Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 66

Избор на Mр3 плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #46

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Ето какво се получи. Свтльо, в момента го пуснах да се ъпдейтва.
    https://www.youtube.com/watch?v=9dKQ...ature=youtu.be

    - - - - - - - - - -

    Нещо не мога да се оправя с приложението на телефона. В началото като го инсталирах и влязох в него непрекъснато ми излизаше съобщение, че не е намерено устройство, макар че си го показваше и показваше менюто. В менюто на приложението има и Мy Smartphone. В менюто на Онкиото телефона не се вижда. Като влязох в My smartphone и виждам музиката в телефона и мога да я пусна. Обаче както си свири, спира и излиза съобщението, че не е намерено устройство. В упътването пише, че ако има такъв проблем трябва да се въведе ръчно постоянен IP. На Онкиото показва IP XXX.XXX.1.3 и аз го въведох. Почна се едно неперекъснато "conecting...", вече съобщението, че устройство не е намерено, не излиза, но и вече като натисна My Smartphone и показва непрекъснато "conecting...".
    Сега не мога да видя телефона и не мога нищо да пускам от него. Обърках се съвсем....

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #47

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Дайте малко акъл, моля.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #48

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Рестарт на всички устройства ? Някоя защитна стена в рутер или друг вид криптиране да пробваш ...
    Няма ме много по мрежовите връзки, но ми прилича на такъв проблем .

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #49

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Е, точно там някъде е проблема. Лаптопа, и той се изключи от homegroup и не мога да го присъединя вече. Иначе си е вързан в мрежата през Wi-Fi. Онкиото не го вижда,както и телефона, макар че лаптопа вижда онкиото и тел го вижда. А бе ще викам някой да дойде да се оправя. Иначе си свири много добре, особено ако записите са качествени - направо кристален звук вади.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #50

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    По скоро е до настройки на мрежата. Трябва всички устройства да са наприме 192.168.10.ХХ като за начало. А зависи и останалите ти настройки какви са ...

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #51

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    При мен са 1.1; 1.2; 1.3 и т.н. - той рутера си ги раздава предполагам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #52

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    При мен са 1.1; 1.2; 1.3 и т.н. - той рутера си ги раздава предполагам.
    Той ги раздава, но ти си сложил на устройството (онкио) ръчно 192.168.1.3 обаче рутера ти не знае и дава този адрес на още някой в мрежата и става дублиране. От там всичко се обърква. Това е предположение, но е доста вероятно. Имаш 2 варианта, да влезеш в настройките на рутера в кофигурацията на DHCP server.
    1. Виждаш какъв lease му е зададен, примерно 192.168.1.2-192.168.1.240 ако е така сложи на онкиото ръчно адрес след последния адрес който дава, примерно 192.168.1.241 (имай предвид, че са до 254 по висока цифра не слагай)
    2. Оставяш онкиото да си взема адрес автоматично, от настройките на рутера, виждаш кой му е адреса и мака и му задаваш статичен, така дхцп сървъра, ще резирвира този адрес за онкиото и няма да го дава на друг клиент.
    Имаш и трети вариант, да направиш lease time да е някакво голямо число, че да ги сменя на седмица примерно (в повечето настройки числата са в минути, трябва да си ги сметнеш колкото ти трябва)
    А може и да е съвсем друг проблема, примерно телефона ти да си изключва wi-fi като заспи или се заключи или нещо подобно (има такива опции с цел пестене на енергия)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #53

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    С мрежите е трудно от разстояние да се гадае. Ако имаш по запознат приятел го помоли да погледне каква точно е ситуацията. За всеки случай върни фабричните настройки на Онкиото и рутера(ако си пипал нещо в него). Може проблема да е и от антивирусната, но докато не се огледа лично ...гадаем.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #54

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Да, така е. Ще се оправя, когато се поосвободя малко. Благодаря за насоките.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #55

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Имам нужда от малко помощ. Смених рутера и дадох ново име на мрежата и нова парола. Онкиото въобще не я вижда под новото име. Вижда всички комшии, но моята мрежа я няма. Върнах го към фабрични настройки и ми изкара съобщение за ъпдейт: Please update! Push buton!. Натискам enter и започва да се ъпдейтва/уж де, то няма мрежа/ и дава Eror 0-83 и няма излизане от там. Като го изгася и включа - пак отново иска ъпдейт. Как да изляза от този омагьосан кръг?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #56

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Да свалиш ъпдейта на флашка и после в Onkyo-то пробва ли?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #57

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Да, току що. Не видях друг никакъв начин да изляза от тази опция за ъпдейта.
    Ъпдейтна се от флашката, инициализира се и тръгна, намери си и мрежата и всичко е ок!
    Благодаря, Светльо!

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #58

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Най после ми остана повечко време и сглобих цялата системка. Добре се получи.

    Изпратено от моят ZTE A2017G с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #59

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Браво, добре се е получило !
    Харесва ми аналоговата техника


    Аз тая година стигнах само до смяна на основни и център - на ред са грамофон (туй ми е "мечта" още щом изхвърлих стария соц. таралясник), субуфер и съраунди ...

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #60

    Отговор: Избор на Mр3 плеър

    Аз махнах и цялото 5.1 озвучване и съм вече само на класически две колони. Филмовата част/ресивър, фронт, съраунди, съб и т.н./ на друго място.
    Предпочитам добрия музикален саунд, за филмите си има кино.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор мултимедиен плеър
    От tany във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-13, 20:07
  2. Избор на 3D мултимедиен плеър
    От zakata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 16
    Последно: 28-11-12, 15:21
  3. Отново за избор на плеър
    От listening във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 57
    Последно: 04-10-11, 05:36
  4. Избор на DVD плеър с HDMI
    От zaks във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-08, 08:54
  5. Избор на DVD плеър Elite
    От SashoXP във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-07, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе