Резултати от 1 до 5 от общо 5

Panasonic 42" PY 70 - за и против

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #1

    Panasonic 42" PY 70 - за и против

    Тази тема реших да я пусна за собствениците на въпросното ТВ.
    Тук да споделят впечатленията си.
    Решил съм и аз да се присъединя към отбора.
    В момента в Техномаркет Варна е на цена 3 399 лв.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    624
    #2

    Re: Panasonic 42" PY 70 - за и против

    аз го взех на промоция за 2499лв
    доволен съм от покупката
    ако нещо ви интересува питайте
    в момента ми е вързан към компютъра през HDMI порта и работи на фул резолюция - филмите изглеждат страхотно

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    33
    #3

    Re: Panasonic 42" PY 70 - за и против

    А как е с Канал1 или бТВ?
    От къде го купи? Май в Техномаркета го видях за 2600лв., добре изглеждаше на пръв поглед.

    P.S. От къде купи кабела и какви пари? Видеото на компютъра имаш ли HDMI или си с преходник DVI-HDMI?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    624
    #4

    Re: Panasonic 42" PY 70 - за и против

    хе,хе много въпроси
    купих го от техномаркет - беше на промоция до 13март
    кабела HDMI го взех от компютърна фирма- някъде към 11лв струва
    компютъра ми е с дъно на гигабайт GA-73UM-S2H и струваше малко над 90$ без ДДС. сега това дъно го няма, но имат в МОСТ-а имат в момента това :GIGABYTE GA-73PVM-S2H
    http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37173

    това дъно е с малко по-ниска честота на графичното ядро, което не се забелязва много освен ако не играеш игри във високи резолюции, но цената е с над 20$ по-ниска което вече много се забелязва при скромен бюджет

    тези дъна са с вградена видеокарта, която има VGA, DVI и HDMI изход!!
    освен това има 8 канална аудио карта с изведени отделни изходи и оптичен изход , SATA RAID, 1394 вход, E-SATA конектор, гигабитова мрежова карта и много USB конектори- изобщо дъно с много екстри за много прилична цена. една особеност на чипсета 7150/7100 е тази че контролера е едноканален - може / дори е желателно/ да се купи само една плочка RAM DDR2 800 - 1 или по-добре 2Gb , защото вграденото видео взема от нея за видеорам. едноканалния контролер на паметта намаля малко бързодействието, но не с много - в интернет има доста тестове където е описано че контролерът на паметта е много добре оптимизиран , а една плочка памет струва малко по-евтино от две. Ако не те устройва вграденото видео за игри винаги може да се монтира външно такова на PCI-E слота. аз обаче си играя на игри на вграденото видео - "завръщане в замъка волфщейн" върви без забележки на 1024/768 - на големия екран все едно пушката е в ръцете ти
    това дъно обаче не е предназначено за овърклок, обаче е идеално за мултимедиен компютър, за какъвто го ползвам - дори имам 2 броя такива в къщи .

    имам обаче един проблем при връзката с телевизора по HDMI - в началото преди да се зареди виндоуса нищо не се показва на екрана - ако имаш някакъв проблем не може да разбереш какъв е . пробвах и с кабел HDMI - DVI , но пак е същото. това явно е от телевизора защото преди това на този компютър бях вързал 20' LCD монитор по DVI и всичко беше наред. обаче намерих решение на проблема - свързах и VGA изхода - така преди да се зареди виндоуса включвам на него, а после превключвам на HDMI - не е много елегантно но върши работа. в контролния панел на видеокартата съм оставил само HDMI изхода като единствен монитор и се наслаждавам на 1080р картина. трябва да се ресайзне малко само десктопа защото картината излиза леко извън рамките на екрана.
    това е май всичко. аз съм с WINDOWS MEDIA CENTER EDITION 2005 като операционна система.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    624
    #5

    Re: Panasonic 42" PY 70 - за и против

    кабелната ми е доста кофти - едни черти минават не ти е работа. аз обаче съм включил 4 телевизора а плащам за 1 - сигурно затова е
    купил съм си обаче усилвател за кабелна с 2 изхода за 14лв и съм разделил телевизорите на два клона уж да не си влияят. но има някои програми които много добре се виждат. явно сигнала ми се променя на моменти, защото по бтв особено на новините в 19часа картината от студиото направо ми изглежда обемна!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За или против подфорум "Автомобили"
    От bluefish във форум За Форума
    Отговори: 29
    Последно: 26-03-08, 20:26
  2. Купувам платка за "Panasonic KX-P 2130"
    От slave във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-07, 21:49
  3. Отговори: 11
    Последно: 22-03-07, 18:05
  4. Отговори: 23
    Последно: 20-05-06, 12:36
  5. фотоапарат "за или против PRAKTIKA DCZ-4.4"
    От SPaun във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-06, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе