Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48
Like Tree2Одобрявам

Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #16

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Тези "облаци" се наричат блийдинг и са характерни за цялата EdgeLED технология за съжаление,както са и посочили по-горе...в този смисъл,това не е дефект ,поради който да бъде направена замяна с друга бройка...Явно е трябвало да се закупи плазма ,а не Edge LED телевизор,като и при плазмите има минуси.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от theshadowmen Виж публикацията
    Явно е трябвало да се закупи плазма ,а не Edge LED телевизор,като и при плазмите има минуси.
    Хайде сега... от трън та на глог

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #18

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от theshadowmen Виж публикацията
    Тези "облаци" се наричат блийдинг и са характерни за цялата EdgeLED технология
    Само да уточня, че "Edge lit led" e наименование на тип подсветка:rolleyes:

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #19

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хайде сега... от трън та на глог
    Защо ? В момента съм с плазма на Panasonic TX-P42GT30E,както и с LG 47LM671S,който е Edge LED...съответно имам преки впечатления от двата модела/технологии и заставам спокойно зад казаното по-горе от мен... Ако @indianeca123 наистина го дразни много този блийдинг и обмисля замяна,то вероятно би било по-удачно да избере плазма,но ако не се ползва като РС монитор.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #20

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    И аз имам този телевизор от около месец. Мои колега си го взе първи и ми допадна. След това мои познати си го взеха и те по мой съвет и картината ми хареса , та реших и аз давзема един.Първоначално мислех да е плазма , в нас имам Панасоник плазма на на около 4 г. и съм много доволен.Но реших да рискувам заради УСБ плеъра , безпроблемното връзване на мишка и клавиатура, отворения браузер с флаш плеър.Основната ми цел е да му закача флашка с филмчета на децата и да ги плейвам от УСБ плеъра.
    Та взимам телевизора и го сложих на първо време в спалнята да го по огледам.Вечерата в тъмна стая , като погледнеш ТВ-то под по-малък ъгъл (косо от горната страна) забелязах ,светла ивица светлина да се забелязва между рамката и матрицата и то по половината дължина на телевизора.Все едно рамката не прилепва добре и прозира подсветката.Това се забелязваше само под специфичен ъгъл и то в тъмна стая.Директно срещу ТВ-то не се забелязва.Викам сигурно е от типа подсветка ,но така и така се дават пари ще го сменя.В ТМ хората го вкараха в тъната стйчка и консултанта видя проблема.Свалихме мострата и тя го нямаше.Дойде друг служител погледна го мрън,мрън но каза да се смени.Вадиме нов включвам го стайчката и той така само че, по малко около 20см. от едната страна.Вадиме трети и той вече беше добре.Явно технологията им е такава ,недоизпипана.Вечерта забелязах че се появи Clouding ефект.Забелязва се в напълно тъмна стая при превключване на каналите или напълно тъмна заливка на екрана.Може би при мен не толкова забележим.Като се пусне първоначално докато е "студен" наяма Clouding ,но след около 20мин. се появява.Забелязах че го има в Мovie режим.В другите не се забелязва.
    Погледнах телевизора на мойте познати една вечер набързо, и при тях на едно две места имаше прозиранетио на подсветката между матрицата и рамката .Има и Clouding и то още при включването.Но те въобще не бяха забелязали тези неща а и не се трогнаха.Та това е положението.Аз реших да си гледам и да не се "втилясвам".Ъглите на видимост не са като наплазмата но са си екстра.Ако нямате плазма за директно сравнение , няма да са проблем изобщо.Телевизора вади много добро черно и цветовете са екстра с малко настройване.Но няма филм който да не е плейнал през USB то.За сравнение при зет ми ,който има плазма Панасоник 2012г. ,верно на по-ниска цена 950лв на няой филми няма звук(явно не додържа кодеците).Така че , едното за сметка на другото.
    Мойта плазма Pnasonic 2008 ili 2009г. ме издразни , че не ми изкарва нищо през HDMI като свържа смартфон с Мhl адаптор.На други два телевизора,единя ЛГ на същите години няма никакви проблеми.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #21

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Само едно разбрах..... тези "облаци" НЕ СА НОРМАЛНИ!
    От утре ще си търся правата, днес звънях в КЗП казаха, че ще съдействат. Утре ще говоря с мои колеги и ще се направи брой от предаването Баркод по ТВ7, което защитава правата на крайния потребител в случай като този!
    Не е реално човек да си купи нещо ново и то да влезне в сервиз! Винаги на наш гръб. Възмутен съм!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #22

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Какво означава, че не са нормални? При закупуването му ги е имало, има ги на всека една друга бройка. Те са техническа особеност на продукта. Какво да направят от магазина?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #23

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Какво означава, че не са нормални? При закупуването му ги е имало, има ги на всека една друга бройка. Те са техническа особеност на продукта. Какво да направят от магазина?
    Не те разбирам! При закупуването му никой не ми каза, че ги има като техническа оцобеност за да си преценя дали да го купувам или не. Не при всяка бройка са изразени толко колкото при мен, пък и всеки си преценява дали го кефят или не тези дефекти. От магазина не ме интересува какво ще правят, да предават назад по веригата...

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    А кой всъщност очакваш да ти каже ? В магазина повечето са некомпетентни. В този форум поне от 2 години се тръби, че Edge led технологията не е перфектна и се наблюдава облачният ефект. Успех с предстоящата ти битка и следващият път като си купуваш нещо чети повече и разчитай на собствените си знания а не на търговските умения да те заблудят.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #25

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от hanibal Виж публикацията
    И аз имам този телевизор от около месец. Мои колега си го взе първи и ми допадна. След това мои познати си го взеха и те по мой съвет и картината ми хареса , та реших и аз давзема един.Първоначално мислех да е плазма , в нас имам Панасоник плазма на на около 4 г. и съм много доволен.Но реших да рискувам заради УСБ плеъра , безпроблемното връзване на мишка и клавиатура, отворения браузер с флаш плеър.Основната ми цел е да му закача флашка с филмчета на децата и да ги плейвам от УСБ плеъра.
    Та взимам телевизора и го сложих на първо време в спалнята да го по огледам.Вечерата в тъмна стая , като погледнеш ТВ-то под по-малък ъгъл (косо от горната страна) забелязах ,светла ивица светлина да се забелязва между рамката и матрицата и то по половината дължина на телевизора.Все едно рамката не прилепва добре и прозира подсветката.Това се забелязваше само под специфичен ъгъл и то в тъмна стая.Директно срещу ТВ-то не се забелязва.Викам сигурно е от типа подсветка ,но така и така се дават пари ще го сменя.В ТМ хората го вкараха в тъната стйчка и консултанта видя проблема.Свалихме мострата и тя го нямаше.Дойде друг служител погледна го мрън,мрън но каза да се смени.Вадиме нов включвам го стайчката и той така само че, по малко около 20см. от едната страна.Вадиме трети и той вече беше добре.Явно технологията им е такава ,недоизпипана.Вечерта забелязах че се появи Clouding ефект.Забелязва се в напълно тъмна стая при превключване на каналите или напълно тъмна заливка на екрана.Може би при мен не толкова забележим.Като се пусне първоначално докато е "студен" наяма Clouding ,но след около 20мин. се появява.Забелязах че го има в Мovie режим.В другите не се забелязва.
    Погледнах телевизора на мойте познати една вечер набързо, и при тях на едно две места имаше прозиранетио на подсветката между матрицата и рамката .Има и Clouding и то още при включването.Но те въобще не бяха забелязали тези неща а и не се трогнаха.Та това е положението.Аз реших да си гледам и да не се "втилясвам".Ъглите на видимост не са като наплазмата но са си екстра.Ако нямате плазма за директно сравнение , няма да са проблем изобщо.Телевизора вади много добро черно и цветовете са екстра с малко настройване.Но няма филм който да не е плейнал през USB то.За сравнение при зет ми ,който има плазма Панасоник 2012г. ,верно на по-ниска цена 950лв на няой филми няма звук(явно не додържа кодеците).Така че , едното за сметка на другото.
    Мойта плазма Pnasonic 2008 ili 2009г. ме издразни , че не ми изкарва нищо през HDMI като свържа смартфон с Мhl адаптор.На други два телевизора,единя ЛГ на същите години няма никакви проблеми.
    От този пост става ясно, че играеш на лотариен принцип при закупуване на дадена стока..., всичко което е недоклатено е за сметка на клиента!

  13. Junior Member Аватара на Zerotolerance
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #26

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Колега защо се занимаваш с глупости а не си пуснеш нещо да гледаш на новия си телевизор , облъци , блийдинг каквото ще да има като си работи телевизора нормално какъв е проблема .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #27

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от Zerotolerance Виж публикацията
    Колега защо се занимаваш с глупости а не си пуснеш нещо да гледаш на новия си телевизор , облъци , блийдинг каквото ще да има като си работи телевизора нормално какъв е проблема .
    Благодаря за съвета, така и правя...., но в дадени моменти стане ли черен екран и все едно съм си пуснал ренгенова снимка....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #28

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Явно всичките броики в известна степен имат Clouding.Въпроса е ,да не е толкова изразен, както май е във вашия случай.Мен ако ме дразни толкова , просто ще го превлключа на режим различен от Кино и се решава проблема.По чуждите форуми четох че, от съпорта на Самсунг на някакъв клиен му обяснили да държи телевизора в режим стандарт и на подсветка 7 за няколко седмици и не би трябвало да има проблем.Както казаха по-горе ,особеност на технологията.При плазмите пък има едно жужене , прогаряне и т.н.Една от причините да не взема плазма отново е тази.
    Само се чудя дали, Панасоник TX-L42ET5 серията дали има такива проблеми и не беше ли по-добре да взема от нея?
    И друго не мога да разбера ,за да си купиш нещо ново трябва да се ровиш все по-форумите , да падне яко четене и пак си е на късмет, било за кола ,телефон, ТВ и т.н.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #29

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от hanibal Виж публикацията
    И друго не мога да разбера ,за да си купиш нещо ново трябва да се ровиш все по-форумите , да падне яко четене и пак си е на късмет, било за кола ,телефон, ТВ и т.н.
    Именно...., за това говоря! Кво ме питат някви хора тук какво щели да правят с дефектните телевизори в магазина...., я се вземете уръце....

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #30

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Няквите хора тук ти пожелават успех в подмяната на теевизор с edgle led с облаци с такъв без облаци
    Всички в темата се опитаха по един или друг начин да ти обяснят, че това е дефект на технологията, а не на бройката, но Марко... не разбира.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за 60"(152см) FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-60F6300
    От stingray във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-14, 18:05
  2. Питане отностно samsung UE40D6000 LED 3d телевизор
    От Globe във форум Samsung телевизори
    Отговори: 37
    Последно: 04-04-14, 08:39
  3. Samsung SR-L39WEB-ТАКА ЛИ ТРЯБВА ДА РАБОТИ
    От stanimir197_7 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 29-06-11, 22:27
  4. Що така бе...
    От toofy във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 10-03-02, 15:01
  5. Що така бе
    От mikk във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 09-03-02, 13:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе