Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 49 от 103 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #721

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Остатъци от миналото.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #722

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Остатъци от миналото.
    Аз знам значението на думата "артефакти" по принцип, но какво значение има тя употребена в спецификациите на един телевизор? Какви остатъци от миналото може да има в един телевизор! Моля Ви, не се подигравйте, всеки е специалист в своята си област! Обяснете ми на разбираем език!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #723

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не беше подигравателно, извинявам се!

    "Всички дисплеи страдат от появата на артефакти от един или друг вид, когато изобразяваните материали се сменят бързо. Това е най-лесно се забелязва при движещи се обекти или когато целият кадър се движи поради движението на камерата. В много случаи това не е по вина на дисплея. Често дефекта възниква някъде по пътя на сигнала от източника, може да бъде причинен от движението на камерата, при което камерата замазва изображението, от лошо сканиране от страна на камерата, артефакти вследствие на MPEG компресия, лоша видео обработка, недостатъчна широчина на честотната лента, ли недостатъчна скорост на процесора или видео картата при игрите. Освен това различни артефакти могат да се появят по различни причини свързани с различната технология CRT, LCD, LCoS, плазма и DLP. Такива дори може да се наблюдават при OLED, ако скоростта на превключване не е достатъчно висока.
    Но, когато хората обсъждат артефакти при изобразяване на динамично видео, те обикновено говорят за време за реакция на LCD дисплей. И не е изненадващо, публикуваните характеристики на производителите за времето за реакция се превърнаха в един от най-решаващите параметри за избора на много потребители. В резултат на това през последните пет години, производителите намериха начин да намалят специфицираните цифри, като време за реакция от 25ms"
    (милисекунди) до, по същество несъстоятелни стойности 1ms.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,597
    #724

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Liusiana Виж публикацията
    Извинете за невежеството от моя страна, аз не съм специалист по телевизори, как да разбирам думата "артефакти" ?
    Това е доста дълъг списък :rolleyes: Най-общо казано
    - снежинки
    - двойни контури при 3Д картината
    - ореоли около образите
    - лошо цветоразделяне /особено видимо при дребните детайли в различни цветове - карирани ризи/
    - хостинг - остатъчен образ след бързи движения на образа
    - размазване на образа при бързи сцени /motion blur/
    - колор бандинг /недостатъчно количество изобразявани нюнси на цветовете/
    - назъбени диагонални линии /слаб деинтерлейсинг/
    https://www.google.bg/search?q=video...w=1420&bih=693
    Compression artifact - Wikipedia, the free encyclopedia

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    11
    #725

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Имали начин да си изкарам бърз достъп до част от менюто , на дистанционното.Интересуваме защото съм вързал към ТВ-то буфер с колони и за да го увеличавам и намалям трябва всеки път да влизам в менюто настройки на звук и картина и оттам сила на звука на слушалките ... друг начин имали ?
    Philips 42PFL4307h

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #726

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не беше подигравателно, извинявам се!



    "Всички дисплеи страдат от появата на артефакти от един или друг вид, когато изобразяваните материали се сменят бързо. Това е най-лесно се забелязва при движещи се обекти или когато целият кадър се движи поради движението на камерата. В много случаи това не е по вина на дисплея. Често дефекта възниква някъде по пътя на сигнала от източника, може да бъде причинен от движението на камерата, при което камерата замазва изображението, от лошо сканиране от страна на камерата, артефакти вследствие на MPEG компресия, лоша видео обработка, недостатъчна широчина на честотната лента, ли недостатъчна скорост на процесора или видео картата при игрите. Освен това различни артефакти могат да се появят по различни причини свързани с различната технология CRT, LCD, LCoS, плазма и DLP. Такива дори може да се наблюдават при OLED, ако скоростта на превключване не е достатъчно висока.
    Но, когато хората обсъждат артефакти при изобразяване на динамично видео, те обикновено говорят за време за реакция на LCD дисплей. И не е изненадващо, публикуваните характеристики на производителите за времето за реакция се превърнаха в един от най-решаващите параметри за избора на много потребители. В резултат на това през последните пет години, производителите намериха начин да намалят специфицираните цифри, като време за реакция от 25ms"
    (милисекунди) до, по същество несъстоятелни стойности 1ms.
    Благодаря за изчерпателния отговор!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #727

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Момчета, има ли вече някаква информация относно моделите за 2013 г?
    Имам 6606 от 13-14 месеца, от който съм много доволен (с т,нар. "тегаво меню" се свиква много бързо). Тая година е планирана покупката на още един телевизор и интересът ми е насочен най-вече към Филипс, по-конкретно към 6хх8 и 7хх8 (40-42"), ще има ли изобщо, с оглед писанията за спирането на производството им?
    Знам, че принципно новите модели се появяват към април, но има ли някаква предварителна информация. Рових из мрежата, но май не намерих нищо по темата, може би не търся на правилното място.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,597
    #728

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    Момчета, има ли вече някаква информация относно моделите за 2013 г?
    Официалната презентация ще бъдена 21 февруари. Основно наблягат на 3Д без очила в 9-та серия.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #729

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Е, 9-та серия не е за всеки джоб, но поне след няколко дни ще разберем за какво иде реч. Благодаря за информацията!

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    47
    #730

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте споделих преди време тук че имам проблем с 46PFL5507 .Използвам ка модул и вероятно след пореден ъпдейт спря да ми отваря един пакет -стои черен екран и след 1мин пише няма сигнал и понякога отваря канал понякога не . На състояние постоянно се мени качество от 80 до 0 %.На други пакети е перфектно и качество на сигнала.Проверих сплитера и там е ок. Разговарях с националния телефон на Филипс от там ми казаха че най-вероятно проблема е софтуерен-трябва да се върне на фабричния софт.Преди време и от кабелната идваха и нищо не направиха предвид това че в другата стая имам Шарп и там с този пакет няма никакъв проблем !!! Някой има ли идея как да върна предишен софтуер или изобщо съвет ? Благодаря

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #731

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bvitanov Виж публикацията
    ... Разговарях с националния телефон на Филипс от там ми казаха че най-вероятно проблема е софтуерен-трябва да се върне на фабричния софт...... Някой има ли идея как да върна предишен софтуер или изобщо съвет ? Благодаря
    От Филипс вероятно са имали предвид функцията "преинсталиране на телевизора". Пробвай го, обаче на мен ми прилича на слаб сигнал от кабелната. Преди време и аз имах същия проблем, но не с телевизор а с цифров приемник Топфийлд. Тормозих техниците от кабелната, слагаха-махаха някакви филтри, накрая се "сетиха" да усилят сигнала "отнякъде" и нещата се оправиха.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    3
    #732

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    ОТ ДВЕ СЕДМИЦИ СЪМ СОБСТВЕНИК НА PHILIPS 3107H/12,OT TAKA OПЛЮВАНАТА ОТ ВАС ТРЕТА СЕРИЯ.КАТО ЧОВЕК,КОИТО ДОСЕГА Е ГЛЕДАЛ КИНЕСКОПЕН ТЕЛЕВИЗОР ,НА МЕН МИ Е НАПРАВО ВЪРХА НА СЛАДОЛЕДА ТОЗИ ЛЕД ТВ.ЗАСЕГА РАБОТИ НОРМАЛНО,ИМАМ 15 HD ПРОГРАМИ ,ЧАК С ДРАЗНЕЩА ДЕТАИЛНОСТ.ЗАСЕГА НЕ ЗАБЕЛЯЗВАМ АРТЕФАКТИ,КОИТО ДА МИ ПРЕЧАТ.АКО ТВ-ТО Е ЗДРАВО И НАДЕЖДНО,КАТО УРЕДБАТА МИ ОТ СЪЩАТА МАРКА,КОЯТО РАБОТИ 11 ГОДИНИ БЕЗ ПРОБЛЕМ/ИМА 3 ДИСКА И 240 ВАТА МОЩНОСТ-РЕАЛНА/,ВСИЧКО ЩЕ Е ОК. ЕДИНСТВЕНОТО СТРАННО НЕЩО Е ЧЕ ТВ,ТРЪГВА ОКОЛО 25 СЕКУНДИ СЛЕД НАТИСКАНЕ НА БУТОНА НА ДУ.ЗВУКА НЕ Е ВЪРХА ,НО ПРЕЗ УРЕДБАТА СЪС СУБУФЕРА Е ТРЕПАЧ.ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС,КАК ДА РАЗБЕРА КАКЪВ Е ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА ПАНЕЛА.ИМА КОД НОМЕР 181,ОТЗАД ДО СТИКЕРА С ИНФОРМАЦИЯТА .

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #733

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Колеги, собственик съм на 40 PFL5537K от вчера. Може ли малко напътствия по настройката на картината...Тази Pixel Plus HD, доста дразни, изключих я , но пак имам едно такова ореолно замазване около образите.. Имам 42" Плазма, 27" Лед ТВ , толкова голямо ТФТ не съм имал, но все си мисля че може да се пусне в "нормален" режим както монитор без ефекти.... Пускам филм от PC- под телевизора, ако това има значение...В крайна сметка ще спра всичко, и остротата и всичко е прекалено ...

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,597
    #734

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Megatron 69 Виж публикацията
    ОТ ДВЕ СЕДМИЦИ СЪМ СОБСТВЕНИК НА PHILIPS 3107H/12,OT TAKA OПЛЮВАНАТА ОТ ВАС ТРЕТА СЕРИЯ.КАТО ЧОВЕК,КОИТО ДОСЕГА Е ГЛЕДАЛ КИНЕСКОПЕН ТЕЛЕВИЗОР ,НА МЕН МИ Е НАПРАВО ВЪРХА НА СЛАДОЛЕДА ТОЗИ ЛЕД ТВ.ЗАСЕГА РАБОТИ НОРМАЛНО,ИМАМ 15 HD ПРОГРАМИ ,ЧАК С ДРАЗНЕЩА ДЕТАИЛНОСТ.ЗАСЕГА НЕ ЗАБЕЛЯЗВАМ АРТЕФАКТИ,КОИТО ДА МИ ПРЕЧАТ.АКО ТВ-ТО Е ЗДРАВО И НАДЕЖДНО,КАТО УРЕДБАТА МИ ОТ СЪЩАТА МАРКА,КОЯТО РАБОТИ 11 ГОДИНИ БЕЗ ПРОБЛЕМ/ИМА 3 ДИСКА И 240 ВАТА МОЩНОСТ-РЕАЛНА/,ВСИЧКО ЩЕ Е ОК. ЕДИНСТВЕНОТО СТРАННО НЕЩО Е ЧЕ ТВ,ТРЪГВА ОКОЛО 25 СЕКУНДИ СЛЕД НАТИСКАНЕ НА БУТОНА НА ДУ.ЗВУКА НЕ Е ВЪРХА ,НО ПРЕЗ УРЕДБАТА СЪС СУБУФЕРА Е ТРЕПАЧ.ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС,КАК ДА РАЗБЕРА КАКЪВ Е ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА ПАНЕЛА.ИМА КОД НОМЕР 181,ОТЗАД ДО СТИКЕРА С ИНФОРМАЦИЯТА .
    Честито радвай му се тогава.
    Еуфорията и задоволството са нормални за човек, който си купува първият LCD телевизор....Когато видиш на живо телевизор от високият клас..бързо ще си промениш мнението за 3-та серия.


    Philips 46PFL8007T/12 | 46PFL8007 (8007) Review

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Колеги, собственик съм на 40 PFL5537K от вчера. Може ли малко напътствия по настройката на картината...Тази Pixel Plus HD, доста дразни, изключих я , но пак имам едно такова ореолно замазване около образите.. Имам 42" Плазма, 27" Лед ТВ , толкова голямо ТФТ не съм имал, но все си мисля че може да се пусне в "нормален" режим както монитор без ефекти.... Пускам филм от PC- под телевизора, ако това има значение...В крайна сметка ще спра всичко, и остротата и всичко е прекалено ...
    Ореолите около образите се получават от скалиране на картината /както и от прекалената острота на образа/. Спри да му пускаш SD сигнал и нещата ще се оправят.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    3
    #735

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    ПРИЯТЕЛЮ,ЗНАМ ЧЕ Е ПО-ХУБАВ,ВСЕ ПАК Е БЛИЗО 3000 ЛВ.НО ПОНЕЖЕ ЧЕСТО ПЪТУВАМ ДО ХОЛАНДИЯ,И НЕ СЪМ У ДОМА,НЕ МИ ТРЯБВА НЕНУЖНО СКЪПА ВЕЩ.МОГА ДА ТИ КАЖА ЧЕ И ТАМ/В ХОЛАНДИЯ/,ОТКЪДЕТО Е И ФИЛИПС,ХОРАТА ИМАТ СЪВСЕМ ОБИКНОВЕНИ ЛСД И ЛЕД ТВ,И ТО ПРЕДИМНО ОТ НИСКИЯТ И СРЕДЕН КЛАС,КАКТО И КАРАТ ПО-НЕПРЕТЕНЦИОЗНИ КОЛИ.ТОВА НЕ ЗНАЧИ ЧЕ НЯМАТ ПАРИ,ПРОСТО СА ПРАКТИЧНИ.А КАКТО ЗНАМ, ЖИВОТА НА ДАДЕН ЕЛЕКТРОНЕН УРЕД Е ИНЖЕНЕРНО ПРОЕКТИРАН ДА НЕ Е ГОЛЯМ/ТРЯБВА ДА СЕ ПРОДАВАТ И НОВИ МОДЕЛИ/,ТАКА ЧЕ КАТО МИНЕ ГАРАНЦИЯТА НЕ МИ СЕ ДАВАТ ПАРИ ЗА РЕМОНТИ НА ИЗЛИШНО СКЪПИ УРЕДИ.МОЯ ТЕЛЕВИЗОР Е 599ЛВ.А ТОЗИ, ОТ 8 СЕРИЯ БЛИЗО 3000ЛВ,НЕ МИ СЕ ВЯРВА ДА СЕ ВИЖДА ПЕТ ПЪТИ ПО-ДОБРЕ,ЧЕСТНО.А ЛИЧНО ЗА МЕН,ИЗРАСНАЛ С РУБИН,ЕЛЕКТРОН,СОФИЯ 81,ПОСЛЕ САМСУНГ,ПАНАСОНИК, ВСЕ КИНЕСКОПНИ,ТОЗИ ФИЛИПС МАКАР И ОТ БАЗОВАТА ЛИНИЯ Е ДОБЪР ЗА МЕН .НЕ СПОРЯ С ТЕБ,ТИ СИ СПЕЦИАЛИСТ ВСЕ ПАК,ПРОСТО ЛИЧНО МНЕНИЕ....А АКО МИ ДАДЕШ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПАНЕЛА,ЩЕ БЪДА БЛАГОДАРЕН,КОДА Е- 181

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 103 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе