Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48
Like Tree2Одобрявам

Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #1

    Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Хора, преди 3 седмици си купихме дългоочакван от нас с жена ми телевизор.
    Спряхме се на въпросния модел: SAMSUNG UE46ES6100.
    Когато през деня го пуснах, всичко беше наред до момента в който падна ноща...тогава..забелязах ето това: като се има впредвид, че съм снимал с телефон, а в действителност петната са по-изразени.

    Samsung 46ES6100.jpg
    На следващият ден се обадих в технополис от където е закупен, свързахаме с консултантите, които ми казаха, че това е нормално.
    Искам да попитам найстина до колко е нормално и да ми дадете съвет!
    Приятели веднага ме посъветваха да го заменят..., да ми върнат парите...
    Надявам се на компетентни отговори.
    Много ще съм благодарен за съдействието...., все пак никой от нас не "копае" парите си.
    Поздрави
    Този пост е редактиран от indianeca123; 04-01-13 в 13:11.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    или отиваш с телевизора и го сменяш с друг надявайки се, че той ще е по-добре или просто свикваш. И аз съм със същият телевизор (40 инча) и при мен има облаци (по-малко от твоите) но мен не ме дразни и ми е все тая.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Вчера говорих с управителя на технополис, като бях достатъчно ясен, че искам смяна на телевизора..., а той ме изпрати към сервиз, защото не бил запознат с технологията и не знаел дали е проблем или не. Звънях в самсунг-бг. и там ме шокираха, че това било "ефект" на самсунг. Почнах една хранилка... ще видим до къде ще стигнат нещата с тези нерегламентирани "екстри", които получава крайния потребител.
    Възнемерявам да подам случая към Комисия Защита на Потрепителите...
    Ако знам, че всички телевизори са така до някъде добре, но ако ще е на лотариен принцип....ще берат ядове!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    66
    #4

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Този ефект можеш ли го водиш когато гледаш филми например?
    Защото снимката е наистина наприятна, но все пак това е заливка (едноцветен екран).

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Пресилваш нещата... Това си е дефект в рамките на нормалното, характерен за повечето телевизори, който според мен с нищо не нарушава комфорта на гледане.
    Не може за щяло и нещяло да се разчита на КЗП! Търговецът какво според теб трябва да прави с подобни бройки после? Да не мислиш, че производителят ще му уважи някаква гаранция за това...
    zhelko и Zerotolerance харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #6

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Когато се гледа филм, телевизия, нещо с разноцветна картина на цял екран, не се забелязват. Така до момента в който няма някакъв черен фон...

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Zerotolerance
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #7

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    И аз съм за мнението на колегата , няма телевизор с идеална подсветка при някои производители се наблюдава в пъти повече , примерно аз съм със Panasonic и имам подобни " Облъци " по края на панела не е болка за умиране , ако не те дразни моя съвет е не се занимавай !!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #8

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Пресилваш нещата... Това си е дефект в рамките на нормалното, характерен за повечето телевизори, който според мен с нищо не нарушава комфорта на гледане.
    Не може за щяло и нещяло да се разчита на КЗП! Търговецът какво според теб трябва да прави с подобни бройки после? Да не мислиш, че производителят ще му уважи някаква гаранция за това...
    Че мен какво ме интересуват взаймоутношенията на търговските марки?
    Ако е дефект, да се оправят помежду си!
    В тъмни сцени се забелязват, макар и само в частите в които попада черния фон.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    66
    #9

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от indianeca123 Виж публикацията
    Когато се гледа филм, телевизия, нещо с разноцветна картина на цял екран, не се забелязват. Така до момента в който няма някакъв черен фон...
    В такъв случай гледай си спокойно телевизора и не си коси. Ще си спестиш много нерви. Телевизора е за гледане на филми и програми а не на подсветки.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от indianeca123 Виж публикацията
    Че мен какво ме интересуват взаймоутношенията на търговските марки?
    Ако е дефект, да се оправят помежду си!
    В тъмни сцени се забелязват, макар и само в частите в които попада черния фон.
    Теб те интересуват единствено скъсаните нерви ако тръгнеш да се жалваш за подобен дефект.
    Моето мнение е, че съвсем резонно искането ти няма да бъде уважено и ще те пратят да си ходиш по живо, по здраво със същия телевизор, куп загубено време и скъсани нерви.
    Споделяш проблем, искаш съвет - давам си мнението. Пък от теб зависи какво да те интересува и какво не

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #11

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Въпросната "екстра" е налична при всички марки и модели с EdgeLED подсветка за съжаление - просто при някои е по-слабо изразена . На какъв режим гледаш (стандартен ,кино , динамичен ...) ? Подсветката на каква степен е?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #12

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Теб те интересуват единствено скъсаните нерви ако тръгнеш да се жалваш за подобен дефект.
    Моето мнение е, че съвсем резонно искането ти няма да бъде уважено и ще те пратят да си ходиш по живо, по здраво със същия телевизор, куп загубено време и скъсани нерви.
    Споделяш проблем, искаш съвет - давам си мнението. Пък от теб зависи какво да те интересува и какво не
    Аз съм благодарен за всички отзиви и мнения! Трябва да си търсим правата и това е в случая....което защитавам на всички нас!
    Исках да разбера това което виждам на телевизора си вкъщи като дефект дали го имат и други хора и според това ще действам.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Както писах повечето/всички го имаме. Edge led технологията е такава, недоклатена.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    17
    #14

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Въпросната "екстра" е налична при всички марки и модели с EdgeLED подсветка за съжаление - просто при някои е по-слабо изразена . На какъв режим гледаш (стандартен ,кино , динамичен ...) ? Подсветката на каква степен е?
    Най-много ми допада като картинка в режим "Филм", подсветката е на default, мисля, че 16 от 20 на скалата. Там се проявяват най-много "облаците". Но съм си играл с настройките, както и другите режими. Има си ги макар и по-малко забележими.
    И другото.....когато телевизора е "студен" и се пусне за първи път за деня в рамките на 40-60мин. ги няма тези "облаци", след като загрее се проявяват...

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #15

    Отговор: Питане за така наречения clouding при SAMSUNG UE46ES6100?

    Може да пробваш да намалиш още подсветката , но едва ли ще е съществено подобрението . Друго решение е да си направиш своеобразен "Амбилайт" - някаква светлина зад тв - ЛЕД ленти , "лунички осветяващи стената зад тв ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за 60"(152см) FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-60F6300
    От stingray във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-14, 18:05
  2. Питане отностно samsung UE40D6000 LED 3d телевизор
    От Globe във форум Samsung телевизори
    Отговори: 37
    Последно: 04-04-14, 08:39
  3. Samsung SR-L39WEB-ТАКА ЛИ ТРЯБВА ДА РАБОТИ
    От stanimir197_7 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 29-06-11, 22:27
  4. Що така бе...
    От toofy във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 10-03-02, 15:01
  5. Що така бе
    От mikk във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 09-03-02, 13:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе