Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 150
Like Tree9Одобрявам

Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #31

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Ама ти вероятно си на Windows 8.1. Намирам го но нямам опция да го изтегля - дава че е несъвместимо. Намерих някакво "CAST TO" което уж било продължението му но то макар да откри телевизора, не можах нищо да плейна и даде че съм изчерпал триала си за днес

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #32

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    С Windows 10 mobile съм, но приложението работеше и с Windows phone 8.1. Гледам в системните изисквания - Windows phone 8 или по-нова.
    Странно защо ти дава че е несъвместимо. Предполагам си с актуална версия на Windows 10 mobile, миналата седмица имаше някаква актуализация.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #33

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Гледах в коментарите че и други се оплакваха, един беше с 950. Може би ти си се ъпгрейднал до W10 и то е останало и продължило да работи някак си. И аз видях че пише 8.1 или по-нова ама това е, и с други приложения ми се е случвало.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #34

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Включвам се и аз по темата със субтитрите. На мен също не ми излизат, когато плейвам през DLNA от компютъра.
    За сървър ползвам Serviio, нагласен е така:
    Transcoding: Enabled
    Subtitles: Enabled, Subtitles character encoding: UTF-8, Try to automatically detect subtitle character encoding: Enabled
    Други съществени опции няма и въпроса ми е как да си видя субтитрите през DLNA-то.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #35

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Опциите за субтитри има ли ги - като пуснеш филма "опшънс" бутона и сменяш кодировката на UTF-8, трябва ръчно да се смени.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #36

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Пускам филма - > Опции - > опции за субтитри - > Няма субтитри, и толкоз. Нито има опции за кодировка, цвят или размер. Ще пробвам и от флашка въпреки че този вариант не е приложим при мен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #37

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Трудничко си излизат субтитрите . Аз пробвах 2 медиа сървъра, и при двата за всеки филм изрично трябва да задам в настройките да излизат или от видовете транскодировки да избера подходящата а и дори когато все пак излязат в опшънс пак дава че няма сутитри, явно сървърът ги имплантира.

    Още една неприятна изненадка от вчера - реших да го пробвам на запис и сигурно си беше моя заблуда но си мислех че става и с флашка а се оказа че иска диск поне 160ГБ.Това типично за всички телевизори с PVR ли е или само за Панасоник? Имах само един на който не ми трие информацията но се чудя дали може ли да прояви и някакви други капризи относно диска преди да му го купя - например в хелпа няколко пъти изрично казват да се включи диска в контакта а аз такива дискове не съм виждал, да не би за запис да иска автономно захранване или някоя друга неочаквана претенция към диска?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #38

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Пробвай без прекодиране първо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #39

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Странното поне при мен е, че едва след като в настройките за транскодиране задам субтитрите, те почват да излизат дори и без транскодиране но и в двата случая в опшънс си стои "няма субтитри" което прави невъзможно и по-нататъшната им настройка (поне от телевизора)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #40

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Това което ми прави впечатление спрямо старото ми ТВ - Самсунг UE40D7000 модел 2011г, че в Панасоник нещата са отлични като цветопредаване, но не и откъм ергономия. Дистанционното не е направено хубаво като разположение на бутоните - ТВ-то има два тунера и за да сцепя екрана на две няма бутон а трябва да влезна в менюто с апликации и да отворя софтуерна апликация. Еми извинете ме Панасоник ама можеше да има бутон на дистанционното. Имал съм две ТВ-та с двойни тунери преди LG и Беко-Филипс и при двата всичко си беше супер. Отделно менютата не са интуитивни - поне на мен ми е така. Дори прозорчето в което се изписва номера на канала е доста дървено, докато при Самсунга тези неща са пипнати и са доста по елегантни. И това със субтитрите......все едно не знаят че има DLNA сървъри и че хората ги ползват. Със Самсунга не съм имал такива драми изобщо само малко с техния allshare софтуер, който замених със Сервио.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #41

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Да и аз имам известни претенции към дистанционното, както май казах примерно вместо HELP или NETFLIX по-удачен би бил бутон 3D а не да се минава през 5 менюта да превключиш, или да, двойния екран, освен това според мен е крайно неудачно мястото на "HOME" - редовно го бъркам с навигацията нагоре което често те изкарва от режима, най изнервящо беше докато си преподреждах каналите - тъкмо подредя 10-15 канала и по грешка натсна HOME и всичко си заминава, трябва да почвам пак отначало, накрая се принудих да ги запомням след всеки 2-3 канала
    Този пост е редактиран от kamen2; 01-12-17 в 15:24.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #42

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    То добре, че там вече е HOME, щото преди беше Нетфликса - общо взето в тая ревизия са оправили някои грешки от предните, но не е идеално , въпреки че е много по-добре от другите мултифункционално - при Самсунг примерно последната ревизия на подобното дист. е с много еднакви и близко разположени бутони - ужас ... Поне има обучаем бутон да си турнеш YouTube-то примерно - добра идея е за поне още един за добавяне на някоя често ползвана функция, а не само за приложение.
    Бутон 3Д няма от няколко ревизии за съжаление( на плазмата имам такъв), но донякъде разбираемо с оглед залеза на функцията, а за КвК е отдавна и то при всички марки - още на стария ми Самсунг (40В750) нямаше такъв и ползвах това на още по-стария - много бутони за всички функции - аз съм на това мнение - две дистанционни - едно с бутони за всичко и едно "смарт" подобно на това в Самсунг/ЛГ ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #43

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Да бе винаги може да е и по-зле. Може би е и въпрос на време да му свикна поне що се отнася до HOME. От друга страна е компактно с приятен дизайн но изглежда и доста крехко, ако му седна отгоре по невнимание вероятно ще изхруска, на Сонито имах усещане че и камион да мине отгоре му ще издържи.

    Някакви съображения относно въпросите ми за за HDD за запис?

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #44

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Всеки външен ХДД би трябвало да стане - аз имам няколко по 1 и 2Б и си разчита без проблем, но не ги ползвам за запис - повечето марки искат ХДД по-голям от 40-60ГБ .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #45

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Ресивъра ми е Pioneer VSX-2021 и има невероятно сложно дистанционно на пръв поглед, но е обучаемо и мога да го програмирам за 10 различни по вид и марка устройства. Просто някой се е напънал и го е измислил, но явно производителите ги мързи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC 3D TX-50DS630E - лични впечатления
    От sirgeorge във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 70
    Последно: 10-05-20, 10:25
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 17:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 19:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе