Страница 42 от 75 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1122
Like Tree145Одобрявам

Samsung Телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #616

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    @israeliBG, при теб наблюдава ли се този ефект (DSE, Banding) при гледане на футбол или при зелена и жълта заливка. Започва да ме дразни все повече, уж настройки, режим футбол, игра с 10pt white balance - всичко е умряла работа. Като знам, че е там и все го намирам. Дали, с някой ъпдейт няма да го фикснат това недоразумение, или клиентите ще започнат да намаляват пропорционално на качеството?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #617

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Този "мръсен ефект" е констатиран отдавна и самите производители си го знаят. Както и за всички други "ефекти на DJ", но кучетата си лаят, а керванът си върви...
    P.S. Няма да се оправи с ъпдейт...хардуерен е проблема и пак си е до бройка

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    99
    #618

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Довечера ще видя и тествам. Дори не знам за какъв точно мръсен ефект говорите. В магазина оглеждах добре матрицата, за мъртви пиксели и равномерна подсветка.
    btw, до избрания от мен модел, бе поставена 55 инчова мостра на H6410, който би трябвало да е с панел на Samsung. Като картина предаваха идентично с 55H6400, но
    върху панела на H6410 имаше квадрат от 4 пиксела, които на черен фон, светеха в бяло.

    Попитах продавач-консуланта как може да продават подобен телевизор и защо не го изпратят към производителя за смяна на панлена, а та той ми вика:
    - Съвсем нормално е от няколко хиляди пиксела, да има 4-5 изгорели/заседнали

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #619

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Явно масаж ще да пада , или с малко веро и гъбичка На 40 инчовия такова нещо няма. На 48 също, а в магазина не се забелязва нищо. Направо трагедия. В къщи на втория ден го забелязах - не е отчайващо и на нормален канал (не спортен) само в определени моменти за секунда, две го забелязвам, но защото го знам. Иначе картината е прилична, да не кажа добра. Снощи едно 1080p изгледах и ми мина яда - имам чувството, че през плеяра този ефект го няма, но там някак цветово е по напудрено и този ефект вероятно отива на заден план. Все се надявах да го фикснат това нещо. Да мине гаранцията и ще разхлабваме болтове, поне ефект ще има ли?
    @israeliBG ефекта се изразява в това, че при зелена или жълта заливка или гледане на футбол, при кадър от далече на терена и движение в хоризонтална посока, се виждат вертикали ивици, все едно екрана е мръсен. Ивиците може да не са през цяло, а по скоро като петна, но вертикално насочени. това е.

  6. Banned
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    99
    #620

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    За този ефект ли говорим?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #621

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Да за този. На зелено още по-добре се вижда. Наистина жалко за Самсунг

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #622

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Масажът и верото за какво са? По-леко със интервенциите, че после гаранцията не важи По-добре пробвай направо в оторизиран сервиз, ако е много зле и дразнещо.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #623

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Четох някъде, че някой беше разхлабил
    болтовете и масажирал петната и те изчезнали, та си рекох и с миене може да стане. Разбира се в рамките на шегата. Не мисля да се намесвам хардуерно. Не че ще навредя, но бяга гаранцията .
    [emoji6]

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #624

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Хм, чел си за кървенето на подсветката. Наистина помага разхлабването на болтовете. Натискът на рамката върху панела, също оказва влияние.
    А, масажът в известен случай също може да помогне, но трябва да се внимава колко се натиска.

    Не препоръчвам да се правят тези неща...!

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #625

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Да, така беше. За това се отнасяше масажа, жалко че при мен няма да помогне.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #626

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Такива бройки НЕ СЕ ЛЕКУВАТ, а ВРЪЩАТ на търговеца от магазина, а той ВРЪЩА на ПРОИЗВОДИТЕЛЯ!
    Не се заблуждавайте и опитвайте да поправите това, което сам създателят не му е пукало като го е правил!!!!!!!!!!
    hristobotev, Dominator и aldokalcone харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    99
    #627

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Направих няколко теста при мен, но не открих (DSE, Banding) ефект. Или поне аз не успях да забележа. Има ли видео на което ясно се вижда, за да го дръпна и тествам?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #628

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    По-добре не го търси ,че като го видиш (неминуемо) , погледа ти все ще е там . Ефектът (дефект) е нелечим - връщаш , тестваш - вземаш друг ... и се надяваш да не го видиш ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #629

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ефектът (дефект) е нелечим - връщаш , тестваш - вземаш друг ... и се надяваш да не го видиш ...
    Връщаш и вземаш с друг ефект
    svetlio1 и aldokalcone харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #630

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Един приятел си взе UE-48H8000 (нов, неразпечатан) преди месец. Имаше clouding, както и DSE (вертикални линии). На него естествено не му пука и не го върна.
    Аз лично останах много разочарован от самсунг, че и те са тръгнали по пътя на останалите с пробутването на дефектни панели

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 75 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 158
    Последно: 21-12-23, 19:46
  2. LG телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 467
    Последно: 02-01-16, 08:02
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе