Страница 44 от 66 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 984
Like Tree144Одобрявам

Philips телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #646

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от emzo Виж публикацията
    Ъпгрейднах вчера към 55oled706.
    Образа - ефекта уау от амоледа.
    Процесора - осезаемо по-бърз...
    Спрях се да го взема преди месец заради едно руско ревю - https://www.youtube.com/watch?v=cDhK7SSvkpo, в което доста категорично се твърди, че на всяко видео качество по-ниско от 4К картината е с много шум, артефакти, особено при достъп на онлайн съдържание - Netflix, Youtube. Говорят също за чести сривове на черното в тъмни сцени, липса на детайл при 1080п и по-ниска резолюция на входния сигнал. Не било въпрос на настройки, а се дължало на работата на процесора, т.е. няма лек.

    Верни ли са тези твърдения по твои наблюдения и ограничен ли е този модел само за 4к съдържание и нищо друго?
    Как е през деня, това е един от дисплеите с най-ниска яркост от олед-ите за миналата година, усеща ли се недостатъчна яркост?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #647

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Нищо подобно не съм забелязал.

    Зяпам EON от време на време и картината е страхотна в сравнение с не ОЛЕД тв.
    Дори не изпитвам нужда да променям, каквото и да е по настройките на картината.
    Ефекта WOW все още го има, седмица по-късно.

    Ами всички стаи са ми с южно изложение, задължително гледам с пуснати щори. Но нещо напоследък все вечер го пускам.
    Ще се въздържа от отговор на този въпрос засега. Дразни ме,че е glossy, но почти винаги зяпаме с амбиентно осветление, даже клъвнах яко по HUE.
    enkov и chupakabra харесват това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #648

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    В момента мисля 1800лв е нормална цена за 48" ОЛЕД тв
    Без коментар
    https://twitter.com/Vincent_Teoh/sta...64250771329024

    Цитат Първоначално публикувано от chupakabra Виж публикацията
    Спрях се да го взема преди месец заради едно руско ревю - https://www.youtube.com/watch?v=cDhK7SSvkpo, в което доста категорично се твърди, че на всяко видео качество по-ниско от 4К картината е с много шум, артефакти, особено при достъп на онлайн съдържание - Netflix, Youtube. Говорят също за чести сривове на черното в тъмни сцени, липса на детайл при 1080п и по-ниска резолюция на входния сигнал. Не било въпрос на настройки, а се дължало на работата на процесора, т.е. няма лек.
    Това за шума в картината е потвърдено и от други източници. Според мен проблема е софтуерен

    От Philips леко моднаха миналогодишният процесор MT9970A -> MT9970B / T30
    MT9970B (Mediatek) - OLED807, OLED707, PML9507, PUS8807, PUS8507
    MT9288/T32 (Mediatek) - PUS8007
    NT72690 (Novatek) - 7607
    MT9675/T32 (Mediatek) - 6707
    MSD92L (Mstar) - 5537, 5527, 5507
    https://toengel.net/philipsblog/2022...r-philips-tvs/


    Таблица с използваните типове матрици по модели.

    Philips 24" 32" 39" 43" 48" 50" 55" 58" 65" 70" 75" 77" 86"
    OLED 9x7 AM-OLED Evo AM-OLED Evo AM-OLED Evo
    OLED 807 AM-OLED AM-OLED Evo AM-OLED Evo AM-OLED Evo
    OLED 707 AM-OLED AM-OLED AM-OLED AM-OLED
    PML 9507 VA - UHD VA - UHD VA - UHD
    PUS 8897 UHD VA - UHD UHD UHD
    PUS 8887 UHD VA - UHD UHD UHD
    PUS 8857 UHD VA - UHD UHD UHD
    PUS 8837 UHD VA - UHD UHD UHD
    PUS 8817 UHD VA - UHD UHD UHD
    PUS 8807 UHD VA - UHD UHD UHD VA - UHD UHD IPS - UHD
    PUS 8517 UHD VA - UHD VA - UHD UHD
    PUS 8507 UHD VA - UHD VA - UHD VA - UHD UHD
    PUS 8007 UHD VA - UHD UHD UHD VA - UHD UHD
    PUS 7607 UHD VA - UHD UHD UHD VA - UHD
    PUS 6707 VA - UHD
    PUS 5537 VA - HD
    PUS 5527 ADS - UHD VA - UHD
    PUS 5507 VA - HD ADS - HD VA - HD FHD
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-02-22 в 12:22.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #649

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)


  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #650

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Интересен е 75'' mini led,но не виждам добро ревю,тук май повече х-ки ....
    https://www.philips.bg/c-p/75PML9506...led-android-tv

    https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09200493


  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #651

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Някой да сподели впечатления от HBO Max филмите с 4K UHD Dolby Vision + Dolby Atmos?
    Аз съм много доволен, ама съм с 43" IPS и си пуснах Dark Dolby Vision профил, че иначе ми е много "искрящо".
    Също така слушам на слушалки (макар и Sennheiser), не на 5.1/71.1 - но пак съм много доволен...

    Така също и впечатления от скорошния ъпдейт (TPM191E_101.2.166.0) на 19/20 моделите с Android? В changelog-a няма нищо особено. При мен си мина нормално... Още ме е яд, че заради процесора (уж) не ъпнаха версията на Android, ама карай.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #652

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от chupakabra Виж публикацията
    Спрях се да го взема преди месец заради едно руско ревю - https://www.youtube.com/watch?v=cDhK7SSvkpo, в което доста категорично се твърди, че на всяко видео качество по-ниско от 4К картината е с много шум, артефакти, особено при достъп на онлайн съдържание - Netflix, Youtube. Говорят също за чести сривове на черното в тъмни сцени, липса на детайл при 1080п и по-ниска резолюция на входния сигнал. Не било въпрос на настройки, а се дължало на работата на процесора, т.е. няма лек.

    Верни ли са тези твърдения по твои наблюдения и ограничен ли е този модел само за 4к съдържание и нищо друго?
    Как е през деня, това е един от дисплеите с най-ниска яркост от олед-ите за миналата година, усеща ли се недостатъчна яркост?
    Христослав каза, че не съм за ОЛЕД, ама реших да пробвам...
    Взех същия 706.От ограничението на мястото взех отново 55", като настояшия размер...
    Също гледам на ЕОН.
    Че не се вижда, като напече в къщи - не се вижда, но и със настоящия ми не се вижда пак толкова. Ония Руски пич с неговите шумове.., не видях такъв,а картината, ако е на ЕОН, няма нищо общо с обикновен ТВ, Справя се блестящо, според мен. Единственото лошо на тоя ТВ, е че след УАУ ефекта на ОЛЕД, все едно от 55" минах на 48". Гледах 3 дни, изнервих се и го върнах... Сега поръчах 65" - малко лишения от към амбилайт, за сметка на размера...
    Без амбилайт няма как да стане - в къши всички сме фенове.., както се изказа колегата по-горе относно HUE - яко е, но не за всички - или си фен или те дразни... Средно положение не съм чул.
    Гледам доста филми през Коди и флашка, през ресивър Denon2700 и озвучаване със серия Dali Spector 5.1.2, и да си призная, звука, минаващ през него също е доста по-добър от колкото стария ми, настоящ за още кратко време, PUS7502.
    Имах един проблем със звука - чат пат спира при превключвания, но разбрах, че след усилване/намаляне се възстановява. Не схванах защо - бъг може би...
    Относно НЕвиждането, когато напече - предпочитам да пусна щорите - след ОЛЕД сетивата гладуват...
    Този пост е редактиран от nikarpachev; 19-03-22 в 07:24.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #653

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    65OLED706 е монтиран на стената от няколко дни. Еми, голяма красора е.. Шума при по-некачествен сигнал тук се вижда малко, за разлика от 55" модел, при който не виждах такъв изобщо.
    Пробвах настройките, дадени от Христослав за 856 малко по-назад в темата - само цветната гама малко ми жълтее и вместо топла, промених на нормална, и острота на 3-4..
    Този няма проблем със загубата на звук при смяна на канали и приложения, явно е било някакъв бъг на предната бройка...

    Искам да попитам запознатите.., при нормално гледане на ТВ, достатъчно ли е времето, през което пускат реклами, за да не прогори дисплея на логата на телевизиите или трябва да се грижа за него повече...
    Колко време е проблемно за прогаряне по принцип и на какъв период трябва да му пускам системата за почистване на остатъчни изображения?
    Включил съм му системамата антибърн на нормално, но не зная достатъчно ли е...
    Гледах от един рекламен клип по-назад в темата,ако е за 806, че ако е включена на макс имал проблеми с картината понякога...
    Някакви съвети за по дълготрайна употреба!?!?
    Потърсих в нета, но намирам само общи приказки и настоящите системи за антибърн през 2021г, че LG ги направили за техните дисплеи, включително и за Филипс, за местенето на пикселите, но друго не намирам...
    Този пост е редактиран от nikarpachev; 27-03-22 в 08:57.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #654

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Аз съм с 65 OLED 806 от около 7 месеца,откакто излезе като модел.
    Не съм правил почти никакви по-специални настройки....
    Картината е убийствена,за амбилайта,няма две мнения по въпроса.
    Не се притеснявай за никакво прогаряне,единственото,което не трябва да правиш е да го изключваш от контакта.
    Телевизора просто е страхотен,като изключим идиотското дизайнерско дистанционно,просто няма конкуренция на пазара откъм цена-качество.
    Със здраве да си го ползваш дълги години...

    ПП.Всички защити са ми на макс. включени,изобщо не вярвай на глупостите,които пишат из сайтовете.
    enkov, nikarpachev, CubanLinx и 1 други харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    5
    #655

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    От една седмица съм горд притежател на Philips 58"PUS8536, доволен съм от картина, звук, ambilight, дистанционното с клавиатура на гърба.Засега само плюсове за модела.
    Някой, пробвал ли е да поставя програми на пауза и да записа да бъде на флашка. Поставих флашка форматира си я ТВ, но записитите се трупат в вътрешната памет на ТВ, а не на външната флашка. Има ли начин да укажа по-подразбиране къде се извършва записа?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #656

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Аз съм с 65 OLED 806 от около 7 месеца,откакто излезе като модел.
    Не съм правил почти никакви по-специални настройки....
    Картината е убийствена,за амбилайта,няма две мнения по въпроса.
    Не се притеснявай за никакво прогаряне,единственото,което не трябва да правиш е да го изключваш от контакта.
    Телевизора просто е страхотен,като изключим идиотското дизайнерско дистанционно,просто няма конкуренция на пазара откъм цена-качество.
    Със здраве да си го ползваш дълги години...

    ПП.Всички защити са ми на макс. включени,изобщо не вярвай на глупостите,които пишат из сайтовете.
    Без защита...

    IMG_20220329_174609.jpg

    С максимална защита...

    IMG_20220329_175246.jpg

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #657

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    наскоро пуснатата версия на фърмуера 101.0.136.218 (TPM211EA) е първият фърмуер, базиран на Android TV 11 за телевизорите Philips 2021 от следните серии:
    2021
    • OLED986
    • OLED936
    • OLED806/OLED856/OLED876
    • OLED706
    • PML9636 (MiniLED)
    • PML9506 (MiniLED)
    • PUS9206
    • PUS9006
    • PUS8506/8536/8546/8556 Performance Series


    https://toengel.net/philipsblog/2022...r-philips-tvs/
    iveto и emzo харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #658

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    По-скоро съм песимистично настроен, но ще 8бновя като се появи (няма го още).

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #659

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Понастоящем фърмуерът е достъпен само от време на време директно на телевизора. Пусни от менюто да провери за нова версия.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #660

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Снощи и днес сутринта нямаше, ще проверявам периодично.
    Интересно дали е с новия интерфейс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 66 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  2. Philips телевизори 2018
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 254
    Последно: 02-01-19, 13:11
  3. Philips телевизори 2017
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 279
    Последно: 01-01-18, 06:35
  4. Philips телевизори 2016
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 453
    Последно: 01-01-17, 18:22
  5. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе