Страница 21 от 31 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 452
Like Tree160Одобрявам

Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    704
    #301

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    На третия път съвсем спокойно можеш да си искаш парите (или замяна за чисто нова бройка s95b). Имах подобен казус с един смесител на Roca. Започна да тече след няма и половин година. После седя 30 дена в сервиз и си нямах работа да ги потърся и да ги питам какво става (вместо просто да бях изчакал да мине единия месец законов срок). Върнаха ми го уж оправен. Даже не го монтирах. На другия ден го намокрих с вода, отидох и казах, че пак тече. Върнаха ми парите От тогава тази марка не съществува за мен. Чисто нов хладилник LG, на два пъти дефектират сензорите на вратата и казах на майстора от сервиза, че третия път директно ще си искам парите и ще им върна убавинята. Но с хладилник е много разправя и се надявам да не се стига до такива гимнастики. Всичко е тотал щета вече. Дори и при по-скъпите марки нямаш гаранция за качество и си е до късмет.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,177
    #302

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Някой има ли идея какви закони има за стока дефектирала няколко пъти? 1 матрица ми смениха, едно захранване и сега пак имам проблемен пиксел, който е червен ( заради такъв първия път ми смениха матрицата )
    Мисля да си искам парите ако има вариант, защото ми дойде в повече вече...
    Tова ме спираше до сега да поглеждам на S95B по сериозно ! Това непостоянство и несигурност в качеството на продукта просто е убийствено.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    704
    #303

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Не е сериозно просто. Дори и при новите 77" явно ще има дефектни бройки още от кашона. А това при нас ще е на около 7-8К лева. Във форума наскоро имаше и потребител с дефектирал А90J, който също е една торба пари. При LG също се репортват дефектирали бройки.....

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #304

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    При третият път, можеш да искаш, пълно възстановяване на сумата. Не съм сигурен обаче, дали при третият дефект, или при третият ремонт, защото има съществена разлика.
    Друг е въпросът, дали изобщо ще признаят заседнал или изгорял пиксел за дефект. Това е много често срещан проблем при всички марки, а до преди твоят случай, не бях чувал някой да сменя гаранционно панел, само заради един пиксел. За това когато го спомена първият път, искрено се изненадах. Миналата година, горе-долу по това време, по съвет на мой приятел който работи в тази сфера, върнах телевизор, заради един изгорял пиксел, който се виждаш, само когато си близо до ТВ-то и то око го знаеш къде е. Все, пак той ми каза, че ако не го върна докато все още ми е отворен прозореца за връщане, после вече и да искам, никой няма да ми обслужи гаранционно телевизора, заради един пиксел.
    Обясни ми, че за да се уважи гаранцията, трябва да има множество изгорели пиксели и то концентрирани около средата на панела, така, че да се виждат при гледане на нормално съдържание.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    229
    #305

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Обясниха ми, че след 3тия ремонт ако за 4ти път има проблем вече може да се предприеме нещо различно като замяна или връщане на парите.
    И пак за учудване на всички ще сменят матрицата заради един пиксел.
    Ето го:
    Този пост е редактиран от iNfRaSoNiC; 27-02-23 в 13:48.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    704
    #306

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Никаква чуденка няма. Не е сериозно толкова скъпи телевизори да идват с дефект или да дефектират за по-малко от година. Добре че приемат проблема сериозно. Аз бих си искал парите и бих изчакал новия модел.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #307

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Когато дойдат техниците, или при следващият ти разговор със съпорта, ще те помоля да зададеш един въпрос, който предполагам вълнува не само мен. Дали удължената, 5 годишна гаранция, покрива прегаряне на панела?
    Сигурен съм, че стандартната от 2 години, го покрива, но за удължената не съм сигурен.

    Между другото, през чата на живо в сайта на Самсунг, мейли, или телефон, комуникираш със съпорта?

    ПС
    Дано този път, да ти сменят панела, по-бързо от захранването!
    CubanLinx одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,666
    #308

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Никаква чуденка няма. Не е сериозно толкова скъпи телевизори да идват с дефект или да дефектират за по-малко от година. Добре че приемат проблема сериозно. .
    Ти какво качество мислиш идва по нашите ширини? Още по времето на тубите беше заринато с криви геометрии на самсинг, не знам кое качество са били.....
    Късмеш е да попаднеш на добра бройка от ниското качество,
    Нещо минало през сервиз.....

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    704
    #309

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Аз не се учудвам изобщо. Щом автомобили от големите брандове за стотици хиляди дават фира гаранционно, какво остава за черна или бяла техника. Но имам чувството, че става все по-зле работата.
    ksf одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,666
    #310

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Но имам чувството, че става все по-зле работата.
    Да не споменаваме цената на чарколяците от стотина лева, докато на каса искат хиляди. Отделно сервизи, перцонал, магазини, разходи....вместо да го сменят с ново... или всичко е за потребителски гъС. Две години гаранция, за което се събира месеци престой за ремонти.
    Този пост е редактиран от brotzki; 27-02-23 в 16:53.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    229
    #311

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Това е първият ми Oled до момента и не мога да бъда сигурен дали е QD Oled технологията, от марката или просто малшанс, но в къщи има още два Samsung телевизора Q70R и Ru7400 и двата на по 3+ години и не съм имал проблеми изобщо. Даже Tizen работи по добре на тях отколкото на новия

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    704
    #312

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    По-скоро малшанс. Като лидер по продажби е нормално да имат и най-много фира. Контрола по качеството явно е за сметка на по-ниската цена в сравнение с други брандове. Но каквато и да е причината, не мисля, че е нормално телевизор от такъв клас да има толкова проблеми. А ос-а е най-малкия проблем. Един бокс и готово.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #313

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Току-що, говорих със съпорта на Самсунг, относно допълнителната гаранция и какво включва тя. Отговора, беше много кратък и ясен: Самсунг, не предлага допълнителна гаранция (освен стандартната 2 години) и такава не може да бъде закупена от тях.
    Допълнителна гаранция, евентуално може да ви предложи търговеца. Но, при проверка в секцията „Моите гаранции“ в еМАГ, точно за този продукт, не ми дава опция за закупуване на допълнителна гаранция.
    Писах мейл и на еМАГ, на който отговориха, все едно бот отговоря със заучена фраза, че имам гаранция и да не се притеснявам

    Както се вижда от шота по-долу, мога да купя гаранция за другите уреди които съм взел през годината, но не и за ТВ-то

    CubanLinx одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,900
    #314

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Отиваш на "моите удължени гаранции" и там имаш "удължи гарацията".

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #315

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Няма секция, „Моите удължени гаранции“. Секцията е „Моите гаранции“, а шота по-горе е точно от там. Не ми дава опция да удължа гаранцията, само на ТВ-то, на другите уреди има бутон удължи гаранцията.
    Почти съм сигурен, че това се случва само в моят панел, защото купих първата бройка за България, а когато го направих, дори нямаше опция за стандартната гаранция. Наложи се да говоря по мейл с човек от еМАГ, който после, дори ми звънна по телефона, за да ми обясни, че тъй-като никой все още не е поръчвал, не са обърнали внимание, за пропуските в страницата си.
    Така или иначе, не мисля, че бих платил за допълнителна гаранция, защото никой не казва какво точно включва тя и силно се съмнявам, че ще покрива прегаряне, а и обикновено сменям телевизора през 2-3 години. Но е факта, че в момента дори и да искам, не мога да купа допълнителна гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 31 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26
  2. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. LG 55' WOLED срещу SAMSUNG 55' OLED (пряко сравнение)
    От soon във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-12, 10:01
  5. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе