Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By sasho1bs
  • 1 Post By lrn
  • 1 Post By mozak
  • 1 Post By lrn

Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    37
    #1

    Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

    Q67T е телевизора, версията на софтуера му е 2101 ако нещо ще ви помогне това. Пускам филми през "иточници" и избирам някой компютър свързан към wi-fi-я вкъщи и от паметта му през локалната мрежа телевизора чете филма и го показва, обяснявам го така защото не знам дали е често ползвана тази функция, аз я ползвам защото е на такова място при мен поставен, че не е удобно да опъна HDMI кабел от телевизора. Та, пускам разни филми обаче субтитрите един път тръгнат, два пъти не тръгнат, пробвам как ли не да ги кръщавам, в папки извън папки. Каква е логиката на тая програма, какво иска за да зареди субтитри някой знае ли? Малко мързелешки е направена сякаш, да бяха добавили опция за ръчно избиране на субтитри.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #2

    Отговор: Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

    Инсталирай си samsung pc share, добави папката с филми , после добави телевизора и ако субтитрите ти са с едно име като филма няма да имаш проблеми
    CompleteOrder одобрява това.

  4. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #3

    Отговор: Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

    И аз реших да се възползвам от съвета. Инсталирах програмката, обаче в меню за източници не се появява нищо. Дали нещо не правя както трябва или телевизора е вече стар за такива дейности UE49KS7002 на повече от 3 години? Иначе как ли не го мъчих според съветите от форума - разреших даже DLNA на Win10-то и телевизора взе, че видя компа. Да обаче пък няма никакви папки. Шервах-мервах папки и пак нищо.
    При мен компа и външен диск са на кабел а телевизора е на Wi-Fi. Телевизора вижда идеално диска, обаче не вижда пустите субтитри. На диска също му е разрешено DLNA и предполагам защото е на линукс с телевизора се "разбират" по-лесно.
    Този пост е редактиран от lrn; 22-02-22 в 15:10.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #4

    Отговор: Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

    Инсталирай си Plex на компа и Plex на телевизора, може да ти е по лесно да се справиш

  6. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #5

    Отговор: Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

    Видях, пробвах и деинсталирах. Явно безплатен обяд няма - то са регистрации, та пробвай премиум, та плати за това и онова и т.н. и т.н. - не е за мен. Ще си карам с флашка, а за дублираните и български филми през външния диск. Все пак благодаря!
    brotzki одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на mozak
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    45
    #6

    Отговор: Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

    Пробвай и това https://www.universalmediaserver.com
    Аз съм с Самсунг mu6172 и лаптоп с вин 7 и всичко си работи.
    lrn одобрява това.

  8.  
     
  9. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #7

    Отговор: Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

    Брей, взе че стана и то без настройки и т.н. и т.н. Просто "заспа" този "универсал медиа сървър" . Даже помни къде си прекъснал и филма продължава от там докъдето си стигнал, независимо, че компютъра се изключва (както е при закачена флашка).
    Не съм тествал цял филм още, но предполагам няма да спре по някое време и да излезе съобщение " Ако искате да гледате без прекъсване си платете" ?!
    Благодаря много!
    Този пост е редактиран от lrn; 01-03-22 в 18:40.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #8
    Цитат Първоначално публикувано от lrn Виж публикацията
    Видях, пробвах и деинсталирах. Явно безплатен обяд няма - то са регистрации, та пробвай премиум, та плати за това и онова и т.н. и т.н. -я!
    Само регстрациите да са. После една папка се спаделя, друга дава грешка. Един филм го чете, друг не тръгва.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #9

    Отговор: Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

    Цитат Първоначално публикувано от lrn Виж публикацията
    И аз реших да се възползвам от съвета. Инсталирах програмката, обаче в меню за източници не се появява нищо. Дали нещо не правя както трябва или телевизора е вече стар за такива дейности UE49KS7002 на повече от 3 години? Иначе как ли не го мъчих според съветите от форума - разреших даже DLNA на Win10-то и телевизора взе, че видя компа. Да обаче пък няма никакви папки. Шервах-мервах папки и пак нищо.
    При мен компа и външен диск са на кабел а телевизора е на Wi-Fi. Телевизора вижда идеално диска, обаче не вижда пустите субтитри. На диска също му е разрешено DLNA и предполагам защото е на линукс с телевизора се "разбират" по-лесно.
    Аз съм със същия телевизор и нямам проблем.Като инсталирате програмата трябва да дадете на set device policy и от там да разрешите достъпа на телевизора. Чете всички файлове и си я ползвам още от c6000 тази програма.

  12. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #10

    Отговор: Как добавяте субтитри като отварят филм от телевизора през локалната мрежа(Q67T)

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Аз съм със същия телевизор и нямам проблем. Като инсталирате програмата трябва да дадете на set device policy и от там да разрешите достъпа на телевизора. Чете всички файлове и си я ползвам още от c6000 тази програма.
    Там е работата, че в set device policy не се появи никакво устройство (източници - на българския вариант). Къде ли не рових за да разреша, така и не се появи нищо, въпреки че в "устройства" Windows 10 "вижда" телевизора барабар с мишката и принтера. Вероятно проблема в "задклавиатурното устройство", но както и да е с другия софтуер стана.
    sasho1bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 19-12-18, 16:40
  2. Отговори: 15
    Последно: 02-03-14, 16:56
  3. тв мрежа от няколко телевизора
    От bqp във форум Телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-09, 16:01
  4. пс-та от локалната мрежа
    От silverdragon във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-05, 10:37
  5. Проблем с нета и локалната мрежа.
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-03, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе