Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 150
Like Tree9Одобрявам

Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #1

    Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Здравейте,

    Четох около месец форума ви и до голяма степен под влиянието на мненията споделени тук вчера се сдобих с въпросния телевизор. Все още го разучавам и не съм навлязъл в повечето детайли но първите ми впечатления са следните: Картината като цяло много ми харесва, цветовете са ярки, живи,не се усещат трептения, прескачане, добре се справя и на пейзажи и на спорт а 4К съдържание дори от ютуб си е истинска наслада макар че се съмнявах че интернет скоростта ми(30Mb/s) може и да не е достатъчна но всичко върви гладко. Като известен недостатък - доста огледална повърхност на която забележимо се отразяват прозорци, щори.... Изненадващо бяха получили в Технополис и 2бр 3D очила Панасоник и взех едните и веднага подкарах и 3D-то и представянето и ефектите наистина са впечатляващи. Но доста тромаво е влизането в режима очаквах че ще е автоматично а и така ми се стори от хелпа, но не, трябва всеки път да минаваш през "меню-картина-3D настройки-избор на режим" което си е доста досадно. Нямам 3D канали (ако изобщо още има) но и от ютуб и от външен хард не разпознава автоматично сигнала но автоматично излиза на края на клипа и трябва отново ръчно да влизаш за следващия. Не е чак такъв такъв проблем защото едва ли често ще се използва но е странно че поне няма бутон за директен избор на режима. По-сериозните проблеми с които се сблъсках до сега са следните:
    1.Вградения плеър не разпознава голяма част както от видеоформатите така и от снимките при това доста стари файлове със съвсем стандартни разширения като .avi, mp4, flv, jpg просто дава "неподдържан формат" а други файлове със същия формат ги отваря. При това няма значение дали се опитвам да ги пусна от компютъра като сървър или от диск през usb. Тука четох че основния проблем на Панасоник е с DTS звука, но аз поне досега нямах случай да възпроизвежда видеото но не и звука - или всичко тръгва или не. Също не излизат и субтитрите когато са в отделен файл - пробвах и със .srt и с .txt но казва няма субтитри. Някаква настройка ли ми е убягнала и изобщо има ли някаква възможност да се разшири функционалността - да се инсталира някакъв друг плеър макар че не видях в магазина, кодеци или нещо друго?
    2. Не мога да намеря програма сходна на Коди - за гледане на IPTV. Видях че в магазина има приложение на Булсатком но то явно работи само ако си им абонат. Пробвах и едно руско на ВГТРК , но то дори не предава каналите им в реално време а записи от предаванията им. Гледам и разни малайзийски, индийски но явно и те ще са с ограничена функционалност. Изобщо има ли приложение което да допуска свободно добавяне на канали, плейлисти подобно на Коди? Знам че популярния отговор е външен бокс но не искам допълнителни кутии, кабели, дистанционни.
    Това са основните проблеми и които се сблъсках до момента. Надявам се да ми подскажете решение поне за някой от тях и предварително благодаря за помощта!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Честито

    .mkv и .avi - са мултимедийни контейнери и вътре може да има всичко.


    PANASONIC EX780/EZ950/EZ1000E TV Multimedia Gateway

    Sources:
    Ethernet Network (Wired) • Wi-Fi Network (Wireless) • USB Port • Memory Card Reader

    Video :
    File Extensions: 3G2 • 3GP • ASF • AVI • F4V • FLV • M2TS • M4V • MKV • MOD • MP4 • MPEG • MPG • MTS • TP • TRP • TS • TTS • VOB • VRO • WEBM • WMV
    Formats / Containers: 3GPP • ASF • AVCHD • AVI • FLV • MKV • MP4 • PS • TS • WEBM
    Video Codecs : AVCHD PROGRESSIVE • H.264 • H.265 / HEVC • MPEG1 • MPEG2 • MPEG4 • VC-1 • VP9 • WMV9
    Audio Codecs : AAC • ADPCM • DOLBY DIGITAL • DOLBY DIGITAL PLUS • HE-AAC • LPCM • MP3 • VORBIS • WMA • WMA PRO
    HD / 4K / 3D Info: Codecs HD video supported
    videos 4K Supported

    Audio:
    File Extensions: FLAC • M4A • MP3 • WAV • WMA
    Formats / Containers: AAC • APPLE LOSSLESS • FLAC • LPCM • MP3 • WMA • WMA PRO
    Pictures / Photos:
    • File Extensions: JPEG • JPG
    Formats: JPEG
    Subtitles:
    Files: SRT • SUB • TXT
    External Formats: MicroDVD • SubRip • TMPlayer

    Пробвай, филма и субтитрите да са с еднакви заглавия.



    https://www.youtube.com/watch?v=iZ0PcVt_als

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Първо - Честито и дълго и безаварийно ползване!

    За плеъра и субтитрите -
    Когато пуснеш филма тогава натискаш OPTION>настройка видео>настройка на субтитрите> и там вече имаш кодировка, размер, цвят, позиция и синхронизиране.
    - аз от това дето свалям са единици нетръгващите на малко по-стар модел , но в контейнера може да има всичко , както ти писа Христослав .
    Отдавна не съм им преглеждал "магазина" - леко е беден от към такива приложения - на знам ако се избере друг регион при първоначална настройка дали няма да някое, иначе това на Булсат си работи добре.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #4

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Благодаря за отговорите!

    Да, чувал съм за контейнерите но просто са подозрително много (примерно 20-30% ) тези които не се отварят. Тъй като това са преобладаващо доста стари филми и клипчета които съм трупал на компютъра през годините си мисля че може би са стари кодеци и формати които са излезли от употреба и не се поддържат но на компютъра все пак вървят. А защо не се отварят дори и някои jpg файлове, там не съм чувал за контейнери? Още по-странно е че снимката се показва като tumbnail но като поискам да я отвори дава неподдържан формат.
    За субтитрите - да, в една папка са със същото име са като видеофайла и използвам OPTION като тръгне филма и точно там ми дава - няма субтитри. Сега гледах един 3D на който излизаха, но гледам той е и с вградени и с външни, предполагам са излизали вградените.
    Този FORK PLAYER изглежда много обещаващо и стигнах донякъде (доста си играх с DNS-ите като не щеше да влиза с тях в интернет докато не нулирах настройките на рутера) но сега стигнах до плейлистите пробвах 3 но на първите 2 ми даде че няма достъп, до третия стигна но каза неподдържан формат (беше .m3u8) а изписването на адресите е доста пипкава работа. Знаете ли какви формати познава този OTTPlayer?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #5

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    https://ottplayer.es/support

    EN Для корректой работы сервиса требуются файлы плейлистов, которые соответствуют форматам. Перед загрузкой файлов убедитесь, что ваши файлы отвечают форматам, примеры которых предоставлены ниже. Откройте ваш файл плейста в тектовом редакторе (например, Блокнот в Windows) и проверьте структуру файла.
    M3U / M3U8
    XML
    XSPF

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #6

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Да, успях да кача няколко плейлиста, странно че като direct link не ги приемаше нито от сайта нито от плеъра, но като ги сваля на компютъра и оттам ги кача ги приема. Порових се и и в XSMART и в самия FORK PLAYER,изглежда наистина дава много богати възможности. Не съм проверил още за закладки на FORK PLAYER добавките за Коди дали стават?
    Е втория ми проблем общо взето е решен, но първия остава. Така и не се отварят значителен процент от мултимедийните ми файлове, най-накрая намерих един филм на който субтитрите излязоха но 1 от поне 10. Не мога да си обясня какво не им харесва дори на тъпите текстови файлове, а докато влизах излизах в устройствата по едно време екранът остана черен и телевизионните канали не тръгваха а в приложения, устройства се влизаше. Като го рестартирах се оправи но се опасявам че това може да е предвестник на големи ядове.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    няма ядове - нормално за всички марки смарт тв -от време на време е нужен рестарт, даже и изключване от контакта - моя досега не се е рестартирал, но аз ползвам само ютюб/вимео и приложението на Булсат от време на време.

    Провери си добре файловете и субтитрите , за да не ги вижда веднага значи има някаква разлика . може и да ги преименуваш (филма и субтитрите) с някакво кратки име (1/А) и пак да пробваш или ги отвори с ноутпад и виж да не са някоя странна кодировка.
    skaiuokar одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #8

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Хмм, дано да си прав макар че ако го прави честичко само по себе си е достатъчен проблем.
    Пробвах с кратки имена, дори сменях разширенията от .srt на .txt и обратно но без успех. И от кодировката едва ли е, не излизат дори английски субтитри.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #9

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не разширението , а самата кодировка - ANSI и UTF-8 със сигурност ги чете - лично тествано.
    А в настройките с опшънс бутона задал ли си кодировка ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #10

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не знам как да видя кодировката, в ноутпад не виждам откъде. Но ако проблемът е с нея то вероятно ще излизат йероглифи, то и на единствения на който субтитрите ми тръгнаха отначало бяха йероглифи, но там смених кодировката на cyrilic 1251 и се оправиха, но на другите в опшънса излиза само "няма субтитри" и никакви други настройки не са достъпни.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    В ноутпад-а като дадеш сейв ас и най отдолу е вида кодировка - ако са UTF-8 трябва и в Панасоник-а да я избереш.
    За мен е странно да не вижда нищо , нямал съм такъв случай скоро на моя .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #12

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Аха, е беше на ANSI, пробвах и с UTF-8, не помага. Явно не се справя много добре със субтитрите, забелязах и че на някои канали от кабелната на старото ми сони излизаха и нещо като помощни субтитри - явно за хора с увреден слух - дублираха говора, тук не излизат и те. Както и да е, отказвам се.
    Още един въпрос - има ли начин канали от IPTV листи които спират след няколко секунди да се накарат да вървят - както с loop при VLC player?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #13

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Аз днес си поиграх доста с един 50EX780 - перфектен модел! Всички тестови филми и серии си тръгнаха със субтитрите , но не чете DTS (което си го знаех) - за помощните субтири се настройва в менюто "настройки-език" , и когато си на канал с бутон "опшънс" - "AVопции". Също така в "предаване на данни" си ги включи на "ръчно" поне, за да може да ползваш hbbtv с червеният бутон на канал, който го предлага - сега има и българска платформа(Hybrida) и много оператори я предлагат.

    За последният въпрос не знам - не съм ползвал IPTV листи - виж в е-хелп-а, предполагам ще е описано.
    ruuni9 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Ами почвам да си мисля че нещо с моя екземпляр не е наред. . Всичко в опции и настройки съм пробвал, не излизат. Всъщност не се появява дори символа за субтитри в банера на този канал на който знам че излизаха на сонито, което ме кара да мисля че също като при плеъра не ги разпознава (затова и ровя, не че ми трябват този тип субтитри). Това за данните не бях пробвал защото не мислех че има отношение но го намерих само в един испански канал който има точно същия вид субтитри (в опции излизат като txt а не за глухи) но те си работят със или без включени данни.
    А за второто не мисля че може хелпа да е от помощ, доколкото разбирам това е ограничение което се прави от провайдърите на IPTV срещу несанкционирано ползване на плейлистите им.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #15

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    С коя версия на софтуера си - гледам на сайта последната е 3.142 - Download Information of TV for Europe/ UK and Ireland/ CIS | Download | TV | Digital AV | Support | Panasonic Global ?
    Има ли от къде да дръпна някой от филмите и субтитрите, които не ти тръгват - да не са някои дърти ави-та или дивх-ове ? Винаги може да свалиш нови субтитри - варианти бол. Ето днес пробвах на същия модел и с ANSI, и с UTF-8 - никакъв проблем.
    Според мен някоя настройка не ти е направена , и както писах по-горе - едно изключване от контакта за 10мин. винаги е от полза при всички марки смарт тв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC 3D TX-50DS630E - лични впечатления
    От sirgeorge във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 70
    Последно: 10-05-20, 10:25
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 17:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 19:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе