Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият PDP телевизор Panasonic ?

Гласували
279. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    15 5.38%
  • PDP 42"

    198 70.97%
  • PDP 46"

    26 9.32%
  • PDP 50"

    37 13.26%
  • PDP 54"

    0 0%
  • PDP 58"

    0 0%
  • PDP 65"

    2 0.72%
  • PDP 103"

    1 0.36%
Страница 174 от 174 ПърваПърва ... 124164172173174
Резултати от 2,596 до 2,607 от общо 2607

Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    36
    #2596

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от juzen
    Колеги кажете си мнението, моля ви.
    Искам да взема един 42S20 или 42G20 да си вържа конзолите за него. Ще бачка по 8-10 часа на ден, ще се гледа от 2 -2.5 метра, дали е вариант?
    Сходна дилема имах за решаване и аз,все пак наделяха съветите на съфорумците и това което виждаха очитеми,по висок клас по добро изпълнение,повече екстри и съответно 42G20E кацна в хола,но най добре парата у джобата и намясто преценяваш и грабваш този който ти пасва най добре на джоба и окото.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2597

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от todd88
    Здравейте,
    След доста четене в форума и гледане на телевизори по магазините, стигнах до заключението, че най-добре ще ми посне плазма Panasonic. Но с това неприключиха въпросителните!
    50" модели твърдо отпадат, остават две възможности Panasonic TX-P42V20 и Panasonic TX-P46G20 и дилемата кой да избера:
    Телевизора с по-голем диагонал или телевизора с по-доброто черно?

    С подобна дилема се беше сблъскал boboev, но аз определено не мога я разреша като него!
    И двата модела имат еднакво черно.
    Разликата между двата ,се състои само в добавеният подобрен контрастен филтър във V20 ,който му дава предимството ,да гледаш добра картина в светло помещение/черното остава черно/ ,докато в G20 ,при гледане през деня ,черното изсветлява/сивее/.
    В тъмно помещение картината и на двете серии е еднаква.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    16
    #2598

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    hristoslav2,
    Благодаря за бързия отговор, аз гледам телевизия с котролирано осветление и затова повече клоня към V20, но все пак размера не е ли от такова важно значение?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #2599

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Бих искал да вметна нещо във връзка с одисеята по отношение на дразнещия високочестотен звук от заранващите блокове на плазмените екрани. Въпросният звук се излъчва не само от импулсният трансформатор, но и от множеството дросели и електролитни филтриращи кондензатори, възможно е дори самият панел да "жужи" до известна степен, предвид плазмените разряди. Както и да е, явно всички плазми жужат и ще жужат, коя повече, коя - по - малко (обусловено или от по - качествени компоненти, или от по - добра звукоизолация на корпуса, или и от двете), но едва ли има чувствителна разлика в шума от два отделни екземпляра от даден модел и размер. По - скоро търсете разликата в конкретните акустични условия - има ли стена в непосредствена близост зад панела, която да отразява наличие или отсъствие на шумопоглъщащи материали наоколо (завеси, мека мебел) и не на последно място - разстоянието на което се намира обичайната позиция на седене от самия екран.

    По отношение терзанията на todd88 - не жертвай по - големия екран. Въпреки, че разликата в размера не е кой знае каква, дори и 46" след време ще ти се струва малък, това вече е писано неведнъж. Ако пък си и филмаджия и гледаш предимно на тъмно, то тогава разликата в изобразяването нивата на черното едва ли ще е такъв проблем. Но ако не ти дава мира това черно (както и на мен впрочем) - тогава не прави компромис, ами направо почвай да си мислиш за 50V20 или още по - добре - изчакай следващата моделна линия. Успех!

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #2600

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от todd88
    hristoslav2,
    Благодаря за бързия отговор, аз гледам телевизия с котролирано осветление и затова повече клоня към V20, но все пак размера не е ли от такова важно значение?
    Днес точно това сравнявахме и положението е както ти каза Христослав, ако помещението е осветено дори и нормално, при S и G сериите черното изсветлява дори повече от LCD, при V серията заради филтъра черното се запазва до голяма степен и е сравнимо с гланцовите LCD панели в осветено помещение .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    13
    #2601

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от em4o65
    Сходна дилема имах за решаване и аз,все пак наделяха съветите на съфорумците и това което виждаха очитеми,по висок клас по добро изпълнение,повече екстри и съответно 42G20E кацна в хола,но най добре парата у джобата и намясто преценяваш и грабваш този който ти пасва най добре на джоба и окото.
    Аз дилемата я реших няколко страници по-назад с един 50V20
    Сега имам просто нужда от панел, екстри не толкова. Номера е жената и щерката да могат да гледат тв вечер а аз да си играя на спокойствие в кабинета.
    Затова се чудя толкова, разликата в цената не ми е проблем, по-скоро се чудя дали са удачни за целта. Все пак играя по 8-10 часа понякога като отплесна.
    Иначе и на 50"-ката играем с малката ама искам да си играя някои игри на спокойствие. Неискам LCD затова питах тук.
    Стаята е идеално затъмнена, аз имам проблем със светлината по принцип а и плазмата май наистина ме умаря по-малко.
    Сега играя на един 42" филипс 7-серия, е ... не ме кефи. Утре ще купувам, ще се радвам на съвет. Ако ще прегаря да взимам S-ката. Ако си струва разликата да взимам G-то.
    Който и да е ще се ползва само за панел.
    Поздрави.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2602

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ако е само за игри и по-добрия образ на картината не ти е толкова важна взимай S20.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    13
    #2603

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте момци. Чудесен и много полезен форум. Изправен съм пред дилема затова ви моля за помощ. На 8.12. мисля да си закупя ТВ. Ще го гледам от 2,5м, няма прозорци около телевизора, ще гледам футбол през уикенда, а родителите ми през другото време ще гледат новини, турски сериали и други Бг телевизии главно вечер на изгасено осветление. Сигнала е цифрова кабелна, а ако има смисъл ще закупя и кам модул, ако има разлика в картината. Филми няма да гледам, съответно плейърът не ме интересува и нет не ми трябва на тв-то, само картина искам. Въпроса е Панасоник TX-P42S20E за 1249лв или Тошиба 40XV733G за 1299лв ? С тоя кам модул отпада само едното дистанционно или има и подобрение в сигнала? Кой от двата ще натоварва по-малко очите? Моля ви за помощ по тези 3 въпрова.
    Поздрави

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    60
    #2604

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lansling
    Блгодая. Вероятно имам проблем ,защото при мен си се чува и то от растояние. Както и да е, ще се консултирам със сервиза.
    Колега пробвай като изключиш Intelligent Frame Creation.При мен разликата е огромна,даже бих казал че жуженето почти изчезва

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #2605

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Напълно съм съгласен с колегата kiretto. Размера има голямо значение, дали ще е V20 или G20 разликата е малка ,докатао тези 4 инача са си друго нещо. Какакто е казал Мечо Пух: "колкото повече ,толкова повече." Мен вече ме е яд ,че не се напънах за 46" ,гледам от (3.5-4)м. Що се отнася за шума на телевизора ,аз също си помислих за акустиката и днес ще изпробвам един вариант, за да видя дали ще намалее дразнещото пищене.
    Bond_bg ,Intelligent Frame Creation не оказва влияние на звука поне при мен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #2606

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колеги да споделя резултатите от експериментът. Направо не повярвах на ушите си. Просто сложих едно одеяло зад телевизора и дразнещия шум направо изчезна! Приемникът се намира на 20см. от стена в холната гарнитура. Явно самата стена отразява шума и усилва ефекта и то значително. Всеки ,който има проблем с пищенето при плазмите, първо бих посъветвал да търси проблема в акустичните условия на помещението, както по-горе и kirretto е споменал. Сега остава да намеря материал , с който да облицовам стената зад телевизора. Някой би помислил, че се вживявам, но найстина шумът беше доста дразнещ при мен. Другото решение е с добър ресийвър и колони, какато ще направя скоро. Само дядо Коледа да даде малко финикийски знаци.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2607

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Темата взе да става доста неудобна за четене, а и разгонва фамилията на форума като хардуер поради огромния брой постове в нея. Затова отварям продължение ,а тази ще бъде заключена.

    линк към новата тема
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,47953.0.html

    Моля ,тези които не са получили отговори на въпросите си тук ,да ги зададат в новата тема. Предварително се извинявам за неудобството.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 174 от 174 ПърваПърва ... 124164172173174

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Panasonic / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 17-09-22, 23:36
  2. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 15:37
  3. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 15:35
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 16:39
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе