Страница 64 от 81 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1215
Like Tree237Одобрявам

Samsung телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #946

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    tvbox
    Бързаш да се прехласваш
    Това не e тест, а прост преглед(вероятно поръчан и платен) на модела - БЕЗ ЗАМЕРВАНИЯ! така че не можем да говорим за точност на цветовете.
    Замерванията на неговите предшественици показаха - че тези 8К серии са пълна шитня.
    Когато му сложат 12 битов панел, подсветка от близо 7000 зони с осветоност от над 4000 нита, оправят проблемите в софтуера....+ достъп за потребителите до съответният сигнал, може и да го загледам.

    Покажи ми процесора?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #947

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    А, ти отново бързаш за се изходиш с пяна на устата от завист и злоба с коментар базиран само на предположения.
    Покажи ми, че ревюто е платено?
    Покажи ми, че не са правени измервания и данните за пиковата яркост и цветовете не са верни?

    Сериозно!
    Кажи ми честно, колко ЛГ-та си пробутал в тоя форум през годините?

    Надявам се поне, да си го правил с някаква облага, а не от глупост!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #948

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Функцията еквилайзер е налична при режим Стандарт.
    Режима на звука е: Стандартен.
    В експертни настройки функцията Еквилайзер не е налична.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #949

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Режима на тв трябва да е стандартен.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #950

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    При мен, на Q80b обаче, еквилайзер е налична в режим стандарт, при включен саундбар, само когато за звук НЕ е избрано да свири саундбара и телевизора заедно (Q simphony) . Ако звуков изход е на ТВ или саундбар, в стандарт има еквилайзер. Явно тази Q simphony не позволява еквилайзерът да управлява и двете устройства едновременно. При теб има ли включено нещо за възпроизвеждане на звук?

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #951

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    tvbox
    Бързаш да се прехласваш
    Това не e тест, а прост преглед(вероятно поръчан и платен) на модела - БЕЗ ЗАМЕРВАНИЯ! така че не можем да говорим за точност на цветовете.
    Замерванията на неговите предшественици показаха - че тези 8К серии са пълна шитня.
    Когато му сложат 12 битов панел, подсветка от близо 7000 зони с осветоност от над 4000 нита, оправят проблемите в софтуера....+ достъп за потребителите до съответният сигнал, може и да го загледам.

    Покажи ми процесора?
    Според мен QN900B е най добрия 8к LCD телевизор на пазара, аз не робувам на марки и т.н. просто като теб в повечето случаи сравнявам информация, ревюта и впечатления на хора.

    Ако съдим от сравненията между QN95B и QN900B може би все пак имат изцяло различен чипсет за 8к телевизорите си :

    Comparison between: 64.5" Samsung QN65QN900B, 64.5" Samsung QE65QN95B (displayspecifications.com)

    Да , информацията не е много пълнa, но от това което набива на очи че за 8К телевизорите си имат процесор който е оптимизиран в обработката на 8К а и .. би трябвало тъй като 8К е 4 пъти повече пиксели от 4К , за това и са си го писали в името на процесора, макар че е възможно да е просто П.Р. трик.

    Като цяло склонен съм да повярвам че и чипсета на ТВ-та е различен, заради наличието и на WIFI6E, като разсъжденията ми са базирани на случващото се с телефоните. Там за да минеш към 5G и WIFI 6 е необходимо да смениш изцяло чипсета си с такъв от новопоколение, не е само въпрос на WIFI модул.

    Аз лично мисля че истината е по средата ! При всички положения Самсунг са вложели далеч по качествени материали и процесори в най високия си ценови клас, но дали оправдават цената ?
    Това е супер субективно... но при 8К телевизорите Самсунг са почти без конкуренция и могат да си позволят да продават скъпо, на същия принцип са и Сони, имат самочувствието че правят " добри телевизори " и продават на премием цени дори и най големите си боклуци, и подобна политика работи защото хора ги купуват.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #952

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    tvbox
    Избиваш го на фенщина към марката....и тя ти пречи да прогледнеш. Излишно е да влизам в твоето поле, защото спорът с теб е изгубено време, но не пречи поне да опитам.
    Поинтересувай се как се финансират подобен тип форуми - спонсорство, реклама + куизове с награди, поръчкови платени статии..

    НЕ- ти ми покажи замерванията, защото си кьорав, щом ти се привиждат подобни в тази статия! Няма такива!! А без замервания с резултати, не можем да правим крайни заключения, относно точност на цветовете и качество на картината. Запомни го!
    "пробутвал" съм модели от всички изброени марки във форума, като съм се старал, да отговарят на изискванията на търсещият.
    Фенщината отдавна съм си я заврял....и винаги съм изброявал измамите на брандовете и слабите места на отделни серии и модели.

    Samsung преди години се опитаха да произвеждат собствени процесори за телевизори, но бързо се отказаха, заради конкуренцията от страна на китайците - Mediatek, M-star, Novatek, Realtek, Amlogik. Панасоник и Филпис също се опитаха, но и те спряха преди 7 години - продадоха съответните подразделения..
    В SHV/8K използват Mediatek https://www.mediatek.com/products/di...-pentonic-2000
    https://www.poweredbymediatek.com/de...lter=.smart_tv



    Samsung QE55S95C review
    https://hifi.de/test/samsung-s95c-test-137095

    Samsung QE55S90C review
    https://tweakers.net/reviews/11006/s...tere-deal.html
    Ако S90C наистина използва „стария“ панел, не е ясно дали това ще важи за всички единици; не изглежда логично Samsung Display да продължи да произвежда две поколения QD oled панели един до друг.
    Така че е възможно моделите S90C, които се произвеждат по-късно (тази година), да имат различен панел от нашия тестов модел.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-05-23 в 18:33.
    gurcayy и CubanLinx харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #953

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Бихте ли ми казали какви настройки като език и държава трябва да се зададат, че да са активни двата тунера (55QN90B) т.е. да има запис и PIP. Вчера дойде нещото и днес го закачих на стената, още е с найлоните по него.
    Дистанционното което върви с него е с USB-C, мога ли да го закача за зарядно на телефон (33W) или има ограничени за мощността на зареждане.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #954

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    hristoslav2
    Не знам дали е фенщина към марката, при условие, че в момента в дома ми има две ЛГ-та, един Панасоник и един Самсунг. Но пък със сигурност, ти показваш омраза към марката, без да го криеш.
    Темата как се издържа форум е много интересна! Още по интересно е, защо юзер, който няма нищо общо с собствеността и администрацията на форума, се изхожда във всяка тема, на практика живее тук и е натрупал над 40к поста. Защото е много добър и иска да помага? Два ли!
    В статията има показана точна цифра на пиковата яркост и се казва, че цветовете са точни. Това не може да се напише, без измервания. Вярвам, че има такива, защото следващият който измери и евентуално опровергае първият, става пародийно. Ти твърдиш, че статията е фалшива и няма измервания, мнение базирано, отново само на субективни предположения. Всъщност, ти го правиш и в други теми.
    Веднага щом се хвана за нещо произволно от глупостите които бълваш, ти увисваш и се чудиш какво да измислиш, само за да оправдаеш клюката която си публикувал. В други теми се опитваш, да ме репликираш, за неща които съм проверил лично. Показвам ти неоспорими доказателства за това което говоря, но ти продължаваш да измисляш свои теории, които често са откровено нелепи. Това е и причината поради която не можеш да спориш, нямаш аргументи.
    Поднасяш тенденциозна информация, цитираш източници когато са ти удобни, а когато не са, същите ги определяш като аматьори.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #955

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Бихте ли ми казали какви настройки като език и държава трябва да се зададат, че да са активни двата тунера (55QN90B) т.е. да има запис и PIP. Вчера дойде нещото и днес го закачих на стената, още е с найлоните по него.
    Дистанционното което върви с него е с USB-C, мога ли да го закача за зарядно на телефон (33W) или има ограничени за мощността на зареждане.
    Двата тунера трябва да работят у нас, но PVR функцията едва ли. Вероятно е спряно за някои европейски страни, но трябва да работи за UK. върни заводските настройки и в държава избери UK.

    За дистанционното, вероятно ще стане зарядното за телефона, но може да използваш и USB портовете на телевизора или на компа.

    https://thevpn.guru/change-samsung-s...izen-os-region
    https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=12671
    https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=11567

  13. Junior Member Аватара на mozak
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    45
    #956

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Двата тунера трябва да работят у нас, но PVR функцията едва ли. Вероятно е спряно за някои европейски страни, но трябва да работи за UK. върни заводските настройки и в държава избери UK.

    За дистанционното, вероятно ще стане зарядното за телефона, но може да използваш и USB портовете на телевизора или на компа.

    https://thevpn.guru/change-samsung-s...izen-os-region
    https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=12671
    https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=11567
    Каква е логиката на Самсунг да забранява за България таймшифт и PVR на новите версии на Тизен? На телевизор от 2017 година и Tизен 3.0 всичко си работи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #957

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Обикновено "логиката" в такива случаи е изискване от някой местен оператор/кабеларка/телевизия - на Самсунг едва ли им дреме къде/в коя държава да забраняват/позволяват запис.

    А как са последните версии на Тизен-а с hbb tv, щото на старите стандартно не работи (ако и да пише на кашона и в упътването, че поддържа) и трябва да се инсталира съответното приложение..., което от своя страна го няма в БГ смарт хъб-а/магазина им

  16. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #958

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Май наистина е добре да си има отделна тема за QN90B...че го дискутирахме вече.
    Аз също се борих с проблема, дори питах официално Самсунг. Отговора беше лаконичен, че за България не е наличен, защо не писаха. Не си направих труда да питам, едва ли има смисъл. Описаха всички страни където тази функция е налична и общо взето това е целия западен свят - Англия, Германия, Италия и т.н. Аха, казах си ясно ще нулирам телевизора и ще избера някоя от тези страни. Да ама НЕ, избора (поне на 50QN90B) се свежда до избора само на бивщите соц-страни и "други", които липсват в изчерпателния списък даден от Самсунг. Пробвах "други", но без ефект.

  17. Junior Member Аватара на mozak
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    45
    #959

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от lrn Виж публикацията
    Май наистина е добре да си има отделна тема за QN90B...че го дискутирахме вече.
    Аз също се борих с проблема, дори питах официално Самсунг. Отговора беше лаконичен, че за България не е наличен, защо не писаха. Не си направих труда да питам, едва ли има смисъл. Описаха всички страни където тази функция е налична и общо взето това е целия западен свят - Англия, Германия, Италия и т.н. Аха, казах си ясно ще нулирам телевизора и ще избера някоя от тези страни. Да ама НЕ, избора (поне на 50QN90B) се свежда до избора само на бивщите соц-страни и "други", които липсват в изчерпателния списък даден от Самсунг. Пробвах "други", но без ефект.
    То не се отнася само за този модел на самсунг. Аз съм с бюджетния QE-43Q67B, който също е доста огледален, но поне соларното му дистанционно, засега, работи както трябва. . За гледане на нетфликс и хбомакс, е супер. Естествено не трябва да е срещу прозореца.

    А за гледане на кабелна или сателитна телевизия може да се използва дистанционното на самсунг със цифровите бутони. Би трябвало да е съвместимо.
    Запинга ще е по - лесен.
    Този пост е редактиран от mozak; 04-05-23 в 11:54.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #960

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от lrn Виж публикацията
    Аз също се борих с проблема, дори питах официално Самсунг. Отговора беше лаконичен, че за България не е наличен, защо не писаха. Не си направих труда да питам, едва ли има смисъл. Описаха всички страни където тази функция е налична и общо взето това е целия западен свят - Англия, Германия, Италия и т.н. Аха, казах си ясно ще нулирам телевизора и ще избера някоя от тези страни. Да ама НЕ, избора (поне на 50QN90B) се свежда до избора само на бивщите соц-страни и "други", които липсват в изчерпателния списък даден от Самсунг. Пробвах "други", но без ефект.
    Остава да го активираш от сервизното меню
    https://4pda.to/forum/index.php?show...#entry50054614
    https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=13131
    https://4pda.to/forum/index.php?show...#entry85078256

    Някоя българска телевизия се е оплакала, че може да записват нейни предавания...вероятно БТВ...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-05-23 в 18:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 64 от 81 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  2. Samsung телевизори 2017
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1079
    Последно: 01-01-18, 05:34
  3. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 16:42
  4. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  5. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе