Страница 5 от 46 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 678
Like Tree98Одобрявам

Panasonic телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #61

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от mitakazxc Виж публикацията
    здравейте, имам 55as640, имам приложение "Дублиране" , което като пусна ми изписва изчакване на връзка от входно устройство.
    предполагам с това приложение мога да си споделя екрана на телефона например, но нещо не мога да разбера как. може ли някой да помогне или поне да каже къде да прочета, защото не намирам информация
    Мисля, че колегата питаше за това https://www.youtube.com/watch?v=KGRqtFePn5A . До колкото съм запознат ти трябва устройство което да поддържа miracast, ако не се лъжа от андроид 4.2 нататък е налично.
    П.П.
    Ето още нещо https://www.youtube.com/watch?v=NWCaFKA27lE
    Frogst одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    64
    #62

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Slav_ Виж публикацията
    Мисля, че колегата питаше за това https://www.youtube.com/watch?v=KGRqtFePn5A . До колкото съм запознат ти трябва устройство което да поддържа miracast, ако не се лъжа от андроид 4.2 нататък е налично.
    П.П.
    Ето още нещо https://www.youtube.com/watch?v=NWCaFKA27lE
    Да, това имах предвид, успях да го направяд, както е показано на клипчето. Благодаря

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #63

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Slav_ Виж публикацията
    Мисля, че колегата питаше за това https://www.youtube.com/watch?v=KGRqtFePn5A . До колкото съм запознат ти трябва устройство което да поддържа miracast, ако не се лъжа от андроид 4.2 нататък е налично.
    П.П.
    Ето още нещо https://www.youtube.com/watch?v=NWCaFKA27lE
    Става въпрос за "Дублиране" на екрана - така е както е показано на клипчето , но не е нужен Android. Пробвано с Lumia 630.

    P.S. За Android е така от 4.2 поддържа Miracast

    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Frogst; 19-01-15 в 12:15.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #64

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Прикачен файл 15747

    За Pilot, по негово желание!
    Само че, Pilot, сега се усетих, че HDMI3, не е конфигуриран така, както гледам телевизора. Тук са си заводските настройки.
    Pilot,
    ето снимка без светкавица:
    IMAG0686.jpg

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #65

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Мда, ние го обсъдихме на лични, вероятно е дитект лед и осветяването е много добре . Само да уточним, че ивиците са от снимката

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #66

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Здравейте отново,
    тази нощ за пръв път имах възможност да "поръчкам" моя новозакупен TX 48 AS 640
    Избора направих след близо половин година ровене из този форум, и макар да изчетох доста неща съвсем подробно и "чух" менения най-различни,
    в край на сметка реших да се пробвам в настройките съвсем сам, умишлено без да се влияя от посочените тук препоръки, само и само за да изключа
    до колкото е възможно "субективния" фактор. И ето какво се получи според моето скромно мнение:

    Подсветка
    Равномерна, едвам доловимо потъмяване към ъглите. Според таблиците на Hristoslav е Edge LED, съмнявам се на тази цена да е вярна информацията на английските търговци, че е Direct LED...

    Цветове
    След калибриране в режим WARM 1 - невероятно естествени за LED, меки и пастелни с лек превес на "червеното", поради което оттенъка като цяло има "прасковен" оттенък, личи при телесните цветове,
    наблюдава се леко "мръсен" ефект, но като цяло съм много доволен!

    Контраст
    Невероятен с много възможности за калибрация на "черното" и "бялото"...

    Опресняване
    Тук е голямата "загадка" !!!
    В началото телевизора беше със софтуеърна версия 3.07...Във всички режими ( Потребителски, Динамичен, Кино...) бяха налични опциите "IFC" и "Реално Кино", можеше се калибрира...
    Обаче насичаше жестоко!!! На футбол, тенис...няма размазване, а нещо като трепкащо, накъсано движение, като пунктир...При филмите - "soap opera effect"
    Дори настройка "Мin" не оправяше нещата...
    Бях настройл интернета-а на телевизора на автоматичен ъпдейт - изведнъж се появи актуализация на софтуеъра 3.09...демек, последна..
    Качих я, рестартирах и...Не знам какво стана, обаче опциите "IFC" и "Реално Кино" спряха да бъдат активни, дори и при опит да възстановя фабричните настройки!
    Резултата - познайте! - едновременно безупречно плавни движения при "спортни канали", никакво "плуване" на образите при "филмовите" канали !!!
    Е как е възможно??? Излиза че едновременно всички тук са били прави...и тези, дето разправяха, че им "маже" и "насича", и тези, дето всичко им е наред!!!
    Излиза, че "50 Hz бъг" май има, но той е софтуеърен...
    Какво мислите, как е при вас?
    Иначе в момента всичко е супер
    Ще калибрирам само цветовете с помощта на настройките от AV Forums...
    Frogst одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #67

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    За да не е активно "IFC", би трябвало да гледаш през "HDMI" и да е активирана опцията "1080p Pure Direct", или "Режим игра". А входящият сигнал колко херца е?
    Този пост е редактиран от Frogst; 19-01-15 в 19:51.
    Plamen Chonkov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #68

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    За да не е активно "IFC", би трябвало да гледаш през "HDMI" и да е активирана опцията "1080p Pure Direct". А входящият сигнал колко херца е?
    БУЛСАТ 50 Hz 1080i, вързано към с HDMI 3 (ако се вярва на форумите и ревютата - матрицата е S-MVA InnoLux 120 Hz)
    ми то и в началото, като си беше активно, си беше така вързано...
    не помня да съм активирал опцията "1080p Pure Direct"
    ама не смея да барам нищо, щото сега сичко е ток!
    А ти с какъв телевизор си?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #69

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    С 42AS650 съм. "1080p Pure Direct" е в "Настройки на опциите". Пробвай на някой мач на SD канал дали не "треперят" малко играчите, като не ти е активно "IFC".
    Този пост е редактиран от Frogst; 19-01-15 в 23:46.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    64
    #70

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Chonkov Виж публикацията
    БУЛСАТ 50 Hz 1080i, вързано към с HDMI 3 (ако се вярва на форумите и ревютата - матрицата е S-MVA InnoLux 120 Hz)
    ми то и в началото, като си беше активно, си беше така вързано...
    не помня да съм активирал опцията "1080p Pure Direct"
    ама не смея да барам нищо, щото сега сичко е ток!
    А ти с какъв телевизор си?
    При мен версията също е 3.09, но са ми активни и IFC и "реално кино", но пък 1080 pure direct ми е на off и не е активно.
    Plamen Chonkov одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #71

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от mitakazxc Виж публикацията
    При мен версията също е 3.09, но са ми активни и IFC и "реално кино", но пък 1080 pure direct ми е на off и не е активно.
    а какво мислиш за гореописаните проблеми от мен? при теб как е "опресняването"?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    64
    #72

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Chonkov Виж публикацията
    а какво мислиш за гореописаните проблеми от мен? при теб как е "опресняването"?
    Със съветите от тук и настройките от AV forums, премахнах soap opera, но когато гледам мачове особено Нова спорт или Диема, картината е много зле . Моя е 55", направил съм IFC на min, пробвах и да го изключа и на max пробвах и пак има едно потрепване и нещо подобно на прескачане на картината.
    иначе на HD канали е много добре.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #73

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от mitakazxc Виж публикацията
    Със съветите от тук и настройките от AV forums, премахнах soap opera, но когато гледам мачове особено Нова спорт или Диема, картината е много зле . Моя е 55", направил съм IFC на min, пробвах и да го изключа и на max пробвах и пак има едно потрепване и нещо подобно на прескачане на картината.
    иначе на HD канали е много добре.
    HA! ами проверих - всичко е неактивно - IFC, реално кино, "pure direct" как е възможно?!?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #74

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Да не би да си активирал "Режим игра" (от "Настройка на опциите").
    А при Булсат "1080p Pure Direct" може да не е активно, защото тяхното HD май беше 1440X1080.
    Plamen Chonkov одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #75

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Да не би да си активирал "Режим игра" (от "Настройка на опциите").
    А при Булсат "1080p Pure Direct" може да не е активно, защото тяхното HD май беше 1440X1080.
    Тюююю, открих го - когато е включен режим "Игра", IFC и "Филмов каданс" се изключват !
    Направих и настройките от https://www.avforums.com/threads/pan...tings.1888454/
    ама главно за цветовете де - мега яко!
    IFC - min - за филми - перфектно!
    макс - за спорт - перфектно!
    ИЗОБЩО ПЕРФЕКТЕН ТЕЛЕВИЗОР!

    - - - - - - - - - -

    Благодаря, FROGST, прав си бил, ма да бях ти видял поста по рано...
    тия AVFORUMS май ползват апаратурка...иначе няма начин да оправи човек цветовете на око...за мен критерий най-вече е човешката кожа...
    а за контраста и яркостта -облаците...лично мое наблюдение де...особено държа на зеленото на тревата
    иначе - където си е HD картината - убийствено, а където си е скапан сигнала - нищо не помага...

    - - - - - - - - - -

    само този дефект със "сегментирането" на цветовите нюанси...дето вместо да е плавно, прехода е на ивици...май не може да се изчисти съвсем...и зависи от качеството на матрицата...битове-митове...и така...все пак 1090 лв за 48 " нормално...
    Frogst одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 46 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  2. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  3. Отговори: 0
    Последно: 02-03-12, 10:17
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. Отговори: 3
    Последно: 26-04-11, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе