Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree5Одобрявам

Мнение за 58PUS8505

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #16

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    На първа страница в темата Philips телевизори (инфо на първа страница) в първия пост вижте в спойлера Consumer Service Menu (CSM) - 123654. На нашите (аз съм с 43" 8535) в CSM 1 - гледате 1.3 показанията - 1.3а е работни часове. Или сервизното меню (там е опасно, CSM е само информация) - 062596 и ок.

    За настройки на картината има в посочената тема в първия пост също - Настройки спойлера.

    Моят е върху шкаф, защото ползвам и 4-ти (долен) амбилайт с 2 Hue Playbars (с hub съм) и ще трябва и тях да закрепвам (не че не може).
    Стойката се върти. За 58" не знам, може на стена да е по-добре, но да има 15-20 см заради амбилайта, да не е плътно до стената. Аз държа 22-25 см до стената.
    Този пост е редактиран от enkov; 28-07-21 в 09:08.
    victorio404 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #17

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Благодаря за инфото, точно това ме интересуваше.
    Между другото в момента още е с 10% отстъпка при румънците 58PUS8505, както и още няколко други модели на Philips.
    Излиза 1169лв, което в сравнение с другите магазини е добре мисля.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #18

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    А дали някой може да ми измери разстоянието между долната дупка за монтиране и началото на извивката на задната страна на 58pus8505?
    Взел съм стойка с 2 вертикални планки, които са доста високи и сигурно ще трябва да се изрежат в долната част, за да не опират в извивката. В момента тв е още в кашона и нямам удобно място да го извадя и да меря.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #19
    Цитат Първоначално публикувано от victorio404 Виж публикацията
    А дали някой може да ми измери разстоянието между долната дупка за монтиране и началото на извивката на задната страна на 58pus8505?
    Взел съм стойка с 2 вертикални планки, които са доста високи и сигурно ще трябва да се изрежат в долната част, за да не опират в извивката. В момента тв е още в кашона и нямам удобно място да го извадя и да меря.
    Привет,

    Вътре в комплекта на стойката имаш ограничители, така че няма да имаш проблем заради извивката. Стойките са по стандарт Vesa реално и да е по голяма няма да ти излезе извън тв

    Поздрави
    Този пост е редактиран от radoi; 11-08-21 в 17:06.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #20

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Цитат Първоначално публикувано от radoi Виж публикацията
    Привет,

    Вътре в комплекта на стойката имаш ограничители, така че няма да имаш проблем заради извивката. Стойките са по стандарт Vesa реално и да е по голяма няма да ти излезе извън тв

    Поздрави
    Аз не се притеснявам, че ще излезе извън рамката и ще се вижда. Проблема е, че този модел има извивка навън малко под долните дупки за болтове.


    Което означава, че вертикалната планка трябва да се скъси в долната част за да не опре в тази извивка. мисля, че е около 6-7см това разстояние, но не съм 100% сигурен. Стандарта е vesa 300х200, т.е. вертикалните болтове са на 20см, а вертикалните планки за предвидени да хващат до 40см. - имат допълнителна височина, която ще опре в извивката ако се сложи нормално. Може да се монтира на най-долните дупки на планката, но тогава самия телевизор ще слезе много под центъра на стойката и ще стане много ниско, а стойката вече е монтирана на стената
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #21

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Каква ти е стойката, дай линк.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #22

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Стойката е тази: https://www.emag.bg/podsilena-stojka.../pd/D69LHWBBM/
    Не намирам по-подробни спецификации никъде. Вертикалните планки са по 43см високи. идеята ми е да се хване в средата на планката или дори малко по-високо, за да не е много ниско самия телевизор.
    Идеята е да се захване горе на дупка 5 или 6 и на най-горната от долните големи, като вероятно ще трябва най-долните 2 дупки да се отрежат за да не опира в тази извивка:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #23

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Тези планки нямат ли опция да се закачат по-високо, ако не или режеш, или подлагаш втулки.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #24

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Нямат опция по-високо да се закачат. Има втулки в комплекта, но не мисля, че са достатъчно високи за да не опира в тази извивка - доста висока изглежда. Със сигурност ще се реже, но ми се искаше да знам точното разстояние между дупката и извивката за да знам дали да режа там, където съм отбелязал на снимката или малко по-високо.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #25

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Отвори снимката в пайнт и го изчисли на база разстоянието между дупките за захвата. Но не мисля, че трябва да го режещ по-високо от това, което си белязал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #26

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Отвори снимката в пайнт и го изчисли на база разстоянието между дупките за захвата. Но не мисля, че трябва да го режещ по-високо от това, което си белязал.
    Точно това направих в Corel и излиза около 6.5см разстоянието, но така само по снимка не съм сигурен дали са ок пропорциите на самата снимка. Ще го режа там за сега, пък ако се наложи по-високо после

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #27

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Аз също мислех да взимам такава стойка за моя(миналогодишния 50') и въобще не ми хрумна да го съобразя това, та май и на мен ми спести разправии.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #28

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Отрязах ги за сега така. Утре ще го пробвам дали ще е ок.



    - - - - - - - - - -

    Стана, долния ръб на телевизора е на 102см от пода. Малко високо ми се струва, но на жената и щерката им харесва така.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от victorio404; 12-08-21 в 14:45.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #29
    Цитат Първоначално публикувано от victorio404 Виж публикацията
    Аз не се притеснявам, че ще излезе извън рамката и ще се вижда. Проблема е, че този модел има извивка навън малко под долните дупки за болтове.


    Което означава, че вертикалната планка трябва да се скъси в долната част за да не опре в тази извивка. мисля, че е около 6-7см това разстояние, но не съм 100% сигурен. Стандарта е vesa 300х200, т.е. вертикалните болтове са на 20см, а вертикалните планки за предвидени да хващат до 40см. - имат допълнителна височина, която ще опре в извивката ако се сложи нормално. Може да се монтира на най-долните дупки на планката, но тогава самия телевизор ще слезе много под центъра на стойката и ще стане много ниско, а стойката вече е монтирана на стената
    Привет,

    Точно за това има ограничители (втулки) те са пластмасови и служат за изравняване на тв, ако нямаш в комплекта се продават по 10 - 15 ст. В този случай ще сложиш само 2 отдолу и ще ти се изравни спрямо горните дупки.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #30

    Отговор: Мнение за 58PUS8505

    Втулките не могат чак толкова да повдигнат планките, че да не опират в тази извивка ако са цели планки според мен, освен това ако се сложат втулки само на 2 от болтовете, ще натискат планките малко под ъгъл, но както и да е - този проблем го реших вече с рязането и се получи добре точно 6см е разстоянието от долната дупка до началото на извивката и сложих 4-те втулки за да повдигна малко планките да не опират директно в гърба на телевизора.

    Пропуснал съм една малко странна подробност с този телевизор - не поддържа NTFS нито exFat на USB флашка (предполагам същото ще важи и за външен диск), което го ограничава до fat32, а на такъв формат не може да се качи файл над 4GB - доста странно решение на филипс, при положение, че андроид по принцип си работи с тези формати...
    Ако някой знае начин да се активира поддръжка на exFat, моля да сподели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за TV
    От topcho във форум Sharp телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 22-12-15, 15:43
  2. Мнение за ТВ
    От Ibr1975 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-12, 18:55
  3. Мнение за ТВ
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 30-11-11, 17:04
  4. Мнение
    От hunter79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 21-04-07, 17:30
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе