Страница 80 от 93 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,445
    #1186

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/


  2.  
     
  3. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1187

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от andi03
    за притежателите на 32PFL5606H, нов фирмуер с поправка на това с което се сблъсках още в първият ден, когато го взех
    ....
    Аз , като си няма друга работа реших да видя има ли и за моето TV (40PFL5606H) нов firmware - да имаше, със същия номер TPM62E_2.22 .

    Е ъпдeйтнах се успешно, но в резултат на ъпдейта изчезна възможността за скриване на избрани канали Преди имаше опцията "hide/unhide" в менюто, а след ъпдейта - голи нянки! И тъй като пресканирах каналите - два часа си играх да ги размествам и прочее...
    Баси и работата - едно поправят - друго развалят Дайте някакъв акъл, моля....

    Не знам за другите марки как е, но по-отвратително меню за управление на каналите от на Philips - няма. От телевизора - като телевизор съм много доволен, но заради това меню не препоръчвам филипсите на никой.

    добавено инфо:
    Току-що проведох разговор с поддръжката на Philips и ми бе отговорено че поради някакви "ПРАВНИ ПРИЧИНИ" тази възможност (скриване/показване на канали) била премахната от firmware-то за европейските модели (предполагам за 5-та серия, но защо не за всички ? )- понеже аз набързо попитах дали ако си сваля версия за някоя друга страна (Чехия например) бих си решил проблема.

    Боже, прибери си вересиите ... Немам думи!

    ето го и текста: "Due to possible infringement of third party patents, Philips has decided to remove the [Hide channel] and [Unhide all] options in the channel list"

    Обаче аз съм платил за телевизор, който има тази възможност!!!! Тия са изтрещели официално!!!

  4. Member Аватара на andi03
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    173
    #1188

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    sclera_bg, при ъпдейт на фирмуера не би трябвало да ти се разместват каналите, а относно скриването използвай функцията за заключване или ги изтрий

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1189

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @ andi03 : То аз сам си пресканирах каналите - просто моя прищявка, отдавна се канех да направя едно пълно преподреждане според предпочитанията ни. А и ми хрумна че може да се канали може да се "скрият" като маркираш желаните като "фаворити" и показваш само фаворитите...

    Но не е там работата. Не може така с лека ръка да премахваш функционалности. Или поне не така подмолно - нищо не пречеше някъде да е написано в прав текст какво се променя със съответния firmware и готово - който чел, чел (аз поне чета Firmware History-то). Във форума на филипс един човек казва: "Of course I turn the TV to the store. I paid for TV Job post and now I missed it. It's like I bought a car with spoilers and after payment is received by me the spoilers." а и аз бих направил така, ако това можеше да случи това в милата ни татковина. Тази случка окончателно ме отказва от какъвто и да е интерес към Philips в бъдеще!


  6. Member Аватара на andi03
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    173
    #1190

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    да извинявай, не видях че ти сам си ги пресканирал, за търсене на нови канали може да ползваш опцията за ръчна актуализация, така реда на каналите се запазва с изключение на това, че ако има нови канали, те се появяват между другите, но е по-лесно после само тях да си ги преместиш където ти е удобно, иначе има ли други промени с новият фирмуер

  7. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1191

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от andi03
    ...
    иначе има ли други промени с новият фирмуер
    Ами аз друго не забелязах - честно казано използвам телевизора като телевизор, много рядко сме пускали по некой филм през лаптопа на сина ми. Иначе ползвам Blizoo и не ми е нужно да имам 185 цифрови канала, от които гледаме я има 20 - я не А как става триенето на канали, щото май и това взе да ми се губи....

  8.  
     
  9. Member Аватара на andi03
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    173
    #1192

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    всъщност може и да съм те подвел за изтриването, не съм вкъщи пред телевизора, а и не ми се е налагало да го правя, може да разгледаш упътването на български от тук: http://download.p4c.philips.com/file...58_dfu_bul.pdf

  10. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1193

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    мда, прочетох в ръководството - няма опция за изтриване на канали... Абе изобщо...

    А менюто OPTIONS в момента изглежда така :


    има само 4 опции: Mark as favourite, Select list, Rename channel и Reorder.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    49
    #1194

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Ъпдейт на моите проблеми с dlna-a
    Оказа се, че проблемът идва от рутера ми, но не е от неправилни настройки (има го и след като го ресетна)
    явно има нещо което му пречи да се свърже със dlna сървъра. След смяна на рутера с друг модел, всичко си работи без грешка.

    Купих си и cam/ci модул, съвсем случайно попаднах на няква промоция с Технополис, 64лв. е
    Работи без грешка с близуу.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    1
    #1195

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Привет,

    Купих си преди 2 дена 42PFL3507H. Когато се прибрах вкъщи го тествах с булсатком(използвайки скарт интерфейса и качество на сигнал 69%) и без да правя никакви допълнителни настройки. Честно казано качеството на картината е ужасно - текстът е с ръбчета, всички логота на телевизиите са размазани. Тествах го и със стайна антена само за аналогова ТВ - резултат беше същия.

    Намерих из менютата опции да покаже картинки и там качеството е доста задоволително.

    Бихте ли посъветвали за възможните причини които биха довели до това:
    - приемника на булсатком?
    - специфични настройки на ТВ за Булсатком?
    - някакви настройки по ТВ свързани със сигнала или настройка на картина?

    П.С. Смятам да го тествам до няколко дена с кабелната от Нет1 и с DVD player.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    16
    #1196

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте,имам нужда от малко помощ.Имам Пфилипс 7606,обаче като гледам филм нещо картината не ме кефи.Седи някакси дървено.Кажете коя функция да изключа,или друга да включа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #1197

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от reed
    Привет,

    Купих си преди 2 дена 42PFL3507H. Когато се прибрах вкъщи го тествах с булсатком(използвайки скарт интерфейса и качество на сигнал 69%) и без да правя никакви допълнителни настройки. Честно казано качеството на картината е ужасно - текстът е с ръбчета, всички логота на телевизиите са размазани. Тествах го и със стайна антена само за аналогова ТВ - резултат беше същия.

    Намерих из менютата опции да покаже картинки и там качеството е доста задоволително.

    Бихте ли посъветвали за възможните причини които биха довели до това:
    - приемника на булсатком?
    - специфични настройки на ТВ за Булсатком?
    - някакви настройки по ТВ свързани със сигнала или настройка на картина?

    П.С. Смятам да го тествам до няколко дена с кабелната от Нет1 и с DVD player.
    Според мен не си свикнал още.Първо искам да кажа,че приемника е трябва да ти е ZHD100 или 200 т.е с HDMI и съответно кабела да се надяваме че ти е читав.Мисля че това трябва да ти е така.Второ моя съвет е да си вземеш HD пакета на Булсат-а (не виждам да си споменал за това)щом си с него,да видиш там как е картината или да си пуснеш някое FullHD клипче от флашката напр.Просто нашите български програми не са все още с такова качество,дано някой ден ги гледаме с качеството напр. на Хоби ТВ HD поне.Има едно копче на дистанционното на Булсата (над копчето за спиране на звука),от там се управлява разпъването на екрана.Аз лично гледам на позиция С ДОПЪЛВАНЕ така екрана е най-малък не го разпъва на целия екран и качеството е най-добро понеже си е с оригиналната резолюция на която излъчват.Иначе колкото повече разпъваш толкова повече мазало.При тази настройка като превключиш някой HD канал например той сам се разпъва до FullHD.За по фините настройки като контраст ,яркост и другите,те са описани по горе във форума,но те са по скоро въпрос на възприятие и не са от толкова голямо значение.Голямата беда идва от качеството на сигнала.Както писах по горе още не си свикнал









  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    6
    #1198

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от andi03
    за притежателите на 32PFL5606H, нов фирмуер с поправка на това с което се сблъсках още в първият ден, когато го взех : https://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...B5.app120-drp1
    TPM62E_2.22 (Date published: 2012-04-05)
    For 32PFL5606H/XX models:
    • Corrected the OSD error from “Digital Crystal Clear” to “Pixel Plus HD” under [Setup] > [TV
    settings] > [Picture].
    For 32PFL5306H/XX and 32PFL5406H/XX models:
    • Corrected the OSD error from “Digital Crystal Clear” to “Pixel Plus” under [Setup] > [TV settings] >
    [Picture].
    интересно чак сега ли го забелязаха?
    Какъв проблем си имал ? Какво оправя/добавя софта и има ли смисъл да "бъзикам" телевизора ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    49
    #1199

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от kosara
    Здравейте,имам нужда от малко помощ.Имам Пфилипс 7606,обаче като гледам филм нещо картината не ме кефи.Седи някакси дървено.Кажете коя функция да изключа,или друга да включа.
    Картината е като снимана с домашна камера все едно гледаш сапунка от най гадните?
    Изключи си "хд нейчъръл моушън" или там както се казва при теб.

  18. Member Аватара на andi03
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    173
    #1200

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от akulata
    Какъв проблем си имал ? Какво оправя/добавя софта и има ли смисъл да "бъзикам" телевизора ...
    да не занимавам хората тук пак с предишните си проблеми, можеш да прочетеш какво съм писал на 35 страница от тази тема, а за последният фирмуер не съм го слагал още и не мога да ти кажа реално какво променя, до сега винаги съм ъпдейтвал щом излезе нова версия, но тази още не съм я пробвал, sclera_bg я е слагал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 80 от 93 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе