Страница 42 от 72 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1080
Like Tree203Одобрявам

Samsung телевизори 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #616

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Това малкото "заекване", засичане на картината което прави телевизора при сигнал 1080i. При футбол най- добре се забелязва. Прави го през 5-10 минути, поне при мен.

    Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от brabusbg; 29-04-17 в 21:46.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #617

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Това с CAM module или по HDMI?

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #618

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    А, за micro stuttering ставало дума... сигурен ли си, че проблемът е при тебе, да не би да е от предаването? И аз понякога съм забелязвал да се появява микронасичане, но не е от телевизора, а от самият канал.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #619

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    VERIMATRIX - като ползвател на торент сайтове, трябва ли да се притеснявам, че когато пусна MKV-филм на новите телевизори (2017 година модели), в един момент ще спре възпроизвеждането му, защото е нелегално копие?
    Питам, защото веднъж вече сърбах попарата с тези защити - преди няколко години с блу-рей плейър, който записвани в домашни условия с вградена защита блу-рей филми спират възпроизвеждането на 5-та, 10та минута от началото на филма.
    Моля някой ако е изпробвал новите модели, да сподели, тъй като не намерих по-конкретна информация в какво ще се изразява защитата.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #620

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    MKV е просто контейнер, в него няма защити. Щом плеърът на телевизора го поддържа, ще може да гледаш каквото си искаш.
    Матрьошка е проект с отворен стандарт. Това означава, че той е свободен и безплатен за използване.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #621

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Въпреки всичко, че mkv е просто контейнер на конвертиран видео/аудио файл, по спомен за предния ми сблъсък с този въпрос, имам спомен че дори и след конвертиране защитите остават, тъй като в повечето случаи са холограмни знаци запечатани между кадрите или скрити в кода на аудио стрийма.
    В предния случай (преди 5 години с един LG blu-ray player) ставаше въпрос за cinavia protection и защитата се поставя в аудио потока, като не се премахва дори след конвертиране.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #622

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Със сигурност cinavia не играе тук. Ако е рипнат файла във MKV и е със параметри, които плеъра поддържа ще можеш да ги гледаш.
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #623

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Извинявам се ако вече е обсъждано, но по някаква причина след зареждане на канали от USB, които съм преподредил със SamyGo, след известно време се връщат във вида, подреден от оператора.
    Не намирам опция за изключването на автоматично обновяване на каналите. Знам, че някои телевизори имат такава.

    Сега забелязах, че и настройките на картината са се ресетнали.
    Телевизора си е във HOME Mode.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 01-05-17 в 19:26.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #624

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Я му направи студен рестарт..По-миналата година и на мен ми се случи подобно нещо с един нов F8000 на колега от форума.

  12. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #625

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    А, за micro stuttering ставало дума... сигурен ли си, че проблемът е при тебе, да не би да е от предаването? И аз понякога съм забелязвал да се появява микронасичане, но не е от телевизора, а от самият канал.
    Не, не е, има наистина понякога така канали, но не е от тях. Футбол, Формула 1 - живи предавания и си личи осезателно.

    Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #626

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Да не си включил режим филм? Ако е включен го изключи.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    4
    #627

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Здравейте на всички. Нов съм във форума, но много приятели споделиха, че тук е най-доброто място да получиш информацията, която ти трябва. Та на въпроса - решил съм да сменям телевизора и съм се насочил към този LCD TV UHD SAMSUNG UE-49KS7002 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ. Доколкото прочетох и разбрах съотношението цена-качество при този телевизор е ок. Бих бил благодарен хората, които притежават такъв, да споделят с 2 думи дали са доволни и какви недостатъци има. Също така кои тестове е добре да се направят в магазина, преди да се закупи?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #628

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Я му направи студен рестарт..По-миналата година и на мен ми се случи подобно нещо с един нов F8000 на колега от форума.
    Имаш предвид да постои изключен от контакта?

    Интересното е, че е затрил настройките единствено на Standard режима. Тези, които съм правил на Movie си стоят.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #629

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от BPetkov Виж публикацията
    Здравейте на всички. Нов съм във форума, но много приятели споделиха, че тук е най-доброто място да получиш информацията, която ти трябва. Та на въпроса - решил съм да сменям телевизора и съм се насочил към този LCD TV UHD SAMSUNG UE-49KS7002 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ. Доколкото прочетох и разбрах съотношението цена-качество при този телевизор е ок. Бих бил благодарен хората, които притежават такъв, да споделят с 2 думи дали са доволни и какви недостатъци има. Също така кои тестове е добре да се направят в магазина, преди да се закупи?
    Критиките ми са главно към черното особено в HDR режим.Също и червеното е по засилено и общо взето това съм открил като минуси.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #630

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    lazarus18
    Да - това имах в предвид, но явно нещо паметта се бъгнала - не помня, имаше ли в менюто изчистване на грешките(май беше само за Андроид моделите..) или върни фабричните настройки.

    Цитат Първоначално публикувано от BPetkov Виж публикацията
    Здравейте на всички. Нов съм във форума, но много приятели споделиха, че тук е най-доброто място да получиш информацията, която ти трябва. Та на въпроса - решил съм да сменям телевизора и съм се насочил към този LCD TV UHD SAMSUNG UE-49KS7002 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ. Доколкото прочетох и разбрах съотношението цена-качество при този телевизор е ок. Бих бил благодарен хората, които притежават такъв, да споделят с 2 думи дали са доволни и какви недостатъци има. Също така кои тестове е добре да се направят в магазина, преди да се закупи?
    Привет
    Хубаво, че питаш, но не пишеш от каква дистанция ще го гледаш и какъв ти е бюджета..
    Като гледам сайта на технополис, са останали само мостри(отвори си линка от поста и провери в - наличност по магазини)
    ето ти за 300 лева отгоре 55"
    homelux.bg

    в технополис 49"" е на цена 1999лева, а в някои интернет магазини е на цена 1780 лева
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p337460298/

    за тестове- проверка за изгорели или блокирали пиксели
    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%B8%D1%8F.html
    Задължително още първата вечер, тест на тъмно, за равномерност на подсветката. Ако петната са ясно видими и дразнят то още на другият ден го опаковаш, връщаш и подменяш с друга бройка. Ти си решаваш дали неравномерноста те дразни или не..

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Критиките ми са главно към черното особено в HDR режим.Също и червеното е по засилено и общо взето това съм открил като минуси.
    При HDR режим поради високата яркост, черното става сиво...При стандартната Edge Led подсветка не можеш да избегнеш този ефект.
    Само при моделите с FALD(Full Array Local Dimming) може да имаш черно в HDR режим.



    Samsung 40MU6402 (MU6400) UHD HDR LED LCD TV – recenzija – HD Televizija – HDTV eZine
    UE40MU6402: VA panel, RGB, Edge LED (bottom ), 50 / 60Hz + blinking backlight.





    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-05-17 в 17:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 72 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 16:42
  3. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  4. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе