Страница 63 от 81 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1207

Samsung телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #931

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Колеги помагайте, с qn90b съм. Забелязах че дистанционното работи само в IR режим. Не иска да се сдвои с блутут и това си е. При натискане на бутона назад и плей за няколко секунди и ако съм на 2 и повече метра от телевизора казва че не открива дистанционно и спира да работи въобще. Ако се приближа на под метър и го насочвам към ir сензора, много трудно и от 20ия път, но го намира и се сдвояват, но работи само с ir - ако не е насочено към тв не го контролира. Модела на дистанционното е RMCSPB1EP1, батерията му е на 100%. На какво може да се дължи, не ми се ще да правя ресет на тв-то. На дистанционното има ли как да се направи ресет? Блутут модула на тв работи, пробвах връзва се към слушалките ми.
    Този пост е редактиран от garyhobson; 29-04-23 в 01:46.

  2.  
     
  3. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #932

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Аз съм същия телевизор и аз имам проблеми със същото дистанционно. Доколкото разбрах от нета ресетването става с едновременно натискане за повече от 10 секунди на бутоните за връщане и потвърждение. Аз обаче не можах да го сдвоя от първия път, стана след като рестартирах телевизора със задържане на бутона за изключване.
    Не знаех, че като не е сдвоено работи в IR режим, явно затова при мен не работеше задържането на бутона за микрофона и не можех да ползвам Биксби-то.
    Аз имам още по-гаден проблем - при натискането на бутоните за канали, звук или посока, телевизора възприема еднократното натискане като задържане и започва едно препускане из каналите я нагоре я надолу, звука започва да се увеличава/намаля самоволно и т.н. Не го прави постоянно горе-долу като го "позагрееш" с щракане.
    Писах официално на Samsung и започнахме "шоуто" с мейловете - нулиране на TV-то, видео на проблема, снимки и т.н. Чакам отговор от отговорните специалисти по-нагоре в йерархията или чакат да ми писне, но ще видим.
    Пише, че гаранцията не покрива дистанционните ( ако се окаже в него проблема), но то вече дистанционното, дистанционно ли е ?! Уж по-модерно - със солар и без батерии, но май-ще се окаже само по-скъпо!!!
    Правих сметка като приключи случая да пиша, но явно не съм само аз.
    Едно питане: Като натискаш бутон, присветка ли ти диодчето до бутона ON/OFF ?

  4. Junior Member Аватара на mozak
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    45
    #933

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от lrn Виж публикацията
    Аз имам още по-гаден проблем - при натискането на бутоните за канали, звук или посока, телевизора възприема еднократното натискане като задържане и започва едно препускане из каналите я нагоре я надолу, звука започва да се увеличава/намаля самоволно и т.н. Не го прави постоянно горе-долу като го "позагрееш" с щракане.
    Може да пробваш от настройките дали нещо няма да се промени.

    Конфигуриране на настройките за повтаряне за бутоните на дистанционното управление

    Меню>Настройки>Всички настройки>Обща информация и поверителност>Достъпност>Настройки за повтаряне на бутони на дистанционното.
    Можете да конфигурирате скоростта на работа на бутоните на дистанционното управление, така че да се забавя, когато ги натискате и задържате неколкократно. Първо задайте Бавно повтаряне на бутон на Вкл. и после регулирайте скоростта на работа в Интервал на повтаряне.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #934

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от lrn Виж публикацията
    Аз съм същия телевизор и аз имам проблеми със същото дистанционно. Доколкото разбрах от нета ресетването става с едновременно натискане за повече от 10 секунди на бутоните за връщане и потвърждение. Аз обаче не можах да го сдвоя от първия път, стана след като рестартирах телевизора със задържане на бутона за изключване.
    Не знаех, че като не е сдвоено работи в IR режим, явно затова при мен не работеше задържането на бутона за микрофона и не можех да ползвам Биксби-то.
    Аз имам още по-гаден проблем - при натискането на бутоните за канали, звук или посока, телевизора възприема еднократното натискане като задържане и започва едно препускане из каналите я нагоре я надолу, звука започва да се увеличава/намаля самоволно и т.н. Не го прави постоянно горе-долу като го "позагрееш" с щракане.
    Писах официално на Samsung и започнахме "шоуто" с мейловете - нулиране на TV-то, видео на проблема, снимки и т.н. Чакам отговор от отговорните специалисти по-нагоре в йерархията или чакат да ми писне, но ще видим.
    Пише, че гаранцията не покрива дистанционните ( ако се окаже в него проблема), но то вече дистанционното, дистанционно ли е ?! Уж по-модерно - със солар и без батерии, но май-ще се окаже само по-скъпо!!!
    Правих сметка като приключи случая да пиша, но явно не съм само аз.
    Едно питане: Като натискаш бутон, присветка ли ти диодчето до бутона ON/OFF ?
    Абсолютно същото е и при мен както го описваш. За повтарянето на натисканията аз заключавам, че се получава като не хване добре IR сигнала и почва да превърта иначе не ми се е случвало. При мен изгуби връзката изведнъж онзи ден ей така от нищото. Досега не се е проявявало, сега супер много ме дразни защото свикнах да не насочвам дистанционното въобще към ТВ-то, даже понякога се стои зад мен на дивана с никаква видимост към ТВ, сега това е невъзможно. Някой друг с такъв проблем?
    Относно светкането на червения диод - понякога светка, понякога не, не мога да му хвана последователност.
    Моля пиши ако намериш решение, когато и да е, същото ще направя и аз.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    493
    #935

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Дистанционните нямаха ли гаранция 6 месеца? Моето през 4 5 дена си активираше гласовия асистент сам. След актуализация на телевизора повече не го е правило.

  7. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #936

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от mozak Виж публикацията
    Може да пробваш от настройките дали нещо няма да се промени.

    Конфигуриране на настройките за повтаряне за бутоните на дистанционното управление

    Меню>Настройки>Всички настройки>Обща информация и поверителност>Достъпност>Настройки за повтаряне на бутони на дистанционното.
    Можете да конфигурирате скоростта на работа на бутоните на дистанционното управление, така че да се забавя, когато ги натискате и задържате неколкократно. Първо задайте Бавно повтаряне на бутон на Вкл. и после регулирайте скоростта на работа в Интервал на повтаряне.
    Не се реши проблема, а само се "замаза". Сега когато бутона "залепне" каналите или звука не препускат бясно, а се превключват със зададената стъпка. Благодаря за съвета, защото май това "залепване" трае няколко секунди, при което пък каналите не се превъртат, а за това време успяват да се сменят само няколко.
    Твърде вероятно е проблема да е по-всеобхватен при положение че сме вече двама, но да видим как ще реагира един от най-големите играчи на пазара за ТВ (и не само).
    Та чакам Самсунг да видя с какво ще ме сюрпризират след като им пратих и видео на проблема. Дано да не съм прав, но предполагам ще ме засипят с нова порция "пробвай еди-какво си и...благодарим за търпението"!

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Дистанционните нямаха ли гаранция 6 месеца? Моето през 4 5 дена си активираше гласовия асистент сам. След актуализация на телевизора повече не го е правило.
    По спомен някъде по официалната страница на Самсунг четох, че нямат заедно с батерии, кабели и т.н., но при цена от над 100лв. си доста нагло да не кажа незаконно!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #937

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Ъпдейт: Комшийката е със същото дистанционно, взех й го за проба. Сдвои се безпроблемно и си работи както се очаква, което навежда, че проблема е във самото дистанционно. Започвам и аз борба със Самсунг да видим има ли гаранция тая бангия. Ще кажа накрая как ще завърши борбата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #938

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    А пробва ли твоето дистанционно при комшийката?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #939
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    А пробва ли твоето дистанционно при комшийката?
    Хм, добра идея. Не съм. Ще пробвам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #940

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Може ли да се направи отделна тема само за QN90B? Явно доста неща ще се изпишат. При мен много трудно телефона открива телевизора чрез Smart View. На комшията откривам телевизорите, а моя от 10 опита в седмицата успявам 2-3 пъти само да го сдвоя. Често и връзката се разпада. Защо в настройките на звука функцията еквилайзер не е налична? При вас така ли е?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #941

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Функцията еквилайзер е налична при режим Стандарт.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #942

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от djsmiley Виж публикацията
    При мен много трудно телефона открива телевизора чрез Smart View.
    Пробвай през 2.4 ghz
    Този пост е редактиран от brotzki; 02-05-23 в 14:00.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #943

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Преди няколко месеца, гледах на живо QN900B и се чудех, как е възможно LCD да показва толкова детайлна картина и страхотно черно. Оказа се, че тайната е не само в резолюцията, но и в значително по-добрият процесор, който Самсунг, слага само в 900 серията си.
    Сега видях и първото ревю в което се казва, че QN900C е още по-добър с пикова яркост над 2300 нита и нещо нетипично за Самсунг, супер точни цветове. Цената обаче е по-висока, дори от топ моделите ОЛЕД.

    Samsung QN900C 8K Neo QLED TV Review - A New Level of Realism

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #944

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Преди няколко месеца, гледах на живо QN900B и се чудех, как е възможно LCD да показва толкова детайлна картина и страхотно черно. Оказа се, че тайната е не само в резолюцията, но и в значително по-добрият процесор, който Самсунг, слага само в 900 серията си.
    Сега видях и първото ревю в което се казва, че QN900C е още по-добър с пикова яркост над 2300 нита и нещо нетипично за Самсунг, супер точни цветове. Цената обаче е по-висока, дори от топ моделите ОЛЕД.

    Samsung QN900C 8K Neo QLED TV Review - A New Level of Realism

    Да, така е ! Най близко като качество до него е QN95B и в момента в еМАГ е доста намален, ако не се лъжа 65" е 2999 лв

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #945

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Вече имаха телевизор от QN95 серията, определено много добър телевизор, но QN900 е класа над QN95
    Различни панели, различни процесори, различен алгоритъм (по-добър) за обработка на картината, различно аудио... Изобщо има много съществени разлика, за съжаление и в цената.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 81 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  2. Samsung телевизори 2017
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1079
    Последно: 01-01-18, 06:34
  3. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 17:42
  4. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 09:17
  5. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 23:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе