Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 87

Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #16

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    Да и това го имаше, но с опресняване на картината се оправяше...реално този burn in не се покрива от гаранцията, освен това в гаранционните условия има клауза с която ограничават отговорността си до 12 месеца относно един
    С две думи една шапка пари за нерви и вече начевам 3 седмица без телевизор.Съхранението на оригиналния кашон който 160см.дълъг, демонтирането на стойката от стената, опаковането наново, уговорките със сервиза,чакането им в работно време за мен...напълно вгорчиха тази покупка
    Всеки телевизор може да дефектира, независимо от технологията. Всяка 65-ца е с подобен размер на кашона. За всеки 4К телевизор съдържанието е все същото...
    Мисълта ми е, че това което ти се случва е наистина много неприятно, но проблема ти не е конкретно в OLED технологията, а можеше да имаш същите грижи и при избор на LCD.

    Дано вземат и де изненадат скоро с оправен телевизор или ти дадат възможност да вземеш друг. Успех.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #17

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Братче... само мрънкане и оплакване. Нали в крайна сметка за това ти е гаранцията, ако се случи нещо да не го хвърляш, а да се намери решение...
    Трябвало да го сваляш от стена да го опаковаш... разбирам досадно и неприятно е, но какво искаш в крайна сметка?
    Да не мислиш, че някой е знал, че точно тази бройка ще има проблем.

    Имаш 30 дневен срок, ако не го оправят ти го заменят с нов или ти връщат парите.
    Ако нямат същия модел се заменя с модел наследник без да доплащаш.
    Вече, ако ти искаш различен модел или марка си доплащаш разликата в цената.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #18
    Здравейте, днес изтече 30-дневния срок по закон за отремонтиране на телевизора.LG Bulgaria Service Пловдив с неохота признаха,че дефектиралия панел е пристигнал на 17.12 от Полша,но въпреки всичко проблемът не е само в панела и линиите продължават да са видими.В понеделник ще ми издадат протокол за замяна, дайте препоръка към кой модел да се насоча, OLED 65E8 като че ли ми се струва добър вариант или да си взема LG LED и остатъка от сумата да ми я върнат...как бихте процедирали
    Благодаря за мненията Ви

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #19

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Първо си вземи протокола от сервиза с всички необходими атрибути: дата, населено място, име на организацията, изходящ номер на документа, подпис на оторизираното длъжностно лице с неговите имена или фамилия, печат на фирмата. След това си направи ксерокопие на този протокол, както и на всички гаранционни и платежни документи.
    Едва след това отиди в магазина и разбери какви са ти опциите в тази ситуация. Замяна, замяна с доплащане или връщане на сумата, която си платил.
    Нашите търгаши много рядко и почти винаги само под натиск връщат пари!
    Ако има вариант да си вземеш парите ще е най-добре, според мен. Сега по празниците не е ясно какво е останало в магазините и в какво състояние ще е то. Имам предвид върнато, разопаковано и т.н.
    Успех!

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #20

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    След като си гледал ОЛЕД тв да преминеш на IPS LCD ще ти идва да се гръмнеш ... особено вечер.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #21

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Вземи си парите и на спокойствие си избери друг OLED модел. Не пребързвай и никакво връщане към "остарялите вече" LCD. Успех!!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #22

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    shisharko
    Поискай замяна за LG 65C9

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #23
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Първо си вземи протокола от сервиза с всички необходими атрибути: дата, населено място, име на организацията, изходящ номер на документа, подпис на оторизираното длъжностно лице с неговите имена или фамилия, печат на фирмата. След това си направи ксерокопие на този протокол, както и на всички гаранционни и платежни документи.
    Едва след това отиди в магазина и разбери какви са ти опциите в тази ситуация. Замяна, замяна с доплащане или връщане на сумата, която си платил.
    Нашите търгаши много рядко и почти винаги само под натиск връщат пари!
    Ако има вариант да си вземеш парите ще е най-добре, според мен. Сега по празниците не е ясно какво е останало в магазините и в какво състояние ще е то. Имам предвид върнато, разопаковано и т.н.
    Успех!
    Копие на документите на дефектиралия телевизор ли? Оригиналите им ги предадох когато си взеха телевизора,но не се усетих да ги преснимам...
    От същия магазин ли трябва да се извърши замяната или може от друг? И в тази връзка ако издадат протокол за замяна как да си искам обратно парите след като те по закон имат право да избират замяна или връщане на сумата,реално ако откажат да върнат парите това би било правомерно...
    OLED C8 e с близо 1 200 лева над сумата която съм платил и минавам цената от 5 000 което ми се струва неадекватно предвид че нямам доставчик на цифрова телевизия,които да осигури 4к резолюция

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    shisharko
    Поискай замяна за LG 65C9
    Изглежда като да е по-нов модел от Е8 но магазина от който купих дефектиралия го няма в наличност....отново главоблъсканица

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #24

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Трябва да ти дадат аналогичен модел- такъв е B9.
    За кой магазин става въпрос?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #25
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Трябва да ти дадат аналогичен модел- такъв е B9.
    За кой магазин става въпрос?
    А с доплащане C9? И ще може ли с тоя протокол да искам отстъпка както при дефектиралия
    TechMarkt Пловдив
    Oтделно и че към момента ТеchMart имат само C9 другите им ОLED на LG са на по-ниска цена и не ги искам
    А какво би станало ако докато се туткам с тоя протокол оправят стария телевизор?Макар че казаха че ще го пращат в лаборатория в Корея

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #26

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Не може да искаш отстъпка като при старият ти телевизор.
    Ти си платил 4200 за B7, което покрива сегашната цена на авалогичният му модел B9
    Може да вземеш C9 с доплащане. + 300 лева

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #27

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Не ти ли обясниха каква е процедурата и какъв е срокът на замяната?
    Щом имаш протокола от сервиза, и да ти оправят стария телевизор нямат правно основание да ти го върнат.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #28
    Да споделя премеждията си...стана като турски сериал...с тоя телевизор...в изпълнение указанията на сервиза от петък 27.12, че днес 30
    12 ще получа заветния протокол за замяна чино се явих сутринта пак във въпросния сервиз...след 15-минутно установяване на самоличността ми и похвали затова как съм си пазел документите,кашона,стойката и крепежните елементи /сякаш малко невярващо, че щом някой вади 6-месечната заплата на служителката,за да си купи някакъв си телевизор,то тоя някой си едва ли честно и с труд ще ги е спечелил тея пари, а по-скоро ще да е някой си баровец,дето хич не му дреме за стойки и кашони и други щуротии/ със съчувствие ми сподели, че няма как физически да ми предаде заветния протокол,защото от LG Bulgaria не са го изпратили и с любезно ми каза да почакам още малко,било въпрос на време....Сърце мъжко кротко не стои и разбира се веднага звъннах на любимия си телефонен номер за клиенти започващ с 0700 /от Теленор вече ми звъняха да ми напомнят,че номерът се тарифира и че ако е секс-телефон чекията ми ще да е скъпа/,кротко изслушах за 30-ти път,че разговорът ще се запише и че личните ми данни са опазени, включи се оператор и отсече на високоговорител,че пртокол се издава от сервиза, което хвърли в смут русото изкушение пред мен,гледащо с недоумение, в монитора си,който отказва да принтира тоз протокол.Девойката кротко повика друга леля, а аз си чаках на горещата линия,държейки оператора да не го заеме, някой друг клиент на LG Bulgaria...след още 10-минутни спорове, операторът схвана,че сервиза си е отделно дружество, което си има политика и което чака нещо си от LG Bulgaria и страните доволни от разговора заключиха,че ще продължат кореспонденцията си по мейл, оставяйки ме след 20минутен разговор и изгубен повече от час работно време, че ще ми се обадят пак като "дойде физически"протокола...Русото изкушение закачливо ми се усмихна и каза, че ще ми се обади на връх Нова Година,смигна ми заговорнически в стил Вие сега какво извадили сте една пачка за телевизор пък ще си карате Нова Година вкъщи пред липсващия телевизор....ооо не вярвам това...с това приключи днешния епизод от сагата с LG Bulgaria i БГ сервиз

    За да завърша подобаващо загубената си сутрин, се прехвърлих в магазин Techmart-Пловдив с идеята да намеря управителя и да организирам замяната...да ама не...след неколкоминутно оглеждане една леля касиерка ме съжали и попита какво правя в 10 сутринта, казах й че търся управител и естествено тя с нескрито любопитство напери едни гърди и рече: "Момче и аз мога да помогна"...разказах й накратко ситуацията...помисли,помисли и отсече "А бе я ела при г-н Русинов"...тръгнах след нея и в края на магазина се отзовах пред някакъв импровизиран офис от пвц дограма с матиран плексиглас, зад който с тръпнещо очакване зачаках г-н Русинов,лелята се шмугна крадешком в стайчето и също толкова бързо се врътна обратно с нахилена муцунка изсумтя "Изчакай тука"...почна се чакането, минаха 5,10,15 минути, дойдоха 3 промотърки на банкови кредити да ми предлагат заеми за перални и двама служители да ме питат какво ми трябва...аз обаче вярвам и чакам упорито и безрасъдно височайшия г-н Русинов...след като наченах 11 часа започнах леко да се напрягам и потропах на плексиглас врата,показа се едно сънливо девойче с обилно акне,глуповато излъчване, защо й прекъсвам канцеларската работа...попитах за господина и девойката с поруменели страни,наведена глава и немалка доза свенливост рече "г-н Русинов още не е дошъл на работа, но аз мога да Ви помогна"...вече почти ми прималя, но благодарение на кравешкото спокойствие на девойката, тъповатия и шоглед реших пак да си разкажа историята...и воала девойчето, отвори страницата на магазина каза, че имат B9 и C9 и сериозно се притесни...с думите "Ако ви дадем B9 ще ви ощетим защото е по-нисък като цена от това коетонсте платили,значи С9 с доплащане" аз й казах че и на B9 съм съгласен само да приключим, но тя отсече,че така не може и че ще се консултира с мениджърския екип в София,записа ми телефона, пожела ми щастлива Нова Година и каза,че ще ми се обади като има решение..шмугна се зад пвц паравана доволна,че някой друг ще реши въпроса.

    Та защо пиша всичко това ли...LG Bulgaria е абсолютно некоректен за мен търговец, основният му варненски сервиз е тотално сбъркан и некоординиран,всеки магазин-търговец си прави каквото си иска...оставам без телевизор на Нова Година, да ми е честито!


    Зк

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #29

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    @ shisharko подкрепям те АБСОЛЮТНО и безусловно! Това е нашата, мила действителност за съжжж....!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #30
    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    @ shisharko подкрепям те АБСОЛЮТНО и безусловно! Това е нашата, мила действителност за съжжж....!
    Днес взех протокола за замяна,бил е готов още на 23.12...но на LG България им са били необходимо 7 работни дни да го пратят на сервиза.
    Сега мъките продължават с магазина...нямат същия модел телевизор,настояват да взема C9 и да доплатя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся панел за телевизор SONY KDL32U2000
    От tonym във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-12, 16:48
  2. Продавам 54` телевизор PANASONIC TX-P54Z11E - със счупен панел
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-10, 16:04
  3. Помощ за дефектирал плеър
    От Ivo Wolfen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-08, 21:40
  4. Купувам дефектирал диск за лаптоп
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-08, 17:05
  5. Отговори: 16
    Последно: 21-10-07, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе