Страница 46 от 66 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 983
Like Tree144Одобрявам

Philips телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #676

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    То не е конкретна опция.
    Трябва да има audio out във advanced и там имаш опции.
    Не съм при ТВ-то и карам по памет.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #677

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Да, правилно разбрах. Audio out има, но нито една от трите опции не влияе на това което искам да постигна, независимо дали ползвам жака за слушалки или дак-а.
    Явно няма начин. Доста недомислено.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #678

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Като го сложиш на ХДМИ и от аудио формат посочиш стерео, пак ли нищо не се случва?
    Ако не, то ти остава варианта да си вземеш ДАК с дистанционно.
    https://nextbg.com/periferiya/dac-ts...ntsionno-14607
    https://topaudiovideo.bg/1497-dac-um...nno-upravlenie

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #679
    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Здравейте,

    бих искал да попитам следното касаещо марката. Конкретно моят модел е 7304.
    Имам допълнителни колонки (2+1), които имат единствено 3,5 мм жак за свързване. Съответно свързал съм ги в Headphone изхода на телевизора.
    Въпроса е има ли вариант да ползвам дистанционното на ТВ за Volume control?
    Сега дистанционното продължава да контролира нивото на звука на телевизора и не указва вливяние на свързаните колонки. В менюто никъде не намерих опция която да оказва кое да се контролира. Единствения начин за контрол който съм намерил е всеки път да се отваря менюто на ТВ и от там да се отива на Headphone volume, което не е най-удобното нещо.

    Имам и една DAC приставка с оптичен кабел към телевизора, но и с нея не успявам да контролирам нивото на звука.

    Има ли някакво друго решение, без да се минава през менюто всеки път и без да трябва да купувам нови колони с тяхно си дистанционно?

    Благодаря.
    Привет,

    До колкото разбирам се опитваш през стерео жак или оптиката на тв да управляваш от дистанционното на тв звука 2.1 системата. Може да се случи единствено и само, ако е вързано през hdmi, ако не разполага варианта е следния, който си описал по горе през менюто на тв

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Здравейте,

    бих искал да попитам следното касаещо марката. Конкретно моят модел е 7304.
    Имам допълнителни колонки (2+1), които имат единствено 3,5 мм жак за свързване. Съответно свързал съм ги в Headphone изхода на телевизора.
    Въпроса е има ли вариант да ползвам дистанционното на ТВ за Volume control?
    Сега дистанционното продължава да контролира нивото на звука на телевизора и не указва вливяние на свързаните колонки. В менюто никъде не намерих опция която да оказва кое да се контролира. Единствения начин за контрол който съм намерил е всеки път да се отваря менюто на ТВ и от там да се отива на Headphone volume, което не е най-удобното нещо.

    Имам и една DAC приставка с оптичен кабел към телевизора, но и с нея не успявам да контролирам нивото на звука.

    Има ли някакво друго решение, без да се минава през менюто всеки път и без да трябва да купувам нови колони с тяхно си дистанционно?

    Благодаря.
    Привет,

    До колкото разбирам се опитваш през стерео жак или оптиката на тв да управляваш от дистанционното на тв звука 2.1 системата. Може да се случи единствено и само, ако е вързано през hdmi, ако не разполага варианта е следния, който си описал по горе през менюто на тв

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Здравейте,

    бих искал да попитам следното касаещо марката. Конкретно моят модел е 7304.
    Имам допълнителни колонки (2+1), които имат единствено 3,5 мм жак за свързване. Съответно свързал съм ги в Headphone изхода на телевизора.
    Въпроса е има ли вариант да ползвам дистанционното на ТВ за Volume control?
    Сега дистанционното продължава да контролира нивото на звука на телевизора и не указва вливяние на свързаните колонки. В менюто никъде не намерих опция която да оказва кое да се контролира. Единствения начин за контрол който съм намерил е всеки път да се отваря менюто на ТВ и от там да се отива на Headphone volume, което не е най-удобното нещо.

    Имам и една DAC приставка с оптичен кабел към телевизора, но и с нея не успявам да контролирам нивото на звука.

    Има ли някакво друго решение, без да се минава през менюто всеки път и без да трябва да купувам нови колони с тяхно си дистанционно?

    Благодаря.
    Привет,

    До колкото разбирам се опитваш през стерео жак или оптиката на тв да управляваш от дистанционното на тв звука 2.1 системата. Може да се случи единствено и само, ако е вързано през hdmi, ако не разполага варианта е следния, който си описал по горе през менюто на тв

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Здравейте,

    бих искал да попитам следното касаещо марката. Конкретно моят модел е 7304.
    Имам допълнителни колонки (2+1), които имат единствено 3,5 мм жак за свързване. Съответно свързал съм ги в Headphone изхода на телевизора.
    Въпроса е има ли вариант да ползвам дистанционното на ТВ за Volume control?
    Сега дистанционното продължава да контролира нивото на звука на телевизора и не указва вливяние на свързаните колонки. В менюто никъде не намерих опция която да оказва кое да се контролира. Единствения начин за контрол който съм намерил е всеки път да се отваря менюто на ТВ и от там да се отива на Headphone volume, което не е най-удобното нещо.

    Имам и една DAC приставка с оптичен кабел към телевизора, но и с нея не успявам да контролирам нивото на звука.

    Има ли някакво друго решение, без да се минава през менюто всеки път и без да трябва да купувам нови колони с тяхно си дистанционно?

    Благодаря.
    Привет,

    До колкото разбирам се опитваш през стерео жак или оптиката на тв да управляваш от дистанционното на тв звука 2.1 системата. Може да се случи единствено и само, ако е вързано през hdmi, ако не разполага варианта е следния, който си описал по горе през менюто на тв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Здравейте,

    бих искал да попитам следното касаещо марката. Конкретно моят модел е 7304.
    Имам допълнителни колонки (2+1), които имат единствено 3,5 мм жак за свързване. Съответно свързал съм ги в Headphone изхода на телевизора.
    Въпроса е има ли вариант да ползвам дистанционното на ТВ за Volume control?
    Сега дистанционното продължава да контролира нивото на звука на телевизора и не указва вливяние на свързаните колонки. В менюто никъде не намерих опция която да оказва кое да се контролира. Единствения начин за контрол който съм намерил е всеки път да се отваря менюто на ТВ и от там да се отива на Headphone volume, което не е най-удобното нещо.

    Имам и една DAC приставка с оптичен кабел към телевизора, но и с нея не успявам да контролирам нивото на звука.

    Има ли някакво друго решение, без да се минава през менюто всеки път и без да трябва да купувам нови колони с тяхно си дистанционно?

    Благодаря.
    Привет,

    До колкото разбирам се опитваш през стерео жак или оптиката на тв да управляваш от дистанционното на тв звука 2.1 системата. Може да се случи единствено и само, ако е вързано през hdmi, ако не разполага варианта е следния, който си описал по горе през менюто на тв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Здравейте,

    бих искал да попитам следното касаещо марката. Конкретно моят модел е 7304.
    Имам допълнителни колонки (2+1), които имат единствено 3,5 мм жак за свързване. Съответно свързал съм ги в Headphone изхода на телевизора.
    Въпроса е има ли вариант да ползвам дистанционното на ТВ за Volume control?
    Сега дистанционното продължава да контролира нивото на звука на телевизора и не указва вливяние на свързаните колонки. В менюто никъде не намерих опция която да оказва кое да се контролира. Единствения начин за контрол който съм намерил е всеки път да се отваря менюто на ТВ и от там да се отива на Headphone volume, което не е най-удобното нещо.

    Имам и една DAC приставка с оптичен кабел към телевизора, но и с нея не успявам да контролирам нивото на звука.

    Има ли някакво друго решение, без да се минава през менюто всеки път и без да трябва да купувам нови колони с тяхно си дистанционно?

    Благодаря.
    Привет,

    До колкото разбирам се опитваш през стерео жак или оптиката на тв да управляваш от дистанционното на тв звука 2.1 системата. Може да се случи единствено и само, ако е вързано през hdmi, ако не разполага варианта е следния, който си описал по горе през менюто на тв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #680

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Много зле софтуерно измислено. Старият ми прост Нео се справяше с тази сложна задача.

    А това означава ли, че и колони с блутут връзка няма да може да се контролират от ДУ?


    А има ли такова животно като кабел HDMI - женски 3,5 мм жак?

    Toва дали ще сработи за целта -
    https://a.aliexpress.com/_ms9noNk
    Този пост е редактиран от _XaXo_; 03-06-22 в 23:12.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #681
    През блутут няма да има проблем. По скоро си вземи преход от блутут към стерео. Само нямам спомен 7304 дали поддържаше аудио през блутут.За 7303 съм убеден, че не става. Но би трябвало да поддържа. Сони също не съпортва през жак и оптика да се увеличава през неговото дистанционно. От преди старите модели можеха, новите не. Само през hdmi

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Много зле софтуерно измислено. Старият ми прост Нео се справяше с тази сложна задача.

    А това означава ли, че и колони с блутут връзка няма да може да се контролират от ДУ?


    А има ли такова животно като кабел HDMI - женски 3,5 мм жак?

    Toва дали ще сработи за целта -
    https://a.aliexpress.com/_ms9noNk
    Този пост е редактиран от radoi; 04-06-22 в 00:20.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #682

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    И аз не знам дали поддържа аудио през блутут, трябва да потърсия.
    Може ли линк към примерен такъв трансмитер, да знам какво търся, че нещо не мога да си го представя като свързване.
    С hdmi към 3,5 няма ли да е една идея по качествена връзка/качество?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #683

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Най-бързо се решава проблема с HDMI Soundbar.
    Иначе, ако не ти се чака от Али-то, от еМаг това е същото https://www.emag.bg/adapter-a-hdmi-v...b/pd/DYQC7MBBM - има отзиви че работело (уж). Поне ще го имаш за 3 дни и ще имаш 30 дни връщане.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    13
    #684

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, от 2 дена имам 50PUS8536. Разгледах доста форуми но никъде не открих примерни настройки за него. Намирам за IPS моделите само и то за 8505 серията.
    До преди това бях с един 43" Самсунг UE43RU7472, въобразявам ли си, че Самсунга е предавал по-добре? Възможно ли е?
    P.S Добър избор ли съм направил според вас с бюджет до 1000лв. ? (купувам, после питам ) Имам 30 дена тест и мога да го върна.

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,029
    #685

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Garo Shirinyan Виж публикацията
    Здравейте, от 2 дена имам 50PUS8536. Разгледах доста форуми но никъде не открих примерни настройки за него. Намирам за IPS моделите само и то за 8505 серията.
    До преди това бях с един 43" Самсунг UE43RU7472, въобразявам ли си, че Самсунга е предавал по-добре? Възможно ли е?
    P.S Добър избор ли съм направил според вас с бюджет до 1000лв. ? (купувам, после питам ) Имам 30 дена тест и мога да го върна.
    Според мен е добър избор ! Точно преди минути публикувах отговор на въпрос за Philips телевизорите в друг форум, ставаше въпрос за "The One" сериите !
    Може да го прочетеш тук, за да не пускам линк към сайта :

     
    Аз имам доста опит с Philips ! Ако ме беше питал преди 10-12 години, щях да ти кажа че за нищо на света не бих взел Philips, защото изпатих с един 50", беше голяма епопея, не искам да влизам в подробности, защото времето най вероятно е заличило вече доста детайли от този случая, но на кратко :

    Да, имаше адски много екстри на доста достъпна цена, като 3D с активни очила, двама души можеха да гледат две различни неща на един екран, не знам как го бяха направили но.. работеше !
    Дизайна беше супер, доста тънка рамка, светещо лого, сив алуминий и особено с албилайта... много красиво ТВ !
    Лошите неща обаче се оказаха повече, картината не беше това което очаквах, a аз очаквах доста след като идвах от 42 инчово 780p LG, но Dirty Screen Effect, и много лош моушън блур, (а аз като фен на футбола... това беше огромен проблем), голям лаг при менютата и доста неудобни менюта като цяло, може би има и други неща които вече съм ги забравил, но към всичко това ако добавим, че от Магазина (Зора) отказаха да го приемат обратно, въпреки че го бях ползвал само 4 дни, взех го на изплащане което трябваше да е с 0% лихва но имаха много комисионни и такси , заради които ТВ-то се оскъпи поне с 10-20%... бяха други времена... и за да се отърва от него и да взема някой лев обратно, се наложи да го продам на доста ниска цена !

    Тогава си казах НЕ, Филипс НИКОГА повече ! Но както е казал народа " Никога не казвай НИКОГА "

    Преди има няма 3 години, искам да купя ново ТВ на майка ми ! Тя нямаше претенции, дори упорито отказваше, но аз исках първо да е 4К, задължително андроид и 50" + и на добра цена. След седмица лутане, сравняване... в крайна сметка реших да взема "Телевизор LED The One Smart Android Philips, 50" (126 см), 50PUS7304/12"

    Беше около 1000 лв, но вече 3-та година... нищо лошо не мога да кажа за телевизори! Може би ако се напъна, дистанционното, сиво със сиви символи... тъпо решение защото почти не се виждат ... и интерфейса е малко сложен и глупав, особено ако решиш да отидеш до настройките на картината, но ТВто е супер и не съжалявам че го взех.
    Доста е ярък , дори понякога абсурдно ярък, хубаво черно тъй като е VA панел, ако си поиграеш с настройките , може да изкараш супер картина особено при SDR, на моменти ми се струваше по ярък от моя ОЛЕД CХ, но отново само при SDR, вече при HDR ... няма толкова сила за да се мери с по скъпите ТВ-та . Добре се представя с движенията, доста ги заглажда, без да има артефакти и отново характерно за Филипс красиво ТВ, регулярен ъпдейт на софтуера.


    За тези пари следващия по добър избор би бил Samsung Q60A, след това са само китайци или турски боклуци като JVC, Sharp или Xiaomi !
    Samsung Q60A, не са много ярки, и звука е зле. LG Nanocell мисля че ползват само IPS панели, така че не би трябвало да има чак толкова голям проблем с гледането под ъгал, но като цяло никой няма добро мнение за nanocell телевизорите, аз лично не мога да кажа нищо за тях.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    13
    #686

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Според мен е добър избор ! Точно преди минути публикувах отговор на въпрос за Philips телевизорите в друг форум, ставаше въпрос за "The One" сериите !
    Може да го прочетеш тук, за да не пускам линк към сайта :

     
    Аз имам доста опит с Philips ! Ако ме беше питал преди 10-12 години, щях да ти кажа че за нищо на света не бих взел Philips, защото изпатих с един 50", беше голяма епопея, не искам да влизам в подробности, защото времето най вероятно е заличило вече доста детайли от този случая, но на кратко :

    Да, имаше адски много екстри на доста достъпна цена, като 3D с активни очила, двама души можеха да гледат две различни неща на един екран, не знам как го бяха направили но.. работеше !
    Дизайна беше супер, доста тънка рамка, светещо лого, сив алуминий и особено с албилайта... много красиво ТВ !
    Лошите неща обаче се оказаха повече, картината не беше това което очаквах, a аз очаквах доста след като идвах от 42 инчово 780p LG, но Dirty Screen Effect, и много лош моушън блур, (а аз като фен на футбола... това беше огромен проблем), голям лаг при менютата и доста неудобни менюта като цяло, може би има и други неща които вече съм ги забравил, но към всичко това ако добавим, че от Магазина (Зора) отказаха да го приемат обратно, въпреки че го бях ползвал само 4 дни, взех го на изплащане което трябваше да е с 0% лихва но имаха много комисионни и такси , заради които ТВ-то се оскъпи поне с 10-20%... бяха други времена... и за да се отърва от него и да взема някой лев обратно, се наложи да го продам на доста ниска цена !

    Тогава си казах НЕ, Филипс НИКОГА повече ! Но както е казал народа " Никога не казвай НИКОГА "

    Преди има няма 3 години, искам да купя ново ТВ на майка ми ! Тя нямаше претенции, дори упорито отказваше, но аз исках първо да е 4К, задължително андроид и 50" + и на добра цена. След седмица лутане, сравняване... в крайна сметка реших да взема "Телевизор LED The One Smart Android Philips, 50" (126 см), 50PUS7304/12"

    Беше около 1000 лв, но вече 3-та година... нищо лошо не мога да кажа за телевизори! Може би ако се напъна, дистанционното, сиво със сиви символи... тъпо решение защото почти не се виждат ... и интерфейса е малко сложен и глупав, особено ако решиш да отидеш до настройките на картината, но ТВто е супер и не съжалявам че го взех.
    Доста е ярък , дори понякога абсурдно ярък, хубаво черно тъй като е VA панел, ако си поиграеш с настройките , може да изкараш супер картина особено при SDR, на моменти ми се струваше по ярък от моя ОЛЕД CХ, но отново само при SDR, вече при HDR ... няма толкова сила за да се мери с по скъпите ТВ-та . Добре се представя с движенията, доста ги заглажда, без да има артефакти и отново характерно за Филипс красиво ТВ, регулярен ъпдейт на софтуера.


    За тези пари следващия по добър избор би бил Samsung Q60A, след това са само китайци или турски боклуци като JVC, Sharp или Xiaomi !
    Samsung Q60A, не са много ярки, и звука е зле. LG Nanocell мисля че ползват само IPS панели, така че не би трябвало да има чак толкова голям проблем с гледането под ъгал, но като цяло никой няма добро мнение за nanocell телевизорите, аз лично не мога да кажа нищо за тях.
    Този Самсунг го гледах още миналата година, но някак си Амбилайта надделя както и Андроида. Самсунга ми RU7472 понякога ме вадеше извън нерви, включваш и започваш да чакаш, менюто докато зареди или ако поискаш да намалиш звука...чакаш (едно време имаше едни телефони самсунг и след всяка команда пишеше "моля, почакайте" ) Сега остава само да намерят подходящи настройки защото единственото което в момента ме дразни е лицата на хората, изглеждат някак си неестествено.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,029
    #687

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Garo Shirinyan Виж публикацията
    Този Самсунг го гледах още миналата година, но някак си Амбилайта надделя както и Андроида. Самсунга ми RU7472 понякога ме вадеше извън нерви, включваш и започваш да чакаш, менюто докато зареди или ако поискаш да намалиш звука...чакаш (едно време имаше едни телефони самсунг и след всяка команда пишеше "моля, почакайте" ) Сега остава само да намерят подходящи настройки защото единственото което в момента ме дразни е лицата на хората, изглеждат някак си неестествено.
    Да, Самсунг винаги е имал проблеми със софтуера ! Дори новите модели S95B и QN90B след всеки ъпдейт, едно оправят ,други две неща развалят.
    И за въпроса ти по рано, да Самсунг са НАЙ продаваните телевизори , почти всяка година са на първо място по продажби в цял свят, безапелационно!

    Това се дължи най вече на агресивната им рекламна/ RP политика, всички големи вериги за техника разполагат така телевизорите им за да се презентирани най добре. Обикновения потребител не му се занимава да се рови по форумите и да чете, той влиза в магазина, и телевизора който му хване окото , него взима а в 90% от случаите това е Самсунг заради нереалните но ярки изображения.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #688

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    https://t.me/Philips_OLED
    Стартира нова група в Telegram, за директната дискусия със съсобственици на philips стари телевизори, в световен мащаб, и не само, но и обмен на мнения и опит по темата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #689

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Toва дали ще сработи за целта -
    https://a.aliexpress.com/_ms9noNk
    Да дам обратна връзка, че подобно устройство не сработи с 7304, ако има други чудещи се.
    Още с включването се чува единствено един постоянен шум.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #690

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 66 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  2. Philips телевизори 2018
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 254
    Последно: 02-01-19, 13:11
  3. Philips телевизори 2017
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 279
    Последно: 01-01-18, 06:35
  4. Philips телевизори 2016
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 453
    Последно: 01-01-17, 18:22
  5. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе