Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 37 от 103 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #541

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Благодаря @dddinev. Доста е за четене и някои работи ще трябва по няколко пъти да ги чета, за да ги асимилирам. Хубавото е, че компа ми разпозна телевизора, но нещо филма не ще да тръгне. Ще се чете.

    П.С. Работи перфектно , но къде да сложа отметката за субтитрите : "всегда вьiполнят транскодирование если найденьi субтитрьi" в менюто за настройка на телевизора, че не излизат субтитри ?
    Този пост е редактиран от vdsvicky; 12-12-12 в 22:15.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    28
    #542

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    vdsvicky,

    1. В главния прозорец на програмата цъкваш бутон "Настройки". Отваря се нов прозорец за настройки.
    2. В прозореца за настройки от ляво щракваш на бутон "Устройства". (От най-горната иконка "Медия-ресурси" можеш да укажеш къде да търси медийнии файлове)
    3. В средата на прозореца се появявява списък на устройствата (с IP и MAC адресите) - цъкваш върху телевизора (ако не се вижда, стартирай сървъра и сканирай за нови устройства)
    4. Щракваш бутона "Настройки" в дясно и излиза нов прозорец - в дясно в секцията "Медия-ресурси" слагаш отметка пред "онази" фраза (Докато стигна до тук на мен ми отне 2 дни ровене в менюта и споменаване на роднини )

    В горната секция (Поддержка файлов без транскодирование) от падащото меню за филми избери "mpeg, mpg" или "avi, mpeg, vob". Ако е "*" т.е всички типове файлове или в избраното има и mkv формат, не се изпълнява транскодиране и съответно няма субтитри.

    Съжалявам, че не мога да прикача снимки, но в момента нямам такава възможност.
    Успех!

    P. S. Ето малко визуализаця
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от dddinev; 13-12-12 в 09:57.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    70
    #543

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    @dddinev
    Отпада ли ограничението филма
    да е с битрейт максимум 20Mbit/s при гледането с медиа сървъра и може ли да се избира звукова пътечка когато филма е с звук на няколко езика? Също и да се избират субтитри когато във файла има няколко?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #544

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Този пост е редактиран от БайТанас; 14-12-12 в 00:03.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #545

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Излезнала е нова версия на софтуера на 42PFL6007. Ако има някой, който го е ъпнал да сподели дали има проблеми със звука и по-специално при смяна на каналите. При мен се получава един отвратително припукване след като сменя канала /получава се 4 пъти от 10, но е много досадно/ и не ми издържаха нервите и бързо върнах старата версия. Ползвам set top box HS6020 на мегалан. Моля ако някой с подобно STB е качил новата версия да сподели дали и при него има такова дразнещо пукане.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    28
    #546

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vagabond Виж публикацията
    @dddinev
    Отпада ли ограничението филма
    да е с битрейт максимум 20Mbit/s при гледането с медиа сървъра и може ли да се избира звукова пътечка когато филма е с звук на няколко езика? Също и да се избират субтитри когато във файла има няколко?
    За битрейта не знам, но може да се пробват различни варианти и ще видим...
    Ако за филма са налични няколко езика и субтитри, може да се зададат предпочитания от основния екран на програмата - цъкваш на "+" вляво от името на филма - разгръща се таблица с наличните ресурси (звук, субтитри, видео и т.н.). С десен бутон върху избрания език или субтитри, след това от плаващото меню се избира "вьiбрать дорожку".
    Друг вариант е: десен клик върху името на филма, от плаващото меню се избира "специальныенастройки". отваря се прозорец, в който от падащите менюта се избират предпочитанията, УКАЗВАМЕ за кое устройство са от най-горния ред (падащ списък "Устройство"), натискаме "Сохранить" и имаме запазен профил за възпроизвеждане.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #547

    Отговор: Re: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от polopki Виж публикацията
    Тук DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове съм качил новия Чанъл Едитор за модели 2012 г. Не го видях в началната страница, неко модераторите го качат някъде другаде защото тук е временно
    Качен е във форума и има линк в първи пост.
    Version 2.0.5.10 за модели
    • 2012г TVs: от 6007 до 9707
    • 2012г TVs: от 4007 до 5507
    • 2011г TVs: от 5806 до 9956


    https://58pfl9955.wordpress.com/2012...ertiggestellt/

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #548

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tesiv Виж публикацията
    Излезнала е нова версия на софтуера на 42PFL6007. Ако има някой, който го е ъпнал да сподели дали има проблеми със звука и по-специално при смяна на каналите. При мен се получава един отвратително припукване след като сменя канала /получава се 4 пъти от 10, но е много досадно/ и не ми издържаха нервите и бързо върнах старата версия. Ползвам set top box HS6020 на мегалан. Моля ако някой с подобно STB е качил новата версия да сподели дали и при него има такова дразнещо пукане.
    никой ли с PFL6007 няма с телевизия от Мегалан от форума?

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #549

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, с 42PFL4307H съм. Когато екранът е черен на места има бели петна по картината.Това от някоя от настройките ли е, може ли да се оправи, или да го връщам?
    Благодаря предварително!

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #550

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vassileo Виж публикацията
    Здравейте, с 42PFL4307H съм. Когато екранът е черен на места има бели петна по картината.Това от някоя от настройките ли е, може ли да се оправи, или да го връщам?
    Благодаря предварително!
    Намали яркоста в настройките и следи дали тези петна намаляват.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #551

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #552

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Въпрос към собствениците на 42/46PFL6007K или някоя от модификациите 60х7:
    Разпознава ли кирилски субтитри вградения плеер? В упътването пише, че поддържа UTF8 и CP1251, но искам да съм сигурен. Останалите неща са ми ясни в общи линии.
    Колебая се между 46PFL60x7K и Toshiba 46TL968G, за която още няма User manual даже на официалния сайт.

    Вчера купувахме на приятел 40PFL5527K и тествахме само със статични изображения от флашка, че нямахме готовност.
    Чете само *.jpeg, за съжаление, но го прави поне до 1920х1080 и поддържа NTFS. За субтитрите в Ръководството на БГ от сайта на Philips пише, че не поддържа други субтитри, освен CP1252.
    Като цяло мога да кажа, че телевизора си заслужава парите. Поне от това което успяхме да тестваме и проверим. Даже при усилване на звука на макс не чух изкривявания. Бях си долепил ухото до говорителите.

  16. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #553

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    А те са отзад ( говорителите). Слабички са, но направа на свръзка с стерео уредба, звукът е повече от задоволителен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    33
    #554

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    За PFL6007K:
    През PS media server извежда субтитри на български език във файл с разширение .srt и кодиране UTF, остава въпроса да се настрои тяхното коректно положение и размер (Mencoder).

    И аз да попитам ако има хора със следните проблеми:
    1. Имам следния "сериозен" проблем в режим на гледане на кабелна телевизия (DVB-C: M-sat през CONAX SMIT Module) и при преминаване от кабелна телевизия към сателитна: DVB-S (сателит-Astra 3B) за гледане на FreeTV телевизорът "блокира" избирателно веднъж на всеки 3-4 подобни превключвания: не приема команди, не може да бъде ON/OFF и единствената опция е изключване от контакта.
    2. Допълнително телевизорът избирателно приема да изведе екран за разкодиране на "заключени" програми на кабелния оператор, по конкретно при избиране на подобна програма, която се разкодирва с въвеждане на CA Pin телевизорът не извежда екран за вевеждане на 4 цифрения код, а изписва в полето долу: Кодирана програма, без опция и възможност за въвеждане на код за отключване на програмата.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    8
    #555

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,имам 46 PFL7007K,минуса засега е към дистанционното което пука при работа.Стария ми телевизор е 32 PFL9604K и дистанционното е много по-удобно и качествено,засега работя със старото дистанционно от 32-ката само дето нямам 3D копче.Въпроса ми е,има ли варянт да се подкара Skype без камера или с друга камера?Всмисъл дали ще засече PC USB камера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 103 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе