Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42

Linux XP Desktop

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #31

    Re: Linux XP Desktop

    @Ghost - работата е ясна - искат да цъкат с мишката и да стават нещата...
    и от тук идват проблемите, обикновенния узер от "Command Prompt" настройки и скриптове не разбират, камо ли да си прекомпилира драйвер или пакет... Иска много четене - едното да разбират Линукса като база в общия смисъл, второто специфичните отклония при дадена дистрибуция... и тн...
    А от програмна гледна точка от към GUI (KDE,Gnome, X.....) приложения, работата е отвратителна....
    Май си говорехте за (к)убунту малко по-горе? Ами ако не ме лъже паметта то си има перфектен графичен интерфейс за управление на пакетите... Както и сусе, мандрива май и федора...
    по хубаво определение на понятието user friendly не бях срещал!

    но имам чувството, че и линукс потребителите искат това
    Замислям се над факта, кое ми е по-удобно
    #ip a a 192.168.3.5/24 dev eth1
    или
    цъкане на start->settings->control panel->network connection->local area connection 2->properties->tcp-ip settings->advanced след което попълване на цифрички между точки и 15 натискания на ок
    вариант 2
    #rpm -e packet-name
    или start->settings->control panel->add/remove programs (чакане няколко минути, днес бяха 7) ->цък цък с мишката
    това са ми пресни спомени от неща които правих последните ден два и на джамците и на линукс.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #32

    Re: Linux XP Desktop

    АМИН!

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #33

    Re: Linux XP Desktop

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Замислям се над факта, кое ми е по-удобно
    #ip a a 192.168.3.5/24 dev eth1
    или
    цъкане на start->settings->control panel->network connection->local area connection 2->properties->tcp-ip settings->advanced след което попълване на цифрички между точки и 15 натискания на ок
    вариант 2
    #rpm -e packet-name
    или start->settings->control panel->add/remove programs (чакане няколко минути, днес бяха 7) ->цък цък с мишката
    Именно за тази "лаконичност" харесвам slackware, не че в другите дистрибуции не е достъпна, но имам чувството, че създателите на някои дистрибуции се срамуват от тази лаконичност и се прехласват малко повече отколкото трябва (по мое скромно мнение) по визуалните ефекти на Графичния Потребителски Интерфейс.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #34

    Re: Linux XP Desktop

    Четох, четох... до едно време. И двете ОС си имат плюсове и минуси. Ако редовия потребител знаеше какво може да прави в DOS Propmt-a... Слака е хубаво нещо, винаги на единия дял имам инсталиран. Опитах около 40-ина , а може би и повече Линукси и БСД-та и не съм се спрял още на нищо точно. Ако някой иска да е а ла Уиндоус да пробва PCBSD - новите пакети си идват с всичко необходимо за тях. Няма зависимости, няма онлайн инсталации. По този начин се дублират много неща, но за обикновения потребител е изключително лесно. Инсталацията на нови програми със сигурност е с по-малко цъкания от Уиндоус. Изтегляш pbi пакета, въвеждаш админска парола и всичко е 6. Оставям настрана професионалните програми, но хайде дайте ми един пълноправен Линукс аналог на UltraISO ! В loopback може само да се чете. Има kiso, isomaster, но не вършат много работа. А сега дайте ми един фиреуол за Уиндоус, който да вдигнеш с команда на един ред! Всичко си има и силни и слаби страни.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #35

    Re: Linux XP Desktop

    Моето мнение съвпада с това на Ru-boy че ликукса доста е задминал уиндолса ... има емулатори за линукс чрез които се подкарват приложения за уиндолс... Как е показано на скреен-шота линукса може да бъде пробразен като уиндолс но обратното не мисля че е възможо... ето един клип как изглежда моят Linux Ubuntu Цък

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #36

    Re:Linux XP Desktop

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    ..Замислям се над факта, кое ми е по-удобно
    #ip a a 192.168.3.5/24 dev eth1
    или
    цъкане на start->settings->control panel->network connection->local area connection 2->properties->tcp-ip settings->advanced след което попълване на цифрички между точки и 15 натискания на ок
    вариант 2
    #rpm -e packet-name
    или start->settings->control panel->add/remove programs (чакане няколко минути, днес бяха 7) ->цък цък с мишката
    това са ми пресни спомени от неща които правих последните ден два и на джамците и на линукс.
    На кратко - и да и не! Просто много зависи кого питаш. Ако е програмист е едно, но ако е обикновен потребител е съвсем друго. Това е все едно да питаш един автомобилен инженер и един обикновен шофьор коя кола е по-хубава? Първия ще има съвсем различни възгледи за хубава кола от втория.

  8.  
     
  9. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #37

    Re:Linux XP Desktop

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Аз твърдя, че GNU/Linux е по-добрата операционна система в сравнение с MS Windows и че има повече предимства.

    Ти така твърдиш, но аз например не твърдя така. Повярвай много хора го твърдят това. Ако не вярваш направи едно проучване на колкото си искаш потребители и ще видиш какъв ще е отговора. Причината е че масовият потребител търси ОС достъпна и ясна за него, за да може да я ползва. Такава се явява Windows макар и с някои уговорки. Линукса въобще не е такава, защото за да я ползваш трябва едва ли не вишо образование за компютри да имаш. Това е главния минус на тази ОС. Тя не е направена за масовия потребител! Ако направиш анкетата само между системни инженери то е ясно какъв ще е отговора, но не всички са такива на този свят. Ей това трябва да го проумеете!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #38

    Re:Linux XP Desktop

    Хора линукс-а не е ОС за развлечение както е windows-a . Не се заблуждавайте, че може да минете на линукс без конкретна причина и той да ви хареса. Вече от 10год. се занимавам с линукс и съм се убедил, че това не е операционна система която може да замени Windows !
    Linux-а е по-добър от windows в две неща - 1. по-добър е за сървъри ; 2. по-добър е защото е безплатен
    Линукс си струва да се използва на компютри в офиси, където пс-то се ползва да се попълват данни в таблици, да се пишат документи и за facebook. Струва си да се използва за сървъри, понеже дава много по-добър контрол над данните от колкото windows сървърите. При всички други обстоятелства едва ли някой нормален потребител ще ползва линукс повече от 2-3 месеца.
    Относно дистрибуциите.. аз много много не съм ги опитвал. Важното е каква основа се използва.
    Ubuntu е хубав, но когато аз го ползвах не останах много доволен. Предпочитам чистия Debian, по-стабилен е и не е толкова омазан. Тези дистрибуции, в които е наблегнато всички настройки да стават графически обикновенно не са много сполучливи.
    - Slackware !! Той ми е слабост, най-стабилния Linux който съм използвал някога. Той е създаден да го настроиш, да бутнеш компютъра в някой шкаф и да не го пипаш. Бях си направил в къщи един малък сървър, настроих си го , сложих кутията в един шкаф и не го барах в продължение на 2-3год. Мисля че по едно време имаше към 8-9 месеца uptime :-). Много много стабилен линукс. Малко по-труден е за настройка, но пък каквото барнеш си работи.
    От около година и нещо преминах на FreeBSD - също много стабилна OS. Донякъде става и за всекидневно ползване, което доста ме изненада. Преди 6-7год. беше доста дървен, но сега е определено гъвкава система. Дори мога да кажа, че е подходящ за мераклии новобранци . Но трябва да се четът хелпове и т.н.. Според мен дори вече по-лесен от Slackware, a преди BSD системите ми се струваха кошмарно трудни

    Съвета,който мога да дам към хората които искат да се занимават с линукс е -
    ако искате да видите какво е линукс, понеже имате свободно време. Тогава си запишете SuSe или Ubuntu (Debian).
    ако искате да си направите някой домашно сървърче, малка мрежа или нещо подобно - FreeBSD или Debian, а ако наистина сте мераклии Slackware. Според мен можеш ли да се оправяш със Slackware, може да се оправяш и с всеки друг линукс.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #39

    Отговор: Linux XP Desktop

    Izviniavam se za latinicata!
    V momenta sam bootnal edno CD s Fedora.
    Moje li niyakoi da kaje kak da si kopiram sadarjanieto ot flashkata na tvardia disk.
    Mnogo molia za pomosht!
    Kade mu e terminala na tazi Fedora?!

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,623
    #40

    Отговор: Linux XP Desktop

    Each time, if I want to use terminal, I press super key, typing terminal in search box, and enter to select terminal icon.
    Беше ми по-лесно да го сърчна от колкото да го напиша Ненавиждам новият Gnome, първото нещо което правя е да си върна старият MAC вид на Gnome classic.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #41

    Отговор: Linux XP Desktop

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie Виж публикацията
    Izviniavam se za latinicata!
    V momenta sam bootnal edno CD s Fedora.
    Moje li niyakoi da kaje kak da si kopiram sadarjanieto ot flashkata na tvardia disk.
    Mnogo molia za pomosht!
    Kade mu e terminala na tazi Fedora?!
    Ами много просто.
    1. Включвате флашката в УСБ порта
    2. Избирате файловете които искате да копирате и ги маркирате
    3. Избирате диска които, на които искате да копирате файловете, (ако го няма на десктопа) потърсете го в mount/dev

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #42

    Отговор: Linux XP Desktop

    понеже няма тема за Linux на лаптопи, ще постна новината тук

    Linux стана опасен - едно от ядрата на системата може физически да деактивира дисплея на лаптопа, макар и не на всички модели
    Рискови модели на Intel CPU



    Linux ядрото 6.0 беше пуснато наскоро и версия 6.1 е планирана да бъде пусната скоро. Много потребители обаче все още не са преминали към него. И както се оказа, има проблем в едно от старите ядра, което засяга видео подсистемата. Може физически да повреди дисплея. Това се отнася за ядрото на Linux 5.19.12, но във версия 5.19.13 проблемът беше решен.


    Провалът засяга само лаптопи с процесори Intel, които работят с дистрибуция, базирана на ядрото Linux 5.19.12. Проблемът изглежда е свързан с графичния драйвер на Intel, който кара дисплея да мига бързо в бяло. Един от инженерите, който участва в разработването на ядрото на системата, обясни, че това е некоректно забавяне на захранването на LCD панела. Поради това дисплеят може да се провали, защото просто не е проектиран да работи в този режим дълго време.


    Отбелязва се, че проблемът се е проявил на лаптопи, където екраните са били директно свързани към интегрираното видео ядро. Също така беше подходящо за модели с Nvidia Optimus и някои модели с Radeon графика (ако има такива).


    Отбелязва се, че лаптопи с процесори AMD, конвенционални и хибридни, не са засегнати от този проблем. Също така, разработчиците посъветваха да не инсталирате "проблемната" актуализация за тези, които не са имали време да актуализират.


    https://www.phoronix.com/news/Intel-...-Linux-5.19.12
    https://www.tomshardware.com/news/li...aptop-displays

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Desktop
    От black_knight във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 08-03-12, 10:14
  2. Remote Desktop
    От centrino във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 27-02-08, 13:15
  3. remote desktop
    От mitak във форум Windows
    Отговори: 20
    Последно: 22-05-06, 12:06
  4. Debian for Desktop
    От krasi във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-04, 17:18
  5. XP Desktop Themes
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 25-07-02, 23:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе