Резултати от 1 до 8 от общо 8

Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    4
    #1

    Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.

    Здравейте от няколко дни имам главоблъсканици с ТВ-то и това пусто свързване , което по начало си е нещо елементарно .
    И така ТВ-то е Samsung Plasma PS-42C7HX с целия набор от входове и 1 вход за HDMI. Едната му особенност която няма никакво значение е , че той е 42" но главната му платка е заменена със сходна но за 50" модел от това нямам никакъв проблем освен оразмеряването но това не ми е проблема .

    При нормално AV връзка с DVD , при AVG-AVG с PC и HDMI- с булсатком приемник (HDMI) работи перфектно но при опит да го свържа с PC ( DVI-HDMI или HDMI-HDMI ) връзка единственото което получвам е NO SIGNAL .
    Десктоп-PC то ми е с v9600GT Връзката до ТВ то е с преходник DVI-HDMI и от там с кабел HDMI-HDMI (Всеки един от компонентите работи , тествал съм ги на други системи или съм ги заменял с други също така съм ги използвал до преди 5 дена на друг ТВ.)
    За по сигорно пробвах и с други 2 лаптопа с ATI и NVIDIA видео карти с връзка HDMI-HDMI но и те както десктопа не го намират като устройсто при нормален режим и при force режим също няма сигнал но при VGA работят перфектно . ( Неща като смени си драйверите с по нови / Изключи - рестартирай ТВ-то и PC / кабела ти е прецакан / входа ти е прецакан / Няма смисъл да ми ги пишете .) ако съм пропуснал някаква информация ще я допълня моля за някакъв разумен съвет

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Re:Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.

    Не се ли получи с рестарта? Притеснява ме тая подмяна на платката ,опита ли да променяш резолюцията -може да "изгрее" на нещо различно от нативната му /например 1080i 50 ,каквато ти подава ZHD100/?

    П.П. И не си мисли ,че рестарта при съвременните тв не помага ,за да ти го предложа ,значи съм го пробвал и е имало ефект при подобни ситуации.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    4
    #3

    Re:Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.

    Не съм казал ,че всички идеи са глупави от по горе изброените просто това са неща които не сами проблем да се сетя и вече или съм ги пробвал или знам , че са упсурдни . Относно резолюциите да пробвах да ги въртя ( смяна на рез. + рестарт и replug не съм ) но немисля че би имало разлика , като сложа тъпия приемник на булсат захапва веднага цифровия сигнал и излиза картина. И се питам каква е толкова разликата с пращания сигнал от PC след като дори и на Force няма никаква разлика .

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Re:Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.

    Ами точно -най-вероятно подава някаква "нестандартна" за тв резолюция -СТБ на Була си подава стандартна 1920х1080 i 50hz ,колко е в действителност е друг въпрос ,но маркера е 1080i-50 хц.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    4
    #5

    Re:Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.

    ... Повечето резолюции съм ги въртял разлика никаква ;'/

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #6

    Re:Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.

    Пробва ли с 1024х768, и с промяна на честотата на 60 Hz

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    4
    #7

    Re:Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.

    да
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331239109[/time]_________________________________________________

    Има ли някой с свежи идеи понеже съм забил вече пробвах какво ли не ;/

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    49
    #8

    Re:Samsung DVI -> HDMI Проблем със свързването.

    Прочети си книжката с инструкциите на тв-то дали може РС- то да се свързва през HDMI .При мен на единия ТВ хем е и монитор, не поддържа връзка през HDMI с РС.
    Всъщност излиза има картина ,но с резолюция която е невъзможно да се гледа.и сета ползвам РС-то с аналоговия вход а сеттопбокс-а с HDMI.
    Примирих се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG BD660 проблем със възпроизвеждане на субтири
    От accorde във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-11, 23:41
  2. Проблем с ДЛНА връзка на тв SAMSUNG LE-46C550
    От Inoel във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-11, 16:18
  3. Спряна продажбата на 14' CRT телевизор JVC със сто&#
    От Samisam във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 11-12-10, 11:47
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-09-10, 23:38
  5. Проблем със свързване на РС към TV LCD TFT Samsung
    От zhelko във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 7
    Последно: 18-12-07, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе