4. Купувам дефектирал диск за лаптоп
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-08, 16:05
  5. Отговори: 16
    Последно: 21-10-07, 13:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе