LG OLED G6 (G64LW, G66LS) Review
https://www.choose.tv/us/tv/reviews/...64lw-g66ls_AIN
LG OLED G6 (G64LW, G66LS) Review
https://www.choose.tv/us/tv/reviews/...64lw-g66ls_AIN
Това чудо в тъмните сцени на видеото с хеликоптера дали ще го оправят
А ако не е възможно да го оправят чрез ъпдейт, може просто да го нарекат ретро филтър![]()
Този пост е редактиран от casal; 12-06-26 в 23:55.
Егати разликата:
C8L - G6
![]()
Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-06-26 в 10:10.
Нормално, LG си е LG. Най-добрият олед на пазара. Въобще няма място за сравнение с чайниците. Само дано успеят да се задържат заедно със Samsung, че ако и те развеят бялото знаме, лошо.
Сякаш и много високата яркост при китайците разваля нещата. Бялото прелива , губят се детайли, упралението на процесите от Китай някак куца. Около ъглите лоша осветеност. Прави като кръг.
В същото време платени тубери и "пубери" ни убеждават за близостта на китайското качество до олед и марково![]()
Този пост е редактиран от brotzki; 13-06-26 в 11:03.
За дефекта на скъпото LG се мълчи, а пак се намесват китайците - българска работа, че и расистка![]()
Здравейте, LG OLED65G66LS ,дали се предлага някъде на българския пазар?![]()
У нас официално се предлагат само варианти 61, 62, 63.
попитай в Plesio
https://plesio.bg/televizori-c-69980...[]=OLED+TV
LG OLED 77G6 (G64LW / G66LS)
https://www.wybierz.tv/telewizory/te...lg-oled-g6_AIN
Сравнявате с китайчето, ама G6 е по-назад като bt.2020 покритие и преливане на тоновете, даже е доста видимо в някои сцени.
Само да попитам, кой видео-материал е записан в bt.2020 ?
Филмите оригинално са в DCI-P3, а допотопните телевизии у нас още излъчват в rec.709
В Германия - 83C69LB.AEU - за 3000 евро с включена доставка. След това 300 евро кешбек.
http://www.hifi-forum.de/index.php?a...stID=1298#1298
Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-06-26 в 19:41.
Всъщност в ревюто пишат че има добро сливане на цветовете, но свалят оценката в тази част заради видимия дефект/проблем. На снимките се вижда нещо като ситна мрежа и едва ли са пикселите, защото на G5 и други телевизори това го няма. Все пак една камара пари и да се надяваш евентуално да го оправят...
А относно bt.2020 - да знам че за момента не се поддържа много, но нали се стремят да навлиза все повече занапред. Има примерно игри, които го използват.
https://www.avforums.com/threads/lg-...#post-33496327
D-Nice измери G6 след новия фърмуер OOTB (все още не е калибриран) и потвърди, че FMM е станал по-ярък :
стар:
HDR FilmMaker 43.11.66
1%: 3322 нита
2%: 3318 нита
5%: 3145 нита
10%: 2540 нита
25%: 1223 нита
50%: 737 нита
75%: 550 нита
100%: 457 нита
нов:
HDR FIlmMaker 43.11.1967
1%: 3465 нита
2%: 3458 нита
5%: 3278 нита
10%: 3004 нита
25%: 1482 нита
50%: 733 нита
75%: 546 нита
100%: 454 нита