Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 51 от 103 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #751

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Ами то май и панелите ще са на LG-IPS или грeша - щом пасивен панела. Нали имат няква бащинска връзка с LG за панели за монитори, да не взимат вече панели от тях. Както и да е, аз съм много доволен от моя 40pfl5537k! 3Д-то е невероятно, нищо че е активно и ще трябва да взимам батерийки за очилата, ама на 3 филма веднъж не е болка да дадеш левче за батерия! Случих на Шарп панел, идеален е. Само не мога да намеря начин да регулирам къстъм всеки RGB цвят по отделно! Искам да си го калибрирам с калориметъра, но уви. Има промяна на цветноста като цяло, но не и поотделно за всеки цвят. Абе много е объркано менюто, като на всеки Филипс де, може и аз да не съм се светнал как става къстъм корекция по цвят ама...
    ..ps, ето потвърждение и за моята матрица:
    http://www.golive.servilux.be/en/web.../p1558692.aspx
    Този пост е редактиран от mitakabus; 22-02-13 в 18:37.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #752

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    3D очила

    Модели PTA507, PTA508, PTA517, PTA518 имат високоскоростна частота работа на затвора - 75Hz.

    Скороста на отваряне на затвора за 507 и 517 - 1,7 мс, 508 и 518 - 1,5 мс.
    Висококонтрастни STN лещи с двойна компенсация: 517, 508, 518 (Контраст - 4000:1).
    Висококонтрастни STN лещи с одинарна компенсация: 507 (Контраст - 2000:1).

    PTA508 работят с батерия CR3032, работа до 80 часа.
    PTA517, 507, 518 работят с вграден акумулатор - време на заряд до 3х часа (мини-USB тип B).
    Време на работа:
    PTA507 - до 20 часа,
    PTA517, PTA518 - до 30 часа.
    PTA508 и PTA518 имат повишена устойчивост към повреждане.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    41
    #753

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Решил съм да си закупя модела 40PFL7007K онлайн от Технополис. Някой може ли да изкаже мнение за модела, плюсове, минуси. Подържа ли бг субтитри от флашка. Другото ми притеснение е като го поръчам онлайн да не ми пратят някой с проблеми и дефекти.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #754

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Колега, като скоро лутал се в областа на Филипс ТВ-тата мога да ти кажа че няма кой знае какъв смисъл. 5-та серия е достатъчен. Но , ако можеш да отидеш в Техното и да го видиш на място. Имат варианти с Шарп матрица, погледани 2-3 страници назад. Кофти момент на 6 и 7 серия е че имат ужасно бавен интерфейс. Учудващо за уж висок клас ТВ. Мене лично ме издразни, а като картинка с Шарп варианта при 5 и 6-7 серия разлика не видях честно спрямо 40PFL5507 в магазина!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    25
    #755

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Има ли някаква надежда да оправят проблема със субтитрите за 5507?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #756

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от craghackbg Виж публикацията
    Има ли някаква надежда да оправят проблема със субтитрите за 5507?
    Вече май изгубих надежда. Не знам дали някой от Филипс въобще се сеща за този проблем. Регионалните от Филипс -България и Филипс - ***** си дремят и си питат ушите да ги подсещат и да ги уведомят за недоволството на потребителите, но това е. Който се минал - минал.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    25
    #757

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Абе не, че е болка за умиране, но реално на пазар като нашия вградения плеър е много важна екстра. Не всеки му се дават 150 - 200 кинта за мултимедийно плеърче. Като не чете субтитри на български са длъжни да го казват при продажбата. Иначе телевизора е пушка отвсякъде, но това много вгорчава иначе положителните ми отзиви.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #758

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-02-13 в 14:54.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #759

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Привет колеги,

    Имам желание да се сдобия с LCD 32" и се колебая за един модел:
    PHILIPS 32PFL3807H (32 PFL 3807 H, 32PFL3807H/12)
    Някакви впечатления от модела или сходни на него и по-специално работата на DLNA през адаптера, който предлагат с телевизора и по принцип?
    Освен като телевизор, ще го ползвам и да гледам филми от компютъра през HDMI, хареса ми, че поддържа 1,4 стандарта.
    Някакви забележки при възпроизвеждането на .mkv FHD през HDMI наблюдават ли се?
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    2
    #760

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,

    Каk да изкарам моя PFL9603D/10 от режим на Back-up Software Upgrade? Имах глупостта и аз като някои други от форума да си блокирам телевизора като "активирах" MPEG-4 опцията от сервизното меню. Надявайки се че ще мога да излезна от състоянието на постоянен рестарт като ъпгрейдна фърмуера, го вкарах в режим на back-up software upgrade. Проблемът е, че програмирането на фърмуера крашва в последната фаза, и телевизора остава в този режим. Поради таз причина и трика със закъсяването на SDM и GND пиновете не работи-винаги влиза в него. Как да излеза от този режим и да се върна в състоянието за постоянен рестарт, за да мога да влезна в SDM и после SAM за да деактивирам злополучната MPEG-4 "опция"?

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    4
    #761

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Привет на всички. От 2 години ползвам телевизор 42PLF4007. За съжаление още от началото ми прави малък и много досаден проблем и той е следният: При ползване на телевизора се губи звука (директно изчезва, не разглабя) за от 1 до 3 секунди, а картината не влошава по никакъв начин. Гарантирам за качествен и достатъчно силен сигнал. Някой имал ли е такъв проблем и дали знае как се отстранява. Ползва се DVB-C тунера. Всичко друго си работи както трябва. Не съм проверявал за нов фърмуър защото от Филипс България не са запознати с такъв проблем! Моля за помощ и предложения. Звука изчезва независимо на коя програма/канал съм.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #762

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    korween
    Моят съвет е да стоиш далеч от 3-та серия, въпреки че тук във форума има двама доволни собственици на модела.

    alex_68
    Браво.....Защо реши, че фирмуера ще ти оправи проблема, въпреки че тук е написано правилното му решение ? /за което се сещаш със закъснение/
    Занеси го в сервиза и обясни какво си направил. Моето лично опасение /без да съм сервизен техник/ е че ще ти предложат смяна на мейнборда, понеже не могат да презаредят софтуера в сервизите у нас.

    bobon1
    Е де - не може да го ползваш от две години след като модела е от миналата година/2012/, освен ако не си збъркал при изписването му 4хх6
    При всички источници на сигнал ли го прави ?

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    2
    #763

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    hristoslav2
    Ами в това е проблема-че попаднах на този форум и информацията за правилното решение след като прочетох описанието на някакъв подобен проблем във форумите за поддръжка на Philips сайта и имах глупостта да го приложа Значи няма никакъв шанс това да се оправи? Не може да няма начин да се излезе от този режим с определена комбинация на дистанционното, въпроса е дали някой знае как ....

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    4
    #764

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Хвана ме в грешка моментално! Моделът е 42PFL5405H/12 - сайта на Филипс http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=bg&scy=bg&ctn=42PFL5405H/12 закупен 12.2010 със текущ софтуер Q5521-0.140.25.0. За съжаление не мога да кажа дали е така на всички източници, днес или утре ще включа цифров приемник и ще мога да направя сравнение. Имаш съмнения в крайното стъпало? Звукът започна да накъсва най-много до седмица след като го включих, не го прави ритмично, възможно е да до направи 3-4 пъти за 1 час, а понякога се замислям от колко време не го е правил!
    За мен две думи - работя в кабелния оператор разпространяващ сигнала. Интересното е, че съм получавал сигнали (да бъда точен 4 пъти) от други наши клиенти с абсолютно същите оплаквания, но различни марки телевизори.
    До скоро си мислех, че има някаква особеност в сигнала, но това вече ми се струва глупаво. На всякакви телевизори и приемници да работи, а при мен да не иска?
    Този пост е редактиран от bobon1; 27-02-13 в 21:02. Причина: допуснати грешки

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #765

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от alex_68 Виж публикацията
    hristoslav2
    Ами в това е проблема-че попаднах на този форум и информацията за правилното решение след като прочетох описанието на някакъв подобен проблем във форумите за поддръжка на Philips сайта и имах глупостта да го приложа Значи няма никакъв шанс това да се оправи? Не може да няма начин да се излезе от този режим с определена комбинация на дистанционното, въпроса е дали някой знае как ....
    Не знам такава комбинация и затова те посъветвах да го занесеш в сервиз. А ако не стане го продаваш за части.

    Цитат Първоначално публикувано от bobon1 Виж публикацията
    Хвана ме в грешка моментално! Моделът е 42PFL5405H/12
    Имаш съмнения в крайното стъпало? Звукът започна да накъсва най-много до седмица след като го включих, не го прави ритмично, възможно е да до направи 3-4 пъти за 1 час, а понякога се замислям от колко време не го е правил!
    За мен две думи - работя в кабелния оператор разпространяващ сигнала. Интересното е, че съм получавал сигнали (да бъда точен 4 пъти) от други наши клиенти с абсолютно същите оплаквания, но различни марки телевизори.
    До скоро си мислех, че има някаква особеност в сигнала, но това вече ми се струва глупаво. На всякакви телевизори и приемници да работи, а при мен да не иска?
    Имаше проблеми в модели 2009 серия 5 /5хх4/ -тогава в сервизите им сменяха борда, а нищо чудно и на следващата година да го е имало този проблем. Преди година имаше един колега който се оплака от същото като теб.

    Ха - това за други оплаквания със същият проблем от вашият оператор - ме обърка....Има някакво обяснение, ако са били пак с Филипси/2009-2010/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе