Страница 7 от 93 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #91

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте.Имам едно притеснение,за Филипс 47PFL9603D/10 .От време на време ,не на равни интервали се получава едно изчезване на картината за една секунда,при това става ефектно все едно е хванат кадъра в средата и рязко се издърпва на дясно,и се усуква някак си и това става съвсем тихо без изкривяване на звука или какъвто и да е звук от страна на телевизора.На булсат съм и на стария телевизор не съм забелязал такова нещо,Винаги съм купувал техника която е работила в магазина и съм на мнение че ако е има проблем то си показва рогата първите 2-3 месеца,а този е работил 2 години в магазина. Естествено му треперя още,и преинсталиранията на фрумуера ми се вижда като очна хигургия. Има ли други да са забелязали такъв проблем,как са го оправяли или дайте съвет

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    3
    #92

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    благодаря hristoslav2,
    само че аз не знам как да го активирам, понеже не мога да вляза в него, да го активирам а от там да оставя тв-то в стенбай режим. това ми е проблема!!! БЛагодаря все пак за помоща

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #93

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от kocesl
    благодаря hristoslav2,
    само че аз не знам как да го активирам, понеже не мога да вляза в него, да го активирам а от там да оставя тв-то в стенбай режим. това ми е проблема!!! БЛагодаря все пак за помоща
    Остава да попиташ Филипс България зда този проблем

    http://www.feedback.philips.com/cons...ODUCT_SELECTED
    00800 11 544 24 - безплатен номер за абонати нa БТК и други фиксирани мрежи
    имейл Philips Consumer Care <philips_2312747@philips-customercare.com>
    http://www.support.philips.com/suppo...ncharset=UTF-8

    Цитат Първоначално публикувано от nikolaya
    Здравейте.Имам едно притеснение,за Филипс 47PFL9603D/10 .От време на време ,не на равни интервали се получава едно изчезване на картината за една секунда,при това става ефектно все едно е хванат кадъра в средата и рязко се издърпва на дясно,и се усуква някак си и това става съвсем тихо без изкривяване на звука или какъвто и да е звук от страна на телевизора.На булсат съм и на стария телевизор не съм забелязал такова нещо,Винаги съм купувал техника която е работила в магазина и съм на мнение че ако е има проблем то си показва рогата първите 2-3 месеца,а този е работил 2 години в магазина. Естествено му треперя още,и преинсталиранията на фрумуера ми се вижда като очна хигургия. Има ли други да са забелязали такъв проблем,как са го оправяли или дайте съвет
    Това е доста интересно. Съветът ми към теб е същият като по горе.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #94

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Благодаря за отговора.Ще им пиша,ама като знам как отговарят май ще си чакам да се задълбочи проблема та да мога поне в сервиза да го демонстрирам че сега и три часа мога да се зверя и да не го направи.Е ако отговорят подобаващо ще пиша тук разсъжденията им по темата.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    9
    #95

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте,имам Philips 42 PFL 5405/H12,който от самото на покупката (преди 5 месеца ) има следния проблем:Когато се пуска сутрин телевизора е в режим "HDMI",а изобщо няма включен кабел.Напоследък това се случва в 8 от 10 случая,като дори и с ъпгрейд на софтуера това не се оправя.Може ли проблема да идва от включено "автоматично актуализиране на каналите" или на нещо от сорта?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #96

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    reed22
    Да не би да си правил някакви настройки/запаметен профил/на конкретен видеовход? В твоят случай HDMI и по този начин телевизорът да стартира на него. Прегледай си пак книжката с инструкциите.

    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...k_FAQs&slg=ENG

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    9
    #97

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    О,не,до сега не е включван HDMI кабел изобщо,просто така си го дава.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #98

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от reed22
    О,не,до сега не е включван HDMI кабел изобщо,просто така си го дава.

    Според мен нещо си променил по настройките. Прочети си инструкциите.
    Телевизорът има приоритети при подаване на сигнал на различните входове. HDMI е номер 1 по приоритет. Затова ,още със старта ,се включва на този порт.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    9
    #99

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Поразбутах настройките и май най-после се оправиха нещата,досега си се включва все в нормален режим.Благодаря за помоща!

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #100

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Супер странен проблем се появи, или само на мен ми е странен. Philips 40PFL7605, гледам го в режим ауто запълване, доволен съм как се справя. Но напоследък забелязах, че като започна да прехвърлям каналите, защото търся нещо за гледане, и изведнъж функцията спира да работи. Ако каналът е 4:3 го показва така, с двете черни ивици отстрани, ако е 16:9 си показва 16:9. Оправя се единствено с изключване на тв-то и отново включване. Първоначално реших, че проблемът е в телевизора, но днес забелязах, това става единствено и само след като премина през БТВ Екшън. За цифрова кабелна на Близо става въпрос. Някой да има подобен проблем?!?

  13. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #101

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    На този канал нещо са му объркали WSS(сигнала за широк екран) при мен на Тошиба често отива на 14:9. Докато беше Про-БГ нямаше тези проблеми. Също гледам ,че НВО пак на Близу излиза с ленти отстрани дори като е 16:9 и това го нямаше преди, но на другите канали си сработва разпъването.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #102

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Прав си, като про.бг наистина нямаше проблем

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #103

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте, имам Филипс 37PFL5603D/10, модел 2008 г., който е само с DVB-T тунер. Видях от тази тема по назад как се влиза в сервизното му меню и влязох да го разгледам. Там видях опции за активиране на DVB-C тунер, която по дефаулт е сложена на off. Рискувах и я сложих на оn. Има и опция DVB-C instal, която не посмях да пипам. Излязох от менюто и телевизора слава Богу, продължи да си работи. Чудя се обаче дали по този начин съм активирал скрит DVB-C тунер??? Също ми е интересно смятате ли, че чрез това сервизно меню мога да накарам този модел да върти филми през USB, както става с някои модели на LG?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #104

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от srtatus
    Здравейте, имам Филипс 37PFL5603D/10, модел 2008 г., който е само с DVB-T тунер. Видях от тази тема по назад как се влиза в сервизното му меню и влязох да го разгледам. Там видях опции за активиране на DVB-C тунер, която по дефаулт е сложена на off. Рискувах и я сложих на оn. Има и опция DVB-C instal, която не посмях да пипам. Излязох от менюто и телевизора слава Богу, продължи да си работи. Чудя се обаче дали по този начин съм активирал скрит DVB-C тунер??? Също ми е интересно смятате ли, че чрез това сервизно меню мога да накарам този модел да върти филми през USB, както става с някои модели на LG?
    Честито прецакване на телевизора.....След като го изключиш и включиш наново- няма да имаш вече картина...
    Буквата накрая - показва вградените тунери в модела.
    D - DVB-T (MPEG2) + аналогов кабелелен
    H - DVB-T (MPEG2/MPEG4) и DVB-C (MPEG-4.HD AVC)

    Имаше 2 такива случая - оправиха си ги сами с инфо от руският форум IXBT
    Погледни темите за Филипс по назад /миналата и по-миналата година/

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #105

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Честито прецакване на телевизора.....След като го изключиш и включиш наново- няма да имаш вече картина...
    Буквата накрая - показва вградените тунери в модела.
    D - DVB-T (MPEG2) + аналогов кабелелен
    H - DVB-T (MPEG2/MPEG4) и DVB-C (MPEG-4.HD AVC)

    Имаше 2 такива случая - оправиха си ги сами с инфо от руският форум IXBT
    Погледни темите за Филипс по назад /миналата и по-миналата година/
    Благодаря за съвета. Слава Богу, не съм прецакал телевизора, върнах старите настройки, макар че и така си вървеше нормално. Вероятно онези с прецаканите телевизори са пипали нещо повече. Значи излиза, че моя ефирен цифров тунер е само за MPEG-2. Явно продавача в Технополис ме е прецакал, защото тъкмо беше излязъл по-новия модел 37PFL5604H, но онзи ми се кълнеше, че матрицата му била орязана и други глупости. Карай, купил съм го вече. По принцип добре работи, макар че му липсват доста екстри, които щях да имам с по-новия модел. Продавачите обаче са затова, pd да прецакват клиентите, които не са се поровили за достатъчно информация.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 93 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе