Страница 5 от 93 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #61

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Благодаря за бързите отговори!
    Да добавя следното:
    1. До сега гледах кинескопен JVC без каквито и да е подобни проблеми /доста качествен модел без никакви системи за подобряване/,ама нали трябва да вървим напред!?
    2. Действително сигнала от DVD-то като че ли е с по-малко размазване.
    3. Накъсване на картината се появи при гледане на филм от флашка. Същата флашка пусната през DVD-то даваше нормална картина, ако не броим замазването.
    4. В Техномаркет-а имаше едно Сони, което видимо по-слабо замазваше .Обаче след "дъжд качулка"- вече бях напазарувал.
    5. Повечето приятели казват ,че телевизора работи идеално /особено тези, които са очилати но гледат без очила/.
    Мен обаче страшно ме дразни.
    6. Най-много ме притеснява това, че както и да включвам или изключвам разните подобрители видима разлика не забелязвам-все едно, че ги няма или не работят , а телевизора се води висок клас!?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    17
    #62

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Виждам, че тука има хора които рабират от Philips. Извинявам се ако не е тук мястото за моя въпрос.

    Има телевизор 32PFL6605H, като цяло съм доволен и нямам забележки, а и не съм от най претенциозните. Вчера обаче взех един Conax Ca модул от моят оператор. Всичко дотук добре. Сложих го - активира се и разкодира програмите. Първият пробле обаче е че от време на време имам чувството че се губи връзката СА модул - телевизор, защото ми исписва кодирана програма и след една секунда пише вие сложихте СА модул и всичко си е ОК.
    Вторият ми проблем е че примерно гледам на повечето програми ми изписва от време на време :Видео форматът не се потдържа ???. На НВО HD пише видео формата не се потдържа и не тръгва изобщо. Другите канали с този проблем след като ги премина и се върна на тях тръгват.

    Извинявам се за писанията но понеже съм взел СА модула на тест да ми кажете дали е от него или си е от телевизора.

    Благодаря на всички предварително

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #63

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @lmarkov
    Бях в абсолютно същата ситуация като тебе. Просто не можех да повярвам на очите си, че е толкова зле картината. И мислех, че съм се минал, защото е трябвало да си взема по-малък телевизор. Много ми "харесваше" футболът - около всеки футболист имаше по един ужасен пикселизиран облак Само статичните картини бяха добре. Но както са ти отговорили - от входния сигнал е. Аз пооправих нещата като си купих CAM и махнах set-top box-а. В момента ползвам кабелна от Blizoo. Имам и две ИП телевизии. При едната боксът е с HDMI и се ядва, но на другата боксът има само аналогови изходи и е ужас, както беше и с бокса на Blizoo преди да го махна. Разлика между компонентния и композитния вход аз поне не виждам - и в двата случая е отврат. Относно HD сигнала - пак зависи, някои канали се водят HD, но картината е по-зле и от SD каналите - ако картината на първоизточника е зле дори и без никаква компресия да дойде то теб тя си е зле и това е
    Сателитните телевизии, които си тествал, предполагам са с боксове с аналогов изход, така че би трябвало да са си стандартно зле. HD телевизия през компонентен вход не съм гледал, така че там нямам представа как е. Сигналът от DVD-то също е доста далеч от истината, това, че сигналът от него е изглеждал добре на стария ти телевизор няма нищо общо със ситуацията с новия. За гледане от флашка нямам идея, флашката я ползвам само за обновяване на софтуера Качествена картина можеш да видиш като си пуснеш демо клипчето. Другият вариант е да гледаш филм през мрежата като си пуснеш DLNA сървър. За теглене на каествени филми (като картина ) гледай да е някой .mkv до около 6GB, ако е по-голям ще ти сече (даже някой, дето разбира, беше обяснил тук в някоя от предните страници защо това му е горната граница, ама не помня къде точно беше мнението му). За съжаление това е реалността, за качествен образ не е достатъчно само телевизор. Да не повдигам пък въпроса за 16:9 и 4:3 форматите, че и там е една мъка - да дадеш пари, за да гледаш или сплескани образи, или черни ленти отстрани, или изрязана картина. Казват, че се свиквало - сигурно, ама едно е да свикнеш, друго е да ти хареса.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #64

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hhristov
    Виждам, че тука има хора които рабират от Philips. Извинявам се ако не е тук мястото за моя въпрос.

    Има телевизор 32PFL6605H, като цяло съм доволен и нямам забележки, а и не съм от най претенциозните. Вчера обаче взех един Conax Ca модул от моят оператор. Всичко дотук добре. Сложих го - активира се и разкодира програмите. Първият пробле обаче е че от време на време имам чувството че се губи връзката СА модул - телевизор, защото ми исписва кодирана програма и след една секунда пише вие сложихте СА модул и всичко си е ОК.
    Вторият ми проблем е че примерно гледам на повечето програми ми изписва от време на време :Видео форматът не се потдържа ???. На НВО HD пише видео формата не се потдържа и не тръгва изобщо. Другите канали с този проблем след като ги премина и се върна на тях тръгват.

    Извинявам се за писанията но понеже съм взел СА модула на тест да ми кажете дали е от него или си е от телевизора.

    Благодаря на всички предварително
    hhristov
    Нещо със сигнала до телевизора не е наред/слаб или прекъсва/. Повикай техниците на оператора да ти замерят сигнала.
    Другият вариант е някакъв софтуерен проблем/конфликт - между софта на телевизора и този на оператора.

    Кой е този оператор дето пуска НВО HD ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    66
    #65

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Има вероятност модулът да не контактува добре в телевизора или картата да не контактува добре в модула (ако има окислени контакти в модула, телевизора или картата).

    Затова, извади си модула, след това извади и сложи картата няколко пъти в модула, така, че да се получи триене между контактите на модула и картата, върни модула в телевизора с добре отмерен натиск и опитай на наново. Можеш и няколко пъти да извадиш модула от телевизора и да го върнеш наново. Само внимателно в самото начало на вкарването на модула, докато съединителя му си намери изводите в телевизора!

    При едно на 10 включвания моят телевизор не разпознава картата в модула и след горната процедура всичко е наред.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    17
    #66

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Благодаря, ще пробвам довечера. Снощи само един път ми направи номера с губене на връзката с САМ. Ако сигнала е лош не би ли трябвало да насичат програмите.
    Само на 3 програми(HBO HD, Test-HD, Balkanika) не тръгват и ми изписва: "Видео форматът не се поддържа". На BTV- тата го изписва само някой път, много рядко.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #67

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hhristov
    Другите канали с този проблем след като ги премина и се върна на тях тръгват.
    Цитат Първоначално публикувано от Papiloti
    При едно на 10 включвания моят телевизор не разпознава картата в модула и след горната процедура всичко е наред.
    Това говори че проблема не е в контакта на модула с картата и слота на телевизора.
    Другият вариант е някакъв софтуерен проблем/конфликт - между софта на телевизора и този на оператора.

    _________________________________________________
    Philips 2011
    http://translate.google.com/translat...-2011-tvs.html

    Новите екстри.
    1. Възможност за PVR- запис на външен хард диск.
    2. Възможнст за включване на безжична клавиатура и мишка към вторият USB порт.
    3. Skype и Web Browser.
    4. Трансформиране 2D до 3D.
    5. Модели с Passive 3D и Active 3D

    Подробна информация очаквайте другият месец на този сайт
    http://www.digitalnewsroom.philips.com/

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    3
    #68

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте, и аз имам проблем описан от Seftura от преди няколко дни относно връзката м/у РС и 9704. От време навреме образът става негативен зелено-червен. Изпробвах същият HDMI кабел на друг телевизор Philips със същото РС. Там няма проблем. Промяната на образа при 9704 се появява сама и понякога се оправя при рестарт на филма, а понякога не. На РС образът е нормален. Настройките на видеокартата АTI MR HD5650 на РС са стандартни. Някой има ли идея

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #69

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    etg,
    Благодаря за инфото!!!
    Все пак е донякъде успокоително, че телевизора си е наред.
    За свикването -не знам как ще стане?! Според мен една картина / било тя телевизионна, нарисувана или каквато и да е/ трябва да носи естетическо удоволствие, а не упорито самовнушаване, че е хубава.
    Аз не случайно избрах този модел, тъй като бях останал с впечатлението /явно погрешно/, че при него Филипс са решили проблемите с некачествените сигнали. Явно обаче ще чакаме операторите да си оправят техния дял и може би след някоя и друга година да гледаме нещо по-истинско.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #70

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/


  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #71

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Моля помогнете!!! Виновен не се оправдавам. Сърбяха ме ръцете да си играя с настройките и попаднах на настройка на дистанционното, после се появи настройка за свързване на други устройства към телевизора. И се наиграх. Сега тв-то ми предава зърнеста картина когато е на ТВ. Преди като натисна ОК можех да превключвам между EXT1 и HDMI1 и т-н. Сега се появява EXT1 с победа. Искам да върна всичко в началото ,както си е по подразбиране. С възстановяване на заводските не става.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #72

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    nikolaya,
    Опитай като ъпгрейдваш с последния софтуер и след това всичко наново.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #73

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lmarkov
    etg,
    Благодаря за инфото!!!
    Все пак е донякъде успокоително, че телевизора си е наред.
    За свикването -не знам как ще стане?! Според мен една картина / било тя телевизионна, нарисувана или каквато и да е/ трябва да носи естетическо удоволствие, а не упорито самовнушаване, че е хубава.
    Аз не случайно избрах този модел, тъй като бях останал с впечатлението /явно погрешно/, че при него Филипс са решили проблемите с некачествените сигнали. Явно обаче ще чакаме операторите да си оправят техния дял и може би след някоя и друга година да гледаме нещо по-истинско.
    Здравей, както вече си разбрал проблемите ти идват от източника - дай повече инфо за приемника и настройките на телевизора. За да усетиш някакво подобрение първо трябва да си смениш приемника с цифров такъв! Булсатком предлагат приемник с HDMI изход, който макар и да не е доизпипан ще ти свърши работа като за начало. Не издувай излишно яркост, контраст, цветове, рязкост - имаш база за сравнение с кинескопа. Общо взето от Филипс поназнайват това онова за телевизията и за цифровите видео формати (все пак те са ги патентовали) и ако те не го направят просто няма кой да го направи. Продуктите им се представят добре на SD сигнал в което уверявам те ще се увериш сам.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    17
    #74

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Да Ви кажа моят проблем се реши със смяна на СА модула. Стария беше Conax Neotion, новият е Conax Smith - върви перфектно.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #75

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Станаха доста оплакванията от Conax Neotion...В списъка от програми на М-сат Варна има един наименуван SSU Neotion (в действителност е БТВ----) - съмнява ме ,че през него ъпгрейдват софта на кам модулите Neotion.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 93 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе