Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Sharp - цветопредаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    29
    #1

    Sharp - цветопредаване

    Здравейте,

    ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

    1) Имам едно такова въпросче.В какво се изразява точно проблема на sharp при цветопредаването?Рових тук, но само се споменава, а не става ясно какво е точно.
    2) Може ли да се коригира този проблем от сервизното меню?
    3) Може ли пак от там да се калибрират цветовете и как - малко повече информация?

    4) Аз имам следния проблем с моя телевизор (от него засега сам повече от доволен - Sharp LC-32RD8E).Когато си прекарам през HDMI лаптопа към телевизора докаравам до 1280x720@60Hz - оказва се , че определени цветове на фона на други преливат и дори не се постига реалния цвят - примерно червена тънка вертикална линия на син фон - червеното от линията прелива в синьото.Това е незабележимо като си пусна филмче, но е дразнещо ако реша да го ползвам за desktop.И най-странното - през аналоговия изход картината е невероятна - там този проблем го няма - странно - не трябва ли точно през HDMI da e най-добра?През скарт ми идва цифровата телевизия - там също го има това преливане.

    Може ли експертно мнение по въпроса - hristoslav2 , lazarus18?

    Благодаря предварително

    Весели празници!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:Sharp - цветопредаване

    проблема не е в матрицата а в процесинга-имай предвид че Sharp LC-32RD8E е в ниският клас телевизори и не можеш да очакваш от него чудеса в картината
    1)Цветовете са малко нереални и преситени
    2)Донякъде може- с калибрация
    но не го прави сам-помоли някой с опит и с необходимите уреди-/ Lazaruss май си ги закупи /

    Влез в менюто на приемника и промени изходният видео сигнал от CVBS на RGB- така ще има леко подобрение в картината и по малко смесване на цветовете

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    29
    #3

    Re:Sharp - цветопредаване

    Определено така има драстична промяна!Благодаря Христославе!

    Сега остава въпросът с калибрацията.Само не разбрах защо са го направили на CVBS при условие, че омазва.

    Цял ден се ровя за manual за сервизното меню и нищо.Гледах и в http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37709.20.html,но няма.Жалко, че всичко е така скрито за потребителя.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Re:Sharp - цветопредаване

    Сервизно меню на SHARP
    според модела

    Влизаме в потребителското меню --- в аудионастройки ---- намираме балланс ---набираме с ДУ без дълги паузи "0532" --- и попадаме в сервизното меню ----
    търсим --- "test pattern" и с бутоните за регулировка на звука на ДУ набираме последователно цветови заливки на матрицата включително напълно черна и напълно бяла.
    за излизане натискаме бутона "ON-OFF" на ДУ.
    ------------------------------------------------------------------------
    1.Докато LCD е включен, изключете захранващият кабел от контакта
    2.Натиснете и задръжте " INPUT " и " VOLUME (-) бутони на TV (не на ДУ) докато, включите кабела в контакта.
    3.Когато TV светне ще видите едно малко "k" на екрана.
    4.След това, натиснете и задръжте " VOL (-) " и " CH (-) (бутони на ДУ не на TV) down and release
    5.Сервизното меню се включва.
    6.Изключете телевизора за да излезете от Service Menu.
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    1. Изключете ТВ с бутона "ON/OFF" на телевизора.
    2. Натиснете и задръжте бутоните "VOLUME - " и "MENU" на телевизора. Включете с бутона "ON/OFF". Бутоните "VOLUME - " и "MENU" не отпускайте докато не засвети екрана на телевизора. В В горният ляв ъгъл трябва да светне някакъв надпис. примерно буква "k" и под нея 111.
    3. Натиснете едновременно бутоните "PR-" и "MENU".
    По нататък навигацията е с дистанционното. НЕ СЪВЕТВАМ ДА ПРОМЕНЯТЕ КАКВОТО И ДА БИЛО.
    ИЗХОД ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
    1. Изключете ТВ с бутона "ON/OFF" на телевизора.
    2. Натиснете и задръжте бутона "VOLUME - " и "MENU" на телевизора включете бутона "ON/OFF". Бутоните "VOLUME - " и "MENU" не пускайте докато не светне екрана на телевизора

    Съветвам те да не пипаш нищо- само разгледай без да променяш нищо!!
    корекциите след калибрацията ще са слаби и едва ли ще забележиш разлика в картината
    Обикновенно производителя е успял да постигне 98% от максимума които е възможен

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    29
    #5

    Re:Sharp - цветопредаване

    Аз успявам да влезна. Въпроса е ,че тези десетки настройки и стойности никъде не са описани какво значат.Аз такъв тип manual търсих.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Re:Sharp - цветопредаване

    Съвет не ровичкай в сервизното меню-остави нещата такива каквито са!!
    Ръководство за сервизното меню могат да ти дадат в сервиза им само-но едва ли ще го направят-не е за всеки а и си пазят хляба
    има страница на шарп за това -но трябва да си регистриран като техен официален сервиз-за да ти даде техният инструктор ръководството

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    29
    #7

    Re:Sharp - цветопредаване

    Жалко , все ми се струва , че може би имах шанс това да го отстраня на цяло

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Re:Sharp - цветопредаване

    попитай Lazaruss дали не би опитал да ти калибрира телевизора или някой друг със опит и техника

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #9

    Re:Sharp - цветопредаване

    Извинявам се предварително че пиаша в тази Тема , но прецених че е по-добре отколото да поствам нова.
    Един приятел си купи Шарп 32Д65Е всичко е ОК , обаче няма звук през ХДМИ връзка, картина си излиза , на моето ТВ има звук при него няма.
    Какъв може да е проблема, пробвам с моя Лаптоп който има ХДМИ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    29
    #10

    Re:Sharp - цветопредаване

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev
    Извинявам се предварително че пиаша в тази Тема , но прецених че е по-добре отколото да поствам нова.
    Един приятел си купи Шарп 32Д65Е всичко е ОК , обаче няма звук през ХДМИ връзка, картина си излиза , на моето ТВ има звук при него няма.
    Какъв може да е проблема, пробвам с моя Лаптоп който има ХДМИ.
    Наистина не е за тази тема, но все пак.

    Значи аз съм с Lenovo ThinkPad R500 и през DisplayPort->HDMI изкарвам картина.При мен също няма звук през HDMI.Било проблем в драйверите или може би хардуерен.Надълго и на широко е засегната темата в lenovo форума.През на познат лаптопа през неговия hdmi има звук.Всъшност това не представлява проблем за мен , винаги можеш да си изкараш звук през stereo кабел.

    Поздрави

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    29
    #11

    Re:Sharp - цветопредаване

    Колеги,

    може ли някой с телевизор като моя Sharp LC-32RD8E да ми напише всичките стойности от неговото сервизно меню да ги сверя с мойте.

    Мерси предварително.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #12

    Re:Sharp - цветопредаване

    За какво са ти ?
    да не си разбутал нещо!!!!
    Защото винаги преди да промениш нещо си правиш снимки на менюто или си записваш на лист стойностите -за да можеш в случай че не ти харесат новите настройки да върнеш старите

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    29
    #13

    Re:Sharp - цветопредаване

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    За какво са ти ?
    да не си разбутал нещо!!!!
    Защото винаги преди да промениш нещо си правиш снимки на менюто или си записваш на лист стойностите -за да можеш в случай че не ти харесат новите настройки да върнеш старите
    Христославе, за радост не съм!Просто послушах съвета ти.

    Все пак - подозирам ,че някой си е играл с този телевизор и ги е пипал.Беше мостра като го взех - реших , че е по-добре да взема нещо ,което е работило отколкото нещо което не е ясно от кашона дали ще го бъде (май сгреших , ама всеки си страда от главата).И по тази причина искам стойностите.Надявам се някой да се отзове.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re:Sharp - цветопредаване

    Аз пък немисля, че на всички телевизори от един модел има еднакви настройки. Според мен се натрсойват индивидуално.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    29
    #15

    Re:Sharp - цветопредаване

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз пък немисля, че на всички телевизори от един модел има еднакви настройки. Според мен се натрсойват индивидуално.
    Звучи логично.Но предполагам , че те се опитват да е идентично.Представи си ,че при производство , трябва да отделяш време за калибрация, тестване и прочее специално една конкретна бройка.Това от към човешки ресурс е сериозна задача.По тази причина мисля,че са го редуцирали до минимум и г/д в някакви граници.И все пак ще съм благодарен ако някой сподели своите стойности.

    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SHARP AY-M28SX
    От n1k0lai40 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 10
    Последно: 15-11-11, 23:15
  2. Sharp с нов тв. стандарт SHV
    От Egu във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 19-08-11, 16:22
  3. SHARP LC-32DH500
    От ivontinov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 15-07-10, 22:00
  4. SHARP LCD TV 2009
    От sonyer6969 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 20-05-09, 13:33
  5. Мнение за SHARP 32"AD5E и SHARP 26"AD5E
    От dani35 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-07, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе