Страница 6 от 75 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1122
Like Tree145Одобрявам

Samsung Телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    11
    #76

    Отговор: Samsung TV 2015

    Здравейте,
    мога ли да даунгрейдна фърмуера на 40H6670 от T-MST14DEUC 2134.3 на T-MST14DEUC 2130.0 ?
    Очевидно от самсунг са видели, че тоя новия нещо не е наред и гледам сега че са върнали старата версия в сайта.
    Този пост е редактиран от TTABKATA; 16-01-15 в 16:12.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #77

    Отговор: Samsung TV 2015

    Да, и аз забелязах. По-добре изчакай следваща версия. Лично на мен качеството на картината ми харесва повече при 2134.3.
    Затова няма да ъпдейтвам(даунгрейдвам) софтуера.
    През ноември миналата година пак бяха правили такива номера. Пуснаха ъпдейт, при който картината изглеждаше доста зле и замазана, със следващия ъпдейт оправиха проблема и после пак пуснаха за даунгрейд версията със замазаната картина.
    Май е по-добре софтуера да се обновява веднъж на няколко месеца.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #78

    Отговор: Samsung TV 2015

    Здравейте колеги! Да се похваля че най-накрая взех телевизора който гледам от доста време 55H7000. Всичко супер, само дето имам някой неуспехи в настройките на звука - не мога да накарам телвизора да връща звук към ресийвъра. Връзката е следната стб-ресийвър-телевизор (вход 2арк). В тази ситуация звука от стб си върви. Проблема е като пусна филм през плейъра на телвизора как да го накарам да пусне звука през арк към ресийвъра. Модела на рес-а е yamaha rx-a1010. Моля за помощ!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    11
    #79

    Отговор: Samsung TV 2015

    Jack Krauser,
    да видях че имаше разлика в картината. По-късно ще се опитам да инсталирам "новата" версия 2130.0 и ако е по-зле ще върна 2134.3.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #80

    Отговор: Samsung TV 2015

    regned ​,
    Активирал ли си ARC в настройките на ресивъра + използване HDMI(ARC) вход на тв и ресивър ?
    Този пост е редактиран от svetlio1; 16-01-15 в 20:35.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #81

    Отговор: Samsung TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от TTABKATA Виж публикацията
    Jack Krauser,
    да видях че имаше разлика в картината. По-късно ще се опитам да инсталирам "новата" версия 2130.0 и ако е по-зле ще върна 2134.3.
    Как ще върнеш към предишен фърмуер? При Самсунг това май е невъзможно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #82

    Отговор: Samsung TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    По някаква причина, телевизорът е прегрял. Петната са от полимерните съставки на матрицата (лепила), с ниско качество.
    Прегрял?
    Ако се деформират полимерните филми(поляризиращи филтри, цветни филтри, PSA филма), цялата картина отива по дяволите.
    В старите модели имаше 2 дифузьора един зад друг(по старите дори 3), така че първо трябва да се деформира дифузьора преди греенето от светодиодите да достигне до матрицата. Лично аз бих заложил че при сглобката са оплескали нещо със закрепването на дифузьора, с което неговата лява половина се разместила близо до диодите и от там идва прозирането. Това е само теория - единственият начин да се разбере е да се отвори видеопанела.




    regned
    Честито
    RX-A1010 поддържа ARC (HDMI OUT 1)
    http://nl.yamaha.com/nl/products/aud..._g/?mode=model
    http://data.yamaha.jp/sdb/product/im...7B5D_12075.jpg
    Активирай функцията в двете устройства, като трябва да има изтегляне и потвърждение. Прочети книжката с инструкциите на ресивъра.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-01-15 в 20:38.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #83

    Отговор: Samsung TV 2015

    Христослав благодаря! А телевизора и ресивъра през hdmi-cec трябва да се намерят? Дано щерката и жената ме оставят малко уикенда за да попрочета малко.
    Свтльо принципно връзката е следната - stb към ресивъра по хдми (hdmi1 in). От ресивъра(hdmi1 out) който е арк входа към (hdmi2) арк входа на тв-то. Утре ще има още тестове. Сега мисля да пусна първия филм!
    П.с. Ако някой има читави настройки на картината за този модел/размер моля да сподели.
    П.с.2 Много приятно ме изненада ir-джиджавката която контролира stb-то! Евала на самитата!
    П.с. 3 - еби му майката - нормално ли е блийдинга на бяло да е по целия екран и да се виждат отделни пиксели по тъмни от други на черен фон... Ебати тъпия боклук тоя телевизор... Това черно е потресаващо зле!!!!!!!! Бройката ли е много зле или всички са така? Ще снимам малко по късно с фотоапарата и ще кача!
    p.s.4 - защо все чак след като си взема нещо почват да ми правят впечатление някой неща? Като например панела на телевизора се води AU Optronics: A-MVA, а не самсунг S-PVA... В България дали може да се намери бройка с панел на самсунг или шанса клони към нула?
    ето снимки на черна сцена от филм в режим кино:
    IMG_1998 (Custom).JPGIMG_1999 (Custom).JPGIMG_2000 (Custom).JPG
    Какво смятате, да връщам ли бройката? Да се мъча ли да търся модел с панел на самсунг?
    HEEEEEELLLLLPPPPP!!!!!
    Този пост е редактиран от regned; 17-01-15 в 10:54.

  11. gmg
    gmg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    11
    #84

    Отговор: Samsung TV 2015

    Струва ми се, че точно това забелязах и аз в Техномаркерта на Скай Сити! Лилавият черен цвят на модела 46Н7000 (който е поставен под модела 40Н7000) направо ме шокира! Аз бях много неприятно изненадан от същия телевизор преди два дни, но от ЗОРА ми го приеха обратно (определено дефектно монтиран видео панел имаше или нещо подобно) и сега чакам нова бройка. Ходих и в Технополиса на Сердика - там има изложен такъв телевизор, но не забелязах лилавото ... Но не мога да разбера как е възможно в този клас да има толкова много брак! Някой знае ли как може да се потърси "истината"? Това за мен е скандално - ако до сега такива скъпи телевизори са купувани от хора, на които им е все едно какво ще купят и вероятно изобщо не коментират качеството, понеже е "скъпо", сега май се оказва, че Самсунг (в България) е направо провал! Аз като тествах първата бройка (на която веднага в къщи излязаха вертикални полоси - светли и тъмни) не забелязах лилав отенък на черната заливка. Точно поради уникалния размер - 46" избрах този модел, защото за другите рамери имам големи съмнения относно произхода на видеопанела. Сега май моите съмнения ще се задълбочават ... Дали след продължителна работа и този панел няма да стане лилав????

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #85

    Отговор: Samsung TV 2015

    Еми явно Самсунг пак са почнали с ротациите на панели, не че е нещо ново за тях ама поне този път слагат явно AUO които са по-читави от Chimei. Пробвай да върнеш, но по скоро не заради панела а заради доста неравномерната ти подсветка.

  13. gmg
    gmg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    11
    #86

    Отговор: Samsung TV 2015

    Къде може да се прочете (без да се отваря) точно какъв видео панел е мониран в телевизора? Или поне производителя на видеопанела?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #87

    Отговор: Samsung TV 2015

    Май вече само в сервизното меню ... То с един светъл надпис на черен екран всички edgeLED ще са трагични - ако само на черен екран е същото , тогава вече е лошо - абе кофти технология ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 17-01-15 в 12:34.

  16. gmg
    gmg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    11
    #88

    Отговор: Samsung TV 2015

    А как се влиза в сервизното меню на Самсунг (по-специално на 46H7000)?
    Този пост е редактиран от gmg; 17-01-15 в 13:49.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #89

    Отговор: Samsung TV 2015

    1стр. - "Влезте в сервизното меню посредством дистанционното управление INFO-MENU-MUTE-POWER. (ако тази комбинация не работи опитайте с MUTE-1-8-2-POWER)"

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    36
    #90
    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    Христослав благодаря! А телевизора и ресивъра през hdmi-cec трябва да се намерят? Дано щерката и жената ме оставят малко уикенда за да попрочета малко.
    Свтльо принципно връзката е следната - stb към ресивъра по хдми (hdmi1 in). От ресивъра(hdmi1 out) който е арк входа към (hdmi2) арк входа на тв-то. Утре ще има още тестове. Сега мисля да пусна първия филм!
    П.с. Ако някой има читави настройки на картината за този
    модел/размер моля да сподели.

    П.с.2 Много приятно ме изненада ir-джиджавката която контролира stb-то! Евала на самитата!
    П.с. 3 - еби му майката - нормално ли е блийдинга на бяло да е по целия екран и да се виждат отделни пиксели по тъмни от други на черен фон... Ебати тъпия боклук тоя телевизор... Това черно е потресаващо зле!!!!!!!! Бройката ли е много зле или всички са така? Ще снимам малко по късно с фотоапарата и ще кача!
    p.s.4 - защо все чак след като си взема нещо почват да ми правят впечатление някой неща? Като например панела на телевизора се води AU Optronics: A-MVA, а не самсунг S-PVA... В България дали може да се намери бройка с панел на самсунг или шанса клони към нула?
    ето снимки на черна сцена от филм в режим кино:
    IMG_1998 (Custom).JPGIMG_1999 (Custom).JPGIMG_2000 (Custom).JPG
    Какво смятате, да връщам ли бройката? Да се мъча ли да търся модел с панел на самсунг?
    HEEEEEELLLLLPPPPP!!!!!
    Само за сравнение Panasonic 55AS640
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 75 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 158
    Последно: 21-12-23, 19:46
  2. LG телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 467
    Последно: 02-01-16, 08:02
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе