Страница 83 от 93 ПърваПърва ... 33738182838485 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1231

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Zlatko, нямам нищо против филипс, но при всички лсд-та с local dimming го има ефекта blooming, както фронтално, така и под ъгъл. И нямам предвид малка бяла точка, ами примерно жълта кола в тъмна сцена и т.н. Също така, градацията на тъмно сивите тонове е по-скоро представена, като черно в една тъмна сцена от филм ,т.нар. shadow detail.
    P.S. Аз лично имам Sharp LE700 full led without local dimming и единствената разлика с катодната подсветка е абсолютно равномерното осветяване без светли петна на екрана и по-нисък разход на ток. При него градацията на тъмните тонове е добра, но пък има малко по-слабо черно в сравнение с local dimming-a, при фронтално гледане. Така, че лед подсветките в тяхните разновидности не са революция в сравнение с катодните.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #1232

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @pilot
    Написах за 9606 защото от него имам впечатления, а иначе не мисля че в другите 2-3 модела на пазара с local dimming нещо е реализирано по-лошо. И пак казвам - blooming-a фронтално е нa практика незабележим при гледане на филм. Ако се вгледаш и знаеш какво да търсиш най-много да го усетиш при финалните надписи. Светла кола на тъмен фон - не се усеща нищо.
    Иначе съм съгласен - LED подсветката не е революция спрямо флуоресцентните лампи, но LED+local dimming подобрява картината значително. Без local dimming - няма особенни предимства що се отнася за качество на картината.
    Т.е. когато говорим за подвсетка при LCD всеки трябва да е наясно, че смислената екстра е local dimming-a. А какво точно свети отдолу няма голамо значение. Повечето хора се хвърлят на LED, защото изглежда модерно. А реално трябва да търсят local-dimming.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1233

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Ами градацията на тъмните тонове на сивото? :rolleyes:

  5. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #1234

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @pilot
    Ooooops - това го пропуснах
    За мен по-скоро е въпрос на настройка и коректна работа на local-dimming управлението. Детайлите в тъмните сцени при 9606 не отстъпват на същите при 9603(CCFL). Специално съм гледал стоп кадри подавани от един и същи източник.
    Ясно е, че качеството на картината е компромис. Или губиш shadow details, или отиваш на light crush...истината е по средата. Теоретично погледнато не може да няма загуба на детайли спрямо оригинала, но при добри настройки и управление ползите в този компромис надделяват многократно. И LCD local-dimming екраните превъзхождат LCD екраните без него(за мен!).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1235

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    То, 9603 мисля чее с IPS матрица, където черното е друг цвят, ама това е друга тема.
    Аз моя тв, като го купувах не беше заради лед-а, ами заради други по важни неща, които търся в картината.
    Важното е всеки да е удовлетворен от телевизора си, като цялостна картина, а не заради някви маркетингови думички.



  7. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #1236

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @pilot
    Абсолютно!
    Да, 9603 е с IPS. И черното не е много черно Но от друга страна това не пречи на детайлите в тъмното. Прсто са по-сиви.

    PS. Kато чета какво пишеш ми е ясно, че не си купил телевизор просто защото пише нещо на кашона

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1237

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    @Momchil
    Според моите разбирания LED Pro е названието на технологията за local dimming в Direct LED дисплеите на Philips.
    Да, точно това имах предвид и аз за LED Pro. Извинявам се, от изречението ми не става много ясно за коя технология става въпрос, но мислех че си ме разбрал.

  10. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #1238

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @Momchil
    Да, просто уточних как разбирам аз това. Този Premium Micro Dimming ми изглежда много съмнителен, мирише на Edge LED Още повече в това което даде hristoslav2 няма нищо за LED Pro/BrightPRO, което още повече ме кара да се съмнявам.

    PS: "• Micro Dimming Premium управляет контрастностью панели" - звучи като чисто софтуерно решение. Ако е вярно - без Direct LED при Philips през 2012.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1239

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    7007, 8007 - матрици Samsung / с нова платформа - Fusion
    ако това е вярно таз годишната 7 и 8 серии на PHILIPS ще са много интересни.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #1240

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Според мен....или по точно надявам се - 60″ панел на Sharp във Philips 60PFL9707, е същият като този в Elite PRO-60X5FD
    http://elitelcdtv.com/elite-lcd-hdtv-overview/

    http://www.hometheatershack.com/foru...on-thread.html
    http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1358702
    http://www.highdefjunkies.com/showth...-Owners-Thread

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1241

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Видях каква добра картина с отлично черно показа 46pfl5507k с матрица на Sharp. В този модел какъв точно техен панел използват?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #1242

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/


  16. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #1243

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @soon
    Днес гледах 40PFL5507 в Технополис - страдаше доста осезаемо от DSE(повече от моя 9606 и на по-големи зони). Имам чувството, че е проблем основно на панелите на Sharp.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1244

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Zlatko, под DSE предполагам имаш в предвид Dirty Screen Effect. Опиши по-подробно какво точно виждаш, защото съм срещал различни описания, като това например: http://www.whathifi.com/forum/tvs-an...roblem?page=12

  18. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #1245

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @pilot
    Описанието е точно това линк към което си дал, поста на asimo82. Вертикални ивици върху самия екран(все едно е леко прашен на места). Забелязват се на светли еднородни фонове при движение на картината хоризонтално - футболни мачове, ски алпийски дисциплини и подобни.
    Описал съм го и тук: https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg539831

    EDIT: От месеци повдигам въпроса за DSE в официалния форум на Philips, без никаква реакция от страна на официалните лица там. Най-накрая се свързах с администратора на цялото начинание и той лично се ангажира да види какво се случва. Молбата ми е към всички потребители, които имат телевизори 9-та серия от последните 2 години да се регистрират и да потвърдят съществуването на DSE в темите в официалния форум:
    http://www.supportforum.philips.com/...-inhomogeneity
    http://www.supportforum.philips.com/...3249-46pfl9706
    http://www.supportforum.philips.com/...-52pfl9606m-08
    Това ще помогне за ескалиране сериозността на DSE и може да доведе до някакво генерално решение от страна Philips.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 93 ПърваПърва ... 33738182838485 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе