Страница 63 от 75 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1122
Like Tree145Одобрявам

Samsung Телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #931

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Абе ти не ми казвай какво да гледам. Ще гледам каквото си искам.
    Е какво се оплакваш тогава?
    Вземи си едно кинескопче за SD справят се по добре! Ако искаш да се кефиш на хубав телевизор то трябва и хубав сигнал!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #932

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Абе ти не ми казвай какво да гледам. Ще гледам каквото си искам. А ти си гледай замазаната, разпъната и отрязана картина на самсунга.
    До скоро и на FullHD картината им беше крива, и с овърскан. Добре, че с последния ъпдейт я изправиха някак си.

    Започвам да се питам, девелопъра, който пише софтуерите на самсунгите дали не е някой пияница? Като се натряска в петък вечерта с корейска ракия, погледа му се замъглява и не може да нацели точния фокус на софтуера. И заради това самсунгите не могат да изкарат ясна картина.
    Колега, каквото и да гледаш, нищо няма да видиш. Първо, защото не познаваш техниката и второ, защото не правиш разлика между различните и класове. Термините, които използваш, също не са ти ясни. Някои колеги ти дадоха жокер, да се върнеш към CRT (ЕЛТ), не им се сърди. Много рядко ъпдейтите променят качеството на картината при високите класове телевизори. Освен това са и рядко. При ниските класове, нещата стоят по-различно. Човек, купуващ си телевизор с мисълта картината му да се подобри от следващия ъпдейт, е глупак.
    joro_bul и nunev харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #933

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    При самсунгите няма висок и нисък клас, всичко е ширпотреба.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #934

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Знаеш ли каква е приликата между наскоро починал любим човек и тъпака?

  6. Junior Member Аватара на zarko359
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #935

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При самсунгите няма висок и нисък клас, всичко е ширпотреба.
    Случайно да не си пиян какво ли ? По добре си стой в дупката като не си компетентен от колкото да коментираш и да заблуждаваш
    другите потребите ли .

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #936

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Абе ти не разбра ли, че съм много по-компетентен от тебе. И не ми казвай какво да правя. Ще правя каквото си искам.
    Нека хората да знаят, че ако си вземат самсунг, получават разпъната и отрязана картина с овърскан на SD каналите.
    Заради това на SD резолюции през вградения тунер картината изглежда леко замазана.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 26-09-15 в 17:53.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,001
    #937

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Знаеш ли каква е приликата между наскоро починал любим човек и тъпака?
    Каква е, че ми стана интересно? :D

    Иначе Самсунг не знам защо са преценили, че SD сигнал не е нужно да се изобразява на пълен екран без overscan. Това важи за DVB/YPbPr/HDMI, та дори и 720p през YPbPr входа отново е само 16:9, няма Screen Fit, което е много кофти, защото си ползвам PS3 с компонентен кабел и си играя с overscan постоянно...

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #938

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Е защо мислите ,че трябва да се изобразяват без оверскан - само 1080i/p си е нативна резолюция на панелите (при FHD тв) , така че всичко друго подлежи на някаква обработка . То и затова в доста случай , като пуснете СД през HDMI при зададен "точен екран" излизат артефактите обикновено по горния край . Друг е въпроса ако лико са се оляли/презастраховали при оверскана на СД от вградения тунер ... При F серията картината от вградения тунер така и не можах да я харесам - после може да са фикснали с ъпдейти , ама от бройките в магазина всичко беше кофти ...

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #939

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Как при другите марки почти няма овърскан(имат минимален) и имат ясна картина на SD каналите, само при корейските некъдърници картината е увеличена, отрязана и не могат да изкарат ясна картина? И за какво ми е техния тъп овърскан, като това е отживелица останала от кинескопите. При цифрова телевизия изобщо не е необходим, само разваля качеството.
    Първоначално мислех, че проблема е само при h6400. Но след снимките на Emco83 виждам, че във високия клас положението е абсолютно същото.

    Със софтуер 2606,2 го бяха оправили и картината беше ясна и хубава както при другите. Със следващите ъпдейти отново го развалиха и го върнаха по стария начин. Значи могат да го оправят този проблем, но по някаква причина не искат.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #940

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    "Замазаната" картина може да се дължи и на други причини - много често (и по доста ревюта е споменавано) въпреки ,че пише че е изключен ,DNR продължава да работи ... Макар и да е кофти упражнение е добре преди и след ъпдейт да се прави ресет , а при Филипс даже пишат и да се изключва от захранване за няколко минути ...

  13. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,001
    #941

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    "Замазаната" картина може да се дължи и на други причини - много често (и по доста ревюта е споменавано) въпреки ,че пише че е изключен ,DNR продължава да работи ... Макар и да е кофти упражнение е добре преди и след ъпдейт да се прави ресет , а при Филипс даже пишат и да се изключва от захранване за няколко минути ...
    А да го сложиш обратно в кашона не искат ли...?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #942

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Е защо мислите ,че трябва да се изобразяват без оверскан - само 1080i/p си е нативна резолюция на панелите (при FHD тв) , така че всичко друго подлежи на някаква обработка . То и затова в доста случай , като пуснете СД през HDMI при зададен "точен екран" излизат артефактите обикновено по горния край . Друг е въпроса ако лико са се оляли/презастраховали при оверскана на СД от вградения тунер ... При F серията картината от вградения тунер така и не можах да я харесам - после може да са фикснали с ъпдейти , ама от бройките в магазина всичко беше кофти ...
    Не знам какво точно си гледал от F серията и къде. Рядко ми се налага да гледам СД от вградения тунер, но когато се случи, нямам никакви забележки към картината. Нито относто "размера", нито от въображаемо замазване или пикселизиране. Имам пред вид сигнали от ефирната телевизия, на 55F8000. Обработката на сигнала, поне тази, която се коментира в последните постове, не се извършва от тунера. Има настройки, които са важни и които никой от оплакващите се не коментира. Това е мерило за компетентността им. Когато избирах навремето в една голяма верига, много далече от тук, само един модел на Панасоник успя да направи с картината това, което трябва, освен F8000 на Самсунг.

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Каква е, че ми стана интересно? :D...
    Виж ТУК.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 26-09-15 в 21:08.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #943

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Става въпрос за серия F6 , тогава доста познати си купиха и общо взето не бях доволен от видяното на СД от тунера - при СД сигнали от USB плеъра и външни източници нямаше такива проблеми - проверено многократно тогава - ако има от старата тема може да видиш - писал съм още тогава ... Мисля ,че после го фикснаха с някой от ъпдейтите , н не съм сигурен дали не го осраха пак с последващи
    Иначе и DNR прави подобни мизерии , както писах - абсолютно безполезна опция за мен .

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #944

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Мисля, че процесорите (видеокартата) на F6ххх и F8ххх не са еднакви. Нека някой по-компетентен да потвърди или отрече. DNR при мен е изключен, но са важни и другите настройки на картината. Честотата на опресняване на матриците също е различна. Да изкараш добра картина от SD канал на full HD матрица си е сериозно предизвикателство, с което ниските класове не се справят. Обработката на1080i сигнал не е проблем за нито един съвременен телевизор.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #945

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Проблемът беше , както и писах - само на картината от вградения тунер - май бяха спестили от модела на самия тунер или ползваха неправилен софтуер (по-скоро предвиден за друг модел вграждан тунер) ... иначе - да , доста по-различно е оборудвана 8-ма серия естествено - много ми харесваше картината му , ултра клеър панела си е ... "голяма работа" - жалко , че тая година само криви ги плющят от високия клас
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 75 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 158
    Последно: 21-12-23, 19:46
  2. LG телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 467
    Последно: 02-01-16, 08:02
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе