Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #1

    F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Здравейте и от мен. След дълъг и ленив "Read Only" режим на следене на форумите идва и моят ред да се "обадя". Искаше ми се да е с по-кратък пост, но... сори, не стана

    Преди всичко бих желал да благодаря на всички, които са отделили от времето си и са предоставили изключително полезна и интересна информация във форума. Благодаря и на Lazarus за темата "Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! ". Ако сметнете, че този пост е за там - няма да се обидя на никой ако го премести.

    По темата:
    От доста време се лутам в търсене на "правилния" модел висок клас панел. Независимо дали е LCD или плазма. Важното е да е добър, без отрицателни ревюта. За съжаление се оказа, че такъв "де-факто" няма. Дори и в най-високия клас, и то за сериозен бюджет. След като прекарах вече два месеца в ровене, изчетох половината Интернет и де що има писано професионално ревю, изборът се сведе до следните (LCD) уреди (без да са приоритизирани):
    1. Sharp LC-46HD1E
    2. Sharp LC-46XL2E
    3. Sony KDL-46X3500
    4. Sony KDL-46V3000
    5. Samsung LE-46F86

    Ето до къде съм се забатачил:
    Sharp:
    Хубава марка, но за съжаление - най-аматьорски представената в България. Никъде в София не можеш да видиш двата топ модела на едно място. А не струват по 6.50лв.! Да не говорим, че HD1 го има само в Технополис, но не и във фирмения магазин на вносителите (срамно си е)?! Консултантите на Технополис, разбира се, са изключително нелюбезни по отношение на тази марка (може би въпрос на бонус) и твърдо отказват да го сложат до Х3500 на Сони, на един и същи източник... и са му пуснали някакъв покъртителен сигнал... От изброените най-много ми допада 46HD1 на Sharp (по характеристики), но не можах да намеря нито едно ревю за него, което меко казано е учудващо. И Lazarus не го е включил в списъка с препоръчваните модели. Ще бъда благодарен, ако някой може да сподели реални впечатления от този модел. При него най-хубавото са многото екстри - 4 тунера, тайм-шифтинг и др. Но цялостните ревюта за Full HD на Sharp по света не са много позитивни - всички пишат за "бендинг-а", неравното осветяване на панела и др. подобни му извоюват ниски оценки и сериозна критика...

    Samsung:
    При "Ф86" серията ревютата по света показват, че 100-те му Херца по-скоро пречат, отколкото помагат. С вкл 100Hz има повече артефакти, отколкото ако функцията е изключена. Почти всички ривюъри казват, че моделът не е добър и не си заслужава повечето пари спрямо М86 серията, но тя, пък, била с ужасно неточно възпроизвеждане на цветовете, шумна картина и силно отразяващ околната светлина панел, без 100Hz...

    Sony:
    Общо взето, най-спорната марка. Повечето от хората биха казали "Най-доброто е". На мен по-скоро не ми допада дизайна на Х серията и си мисля, че Сони отдавна не е това, което беше в ТВ преди 10 години. Отделно за 6000 лв. (46") взимаш един гол панел, без никаква екстра. В ревютата му критикуват "пренаситените" цветове, Red Push-a и неоправдано високата цена за качествата му. V-серията на Сони не е лоша, но пък няма 100Hz и масово ревютата го критикуват, защото мажел яко при бързо движещи се обекти? Отделно, че няма вграден HD DVB-C тунер, за разлика от Х серията...

    От днес разглеждам и Pioneer, но все още не съм запознат с моделите им... (освен тези, които е написал Лазарус)

    От плазмените дисплеи по-скоро ще се откажа (не зная за Пайниър), защото стават по-скоро само за ТВ, отколкото за РС и гейм конзоли... А, както добре знаем, все още "кънтент-а" в HD е в арената, а не по щандовете с Блу-рей дисковете...
    Бих искал панелът, който ще купя да го ползвам за филми предимно от РС (поради липса на Блу-рей заглавия в страната), за игри (X-Box & PS3) и не на последно място - цифрова кабелна ТВ. Високо ценя наличието на HD DVB-C тунери (HD1 при Sharp и Х серията на Сони), 100Hz и Time Shift. Дали последната не може да бъде постигната с читав DVD Recorder с вграден HDD и HD DVB-C тунер, така, че ТВ-то да се ползва просто като панел?

    Въпреки, че все още не мога да си отговоря на въпроса "Заслужават ли си 5 000 - 6 000 лв за ТВ, спрямо това, което ще получа от уред за 3500-4000 лв.?" все пак реших да инвестирам малко повече в панел, но все още не мога да взема решение.

    Guys, помагайте , защото откачих вече и ми идва да се гръмна . Нова кола си купих по-лесно, егати... Кой уред е верния избор? Има ли въобще смисъл от покупка на уред от високия клас - по всичко изглежда, че всичките марки и модели (все още) си имат грижи, дори и в най-силните си модели!

    Благодаря на всички и още веднъж - сори за дългия постинг. Ще бъда благодарен и задължен за професионалните отговори по темата от експертите, и в интерес на всички - моля за въздържане от коментари от типа "Аз съм си доволен от моя 32<еди-кой-си-модел>.

    Поздрави и спорна 2008,
    Алекс

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    18
    #2

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Цитат Първоначално публикувано от aivanov
    ...
    Sony:
    Общо взето, най-спорната марка. Повечето от хората биха казали "Най-доброто е". На мен по-скоро не ми допада дизайна на Х серията и си мисля, че Сони отдавна не е това, което беше в ТВ преди 10 години. Отделно за 6000 лв. (46") взимаш един гол панел, без никаква екстра. В ревютата му критикуват "пренаситените" цветове, Red Push-a и неоправдано високата цена за качествата му. V-серията на Сони не е лоша, но пък няма 100Hz и масово ревютата го критикуват, защото мажел яко при бързо движещи се обекти? Отделно, че няма вграден HD DVB-C тунер, за разлика от Х серията...
    Здравей и от мен,
    ще си позволя да дам малко информация. От извесно време (почти два месеца) и аз се оглеждам за правилния избор на LCD ТВ. При цялото това ровене за информация и т.н. избора се оказа че е много сложен и не гарантиран за правилност! Вследствие на това решителния фактор при моята покупка явно ще се окаже емоционален.Фен съм на Сони още от началото на ерата Trinitron и тъй като при избора на LCD малко или много всички (топ марки) имат плюсове и минуси, съм решил да си взема Sony 40W3000. И преди колегите от форума да "ревнат", че още го няма в БГ - да, но (вътрешна информация от вносителите) до средата на февруари ще го има и в магазините - вече е поръчан.

    И да защо всъщност ти отговарям? Защото за разлика от V серията, W има HD DVB-C!!! Е да продължава да няма 100 Hz, но честно казано въпреки, че в началото на проичването беше задължителна опция, всички "капацитети" с които съм разговарял на темата твърдят, че няма голяма файда от 100 Хз на Сони , да не говорим за Самсунг, където направо прецаква картината! Разликата пък с последната X серия, е че тя (Х) е с Bravia engine pro, а W е със стария енжин на Х - Bravia engine EX, който между другото също е мноого добър. В заключение ще кажа, че W3000 е Highly recommended в HDTVtest.

    Това е от мен ще се радвам ако съм помогнал! ... А да моето мнение, както може би си се досетил вече, за предложените от теб модели, е че лично аз бих се спрял на Сони - ако не ми пука за парите, към Х, но тъй като ми пука, към W (не V), който би трябвало да струва към ~3400 лв(40W3000). И ще повторя - моят избор е и емоционален, така че не твърдя, че Сони са най-добрите. Просто ми се струва, че няма да сбъркам, ако заложа на тях.




  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #3

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    @

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #4

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Цитат Първоначално публикувано от wert7544
    Здравей и от мен,
    ...
    Това е от мен ще се радвам ако съм помогнал! ... А да моето мнение, както може би си се досетил вече, за предложените от теб модели, е че лично аз бих се спрял на Сони - ако не ми пука за парите, към Х, но тъй като ми пука, към W (не V), който би трябвало да струва към ~3400 лв(40W3000). И ще повторя - моят избор е и емоционален, така че не твърдя, че Сони са най-добрите. Просто ми се струва, че няма да сбъркам, ако заложа на тях.
    Wert, благодаря ти за отговора. Препоръчаната от теб серия на Сони не я бях разглеждал като вариант, поради липсата на 40 и 46" версия в БГ, но след като разбирам, че ще дойде - ще я включа в топ 3. Имаш ли идея за читав рекордер с тайм шифтинг фукционалност и вграден HD DVB-C?

    Успех и на теб в търсенето (ако не си избрал категорично W3000)

    Алекс

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #5

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Заинтригува ме, и като чета упътването стигам до извода ,че нито един рекордер не може да реши поставените от теб задачи, най вече запис на твърдият диск на HDTV .Не случайно моделът получи награда EISA в категория EUROPEAN TIME SHIFT TV.Интересно ще е ,когато излязат HD филми по видеотеките/ или от мрежата/,да си ги записваш на диска и да ги гледаш впоследствие/ако някой от семейните е пропуснал например/
    ...
    Lazarus е пропуснал SHARP LC-46HD1E,вероятно защото е съвсем нов за пазара.
    Марката е "аматьорски" представена,поради простата причина ,че SHARP избягват да рекламират,тъй като не могат да осигурят /засега/ необходимите количества за Европа.Обикновенно, реклама и липса на количества,водят до антиреклама /мое мнение/.
    n8852, благодаря за мнението. Би било странно, ако няма цифров рекордер, който да може това... поне мое мнение. Що се касае до представянето на Шарп тук - аз далеч нямам предвид рекламата - дори без нея е по-добре. Благодарение (липсата) на нея вече два месеца моята бройка от HD1 си седи кротко в Технополис, а народа масово изнася Самсунг & ЛГ от магазините Говорех за сериозността на компанията в България и др подобни - не е нужно много, за да знаеш, че не е правилно конкурентната ти верига да има изложени твоите топ модели, а в собствения ти магазин да няма и помен дори от среден клас, докато в това време заливаш потенциалните си клиенти с булшит от сорта на "Нашите са само за продажба през Интернет" - ми да си ги държат на тъмно, в складовете тогава Но това е просто мое мнение. Нека не отделяме повече време на безсмислици.


  7. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #6

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    aivanov не знам защо не споменаваш марката PHILIPS може би не ти е на сърце,но модела на 2007г 47PFL9732 заслужава внимание.
    http://www.consumer.philips.com/cons.../47PFL9732D-10
    P.S Добър поглед върху моделите и като цяло за нещата на пазара и виж дали операторът може да ти осигури сигнал за HD DVB-C виждам,че ти е приоритет.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #7

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    aivanov не знам защо не споменаваш марката PHILIPS може би не ти е на сърце,но модела на 2007г 47PFL9732 заслужава внимание.
    http://www.consumer.philips.com/cons.../47PFL9732D-10
    P.S Добър поглед върху моделите и като цяло за нещата на пазара и виж дали операторът може да ти осигури сигнал за HD DVB-C виждам,че ти е приоритет.
    Madmaxx, благодаря ти за отделеното време и мнение. Филипс не съм разглеждал, заради масови лоши отзиви за надеждността, иначе като уред - нямам забележки, с изключение на ниския динамичен контраст (на хартия)... В Технополис го гледах - по качество на изображенията не мога да намеря разлика с Х3500 на Сони.
    Нещо интересно - в Технополис този модел стои до Sharp HD1 и с малко настройки Шарпът изкара абсолютно същата картина (поне това, което се вижда с просто око и без каквито и да е тестове). Този факт, по-малкото екстри и по-високата цена го класираха след Шарп-а в моите очи. Ти имаш ли някакви конкретни впечатления от марката и по-специално - този модел? С риск да прозвуча ужасно нелепо - Амбилайт-а изисква ли бял (или близък до него) цвят, като бекграунд? Питам те, защото стената ми е виолетова и не зная какво точно ще се получи с амбилайт-а Хареса ми "постановката" в Технополис с Ауреята, но не го продават с нея
    За HD-DVB-C - да, има пуснати няколко канала, разбира се, надявам се в бъдеще да са повече. А и така обещават от оператора DVB-C-то бих предпочел да е вградено, защото така избягвам още едно конвертиране... да не говорим за качествата на Сет-топ-боксове-те от кабеларките.

    Поздрави,
    Алекс

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    18
    #8

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    До колкото си спомням, четох някъде, че Philips препоръчват стената зад Ambilight да е бяла или най-добре сива.
    При виолетов цвят осветената стена ще има различен цвят от този на рамката поради смесването на виолетовия цват със този на ТВ-то, при което преполагам, че ефекта ще е "странен"

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #9

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Да, и според мен е логично да е бял/светло-сив. Иначе би било меко казано "странно" А, стеничката, милата, тъкмо преди седмица стана виолетова... ще ме прощават с Амбилайта Благодаря ти.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #10

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Тука сравняват повечето модели от които се интересуваш,ако не си го гледал вече.
    http://www.thg.ru/display/46-52_lcd_...46x3500_1.html

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #11

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    Тука сравняват повечето модели от които се интересуваш,ако не си го гледал вече.
    http://www.thg.ru/display/46-52_lcd_...46x3500_1.html
    Благодаря ти за линка, не го бях гледал. Интересно е, че препоръчват Самсунг, като за него изтъкват силни страни, които навсякъде другаде, където съм чел ги посочват като слабост (пр: точността на цветопредаването) Какво е твоето мнение за М и F серията им?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #12

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Високите класове на SAMSUNG съм наблюдавал,но само на HD сигнал ,нямал съм възможност да си поиграя по подробно с тях.На качествен сринал наистина се представиха добре много добри нива на контраста доста добра дълбочина на образа дори и на по тъмни сцени на мен лично М серията ми хареса повече,въпреки че по параметри F серията е по добра(може би настройки).При покупка на SAMSUNG трябва да се внимава не всички серии от един модел са тяхна матрица(S PVA) много често се ползват и от други азиатски производители AUO(P-MVA,A-MVA),CMO(S-MVA),между другото това е практика при всички марки.При средният и високия клас използват чипсет на Trident,който си върши добре работата(поне новите му версии)при 100Hz модели има и отделен чип,който се занимава с тях той най често е Micronas и от там възникват малко проблеми при обработка на движенията като леко замазване на моменти по контурите на изображенията.
    Сравнявал и съм настройвал малко повече X3500 и PFL9732.Аз предпочитам IPS разновидностите на матриците(PHILIPS ползва S IPS),според мен предават по точно и коректно цветовете за сметка на нивата на черното по ниски нива на контраста и по неравномерна посветка за мен цветовете са приоритет.X серията на SONY e първото LCD на марката което ми харесва наистина и може би като съвкупност от тунери и другите параметри има преднина пред 9-та серия на PHILIPS,но по доброто преливане на цветовете и по меката картина ни харесва повече,може би това вече малко субективно и въпрос на вкус.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #13

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    aivanov нека 100-те херца не бъдат твоя критерии за покупка на даден модел. Доста обикалях и аз преди да си купя телевизор и без 100 -те херца телевизорите предаваха по добре. Разбира се това може да не важи при тебе. По добре сам пробвай.
    В Технополис в Младост има на едно място няколко от тези модела които търсиш или по скоро имаше преди месец сега не знам. Когато ходих гледах модела с ауреа на Филипс, Х3500 на Сони и ХL2(май) на Шарп. Тогава останах с впечатлението, че картината на Филипса беше по зле от Сонито и Шарпа. А разлика между Сонито и Шарпа не намерих. Но разбира се поради мързела на "компетентните " консултанти не можах да ги разцъкам а и не носех комп със себе си. Това е само по впечатления от сигнала който са пуснали.
    Политиката на ИСУ е многократно коментирана. По зле няма накъде. Не знам толкова ли не им е оферта да си продават продукцията. Все едно нарочно не искат да продават.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #14

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Благодаря на всички за препоръките, Madmaxx, благодаря ти още веднъж за линка в Руско - това беше най-ценната информация, на която съм попадал. След като видях, че и там са направили Шарп-а на бъз и коприва заради подсветката и "залитането" в гамата, забравих за тази марка. След резултатите от теста, мнението на руснаците и още 10-ина ревюта в критичните Английски сайтове за топ серията на Самсунг (F) вчера си взех 46F86. В testfreaks.co.uk го сравняват с W серията на Сони и според извода от сравнението и графиките - единствената разлика е, че... Самсунг-а се представя по-добре на стандарт дефинишън. Нямам идея с каква матрица е, но мисля, че е удачен избор. За сега съм възхитен от него в SD режим (това, което братушките са написали си е самата истина), в 720р и 1080 имам забележки, но все още не съм му пипал никакви настройки, освен това, да го изкарам по най-бързия начин от динамичния режим, в който идва фабрично настроен. Както знаем, Самсунг са го (оувър)лоуднали с настройки, които да ръчкаш, за да стане с прилично к-во на картината. Другото, което на пръв поглед ми допадна е, че подкара връзката с PC от раз, без никакви грижи, като матрицата му поддържа има-няма около 100-ина РС резолюции ПиП-ът му, обаче, е леко малоумен, а при смяна/избор на входен сигнал си осигуряваш време за едно кафе, докато захапе новия - все пак - Корея

    Единственото ми притеснение е относно надеждността - по "default" не вярвам на корейци - те са като власите - давят се на края на Дунава. Все пак по-добре Хонда, отколкото Киа, нали ? Времето ще покаже. Все пак е само един телевизор. Ако не става - друг и това е.

    Благодаря още веднъж,
    Алекс

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #15

    Re: F1 при избор на висок клас TV - Sharp LC-46HD1E vs SONY 46X3500 vs others...

    Да, да! Телевизорчето е изненадващо добро!!! Ако и цената му падне до 2100 лв. ще е истинско попадение!
    http://www.samsung.ru/products/tv/lcd/le40f86-bd/

    aivanov - м/у другото ШАРП серията Х20Е е в пъти по-добрия избор от този Самсунг!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подов Daikin или стенен климатик висок клас ?
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 19-02-15, 16:36
  2. Продавам геймърска конфигурация - висок клас
    От pkolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 28-02-12, 09:38
  3. Избор на климатик, среден/висок клас
    От izbornaklimatik във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 146
    Последно: 06-02-11, 10:00
  4. Отговори: 5
    Последно: 01-06-10, 19:44
  5. Отговори: 16
    Последно: 25-06-08, 17:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе