Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 53 от 103 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #781

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Относно търсеното мнение за Philips 42PFL6057K вече няма нужда.
    Купихме го на съседа и повярвайте по-добро качество на тази цена трудно може да бъде купено към днешна дата. Даже без прекаляване то е АБСОЛЮТНО перфектно във всички аспекти и сигнали. Двоумението бе между него и SONY 40HX750. Да при сонито контраста и черното може би бяха в повече, но само това всичко друго изглежда скучно и с липса на 90% от детайлността в цялата картина. Филипса с тази матрица на LF IPS показа приказна картина. Е няма по-добри от Philips - каза най-накрая съседа, а бе заклет фен на другата марка. Благодаря Ви за съдействието и помоща. Силна препоръка за 42PFL6057K към тези които се чудят в трудния на последък избор за перфектен телевизор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #782

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Наистина е добро попадение за парите си - бърза матрица и нов процесор, дори има изчистен от ненужни екстри вариянт 6007 който е перфектен.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    4
    #783

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Привет на всички. От 2 години ползвам телевизор 42PLF4007. За съжаление още от началото ми прави малък и много досаден проблем и той е следният: При ползване на телевизора се губи звука (директно изчезва, не разглабя) за от 1 до 3 секунди, а картината не влошава по никакъв начин. Гарантирам за качествен и достатъчно силен сигнал. Някой имал ли е такъв проблем и дали знае как се отстранява. Ползва се DVB-C тунера. Всичко друго си работи както трябва. Не съм проверявал за нов фърмуър защото от Филипс България не са запознати с такъв проблем! Моля за помощ и предложения. Звука изчезва независимо на коя програма/канал съм.
    Е де - не може да го ползваш от две години след като модела е от миналата година/2012/, освен ако не си збъркал при изписването му 4хх6
    При всички источници на сигнал ли го прави ?
    Хвана ме в грешка моментално! Моделът е 42PFL5405H/12 - сайта на Филипс http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=bg&scy=bg&ctn=42PFL5405H/12 закупен 12.2010 със текущ софтуер Q5521-0.140.25.0. За съжаление не мога да кажа дали е така на всички източници, днес или утре ще включа цифров приемник и ще мога да направя сравнение. Имаш съмнения в крайното стъпало? Звукът започна да накъсва най-много до седмица след като го включих, не го прави ритмично, възможно е да до направи 3-4 пъти за 1 час, а понякога се замислям от колко време не го е правил!
    За мен две думи - работя в кабелния оператор разпространяващ сигнала. Интересното е, че съм получавал сигнали (да бъда точен 4 пъти) от други наши клиенти с абсолютно същите оплаквания, но различни марки телевизори.
    До скоро си мислех, че има някаква особеност в сигнала, но това вече ми се струва глупаво. На всякакви телевизори и приемници да работи, а при мен да не иска?
    Имаше проблеми в модели 2009 серия 5 /5хх4/ -тогава в сервизите им сменяха борда, а нищо чудно и на следващата година да го е имало този проблем. Преди година имаше един колега който се оплака от същото като теб.

    Ха - това за други оплаквания със същият проблем от вашият оператор - ме обърка....Има някакво обяснение, ако са били пак с Филипси/2009-2010/.
    В бележките на фирмуера пише официално следното:Download - 42PFL5405H/12

    Q5521_0.140.34.0 - (Date published: 2011-04-12)
    • Intermittent sound lost while watching TV or aconnected device via HDMI.

    в момента версия е Q5521-0.140.25.0.

    След като изчетох бележка от до ми направи неприятно впечатление, че има доста проблеми с звука!
    Според мен има надежда да се размина със сервиз!
    Вие как мислите, дали да мушна флашката с последния софтуер?
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Има някакъв шанс и дано да са оправили проблема. Действай и пиши какво е станало.
    Здравейте отново,
    прилагама цялата кореспонденция за нуждаещите се за прекъсването на звука на Филипс!
    Някой ако има такъв проблем да действа смело, трети ден не е прекъсвал звука!
    Взе си автоматично новия софтуер за около минута, даже нямаше и толкова!
    Повече време ми отне търсенето на UPS и батерия за него!
    Следвайте инструкциите и няма да имате никакъв проблем!

    Все още се гордея с избора си от преди 2 години - голям екран за малко парички, да видим до кога!

    Успех на всички!
    Този пост е редактиран от bobon1; 18-03-13 в 13:18.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,633
    #784

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Philips 46PDL8908, 55PDL8908 - DesignLine
    http://www.digitalversus.com/tv-tele...13-n28731.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-03-13 в 15:10.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #785

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    ако може съвет между Плазмен телевизор PANASONIC TX-P42X50E и 42PFL4007H/12 , ще се гледа основно кабелна интересува ме като образ кое е по добро?благодаря предварително за отговорите особено чакам мнението на hristoslav2

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,633
    #786

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    kalinbv
    PANASONIC TX-P42X50E - не блести с някакви качества и поради тази причина не е препоръчван.
    Specifications | X series -Plasma TV | Product Line-up for EU | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global
    Добро предложение е ако ще гледаш предимно SD сигнал на тъмно/вечер/.

    Филипса става за гледане, предимно в светло помещение. В случай, че смяташ да ползваш вграденият му медия плейър - добре е да знаеш че има проблем със субтитрите.
    Резултати от търсенето




    Philips DesignLine

    https://58pfl9955.wordpress.com/2013...08er-tv-serie/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-03-13 в 15:02.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #787

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    хмм ако додам пари за по добър варянт ли е но пък падам с 2 инча?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,633
    #788

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Разликата е само в контраста + някои екстри. Иначе страда от същите проблеми като 4007
    - тежко меню
    - Led подсветка само от дясната страна на рамката
    - осакатен плейър
    http://www.digitalversus.com/tv-tele...2906/test.html

    http://img1.lesnumeriques.com/test/6...L5507H_LED.jpg
    http://www.digitalversus.com/tv-tele...2867/test.html

    Тук е мястото да обсъдим икономията на диоди в подсветката. Този номер го започна Панасоник през 2011 година, като поставяха диоди само отдолу или само отгоре в зависимост от класа на модела. Филипс ги копираха през 2012година, като поставяха подсветка само отляво или само отдясно.

    Таблица с модели 2013 където с букви L и R е обозначена страната от която е подсветката
    http://58pfl9955.wordpress.com/2013/...nd-tv-modelle/

    Погледнете в колонката backlight (подсветка)
    http://58pfl9955.files.wordpress.com...03/image17.png
    Да напомня на всички, че тазгодишната 2-ра и 3-та сериии на Филипс са произведени от Вестел Турция и менюто е същото като на Финлукс, Хитачи, Нео, Санг....
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-03-13 в 20:04.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #789

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    еми дай съвет кво да гледам за 1000 лв?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,633
    #790

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не го приемай като категорично отхвърляне и на двата варианта по-горе. Виж на място в магазина и си прецени чия картина ти харесва повече.
    http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-40eh5300
    SAMSUNG UE-40EH5450 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-03-13 в 20:16.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #791

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Аз пък да кажа, че имам от 2-3 седмици 40PFL5537K/12 и нямам проблем с подсветката. Даже нa тест не разбрах че е от едната страна. Макар че 90% от панелите се осветяват така. Не знам дали не е в зависимост от панела - Шарп/Самсунг.. Вариантите на тоя телевизор са два - с панел Шарп и Самунс. Единия има малко по добри ъгли на видимост, другия пък е със перфектно качество гледан централно и от нормален ъгъл. Моя е със Шарп.Гледах доста телевизори в диапазона до 1400лв и не видях нещо по -добро като картина. Включително и Самсунг. LG-тата с IPS-а не ми харесаха като контраст, някак убито изображение. Доста си играх с картината и настройки, пооправя се но като цяло цветовете на Фипис-а ми допаднаха повече. Кусура му е USB плеера и възпроизвеждането на BG субтитри, както и отложения запис на USB от TV!

    Между другото менюто на 5 серия не е тежко. Тежки са на 6 и 7 серия - направо да се чуди човек как такъв висок клас ТВ-та са ги изтормозили с такова бавно меню.. КАто си играх в магазина и сравнявайки образа с 5507 от 6 и 7 серия останах крайно разочарован..
    Много ми харесва и една "тъпа" екстра / може и другите да я имат/ има датчик за осветление в стаята и вечер като изгася лампата си намаля констраста и осветеноста като цяло, удобно е и не дразни очите на тъмно. При цъкане на лампа или влизане на дневна светлина си вдига автоматично . Свързано е с пестенето на енергия но мене ми допада и от другата страна - гледан един телевизор на тъмно , особено LCD с висок контраст, може да ти избоде очите. Визирам предния 27" телевизор който беше на мястото на този Филипс. Сутрин ме боляха очите ако вечер гледам на тъмно повече от 2 часа...
    Този пост е редактиран от mitakabus; 22-03-13 в 06:47.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #792

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Разбира се лично мнение:
    В пряко сравнение м/у Philips 40pfl5537 и Philips 42pfl6057 първия е като спрян. Нищо общо с изразителната позната детайлност с 3D ефект при гледане на 2D SD/HD видео материали. Уникална дълбочина, цветове, черно и блясък в контура. Дори 7 серия не показва по-добре спрямо 6 серия. Невероятно, но видим факт.

  16. #22
    #22 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    9
    #793

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Още един глас за 6-та серия и от мен. Имам Philips 42pfl6007 от 3 месеца-уникален телевизор. Не знам дали има разлика между 6007 и 6057, но този телевизор ме кефи все повече с всеки изминал ден. Единствен недостатък-тегаво, мудно меню.Нищо друго.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #794

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте.Питането ми е дали си заслужава покупката на този телевизор PHILIPS 47PFL6008K ,или да се изчака навлизането и на по-горните серии и ако да-с какво ще са по-добри от този модел ?Ще се гледат предимно HD канали и филми (най-високо качество)Aко е добър откъм матрица и показатели на картината да го вземам ,че ми се изчака чакането вече

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #795

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от lion_king Виж публикацията
    Здравейте.Питането ми е дали си заслужава покупката на този телевизор PHILIPS 47PFL6008K ,или да се изчака навлизането и на по-горните серии и ако да-с какво ще са по-добри от този модел ?Ще се гледат предимно HD канали и филми (най-високо качество)Aко е добър откъм матрица и показатели на картината да го вземам ,че ми се изчака чакането вече
    Ами освен да отидеш и да пробваш как е. Запаси се с някой друг клип SD /HD и отивай в Техно-мехно магазините! Иначе 42 и 47 май с пасивна технология - т.е. IPS матрица на LG. Но гледам горе ги хвалят колегите, не знам. Аз лично образа от Шарп матрицата ми стопли сърцето много повече, от коя да е iPS матрица, която гледах когато купувах. Явно всеки си има мнение..
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 103 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе