Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree4Одобрявам

65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2024
    Мнения
    2
    #1

    65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Как да възпроизведа филм със субтитри през домашната мрежа. Намирам папката с филми и успявам да стартирам видео без субтитри с вградения плеър на телевизора. Субтитрите се намират в същата папка и са със същото име като филма. Формата е UTF-8 .srt (пробвах различни варианти включително и .sub). След това пробвах и чрез VLC но и тук ударих на греда.
    На лаптопа отворих филма с VLC и се опитах да го възпроизведа на тв чрез chromecast но само звук и черен екран.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,407
    #2

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Сложи Plex на компа и Plex на телевизора.
    AntrAcsA одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    111
    #3

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    субтитрите трябва да са сейвнати в ANSI и файла да е същото име - тоест F2 на името на филма , копираш и пействаш в името на субтитрите - автоматично би трябвало да ги дръпне

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    102
    #4

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Стоковия плеър не го бива. Инсталирай си Nplayer на тв-то и си готов. Може и Коди

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    913
    #5

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Сподели си папката от windows и ВЛЦ ще я види в мрежата, тогава и субтитри ще зареди.
    Ето как (не съм го разглеждал обстойно линка, първото на което попаднах) https://pureinfotech.com/setup-netwo...ng-windows-10/

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2024
    Мнения
    2
    #6

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    По този начин ги чете без проблем от външен диск и флашка. Но през мрежата не се получава.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Сподели си папката от windows и ВЛЦ ще я види в мрежата, тогава и субтитри ще зареди.
    Ето как (не съм го разглеждал обстойно линка, първото на което попаднах) https://pureinfotech.com/setup-netwo...ng-windows-10/
    Пробвах не се получи. Върви само видео без субтитри.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    645
    #7

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    още един глас за Коди

  10. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #8

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Инсталирай си NOVA Video Player и ще забравиш за мъките. Коди е добър, но изисква настройване и знания, а тук явно ги няма.
    dwrbudr одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    71
    #9

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Nikolov 1989 доволен ли си от телевизора ,как се справя с картината при SD сигнал,би ли казал от какво не си доволен.Благодаря

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Aз,имам същите проблеми,с philips 55oled818.Субтитрите не излизат по никакъв начин.Прочетох ръководството на philips ,там пише,телевизорът не поддържа субтитри на видео потоци от компютър или мрежов твърд диск,това се отнася май за всичките модели на марката.За сега гледам филми през флашка, може и през външен хард диск.Малко се издразних на тая простотия,но се премирих,Иначе телевизорът е чудесен.Някой колега с philips,ако е намерил някакъв начин,моля да сподели.Поздрави.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    71
    #11

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Какво ви пречи да си инсталирате Stremio и да си гледате Филма с Български субтитри и ще ви отпадне тегленето на файлове и този проблем?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    614
    #12

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от skarabei Виж публикацията
    За сега гледам филми през флашка, може и през външен хард диск.Малко се издразних на тая простотия,но се премирих,Иначе телевизорът е чудесен.Някой колега с philips,ако е намерил някакъв начин,моля да сподели.
    Пробвай да инсталираш на компа Universal Media Server, а на телевизора VLC Player, Nova Player или Pie Player. Би трябвало без проблем да прочете и субтитрите, ако в папката на компа са със същото име като филма.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,274
    #13

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Не е нужно да се инсталира никакъв сървър. Аз съм с 5-6 годишен ТВ и с MixPlorer (от xda-developers) съм си добавил шернатата папка от компа. Nova Player май директно намираше папки по мрежата, но при мен влачи на 4К филми по 60-80GB

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    645
    #14

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    слагаш за 100лв кутийка с AMLogic S905x4 процесор и с 64Гб. sd card за 14лв с CoreElec и инсталирано Коди с елементум добавка и и субтитри и гледаш всичко, предимно най-новите торенти онлайн - аз съм забравил отдавна да тегля филми
    този процесор поддържа и новата кодировка AV1 (май така се водеше )
    ако ти се струва сложно мога да ти направя такава кутийка, макар че с една седмица четене в нета и пробване може да се справи всеки
    и което е най-важното - управлява се всичко с дистанционното на телевизора, все едно че ползваш вграден плеар
    и също може да си го носиш с теб навсякъде дето има интернет и къв да е телевизор с HDMI

    махаш sd картата - имаш Андроид 11
    Този пост е редактиран от apmil4ev; 26-05-24 в 10:31.
    CubanLinx одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    117
    #15

    Отговор: 65PUS8818 Филм със субтитри през домашната мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    слагаш за 100лв кутийка с AMLogic S905x4 процесор и с 64Гб. sd card за 14лв с CoreElec и инсталирано Коди с елементум добавка и и субтитри и гледаш всичко, предимно най-новите торенти онлайн - аз съм забравил отдавна да тегля филми
    този процесор поддържа и новата кодировка AV1 (май така се водеше )
    ако ти се струва сложно мога да ти направя такава кутийка, макар че с една седмица четене в нета и пробване може да се справи всеки
    и което е най-важното - управлява се всичко с дистанционното на телевизора, все едно че ползваш вграден плеар
    и също може да си го носиш с теб навсякъде дето има интернет и къв да е телевизор с HDMI

    махаш sd картата - имаш Андроид 11
    Имам подходящ бокс и карта. Моля да опишете стъпка по стъпка как да го настроя да работи по начина по който сте описали. Може и на съобщение, както предпочитате. Предварително благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 28-11-22, 12:50
  2. Отговори: 9
    Последно: 06-03-22, 10:28
  3. Отговори: 14
    Последно: 19-12-18, 16:40
  4. Въпрос за LG 32LV3550 - и домашната мрежа.
    От C41 във форум LG телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-12, 10:53
  5. RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа
    От niggaz_nature във форум Общ - софтуер
    Отговори: 27
    Последно: 11-12-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе