Страница 6 от 93 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #76

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    До Колето
    Въпреки някои неясноти, тъй като предлагат услугата сравнително отскоро заложих на сателитна тв от VIVACOM. За съжаление за сега предлагат само един приемник, който е без HDMI изход. Имам уверението им, че скоро ще предложат HD канали и съответно друг приемник
    /кога точно ще стане не се ангажираха /. Без да им правя реклама сигнала е много добър и
    картината е чудна, когато е статична. Раздвижи ли се обаче - маже, както съм го описал
    преди. Всички настройки на тв-то са омекотени /не съм фен на искрящите цветове/.Освен
    това почти винаги е в режим "кино". Обаче както и колегата etg спомена качествена картина без забележки може да видиш само на вградения демоклип.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #77

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @ lmarkov,
    както вече писах телевизорчето ти е бетон от всякъде. Аз гледам чрез сателит от Булсат и при подаден сигнал от SCART на приемника към SCART на Philips-a качеството на картината е кристално (говорим само за SD сигнал). Да, има някога шаване в образа, но всичко зависи от самите телевизии и съответно различната компресация с която се ретлансират. С така нареченото "мазане" трябва да се свиква и го приемеш като 100% компромис щом гледаш на PLASMA или LCD. То съществува дори и при много модели CRT TV. Всичко е въпрос на компромис и свикване.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #78

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    До Imarkov!На този линк има ревю и настройки на Филипс 40ПФЛ8605 и твърдят ,че другите размери са същите като параметри и матрица т.е ще са подходящи и за твоя http://www.digitalversus.com/philips..._10007_53.html .И един съвет за всички които искат да си вземат телевизор Филипс.От известно време /не знам откога/ Солитрон са вносители и на телевизори Филипс.Намирате си някой познат който им е дилър /и има добро чувство към вас/ цената пада рязко надолу.Примерно си харесах горепосочения модел ,който комплект с трансмитера и очилата излиза 2510 лева срещу 2999 в техноглупостите.Намираш и приятел за ДДС-то и ето ти го 2000 лева.Ама нещо не ми стиска - все съмнения и колебания...

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #79

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от pipchi
    До Imarkov!На този линк има ревю и настройки на Филипс 40ПФЛ8605 и твърдят ,че другите размери са същите като параметри и матрица т.е ще са подходящи и за твоя....
    Това определено не е вярно. Във всеки диагонал се поставя различна матрица ,с различни показатели-така че изписаните параметри на настройките в сайта са само за съответният диагонал телевизор. И не забравяй ,че има минимални разлики от бройка до бройка.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    9
    #80

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lmarkov
    Здравейте на всички от форума!
    Пише Ви един озадачен и "леко" притеснен нов собственик на 37PFL 8605H/12.
    В анотациите на този телевизор беше записано: кристално чист образ, никакво размазване дори при най-бързите сцени.
    Каква е реалността поне при мен и поне до този момент!
    -при статични сцени - много детайлна и чиста картина
    -при някакво движение - контурите добре, но вътре детайлите зле!
    Пример: Човешка глава в едър план. Когато не се движи се виждат детайлно отделните косми и пори по лицето.
    При най-леко раздвижване на главата космите се сливат в едно цяло, порите също.
    Същото се случва и с тревата на терена например. Картината изглежда като разфокусирана при движение на камерата.
    Този ефект се наблюдава при всички включвани до сега сигнали: сателитен на VIVACOM, сателитен на БУЛСАТКОМ,
    DVD през HDMI кабел. Засега не съм му пускал сигнал с висока резолюция.
    След включване и изключване на различните системи / 200 Hz и т.н./ - никаква видима промяна!
    След ъпгрейд с последния софтуер- никаква промяна!
    В Техномаркет-а консултантите след като им обърнах внимание забелязаха същите ефекти и на работещия в момента мострен
    телевизор - само вдигнаха рамене?!
    Извинявам се за дългия пост, но бих искал да го тълкувате не само като споделени впечатления, но и като молба за помощ
    ако проблема е решим.
    Поздрави и ще следя за идеи!



    Този телевизор има уникално кристална картина , естествено при подходящ кристален сигнал .
    В момента съм с телевизия от Близуу , има 10 HD канал , връзката box > ТВ е HDMI
    Качеството на картината , и бързите движения също , са по добри от HD клипчетата които въртят по магазините
    HD телевизорите и осбенно LED овете са направени за HD

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    17
    #81

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    След като оправих проблема с CA модула, започна да ме чопли Справочника на програмите. Четох по напред в темата за часа, тъй като моят телевизор е с настроена страна германия, но не ми стана ясно как се оправя часа. Второ не мога да се сетя защо само на 11 от 149 цифрови канала ми намира TV Guide (дали е от оператора или аз нещо съм крив). TV е PFL6605H. Да не би да е някаква настройка на телевизора.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #82

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    TV Guide зависи от съвестта на оператора ти - дали ще си направят труда да го попълват всяка седмица и за колко от програмите ще го направят.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    17
    #83

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    hristoslav2 имам само на БТВ комеди и бтв синема, канал 3 ,балканика, планета фолк, и другите не ги помня.

    За часа нещо да кажеш - не че ми пречи ама ме човърка отвътре След като модула вече работи видях че не е HBO HD просто така е кръстен Film +.

    Забравих да отметна, че докато бях с приемника излизаше на повечето български програми инфо със графика колко време е минало от филма, кой участва във вилма и т.н. Значи все пак въвеждат. Сега само ми исписва кой филм дават и кой е следващият.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #84

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Eто ти често задавани въпроси/с отговори на англииски/ за този модел телевизор

    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...k_FAQs&slg=ENG

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #85

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lmarkov
    До Колето
    Въпреки някои неясноти, тъй като предлагат услугата сравнително отскоро заложих на сателитна тв от VIVACOM. За съжаление за сега предлагат само един приемник, който е без HDMI изход. Имам уверението им, че скоро ще предложат HD канали и съответно друг приемник
    /кога точно ще стане не се ангажираха /. Без да им правя реклама сигнала е много добър и
    картината е чудна, когато е статична. Раздвижи ли се обаче - маже, както съм го описал
    преди. Всички настройки на тв-то са омекотени /не съм фен на искрящите цветове/.Освен
    това почти винаги е в режим "кино". Обаче както и колегата etg спомена качествена картина без забележки може да видиш само на вградения демоклип.
    При сравнение на Виваком и Булсат, първите макар че ползват MPEG4 имат един транспондер по-малко и отстъпват значително по качество поради по-голямата компресия - затова имаш по-осезаемо замазване при движенията. За приемника няма да коментирам, сменяй при първа възможност.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #86

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Благодаря на всички включили се!
    Както е казал народа "Времето лекува всичко". Сега след като изчетох Вашите коментари и след като минаха почти два месеца, тв-то започва все по-вече да ми харесва. Може би защото старият ми CRT ме беше "поразглезил"
    очаквах от LCD-то едва ли не чудеса. В интерес на истината има доста голяма разлика между самите канали.
    Някои са почти като HD /и замазването е значително по-слабо/, други са "майко мила". Когато пуснат HD каналите ще сменя и приемника да видим какво ще се получи. До тогава ще се опитам да не се вторачвам толкова.
    Поздрави!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    9
    #87

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Като се сдобиеш с истинско HD съдаржание , истински HD player и HD сигнал , ще разбереш всъщност какъв телевизор имаш
    В момента имаш Ферари с газова бутилка и се чудиш защо не върви

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #88

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Eти ви инструкция за даунгрейд-в случай че решите да си върнете старата версия на фирмуера.

    Software downgrade instructions.
    Philips does NOT advise to downgrade, that is why Philips does not provide older SW versions.
    Better wait for a NEW SW version, which is published on regular basis!

    If you insist however, it is only save to downgrade from e.g. 140.27 to 140.25 or 140.23 (same SW branch).
    Do NOT downgrade from e.g. version 140.xx to 75.xx. This can result in a undefined TV behaviour requiring a Service intervention! So, be aware that downgrading the TV is at your own risk!
    Instructions for downgrade to a lower SW version:
    * Switch the TV "off": unplug mainscord or use TV's mains switch.
    * Unzip file and copy "autorun.upg" in the root of an USB stick, and plug it into TV.
    * Press the OK (or ARROW DOWN) button on the remote, keep it pressed, and cold-start the TV (with USB stick plugged in).
    * You will now enter the software upgrade/downgrade menu.
    * Choose the correct autorun.upg and start the software update/downgrade.

    http://www.supportforum.philips.com/...40.XX-software


    Eто какво електромагнитно излъчване има при Philips 42PFL5405H/60
    https://www.youtube.com/watch?v=93bgzTCWjdA#ws

    има цяла тема за електромагнитното излъчване в руският форум
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:18423

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    3
    #89

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    здравейте, моля за помощ относно он таймера на 32пфл7803д/10!!!!! седи си неактивен и до там няма шанс да тръгне!? как да го активирам???

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #90

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от kocesl
    здравейте, моля за помощ относно он таймера на 32пфл7803д/10!!!!! седи си неактивен и до там няма шанс да тръгне!? как да го активирам???
    Привет kocesl
    Ето ти отговора на въпроса
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...7531&faqview=1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 93 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе