Страница 52 от 75 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1122
Like Tree145Одобрявам

Samsung Телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #766

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от електро Виж публикацията
    Благодаря ти Христослав,вече тръгнаха нещата от компютъра но спря да чете субтитри от флашката,опитах да ги сейфна в различни типове но нестава,имената са еднакви с този на филма,
    Отдавна не съм си играл с телевизор samsung, затова и не мога да те насоча какво да правиш. Виж в менюто с настройките да не са изключени субтитрите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #767

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Ако въпросът ми не за тази тема, нека бъде изтрит. Има ли начин към ТВ самсунг Н6400/6500 модел да се свърже само субуфер? Целта е да свирят 2х10W говорители на телевизора, а субът да подчертава ниските честоти, да кажем между 50 и 250 херца каквото има да се праща към субчето.
    Гледах преди малко едни безжични субове по 30 или 60 вата на Сони за по 180 лева. Само суб без колони или нещо друго към тях. Свързват се и през блутуут и затова питам.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #768

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Трябва ти външен усилвател, свързан с телевизора чрез оптичен кабел. Самсунга няма как да подаде сигнал безжично към събуфера.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    9
    #769

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Някой с информация за новия ъпдейт 2740 на самсунг H6400.Да не съм първия качил го и с въпрос като за 2710.

    - - - - - - - - - -

    Съфорумци,само на мен ли излезе въпросния ъпдейт 2740?

  6. Junior Member Аватара на n1s0
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    28
    #770

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от kzvanko Виж публикацията
    Някой с информация за новия ъпдейт 2740 на самсунг H6400.Да не съм първия качил го и с въпрос като за 2710.
    Не си само ти, при мен също се появи онзи ден ама ме е шубе да го сложа В интернет не намерих никаква информация. Аз също съм с 2710 засега.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #771

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Моят 40Н6500 се ъпдейтна до 2740 - някаква разлика не откривам.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    9
    #772

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Ще изчакам още отзиви,защото и мен нещо не ми се бърза.А ми е трудно с инфото без компютър поради технически причини.Надявам се на положителни отзиви за фирма.Лек ден колеги.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #773

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Абе, колеги като Ви гледам грижите около ситуацията, че когато сте купували вашите H6400/H6500 картината им е била по-хубава и после с всеки нов ъпдейт се е влошавала. Що не пишете официално до SAMSUNG България на сайта им има такава опция за контакт с главното ръководство. Нека знаят за тези неща и направят един последен ИСТИНСКИ ъпдейт с изцентрена!!! и правилна картина както си му е реда при другите марки, за да има смисъл предназначението на телевизора и да се миряса тая лудост. Какво е това чудо производителя да си прецаква собствените неща и клиентите за които уж работи? Не знам на какво се дължи, но има нещо фабрично сбъркано при H6400. Много ярка и неукротимо светла картина. Един път има черно уж в следващия момент на картина примерно репортаж от деня, черното едно рехаво, не плътно, цветовете ярки не плътни, тая постоянна промяна при Sony, Panasonic, Philips не я виждам. Там всичко е дълбоко, изразително да ти е кеф да гледаш дори и SD програми. Ами, успех и не чакайте, а си търсете правата!
    Този пост е редактиран от soon; 17-06-15 в 10:34.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #774

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Според мен картината си е същата. Трудно може да се открие разлика в картината при ежедневно гледане. И ние всеки ден се случва да се видим в огледало и да си кажем - "не съм мръднал, добре изглеждам". Така ден след ден, докато след години образът се е променил и то не към по-добро. Тъмните кръгове под очите са по-видими, има и бръчици на челото и около очите... За един образ ли да се тревожа... Центрирана си е картината, всички логота са си по местата и няма "назъбено". Черното съм го виждал черно като рамката. Достатъчно черно е. Ако не струваше под 1000 лева, а 10 000 лева щеше да е с по-добър образ. Не съм сравнявал един до друг с друг телевизор. Не трябва да се забравят настройките. Също и за репортажите - всяка смяна на кадър е от различна камера, тя снима различни обекти, или същите, но от други гл. точки, които пък са осветени от по-различна светлина от предишния кадър и т.н. Когато заснемат с камерите в някои случаи ползват осветление, а в други не. Като не ползват черното е по-черно.
    Относно SD каналите какво забелязах преди да върна приемника. Понеже често гледаме нова тв 100% картината с модула е по-лоша на SD отколкото преди. Приемникът не беше HD и бях SCART-SCART, значи повече от 576р няма начин. На Hова тв HD понякога има назъбени обекти и лицата изглеждат странно, но това е докато свърши съответното предаване. Рекламите и следващи предавания по същия канал изглеждат супер... пак казвам за апарат от кръгло 1000 лева.
    Преди няколко дни забелязах още един заседнал пиксел или както там се нарича. Прилича на х-че и се вижда на светъл фон отблизо. Вече имам такива - един в левия ъгъл на около 10 см от рамките и един на 15 см от горната рамка малко след средата на екрана. Ъглите обаче са добре осветени и нямам петна, всичко работи безупречно и картината много си ми харесва. Браузърът е по-бърз от компютъра ми. Чете каквото му пусна, субове изкарва, свързва се безжично с каквото съм го карал, изпълнява много бързо командите. Който е идвал в нас все е казвал, че картината е супер, а всеки има телевизор вкъщи.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #775

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    В 99% от случаите в новият фирмуер няма промени в настройката за картина.

    Samsung UE40J6300: Review

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #776

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Ми аз съм изредил повечето ъпдейти на самсунг h6400 и почти всеки път пипат нещо по вградения тунер, защото картината не е същата. Само че, за цяла година така и не успяха да постигнат свястно качество.
    За цяла година откакто е купен телевизора, само при две версии на софтуера картината беше ясна и хубава. Единия май беше 2115 а другия 2606.2. С всички останали качеството не беше кой знае какво, даже по-скоро зле.
    Твърде замазана картина, прекалено разпъната, прекалено набичен контраст, неестествени цветове, не могат да си оправят размера, не могат да си сихронизират звука и какво ли още не...

    Самсуняците вадят хубава картина само от външен източник. В шоурумите естествено са закачени на външен цифров сигнал, да могат клиентите да налапат въдицата. После като го занесат у тях и си пуснат да гледат телевизия - дърво отвсякъде.
    Аз така се подлъгах и го избрах заради плътното черно, плавната картина и матовия дисплей.
    Ако знаех, че има такива драми с качеството, никога нямаше да избера тая марка.
    Явно на самсуняците каквито са им климатиците, такива са и телевизорите им - пародия.
    В нета гледам подобни оплаквания и от новите им 4к телевизори.

    Откакто закачих телевизора към външен HD приемник, картината и цветовете са коренно различни. Сега направо ми прави кеф да гледам и СД канали. Сега СД каналите са почти като фул-хд.

    Вградения тунер е абсурд да извади такова качество.
    Поиграх си да направя сравнение - сигурно 5-10% от картината липсват:




    А с последните ъпдейти почнаха по малко да режат и разпъват и на full hd каналите. Некадърници.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 18-06-15 в 00:26.
    aryman одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на n1s0
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    28
    #777

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Странни са ми такива негативни мнения. Не защитавам никого, но аз откакто го имам съм сменил няколко версии на фирмуеъра и няма разлика в картината, никакво размазване и тем подобни. Тук таме забелязвам промяна по менютата. Склонен съм да се съглася с колегата hristoslav2. Може да има значение кой кабелен оператор се ползва или нещо друго, не знам.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #778

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    И аз от фърмуера не видях разлики. Видях разлика в качеството на картината при преминаване от приемник/декодер към СА-модул. Качеството на картината е доста надолу на SD каналите. Приблизително 35-40% по-лоша картина в сравнение с преди. Затова ще помоля да ми препоръчате приемник/декодер задължително HD, с който да се гледат с прилично качество SD каналите. Категоричен съм, че на Нова телевизия, БТВ, БНТ, Дискавъри чанъл и Бългериън он еър са с много по-лошо качество в момента, докато преди с приемника са ме питали на "ейч ди" ли гледаме в момента та картината е толкова добра.
    Гледах някакви модели от 50 до 200 лева. Не знам за кое да гледам, освен DVB-C, EPG да си гледам програмата за деня и да е HD. Там фейсбук, гугъл мапс, формати на четене от USB не ми трябват, тъй като телевизорът това го може. Считайте се поканени да ми помогнете в избора на приемник за кабелна телевизия, защото разликата в изображенията между Нова ТВ HD и Нова ТВ SD е около 3 пъти, а преди бих дал най-много 1,2-1,3. Явно вграденият декодер на този модел (Н6400/Н6500 и може би и други) не е изпипан и предпочитам да си купя приемник.
    Този пост е редактиран от andy_forresite; 18-06-15 в 13:14.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #779

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Не мога да повярвам, че на най-големия производител вградените му тунери ще са зян. Имам един STRONG от 26 лв. за ефирна-цифрова и качеството на излъваните SD канали е бръснач. Ъпскел към 1080i, КОНТРАСТ, яркост, точни цветове всичко е 6. Вие сигурно се бъзикате с жълтите? Та днес в 21 век, това е фасулска работа. За какво иде реч?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #780

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Е, хайде де . На HD е бръснач, а на SD ...
    Утре ще взема приемник (без пари) и ще видя как изглеждат SD каналите. В момента ми дава 576р на info бутона. Явно разделителната способност далеч не е всичко. Странно ми се вижда. Идва ми следното сравнение - да можеш да тичаш, а да не можеш да ходиш. Нещо такова се получава.
    Разпитах в града няколко човека с СА модул като моя, но с различни тв апарати и казват, че картината е кристална на всички програми. Всички са доволни. Както и аз допреди 1 седмица.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 75 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 158
    Последно: 21-12-23, 19:46
  2. LG телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 467
    Последно: 02-01-16, 08:02
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе