Страница 8 от 31 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 452
Like Tree160Одобрявам

Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #106

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    След цяла вечер тестове, вече съм сигурен че имам проблем, но проблема май е от компютъра .При теста с мигащото черно, като гледам клипа от компютъра, при мен мигат само до 21 ви ред. Същото видео през ю туба, на телевизора мига до 18. Проблема е още по голям на мигащите бели. При клипа на бялото ми мигат от 230- до 233. Същия клип, през ю туба на телевизора, мига цялата скала. До сега, като моя грешка, открих че грешно бях задал цветовата дълбочина на видео картата. До сега беше на 4.2.0 limited , а сега е на RGB Full. Това оправи нещата с две идеи на черно, но нещата отново нямат нищо общо като от приложението на телевизора. Почти съм сигурен ,че по същия начин гледам и телевизия. Странното е ,че съм задал на всички източници настройките за картината да е еднаква . Та според вас някъде нещо да пропускам из менютата на телевизора или компютъра?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #107

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Не знам какво се случва при теб, но имай предвид, че настройките при използване като компютърен монитор се специфични. Има 3 описани случай на прегаряне и всичките са при използване като монитор. Досега няма нито един докладван случай на изгаряне при стандарта употреба като ТВ, въпреки, че някои бройки работят по 10-12 часа на ден. Така, че бих те посъветвал, да попиташ в темата с реални собственици, след което да си сетнеш системата правилно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    12
    #108

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Колеги, нямам български превод на каналите Discovery Channel,Love Nature и др. Субтитрите където ги има ми излизат на български език. С КА модул съм на А1, но на предишния Samsung нямаше такъв проблем, затова явно е нещо в настройките на този тв. Къде трябва да се вкл./изкл. за да тръгне българския език на дублираните канали. Благодаря предварително за помощта!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #109

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Здравейте,
    при мен има един пиксел, който стои червен постоянно, но когато е черен фона - става черен. Свързах се със Самсунг и до няколко дена ще дойде човек да го види. Много приятно ще се изненадам ако го сменят, оправят за подобна дреболия, защото дори не се вижда от повече от 40-50 см, но в крайна сметка като си дал една кофа пари и на 5тия ден виждаш нещо такова... едва ли е "дреболия"
    Отделно, дебелината на телевизора е скандална, от кашона на масата ( с одеяло да не му стане нещо ), но след като сложих стойката... обръщането му беше стресиращо, гъне се като ламарина и съответно има леко изкривяване в горната част, но тъй като не ми пречи и не се вижда ( освен ако не го търсиш ) - не се занимавах да се оплаквам.
    Надявам се ако правят подобни тънки телевизори поне да слагат нещо метално отзад, за да не се огъва така...
    Картината обаче е топ! За парите си определено превъзхожда C2! Поиграх си с LG-то също, но много тъмно ми се стори.
    sasho1bs одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #110

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Аз моя на дивана го сложих като го сглобявах, много не го пазих, но и не успях да го изкривя. Във avforum има много сигнали за червени екрани и това определено ме притеснява. Май нещо не са го направили много качествен. Ползвам го на ден около 10 часа и като загрее чувам силно пукане май от задния корпус. Предполагам че пластмасата се загрява и че тя пука. Прави го на ден по един два пъти и това малко ме дразни. Иначе с тези настроики ми се струва най добра картината - https://www.avsforum.com/threads/s95...hread.3253038/ . Аз ползвам тези които са за светла стая. Малко ме притеснява че осветеността е на 40 но поне оптималната яркост е изключена.
    Този пост е редактиран от sasho1bs; 07-12-22 в 16:59.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    587
    #111

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Телевизора има страхотен потенциал, но от Samsung са се оакали и са пуснали продукт, който не е готов, само и само да не изтърват кешовицата. Използват клиентите си за опитни свинчета. А като влезнеш в западните форуми за този модел веднага те заболява главата и моментално цъкаш хикса горе в дясно на браузъра. От всичко, което съм изчел, трябва едва ли не да имаш висше техническо образование за да можеш що годе да го настроиш (евентуално). Това за по-претенциозните и филмираните, които залитат по тази част, нали. А С2 не знам колко е тъмен, но със сигурност е в пъти повече юзър френдли и не трябва да си играеш с настройки и да ъпдейтваш през ден като олигофрен. Със сигурност бих избрал А95К пред този, макар и с огромната разлика в цената. Ако не си вземат поука и не пуснат подобрена версия, ще им останат само фенбойчетата и заблудените и незаинтересовани потребители.
    evilzet одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #112

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Аз моя на дивана го сложих като го сглобявах, много не го пазих, но и не успях да го изкривя. Във avforum има много сигнали за червени екрани и това определено ме притеснява. Май нещо не са го направили много качествен. Ползвам го на ден около 10 часа и като загрее чувам силно пукане май от задния корпус. Предполагам че пластмасата се загрява и че тя пука. Прави го на ден по един два пъти и това малко ме дразни. Иначе с тези настроики ми се струва най добра картината - https://www.avsforum.com/threads/s95...hread.3253038/ . Аз ползвам тези които са за светла стая. Малко ме притеснява че осветеността е на 40 но поне оптималната яркост е изключена.
    Настройките на L337Fool са добри, но за бройки направени за САЩ. Когато се приложат на телевизори от европейските партиди, има сериозно разминаване. Натиска зелено и жълто, а червеното е по-скоро оранжево, което е очевидно, без дори да измерваш. Настройките от калибрирани бройки, се прехвърлят сравнително точно, но трябва да са от една партида, тоест правени на едно и също място, защото иначе баланса на бялото се разминава. Явно всяка фабрика има различни референтни стойности за бялата точка. Затова не може да се инсталира фърмурер направен за щатите на европейски телевизор и обратното.
    sasho1bs одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #113

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Телевизора има страхотен потенциал, но от Samsung са се оакали и са пуснали продукт, който не е готов, само и само да не изтърват кешовицата. Използват клиентите си за опитни свинчета. А като влезнеш в западните форуми за този модел веднага те заболява главата и моментално цъкаш хикса горе в дясно на браузъра. От всичко, което съм изчел, трябва едва ли не да имаш висше техническо образование за да можеш що годе да го настроиш (евентуално). Това за по-претенциозните и филмираните, които залитат по тази част, нали. А С2 не знам колко е тъмен, но със сигурност е в пъти повече юзър френдли и не трябва да си играеш с настройки и да ъпдейтваш през ден като олигофрен. Със сигурност бих избрал А95К пред този, макар и с огромната разлика в цената. Ако не си вземат поука и не пуснат подобрена версия, ще им останат само фенбойчетата и заблудените и незаинтересовани потребители.
    Сигурно е така, но с настройките на испанеца , имах много засилено червено и всички цветове ми изглеждаха подобно на стария ми лед. Сега ,поне в моите очи , изглежда с по реални цветове.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #114

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Освен измервателни уреди, испанеца използва за референтен монитор, калибриран модел на Сони...
    Пусни една червена заливка с настройките на L337Fool и виж, че всъщност я възпроизвежда, като по-скоро оранжева. И все пак, ако на теб така ти харесва, никой не може да та накара да го промениш.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #115

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    И все пак кои настройки ползате за 1310 SDR?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #116

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Аз съм с 1304, и използвам тези които съм написал по горе. Според колегата, не са правилни, но на мен най ми допадат. Утре ще ползвам за червеното дали е прав. При мен няма актуализация за 1310.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #117

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Хм, при мен е с 1420 вече.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #118

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Аз имам един червен пиксел ниско долу, свързах се със Самсунг и ще идват да сменят дисплея
    Още съм с 1310 и нямам нов ъпдейт.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #119

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хм, при мен е с 1420 вече.
    Има ли някаква разлика в режим Филммейкър, спрямо 1304?
    Изключил съм автоматичният ъпдейт, още съм на 1304. Харесва ми как изглежда с него, проследява правилно гамата, картината е страхотна и ако няма наистина основателна причина за надграждане, няма да го правя.
    sasho1bs одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #120

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Мен ми се струва една идея по-ясна(контрастна) картината. И аз гледам само във Филммейкър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 31 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26
  2. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. LG 55' WOLED срещу SAMSUNG 55' OLED (пряко сравнение)
    От soon във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-12, 10:01
  5. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе