Вижте резултатите от анкетата: Прочетохте ли инструкцията на вашият телевизор Samsung ?

Гласували
34. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    29 85.29%
  • Не

    5 14.71%
Страница 101 от 101 ПърваПърва ... 519199100101
Резултати от 1,501 до 1,512 от общо 1512
Like Tree2Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #1501

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Добро утро

    [QUOTE=hristoslav2;588985]

    Ти сериозно ли го казваш, че ти е изгорил картата в кам модула....? На мен ми звучи абсурдно.
    Пиши какво са ти казали техниците после.



    В крайна сметка, след като и новата карта не проработи, се оказа, че СА-модула е развален/ това металното, в което се слага картата и след това се поставя в КАМ-модула на телевизора / и сега чакаме да ни донесат нов. Възможно ли е това да е било причината за проблема с включването и изключването ?
    Сложихме и галваничен разделител и засега ТВ е в режим на включване, вече втори ден :rolleyes:
    Хубав ден на всички !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    24
    #1502

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Да,във всички форуми за настройки на Самсунг 6 серия избират режим на картината Mode _movie,наистина е реална картината,но мисля че е до предпочитания,на мен лично не ми допада тази настройка и ползвам standart,какво ли не опитах с movie- не ми хареса,бледо е,няма контраст

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1503

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Режима Movie се използва заради по-близките си до реалните /записани/ цветове на видеото. За това колко ще е висок контраста се настройва според условията на гледане, типа матрица и възможностите й и лични предпочитания.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1504

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от djud Виж публикацията
    Добро утро
    В крайна сметка, след като и новата карта не проработи, се оказа, че СА-модула е развален/ това металното, в което се слага картата и след това се поставя в КАМ-модула на телевизора / и сега чакаме да ни донесат нов. Възможно ли е това да е било причината за проблема с включването и изключването ?
    Сложихме и галваничен разделител и засега ТВ е в режим на включване, вече втори ден :rolleyes:
    Хубав ден на всички !
    Възможно е, проблема да е причинен от Кам модула. В случай, че е изгорял и окъсява по накои от пиновете - от там обърква контролерите...Телевизора има вградена защита, която се задейства и го изключва.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    5
    #1505

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Здравейте !
    Първо поздравления за форума , форумците и темите - много полезни , жалко , че не го погледнах преди четири дни .
    Малко предистория .Ползвах LCD SONY и реших да го заменя с 3d led tv , но таз годишните модели на фирмата като дизайн -много зле (поне на мен не ми харесват) . И така след два дни мислене си взех - es6710(заспа в стаята , все едно си е от там -белия цвят) . От стари наблюдения на Samsung не бях доволен от картината, която предлагат техните модели - на преден план на телевизора е много добре , но задния фон е пълна скръб , все едно си сложил някакъв фототапет и действието се развива пред него или като , че ли гледаш през камера - не знам не мога да го опиша точно , но нещо такова се получава . Мислех си , че на новите модели са го поизчистили това , но уви - вече два дни си играя с настройките и не става. Та въпросът ми е някой знае ли това дали може да се изчисти или да се примиря.
    Поне на късмет съм уцелил равномерна подсветка.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1506

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    radomark
    Честито за придобивката
    Не разбрах ясно от какво точно се оплакваш, но си мисля че е от видео ефекта на сапуненият сериал
    Изключи си от менюто функцията AutoMotion Plus 100 Hz и виж как е.
    UE46ES6710S - TECHNICKÉ ÚDAJE | SAMSUNG

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    29
    #1507

    Отговор: Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Здравейте, имам пролем с буксата за слушалки на Samsung C550. От там вадя звук към уредбата, но от скоро като изключа кабела за слушалките, звука на телевизора не тръгва. Показва че са включени слушалки, а те не са. Предполагам че нещо в буксата е блокирало. Имате ли идея как да отстраня този неприятен проблем?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #1508

    Отговор: Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Здравейте, и аз искам да задам няколко въпроса на знаещите. От скоро съм притежател на 40es6530,та въпроса ми е следния вадя аудио от скарта звука е прекрасен,но като влезна в интернет приложения филми детските предавания, филм от флашка и така нататък звука изключва може ли по някакъв начин от сервизните настройки аудиото да е винаги включено,защото изхода от слушалки не ме устройва, или другия вариант преобразувател от оптичния изход в аналогов стерео сигнал за да си ползвам старото и верно HIFI, и някакви настройки на картина в режим стандарт. благодаря предварително.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    5
    #1509

    Отговор: Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Благодаря за бързият отговор. Всичко от менюто е изключено . И аз мислих , че от видеото , защото по HD каналите в предаванията го нямат толкова изразен този ефект . На филмите се усеща най-вече ( има едно такова не реално позициониране на хората и фона , все едно всичко е декор , и аз не мога да го обясна точно) , и ми направи впечатление ,че na hbo hd е най - забележимо.Може и да е от лошото качество на каналите , но бях забелязал на други телевизори samsung да предава по подобен начин .
    Благодаря за вниманието .Няма да ви занимавам повече , явно е някъде в доизкусуряването на настройките.Лека вечер.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1510

    Отговор: Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от milen76 Виж публикацията
    Здравейте, имам пролем с буксата за слушалки на Samsung C550. От там вадя звук към уредбата, но от скоро като изключа кабела за слушалките, звука на телевизора не тръгва. Показва че са включени слушалки, а те не са. Предполагам че нещо в буксата е блокирало. Имате ли идея как да отстраня този неприятен проблем?
    Явно контактната пластина на буксата е блокирала във включено положение. Трудно е да се каже така, дали може да се оправи на място или ще се наложи да свалиш задният капак и да я подмениш.

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    Здравейте, и аз искам да задам няколко въпроса на знаещите. От скоро съм притежател на 40es6530,та въпроса ми е следния вадя аудио от скарта звука е прекрасен,но като влезна в интернет приложения филми детските предавания, филм от флашка и така нататък звука изключва може ли по някакъв начин от сервизните настройки аудиото да е винаги включено,защото изхода от слушалки не ме устройва, или другия вариант преобразувател от оптичния изход в аналогов стерео сигнал за да си ползвам старото и верно HIFI, и някакви настройки на картина в режим стандарт. благодаря предварително.
    tacho5 Провери тук
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:12046


    radomark
    Пак ще го повторя - изключи си 100-те херца от менюто.
    Експериментирай - виж как ще ти допадне повече, с включени или изключени.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    5
    #1511

    Отговор: Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Картината се оправи след като изключих филтрите (mpeg и цифров) и преди това бях изключил led движение + и motion plus , също като и пуснах есо сензора.Това за 100 -те херца не го виждам в менюто.
    Сега обаче забелязах , че при смяна на каналите по някой път се появява едно пукане , явно сега трябва да настроя и звуковият ефект. .
    Още един път благодаря за отделеното внимание

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1512

    Отговор: Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от radomark Виж публикацията
    Картината се оправи след като изключих филтрите (mpeg и цифров) и преди това бях изключил led движение + и motion plus , също като и пуснах есо сензора.Това за 100 -те херца не го виждам в менюто.
    100Hz в менюто се наричат - motion plus


    Поради натрупване на над 100 страници отварям ново продължение на темата, в което ще продължим обсъжданията на тв Самсунг.
    Тези от вас, които не са получили до момента отговори на въпросите си моля да ги зададат в продължението.

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...D1%82-5-a.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-10-12 в 12:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 101 от 101 ПърваПърва ... 519199100101

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе