Страница 31 от 33 ПърваПърва ... 212930313233 ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 494
Like Tree50Одобрявам

Samsung телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #451

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Както си знаех...
    Samsung забавя своите инвестиционни планове за QD-OLED
    https://www.oled-info.com/samsung-de...vestment-plans

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #452

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Благодаря, интересно инфо!
    Този пост е редактиран от DOLBY VISION 4K; 29-12-19 в 12:54.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-12-19 в 11:27.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #454

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Как да пренаредя програмите на телевизор Samsung ?
    При сканирането някои програми отиват на позиции 201, 202...

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #455

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Ако си със смарт дист. задържаш бутона CH натиснат (не нагоре/надолу, а навътре) и като ти излезе списъка с канали горе има "редактиране".

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #456

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Сестра ми си е взела 50RU74 без да ме пита.
    Откривам само списък фаворити, а тази серия не се поддържа от SAMSUNG Channel list Editor for D, E, F, H, J and K-Series там също нареждаш списък фаворити.....
    Отделно, че редом със стар 47" Панасоник картината ми изглежда избледняла (режим Кино, топъл1, всички подобрители изключени)
    Всичко останало си му енаред, но заради такива дреболии не харесвам марката..
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-01-20 в 23:02.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #457

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Освен да са променили нещо в новата версия - виж в хоум (къщичката) също трябва да има списък с канали.

    За телевизия ще трябва да включиш някой подобрител - няма да изглежда добре,у те така или иначе всяка си лъчи със собствени (калпави) настройки.
    Аз съм на "филм" обаче съм включил "подобряване на контраста" на слабо и топла1 + че и настройките за цветовете и сивото са барнати.
    Вече на входовете може да задаваш други.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    29
    #458

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Преди 10 дни взех Q90R... щото съм голям фен на Samsung. До сега бях с F8000... Толкова голямо разочарование не съм имал никога от продукт на марката! ... и то от ТВ, при положение че F8000 е уникален! Взех нов не защото не вижда добре, а защото на стария му спряха поддръжката и някой филми не се пускаха... стана по-муден... бе време беше за коледен подарък. До сега си теглих филми с ТРансмишън... директно от телефона .. на NAS ... слагам субтитрите... и за това време вече и пуканките а готови... и Екшън! ДА ...АМА С НОВИЯ СУПЕР ТВ Q90R... не поддържа NAS... не можеш да си гледаш филмите щото някой формати като .avi не се плейват... пък да не говорим за аудио форматите. А и понеже имам blue ray home cinema 5.1 Samsung... на всичкото отгоре и от 5 пускания на ТВ в 3 от тях звука не тръгва от Home cinema...а от ТВ и почва едно пускане и спиране... докато тръгне. А ЗА СУБТИТРИТЕ... офффф... работят само ако плейваш от USB.. Няма NAS, няма Simba, няма Win10... бе ако искаш субтитри... само през USB! Говорих с поддръжката на Самсунг... казаха ми да си чел! То го пишело че се поддържат само USB устройства! В user manual на страница 532 примерно!
    Хора... просто съм на ръба... и се блъскам що не взех LG C9 oled (беше с подарък саундбар) и с близо 1000 лв. по евтин! И щях да си продължа да си пека пуканките във велето... и след 4 мин. Да си гледам филма през NAS... и с къвто аудио- видео формат е !
    Просто не купувайте Самсунг Q90R... А може би и другите им боклуци
    !

    Изпратено от моят SM-T725 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #459

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    kimbi
    https://developer.samsung.com/tv/dev...specifications
    https://developer.samsung.com/tv/dev...specifications
    Не се ядосвай. Продай го и си купи друг...
    Q90 има и друг проблем - рендиране на пикселите с цел увеличаване на зрителният ъгъл. Писано е по-назад в темата.

  12. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #460

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Извинявам се за лаишкия въпрос, но какво означава рендиране на пикселите?

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #461

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Рендиране е бърза смяна на цветовете между два съседни пиксела, което води до спад във видимата резолюция
    прочети тук
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1557215154
    Обикновенно това се прави в един и същи пиксел с цел по-плавни цветови градиенти 8-bit + FRC
    https://en.wikipedia.org/wiki/Frame_rate_control

    нов патент
    https://nl.letsgodigital.org/televis...odel-buigbaar/


    https://news.samsung.com/us/ces2020/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-01-20 в 20:27.
    brabusbg одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #462

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    kimbi, вземи си един външен плеър, чак пък заради един стоков плеър толкова да го преживяваш. Така или иначе, в един определен момент, външният плеър се оказва по-добър вариант.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    29
    #463

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Да ... Сега мисля да взема едно PC... спрях се на HP https://www.konstant.bg/hp-compaq-el...im-dvd-rw.html
    но моля за помощ... ще мога ли да гледам всички филми... и звук ще имам ли през този Display Port?
    А какъв плеър ще ми препоръчате... да е с HDD, торент клиент и як звук

    Изпратено от моят SM-T725 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от kimbi; 04-01-20 в 10:00.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #464

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Ten telewizor nie dał mi spać - test Samsunga 65RU8002

    UE65RU8002:VA panel,RGB - vertical stripe,


    ...As you can see, the Samsung 65RU8002 does very well in dark scenes - I'd say even better than the smaller 55RU8002. What unfortunately connects both models is the "secret dimmer". Well, like the smaller brother, 65RU8002 does not officially have a diode blanking system, which did not prevent the designers from implementing a hidden and out of user control (a fe Samsung!) Dimmer of the entire screen frame (frame / global dimming) manipulating the brightness curve. In order not to repeat, for details to what extent it negatively affects the brightness characteristics, I refer to my earlier review of the 55RU8002 model .

    So in the black and contrast category, despite the similarities, the winner is the larger 65RU8002...


    351 cd / m ^ 2 on the 10% board (305 cd / m ^ 2 on 55RU8002)
    284 cd / m ^ 2 on the board 5% (247 cd / m ^ 2 on 55RU8002)


    via:[tvtest.pl]

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #465

    Отговор: Samsung телевизори 2019

    Рядко се случва една компания да съсипе собствените си изненади в CES, но точно това се случи със Samsung днес, когато корейският клон на компанията обяви новия QL50 8K QLED телевизор без рамка преди официалния старт на CES 2020.

    Новият флагман 8K QLED TV предлага новия екран Sansung Infinity, който според преведена публикация на съобщението има 99% екран отпред.

    Изданието казва, че новият Q950TS 8K QLED TV е дълбок само 15 мм, въпреки че използва локална Full Array, той ще бъде един от първите, които предлагат задълбочено усъвършенстване на изкуствения интелект (предполагаема актуализация на алгоритъма за подобряване на изкуствения интелект от миналата година ) и предлага преработено интелигентно потребителско изживяване, което трябва да направи намирането на програми за гледане още по-лесно.
    - 8K AV1 кодек
    - „OTS + (Object Tracking Sound Plus)“ е технология, която разпознава движещи се обекти във видеото и премества звука по високоговорителите, монтирани на телевизора.
    - Samsung ще представи и нова функция "Q-Symphony" , която ще намери най-добрия звук, използвайки както телевизора, така и високоговорителите на саундбара .
    Тази функция е спечелила наградата на CES за най-добра иновация и осигурява 9.1.4 канала с висококачествен звук, който е по-богат в дома.

    В допълнение, функцията AVA (Active Voice Amplifier) позволява на телевизора да разпознава околния шум и да регулира силата на звука на гласа на видео говорителя. С тази функция потребителите не трябва да се притесняват от липсващи драматични линии, дори когато околностите са шумни.

    Той също така има функция за мулти изглед , която позволява на потребителите да правят многозадачнgост, докато гледат телевизия . Потребителите могат да гледат едновременно две съдържания, от „Side by Side“ до „Picture-in-Picture“.

    Една от забележителните промени в новия тазгодишен продукт е лекотата на свързване на телевизорите с други устройства.

    Новата функция „Tap View“ позволява на потребителите да „Mirroring“, като просто докоснат смартфона до телевизора.

    В допълнение, функцията „Digital Butler“ беше въведена, за да позволи на телевизора да разпознава и контролира не само устройства, свързани чрез Wi-Fi или Bluetooth, но и по-стари устройства, които не са свързани към Интернет.

    2020 QLED 8K също разшири услугата си за разпознаване на глас. В допълнение към Samsung Bixby, който е оптимизиран за контрол на функциите на телевизия и изживяване на съдържанието, Amazon Alexa и Google Assistant също подобряват удобството за потребителите.

    В допълнение, отразявайки скорошната тенденция за водене на здравословен начин на живот, приложението Samsung Health може да се използва на смарт телевизори Samsung. Потребителите могат лесно да управляват съществуващите си тренировки от смартфоните си на телевизора си, а също така предлагат и специално фитнес съдържание.

    https://news.samsung.com/kr/%EC%82%B...B3%B5%EA%B0%9C

    https://cdn.wccftech.com/wp-content/...3-1480x833.jpg
    https://cdn.wccftech.com/wp-content/...2-1480x833.jpg

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  2. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  3. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  4. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  5. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе