Страница 8 от 46 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 678
Like Tree98Одобрявам

Panasonic телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #106

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Chonkov Виж публикацията
    TX 48 AS 640 към БУЛСАТКОМ с HDMI
    1. Защо горе в ляво ми изписва "HDMI 3 1080 p 50 Hz" и същеременно функцията "1080 pure direct" е не активна?
    Това е сигнала подаван от външният приемник на Булсат към 3-ти HDMI порт
    2. Каква разликата между "1080 p " и "1080 i "
    Р - прогресивен(progresive), i - презредов режим(interlaced) на картината.
    В първият случай приемника подава всичките 1080 хоризонтални реда на картината, във вторият подава само четните или нечетните редове а телевизорът си ги запълва сам.
    3. Какво означава настройката "10 - 100 IRE" и коя е правилната и стойност ?
    Това е баланса на бялото за отделните % на бялото - нужен ти е колориметър и софтуер.
    4. При звук от телевизора: не ми е налична опцията "еквалайзер", как да изключа звуците и коментарите на лелката, когато се разхождам по менютата?
    Благодаря
    Пуснал си звука към домашно кино и затова нямаш достъп
    Viera Link -> избор говорители -> ТВ
    Frogst и Plamen Chonkov харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #107

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Hristoslav2
    1. Това означава ли категорично, че БУЛСАТ ми пускат сигнал "Full HD" прогресивен 50 Hz? Пак не ми става ясно защо функцията "1080 pure direct" е не активна ?

    2. Каква е препоръчителната стойност на IRE ( или тази по подразбиране ) когато човек няма апаратура?

    4. От декодера на
    БУЛСАТ излиза HDMI към порт 3 на телевизора, а от аудио L/R на декодера пък излизат чинчове към стереоуредбата. Демек от телевизора не взимам звук, практически мога да слушам едновременно и от телевизора, и от уредбата. Телевизора няма как да "знае" това, той си получава звука по HDMI, според мен трябва да работи еквалайзера...или греша?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #108

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    За да работи еквилайзера трябва да е избран режим на звука "потребителски". За Булсат - мисля че излъчват 1440X1080 и може би за това не ти е активно 1080p "Pure Direct"

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #109

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Chonkov Виж публикацията
    1. Защо горе в ляво ми изписва "HDMI 3 1080 p 50 Hz" и същеременно функцията "1080 pure direct" е не активна? Какво означава това - сигнала не е Full HD ???
    И при мен не е активна (макар и да съм с as650) и ще ми е полезно да разбера как става активирането
    Frogst ме е изпреварил Аз съм на Близоооо, дали и при тях се отнася това за 1440X1080 ?


    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Chonkov Виж публикацията
    4. При звук от телевизора: не ми е налична опцията "еквалайзер", как да изключа звуците и коментарите на лелката, когато се разхождам по менютата?
    За това трябва да си смениш режима на звука с "потребител" и тогава може да променяш "еквалайзер"

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #110

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    На изхода СТБ-то на Булсат (пък и всеки стандартен ресивър) си подава 1080i и в случая в Европа разбира се 50хц - това с каква резолюция е всеки отделен канал няма голямо значения , тъй като се скалира до стандартната 1080 i. В упътването няма ли обяснено в кои случаи работи тоя "1080 pure direct" ​?
    Frogst одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #111

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Благодаря ви за съветите,

    1. Идеята ми е, че : Ако телевизора изписва точно това, което му се подава на порта, а именно "1080 p 50 Hz" , това означава, че сигнала е 1980, а не 1440 ! Защо тогава "pure direct" не работи?
    Ако обаче БУЛСАТ според вас лъжат и подават реални 1440 вместо 1980, защо телевизора изписва стандарта "1080 p 50 Hz" ( демек 1980 x 1080 p)

    4. Ще пробвам в потребителски за еквалайзера, а досадното звуково известяване?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    На изхода СТБ-то на Булсат (пък и всеки стандартен ресивър) си подава 1080i и в случая в Европа разбира се 50хц - това с каква резолюция е всеки отделен канал няма голямо значения , тъй като се скалира до стандартната 1080 i. В упътването няма ли обяснено в кои случаи работи тоя "1080 pure direct" ​?
    Пише p...не i

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #112

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Виж и приемника на Булсат - имаше опция за настройка на изходящия сигнал.

    - - - - - - - - - -


    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Chonkov Виж публикацията
    а досадното звуково известяване?
    Мисля че за това става въпрос: "Home" (от дистанционното) - "Настройки" (горе, най-вдясно) - "Опция за звуков ефект" -"изкл."
    Този пост е редактиран от Frogst; 21-01-15 в 20:09.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #113

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Chonkov Виж публикацията

    Пише p...не i
    Моят е ZHD200 и може да подава до 1080i50 - няма голямо значение , както писах това си изходящата резолюция , до която приемникът подава (или ъпскейлва ако са с по-малка) каналите .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #114

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Аз ли лошо обяснавам, или пък не разбирам...ама...
    Последно не ми е ясно:
    1. Това, което телевизора изписва са реални характеристики на сигнала, който се получава на входящия порт, или просто описание на стандарта, който "се очаква" да бъде подаден на този порт ???
    2. На някой изобщо работи ли му "pure direct" ???
    3.
    Р - прогресивен(progresive), i - презредов режим(interlaced) на картината.
    В първият случай приемника подава всичките 1080 хоризонтални реда на картината, във вторият подава само четните или нечетните редове а телевизорът си ги запълва сам.
    Телевизора може да възпроизведе и двете, зависи какво му се подава ???


  12. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #115

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Изписва това, което му се подава. Може и 576p, и 720p, и 1080i, и 1080p да му подадеш. Трябва да изписва това, което се подава, няма логика да изписва това, което може макс. да приеме. Ако тунерът ти на Bulsat е ZHD-210, значи изписва правилно, защото ако е вярно това в сайта им, той е единственият, който поддържа 1080p сигнал, по-старите пускат макс. до 1080i. И да, телевизорът сам си се оправя в зависимост от това какъв сигнал му се подава - дали i или p.
    Plamen Chonkov одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #116

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Chonkov Виж публикацията
    Аз ли лошо обяснавам, или пък не разбирам...ама...
    Последно не ми е ясно:
    1. Това, което телевизора изписва са реални характеристики на сигнала, който се получава на входящия порт, или просто описание на стандарта, който "се очаква" да бъде подаден на този порт ???
    2. На някой изобщо работи ли му "pure direct" ???
    3.
    Р - прогресивен(progresive), i - презредов режим(interlaced) на картината.
    В първият случай приемника подава всичките 1080 хоризонтални реда на картината, във вторият подава само четните или нечетните редове а телевизорът си ги запълва сам.
    Телевизора може да възпроизведе и двете, зависи какво му се подава ???

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Изписва това, което му се подава. Може и 576p, и 720p, и 1080i, и 1080p да му подадеш. Трябва да изписва това, което се подава, няма логика да изписва това, което може макс. да приеме. Ако тунерът ти на Bulsat е ZHD-210, значи изписва правилно, защото ако е вярно това в сайта им, той е единственият, който поддържа 1080p сигнал, по-старите пускат макс. до 1080i. И да, телевизорът сам си се оправя в зависимост от това какъв сигнал му се подава - дали i или p.
    е те тва е отговор !
    следващия въпрос е: защо тогава някой твърдят, че БулСат пускат сигнал не 1920, а 1440 ??? мисля, че 1080 p респективно означава 1920 x 1080 ? Или не?
    Пак не разбрах защо "pure direct" не е активна

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #117

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Chonkov Виж публикацията
    Аз ли лошо обяснавам, или пък не разбирам...ама...
    Последно не ми е ясно:
    1. Това, което телевизора изписва са реални характеристики на сигнала, който се получава на входящия порт, или просто описание на стандарта, който "се очаква" да бъде подаден на този порт ???
    2. На някой изобщо работи ли му "pure direct" ???
    3.
    Р - прогресивен(progresive), i - презредов режим(interlaced) на картината.
    В първият случай приемника подава всичките 1080 хоризонтални реда на картината, във вторият подава само четните или нечетните редове а телевизорът си ги запълва сам.
    Телевизора може да възпроизведе и двете, зависи какво му се подава ???

    По трета точка, телевизорът получава първо четните и после нечетните редове ( а имаше и обратен вариант преди, но това не е важно). Той телевизорът си ги сглобява тези четни плюс нечетни редове и си прави цяла картинка, защото екранът му може да показва само Р - прогресивен(progresive) сигнал, т.е. ЛЦД екрана показва само цели ( цялостни ) картинки.
    Значи за една секунда когато е
    i - презредов режим(interlaced)
    телевизорът ще получи последователно 25 четни и 25 нечетни реда от сателита например.
    А какво ти подава твоя приемник не го знам, защото не ползвам такъв. Моят подава 50 херцов реален 1920 х 1080i от сателити разни, например от Астра 28°Е.
    В електронното упътвъне мисля че пише някъде при какъв случай го подава този pure direct.





  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #118

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    1080p Pure пряка The 1.080p, Pure Direct функция предава и изходи висококачествено YUV 4: 4: 4 30-битовият видео сигнали директно към телевизора. Това възпроизвежда цветовете, които са силно верен на оригинала. Същината е, че ако HDMI входа съдържа 1080p 4: 4: 4 сигнала след множеството заобикаля логиката, която обикновено deinterlaces и везни тя така избягват излишното обработка (което би могло да намали наситеност честотната лента)

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Belge Виж публикацията

    По трета точка, телевизорът получава първо четните и после нечетните редове ( а имаше и обратен вариант преди, но това не е важно). Той телевизорът си ги сглобява тези четни плюс нечетни редове и си прави цяла картинка, защото екранът му може да показва само Р - прогресивен(progresive) сигнал, т.е. ЛЦД екрана показва само цели ( цялостни ) картинки.
    Значи за една секунда когато е
    i - презредов режим(interlaced)
    телевизорът ще получи последователно 25 четни и 25 нечетни реда от сателита например.
    А какво ти подава твоя приемник не го знам, защото не ползвам такъв. Моят подава 50 херцов реален 1920 х 1080i от сателити разни, например от Астра 28°Е.
    В електронното упътвъне мисля че пише някъде при какъв случай го подава този pure direct.

    http://www.bulsat.com/hd-satelitni-priemnitsi.php?go=ZHD210

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #119

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    За пореден път - сигнала от СТБ на Булсат си е стандартен 1080i/p50 , ако някой канал не отговаря на тая резолюция ,то СТБ ги ъпскейлва до нея.
    Щом се споменава YUV 4:4:4 , то явно става въпрос за компютърен сигнал - при подаване на такъв 1080р , то тогава тв ще може да се превключи на 1080 pure direct.
    Frogst и Plamen Chonkov харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #120

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За пореден път - сигнала от СТБ на Булсат си е стандартен 1080i/p50 , ако някой канал не отговаря на тая резолюция ,то СТБ ги ъпскейлва до нея.
    Щом се споменава YUV 4:4:4 , то явно става въпрос за компютърен сигнал - при подаване на такъв 1080р , то тогава тв ще може да се превключи на 1080 pure direct.
    Значи "1080 pure direct" се активира само и единствено при 4:4:4 ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 46 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  2. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  3. Отговори: 0
    Последно: 02-03-12, 10:17
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. Отговори: 3
    Последно: 26-04-11, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе