Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 17 от общо 17

Много въпроси за Slackware 9.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    7
    #16

    Много въпроси за Slackware 9.1

    Slack 9.1 има огромна разлика в производителността ако използваш заложеното в него ядро 2.4.22 или някой от по-новите ядра. Аз лично съм направил всяко от тези неща които се опитваш ти да направиш, но с цената на много усилия и време (поне около 3 месеца)



    За най-лесно подкарване на звук ти препоръчвам да не се опитваш да ползваш OSS, защото не вади качествен звук и има забавяне, което дразни. Същото се получи като се опитах за ползвам и вградения в 2.6.2, 2.6.3, 2.6.4 ALSA. Изтеглих си от www.alsa-project.com версия 1.0.3 на ALSA - те са 4 основни пакета и компилирах (аз съм с Creative CT5990 или ENS1371) при което се получи много задоволителен резултат - имам по-качествен звук от този на WinXP driver-те. Но това след като си настроиш и компилираш кернел 2.6.3, 2.6.4 или гледам че има вече и 2.6.5.



    Колкото до LILO основния проблем е да си го инсталираш или в Superblock-a на Linux-дяла или в MBR-a. В първия случай обаче трявба да се увериш че активния дял ти е именно той, иначе няма да ти зарежда. cfdisk e една много добра програмка за да си направиш някой дял активен - не забравяй да щракнеш write преди да дадеш quit. Колкото до настройването на LILO лично не ти препоръчвам да ползваш графичните варианти. Много са бозави. Най-добре прочети man-a на lilo.conf и си редактирай файла сам. Никой не е казал че е лесно. [8D]



    Колкото до кирилизацията, вградената в КДЕ на мен лично ми върши много добра работа. Само че трябва да си настроиш клавишни комбинации за смяна който не се афектират от смяната на клавиатурните подредби. Или една с латинската буква и една с кирилската буква. Като цяло кирилизацията на КДЕ не е блестяща, но е достатъчна за нормална работа с бълграски сайтове и документи с българско съдържание.



    А за филмите в КДЕ-то има Xine един player който има малко сложен интерфейс но отваря всички avi файлове, които съм пробвал. Не зарежда субтитри автоматично, това е минус. Има малко по-нова версия която ги зарежда автоматично и има малко повече опцийки. Но трябва да я изтеглиш и компилираш. За мен беше по-лесно от колкото да се боря с прехваления mplayer, който така и не успях да компилирам като хората.



    Надявам се да съм помогнал с нещо. Ако имаш въпроси пиши и питай на воля.

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #17

    Много въпроси за Slackware 9.1

    Ако нещо не работи или просто искате по-нова версия, но имате проблем с компилирането (или просто не ви се занимава):

    1. Проверете http://mirrors.unixsol.org/slackware...ent/slackware/

    2. Ако там го няма, проверете http://www.linuxpackages.net/

    3. Ако и там го няма, тогава вече се борете с компилации

    4. За кирилизация (а и други настройки): http://georgi.unixsol.org/iclub/#bg

    5. Когато давате съвети, изказвайте се смислено и разбираемо, и най-вече не говорете глупости, които не са ви ясни дори и на вас (имам предвид ORDER)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Дилема .. въпроси много...
    От Symptom във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-11-12, 19:28
  2. Неориентиран с много въпроси...
    От trubadur_73 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 01-12-11, 09:16
  3. Отговори: 86
    Последно: 25-01-09, 18:18
  4. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 12:15
  5. много въпроси
    От IBANEZ_ във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 30-04-05, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе