Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 173

Panasonic серията ТH-PY80P, впечатления, препоръки, информация, връзки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #31

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Ако фактора вентилатори ти влияе при избора допускаш грешка!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #32

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Здравейте
    и аз няма какво повече да добавя към темата, и двата телевизора си заслужават достатъчно и според мен, каквото и да се вземе си заслужава като телевизор

    избора си е твой, каквото и да вземеш ще останеш повече от доволен

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #33

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Bojidar_Iliev не забравяй, че 40'-вия вариант на А656 е много-много по-добър от 46'-вия!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #34

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Soon, очаквах те...ти си корифей на Самсунг и ценя мнението ти...не знам точно какво имаш предвид, би трябвало всичко да е еднакво между 40 и 46-ците, освен в размера...
    Ако не те затруднява, обясни на невежите...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #35

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Към всички...чувам мнения, че Самсунг (koйто и модел да е) на кабелна е много зле...това вярно ли е или е леко пресилено.
    Днес бях в ТП - Люлин, Имаше един Панасоник 46PY80P кабелна - беше пълна отврат, явно изобщо не беше настроен, а продавачите просто си говреха шаблонни изрази, без изобщо никакви познания и вникване в техниката и съзнанието на клиента...разочарован съм.
    Чакам тези дни промоциите...явно всички чакаме

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #36

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Само да запитам - от какво разстояние погледна 46 инчовата плазма?
    Забелязал съм как хората се бутат в магазина на 1-2 метра от екрана и се чудят защо се виждало гадно.
    Това плюс много гадния сигнал в магазина обяснява, че не ти е харесало.
    Не може да се говори, че едикоя си марка е добра или лоша на СД сигнал. Всичко зависи от конкретния модел. От 6-та серия нагоре СД сигнала изглежда съвсем прилично. ДОброто скалиране, добре работещите 100 херца, задоволителната обработка на сигнала го осигуряват.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #37

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Bojidar_Iliev не забравяй, че 40'-вия вариант на А656 е много-много по-добър от 46'-вия!
    Би ли обяснил какво имаш предвид?
    Доколкото огледах в магазина и после в техническата документация и двата модела са с матрица на Samsung, процесора е един и същ а според service manual контролната платка е идентична. Освен това броя на частите, вида им (с изключение на размера) и начина на сглобка е един и същ!Логическите диаграми на свързаността също съвпадат. Ако не вярваш мога да ти изпратя service manual-а на цялата 6 та серия да направиш сравнение.
    Би ми било много интересно да разбера ако съм пропуснал нещо, иначе бих останал с впечетление че изказването ти е много несериозно.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #38

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    lazarus18,
    Тв-то е на малко под 8000 часа.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #39

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Лазарус, позна - гледах го от по-малко от 2 м. просто пътечката там, където е изложен модела е такава.
    Очевидно не беше и настроен, предаваше отвратително. И беше единствения със сигнал от кабелна и то на кофти канал. Имаше един серия Х на Сони, предаваше убийствено но струваше 7 хиляди и нещо
    Според мен това е безотговорно отношение към клиентите, би трябвало да те омагьосват буквално, а те те отблъскват.
    Чудя им се на мениджърите на тези вериги, печелят много милиони, работят с техника и електроника...а не могат да осигурят качествени сигнали, компетентни продавачи (някои просто ти четат от табелката за продукта, което е обидно) и примерно тестови за всеки клиент модели (дори да ги скапят клиентите, какво от това на фона печалбата)

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #40

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Лазарус, позна - гледах го от по-малко от 2 м. просто пътечката там, където е изложен модела е такава.
    Очевидно не беше и настроен, предаваше отвратително. И беше единствения със сигнал от кабелна и то на кофти канал. Имаше един серия Х на Сони, предаваше убийствено но струваше 7 хиляди и нещо
    Според мен това е безотговорно отношение към клиентите, би трябвало да те омагьосват буквално, а те те отблъскват.
    Чудя им се на мениджърите на тези вериги, печелят много милиони, работят с техника и електроника...а не могат да осигурят качествени сигнали, компетентни продавачи (някои просто ти четат от табелката за продукта, което е обидно) и примерно тестови за всеки клиент модели (дори да ги скапят клиентите, какво от това на фона печалбата)
    Welcome to the real world!
    Наистина е трагична ситуацията. За да добиеш реална представа от един модел във магазина се изискват сериозни нерви и разправии. Трябва предварително да си се подготвил с готови настройки и тестови материал, да настояваш да получиш дистанционното да сложиш настройките и да пускаш най-различни по качество материали и да гледаш от разстоянието, от което ще гледаш у вас.
    Това е невъзможно в 99% от случаите и до някъде разбирам управителите в магазините защото ако всеки тръгне да пипа и ръчка ще стане страшно. Въпроса е, че за такива скъпи и големи телевизори и изобщо за скъпа техника трябва да има различно отношение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #41

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Bojidar_Iliev, разликата при 40' вариант е в по-изразително детайлната картина с видима илюзия за 3D-визия при HD материал и видимо с просто око много по-добро качество при SD-DVD/DivX сигнал, което при 46' не се забелязва така поразително. Това се забелязва и при 7 и 8 серия на които 40'-ките са видимо два пъти с по-добра картина.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #42

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Благодаря ти за мнението, обаче да знаеш, е сега останалите ще те "накълцат" сега и ще те упрекнат в необосновано в технически смисъл лично впечатление.
    Така и никой не каза каква е разликата между 40 А656 и 40 А686

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #43

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Bojidar_Iliev, разликата при 40' вариант е в по-изразително детайлната картина с видима илюзия за 3D-визия при HD материал и видимо с просто око много по-добро качество при SD-DVD/DivX сигнал, което при 46' не се забелязва така поразително. Това се забелязва и при 7 и 8 серия на които 40'-ките са видимо два пъти с по-добра картина.
    Няма спирка тва момче и тва си е.... Ще доживеем ли да ни разясниш на какво се равнява единия път разлика в картината за да прогледнем и ние и да забелижим двата пъти разлика при Самсунга и трите пъти разлика при Сонитата?!?
    Относно СД/ДВД ако се гледа от едно и също разстояние на 40" и 46" е нормално на 40" да изглежда по добре както е нормално на 19" същия сигнал да изгежда почти като HD гледан от същото разстояние...
    Това за 3Д ефекта не ми се коментира че сигурно ще отнеса наказание...

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #44

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Има нещо, което може да мине за 3Д ефект и това дълбочина на образа, която кара обектите за изглеждат триизмерни. Не трябва да се бърка с ефекта от IMAX например - няма нищо общо. Този ефект обаче обикновено се хваща по-лесно на големи дисплеи, особено ако се гледат от близко. Така или инча това също е доста субективен показател.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #45

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Е не.. колегата soon за пореден път ме разсмя с постовете си. Лично днес ги поставих един до друг 40' и 46' пуснати през хдми от ХД генератор на един и същ клип. Настройки свалени от АВ форума. Резултатът - абсолютно една и съща картина без никакви разлики. А това за 3д направо ме разби...

    Относно темата- щом ще се връзва конзола аз съм за 46а656. Колкото и да не е плазмата си нагаря на статичен образ. С времето карината на плазмата деградира. Самсунга има много добро черно, дава отлично на СД сигнал, 100хз за спортни предавания ( тук плазмата има предимство). Недостатък е ъгъла на виждане, но от 50 60 градуса се гледа нормално. Лично аз не виждам дълбочина и острота в картината на плазмата, но това е мое мнение. Бъди нахален накарай ги да ги поставят един до друг - което ти хареса повече взимай него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Появи се заместника на FD серията, серията FH
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 806
    Последно: 28-01-18, 19:07
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 17:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 19:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе