Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Panasonic: Дилема кой да избера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    13
    #1

    Panasonic: Дилема кой да избера

    Здравейте!
    Поставен съм пред дилема кой от двата Panasonic-a да избера:

    40" AS640E - 849лв.
    42" AS650E - 1069лв.

    Разликата е в панела - IPS при 650 и VA При 640. Обиколих всичките Технополиси в гр. София и навсякъде отказват да ми ги сложат един до друг, за да преценя реално кой е с по-добрата картина. 3D-то няма да се ползва и на двата, така че не е критерий. Цената също не ме ръководи, тъй като се замислям и за по-големите им събратя които са на 1199 и 1249лв. Основен критерий ми е качеството на картината и хубавите цветове.

    Моля за съвет,
    Благодаря!
    Този пост е редактиран от jakoa_1954; 14-11-14 в 20:31.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Няма как да ти помогнем, изборът си е твой. Е, не може в цяла София, да не намериш свестен консултант. Пък и не ги караш да местят 70"...Докъде те ръководи цената?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Няма как да ти помогнем, изборът си е твой. Е, не може в цяла София, да не намериш свестен консултант. Пък и не ги караш да местят 70"...Докъде те ръководи цената?
    До никъде не ме ръководи спрямо тези двата модела - така или иначе, разликата е 100тина лева, което е нищо.
    Въпроса е кой е по-добрият избор... VA или IPS, защото в магазина ме убеждават, че е IPS а по форумите чета друго - VA.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    650 - IPS http://www.hdtvtest.co.uk/image/hdtv...B/subpixel.jpg
    640 - VA http://www.hdtvtest.co.uk/image/hdtv...B/subpixel.jpg

    В твоят случай аз съм за вторият.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #5

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    VA матрицата 'излъчва' по дълбоко черно, докато IPS е с една идея по-наситени(ярки) цветове.
    +1 за VA!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Черното на VA-a ми е ясно, че е по-добро. При това, около 2,5 пъти:

    Цитат Първоначално публикувано от AS650
    Calibrated black level (4×4 ANSI) 0.115 cd/m2
    Цитат Първоначално публикувано от AS640
    Calibrated black level (4×4 ANSI) 0.048 cd/m2
    Въпроса ми обаче е, дали пък контраста на останалите цветове при IPS-а няма да е значително по-добър и благодарение на това AS650 (IPS) да даде по-добрата картина, въпреки по-лошото черно?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #7

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Няма такова понятие като - контраст на цветовете.
    Има
    - дълбочина/битност
    - наситеност
    - сатурация
    При IPS, картината изглежда леко размита - липсва дълбочина и обемност заради ниският контраст.


    Sony 42W829 ?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-11-14 в 17:41.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Цитат Първоначално публикувано от jakoa_1954 Виж публикацията
    До никъде не ме ръководи спрямо тези двата модела - така или иначе, разликата е 100тина лева, което е нищо.
    Въпроса е кой е по-добрият избор... VA или IPS, защото в магазина ме убеждават, че е IPS а по форумите чета друго - VA.
    Имах в предвид, колко ти е максималният бюджет?
    На теб е важно, кой тип матрица ти допада. Какво пише по форуми го остави...Чел си + и - на двата типа матрици. Разликата е очевадна, дори и в магазина, така че прецени дали ъглите на виждане са ти приоритет, пред слаб контраст/ изключвам по-скъпите модели със затъмняване на подсветката/. По принцип цветовете на VА панелите са една идея по-студени, дори и след настройки. Новите матрици на Самсунг и някои тайвански производители ги дават, че са с много точни цветове по ревютата след калибрация, ама нещо не им вярвам безрезервно. Едно от трудните неща е да докараш естествен цвят на кожата, а не "болнав" или "изпечен". Като цяло IPS се справя по-добре с основните цветове, без сериозни настройки в готовите режими. Ако се насочваш към VA матрица, според мен погледни моделите на Самсунг H6400, H6670.
    Този пост е редактиран от pilot; 15-11-14 в 17:40.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #9

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Sony 42W829 ?
    или за 200 повече - Samsung 48H6400(1349лв.)
    Въпреки че 8-та серия на Sony, поне според мен е най-доброто в класа си, но на малко по-висока цена.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    13
    #10

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Цитат Първоначално публикувано от off_line Виж публикацията
    или за 200 повече - Samsung 48H6400(1349лв.)
    Въпреки че 8-та серия на Sony, поне според мен е най-доброто в класа си, но на малко по-висока цена.
    Колеги, когато тръгнах да избирам започнах с общ преглед на следните:
    AS650, AS640, Sony W829, Samsung H6400;

    Четейки ревюта и форуми една седмица, заедно с още три курса до Технополис, се спрях на Panasonic, като остана само да избера точния модел. Защо мислите, че другите два са по-добри - Sony или Samsung?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #11

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    И аз съм изправен пред същата дилема, но с разликата че аз започнах от 50W829 и 50H6400. А в последствие се появи 55АS640(на същата цена както Sony-то и Samsung-a),650 изобщо не гледам заради IPS панела, и това че малко цветовете ми идват 'нереални' (в лошия смисъл на думата). Но за мен 829 няма аналог като качество на картината, жалко че в България не внасят 55-инчовия диагонал.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    13
    #12

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Цитат Първоначално публикувано от off_line Виж публикацията
    И аз съм изправен пред същата дилема, но с разликата че аз започнах от 50W829 и 50H6400. А в последствие се появи 55АS640(на същата цена както Sony-то и Samsung-a),650 изобщо не гледам заради IPS панела, и това че малко цветовете ми идват 'нереални' (в лошия смисъл на думата). Но за мен 829 няма аналог като качество на картината, жалко че в България не внасят 55-инчовия диагонал.
    ...Аз като ги гледах, W829 въобще не ми се стори нещо кой знае какво. Единственото което ми допадна при него е скоростта на smart-a. Много бързо работи в менютата и анимацийките вървят много "мазно".

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    58
    #13

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Цитат Първоначално публикувано от jakoa_1954 Виж публикацията
    Здравейте!
    Поставен съм пред дилема кой от двата Panasonic-a да избера:

    40" AS640E - 849лв.
    42" AS650E - 1069лв.

    Разликата е в панела - IPS при 650 и VA При 640. Обиколих всичките Технополиси в гр. София и навсякъде отказват да ми ги сложат един до друг, за да преценя реално кой е с по-добрата картина. 3D-то няма да се ползва и на двата, така че не е критерий. Цената също не ме ръководи, тъй като се замислям и за по-големите им събратя които са на 1199 и 1249лв. Основен критерий ми е качеството на картината и хубавите цветове.

    Моля за съвет,
    Благодаря!
    В мол на бул. България ги има точно тези два модела почти един до друг, през един телевизор са. Ако не си взел вече може да се разходиш за сравнение

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #14

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    Цитат Първоначално публикувано от jakoa_1954 Виж публикацията
    ...Аз като ги гледах, W829 въобще не ми се стори нещо кой знае какво. Единственото което ми допадна при него е скоростта на smart-a. Много бързо работи в менютата и анимацийките вървят много "мазно".
    Не знам при теб как е било, но при мен между H6400 и W829 имаше доста голяма разлика в картината (хем лично сам си правих настройките и на двата в шоурума). Като цяло Sony-то е с по-бързата матрица, по-рязко и контрастно изображение, по-нисък Input lag (стига да играеш игри или да закачаш конзола на TV-то). Единствено Samsung-a лично за мен предлага по-добра и бърза работа в менютата, като цяло са наблегнали на smart функцията при него но не знам това до колко е определящо за теб, защото за мен не е.
    Сега дебна промоциите и който от двата: 50W829 или 55AS640 излезе най-на оферта, ще взема него.

  18. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #15

    Отговор: Panasonic: Дилема кой да избера

    До налагането на 4К ултра-дупер-хипер-гига панелите с не знам си какви подобрения и ОЛЕДИТЕ най-вече, надявам се да се случи близките 3,4г все повече производители да започнат да ги прозивеждат, за мен лично избора е един - VA. За филми и за по-естествена картина това е панела. Поне това иска моето око. Ако трябва да сме честни най-доброто в този клас е са точно тези двата - w828 и h6400. Изчаквам да видим 2015-та края и началото на 2016-та какви модели ще излезнат, защото искам да си взема 55"-ца, и ще търся VA, респективно Самсунг или Сони, въпреки че ми прави впечатление, че повечето сонита са с ips на LG, а при самсунг за един и същи модел различните инчове са с различни панели, което е абсурдно. Иначе с кеф бих взел Panasonic, стига да сложат VA и от технологиите на KURO, защото плащаш по-скъпо, ама знаеш защо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете да избера LG vs Panasonic
    От ekalchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 04-08-14, 10:00
  2. Отговори: 9
    Последно: 30-08-13, 23:05
  3. Дилема: LG 32LM669S или Panasonic TX-L32ET5E ???
    От Хехо във форум LG телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 12-01-13, 16:28
  4. Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?
    От astragon във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 15-07-12, 14:36
  5. Какъв плазмен телевизор Panasonic да избера?
    От djstef_x във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 11-01-12, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе