Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 173

Panasonic серията ТH-PY80P, впечатления, препоръки, информация, връзки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #16

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Много внимавай плазмата да не е с вентилатори,че след около 2 години,бученето им много ще те дразни.
    Моя съвет е -бягай далеч от Панасоника.
    Имам го в къщи това дърво.
    Хайде пак се започна... кое дърво имаш за да бяга човека от него кое не ти харесва и тн.. ако може малко по конкретно защото иначе звучиш като първокласник....
    Аз имам Панасоник 42ПВ80П и вентилаторите ги чувам само ако в стаята е абсолютно тихо и застана зад плазмата.... след 2 години щели да се разбръмчат това първо не е доказано за конкретния модел тъй като той е на пазара от по малко от година и второ надали дори да се случи те не могат да се заменят...
    Не съм 100% убеден но си мисля че и част (ако не и всички ЛСДта имат вентилатори) така че това би било последното нещо което бих гледал аз в който и да е модел...
    Относно чуденето кой от двата да избере Bojidar_Iliev аз бих дал гласа си за плазмата при условие че се залага на голям телевизор а не на монитор (в смисъл ако предимно се играе и се браузва ЛСДто е по добрия избор)

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    То ако се разсъждава така и компютър не трябва да си купуваме защото след 1-2 години почва да вие на умряло всеки вентилатор.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #18

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Малко офтоп,ама защо след като при Panasonic 42PV70 няма вентилатори и не загрява въобще,започнаха на новите модели пак да ги турят тия диванета от Panasonic?!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #19

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Относно прогарянето...някъде в другата тема някой беше написал че и на LCD има и си личат остатъчните образи...аз съм с 42PY85P и съм много доволен за сега...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #20

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Момчета, благодаря Ви за активността по темата и мненията Ви. Само Ви моля за едно - ако е възможно да се "консолидирате" или ориентирате в една посока и избора на модела. Имайте предвид, че все повече хора четат постовете Ви и някои започват да се объркват, защото Ви се довеярват като хора с опит.
    Явно винаги ще има какво да се желае...я вентилатор ще бръмчи, я черното няма да е добро и т.н. Тук говорим за Тв 46" и то възможно най-доброто за около 3000 лв. и конкретно за двата модела А656 и TH-PY80P, които май са оптималния избор за тези пари като съотношение цена/качество.
    Имаше един интересен пост от Христослав (за тези които се колебаят в избора на PY85P) , че 24 битовавта обработка и новия процесор понякога пречат и трябва да се прецени дали си заслужава високата цена. Точно затова е избран PY80P. (a ne 85P)
    Искам да попитам за мнението Ви (знаете вече че гравитирам около плазмата) - все пак ако се включи конзола или Комп. и примерно се "натовари" няколко часа(да речем 3-4) в игра опасно ли ще е или...плазмата не се препоръчва за ПОСТОЯНЕН компютърен монитор

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #21

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    а, стига бе...не се бях замислял че PV нямат вентилатори...
    Искрено се надявам, че при PY вентилаторите няма да са толкова голям проблем, колкото го описват...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #22

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Konan, сподели за твоя тв, доста ми е интересно...защото "твоя" модел ми е нещо като краен вариант, ако няма 46-тица.
    И изобщо, защо няко пичове казват че подобренията му спрямо PY80 даже понякога "пречат" на образа - виж. Христослав

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #23

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Нямаш никакви проблеми с включване на конзолата към плазмата.
    На статична картина LCD-то има по-добър образ и затова е по-добрия избор за монитор.

    Аз мисля, че ти помогнахме максимално с информация. Вече е време да скочиш в дълбокото. Винаги на края има субективен фактор.

    Виж двете ревюта на двата модела и виж какви са разликите:
    http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PZ85B/
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/panas...0080514109.htm

    PZ=PY

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #24

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev

    Искам да попитам за мнението Ви (знаете вече че гравитирам около плазмата) - все пак ако се включи конзола или Комп. и примерно се "натовари" няколко часа(да речем 3-4) в игра опасно ли ще е или...плазмата не се препоръчва за ПОСТОЯНЕН компютърен монитор
    Никъде не съм срещал до колко часа е безопасно при плазмите на статичен образ... при мен се случи следната ситуация телевизора е бацал 6 часа докато е било включено радиото (на АйТиВи съм) съответно там е операторското меню дето пише кое е радиото... като го видях лошо ми стана... като превключих на празен канал определено се забелязваше известен отпечатък теглих една и седнах да си гледам мача... на полувремето пак включих на празен канал и нямаше и следа от прогаряне отпечатък и тн...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    100
    #25

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    Никъде не съм срещал до колко часа е безопасно при плазмите на статичен образ... при мен се случи следната ситуация телевизора е бацал 6 часа докато е било включено радиото (на АйТиВи съм) съответно там е операторското меню дето пише кое е радиото... като го видях лошо ми стана... като превключих на празен канал определено се забелязваше известен отпечатък теглих една и седнах да си гледам мача... на полувремето пак включих на празен канал и нямаше и следа от прогаряне отпечатък и тн...
    Проблема при плазмите, когато се използват за монитор е, че пикселите трептят за да не изгорят и това определено дразни, особено силно когато няма голямо осветление. Резолюцията може да се променя, според желанието на всеки. При повече странично осветление и оптимално разтояние съм натрупал повече от 3000 часа пред плазмата, като монитор.

  13. j_n
    j_n е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #26

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Цитат Първоначално публикувано от felipe
    Пиша го за пореден път,но 46А656 също е с вентилатор зад панела...просто уточнявам .
    Руснаците твърдят, че вентилатор има само на 40" А656
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:13959:44#44
    ( има и снимка )

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #27

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Извинявам се.Телевизора е 42ПВ60,с два вентилатора.Посети сервизът на Квазар,но от там го върнаха,само с "профилактично почистване".При плазмите било нормално.Според мен нищо не са му правили.
    Затова казвам,че тая история с Панасоник България е много "дървена".И сервизът им не струва!!!
    Сега се чудя,какво да правя,защото вечерно време,когато е по-тихо-определено дразнят вентилаторите,а и жена ми вече ги чува.
    Може би Миро ще даде някакъв съвет?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #28

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Ако е изтекла гаранцията вече може да ги занесеш във всеки сервиз да ги сменят. Колко време е работил?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #29

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Благодаря на всички за информацията. Специално при мен - вече е ясно, че остана само моето последно решение да реша кое да взема. Мисля, че и двата сравнявани ТВ са достатъчно добри и всеки, който се интересува от тях няма да сбърка. Е, винаги има какво да се желае...
    Говорим за голямо ТВ до 3000лв.
    Темата с вентилаторите е доста обезпокоителна, нямам впечатления...но ако се чува както при компютър на 3 г. е ужасно...
    Шом и ЛСД-то има вентилатор...то значи и при двата модела проблема ще е еднакъв, т.е. накланяне на везните по този показател към един от двата отпада.

    Мисля, че темата ще се измести в посока - КОЕ Е НАЙ-ДОБРОТО ТВ 46" до 3000 лв. в момента
    Аз нямам нищо против, макар да не е за тук, но от друга страна ще сме полезни на четящите...за последно ориентиране

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #30

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Ако действително само на 40 А656 има вентилатор, т.е. на 46 А656 - няма, това би ме ориентирало окончателно.
    Не ми се вярва на 46-цата да няма, ще ходя в събота да питам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Появи се заместника на FD серията, серията FH
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 806
    Последно: 28-01-18, 19:07
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 17:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 19:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе