Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият LCD телевизор Sharp ?

Гласували
191. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26'' и по-малко

    12 6.28%
  • 32''

    63 32.98%
  • 37''

    15 7.85%
  • 40''

    37 19.37%
  • 42''

    27 14.14%
  • 46''

    20 10.47%
  • 52''

    9 4.71%
  • 60''

    5 2.62%
  • 65''

    1 0.52%
  • 70''

    1 0.52%
  • 80''

    1 0.52%
Страница 62 от 85 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1270
Like Tree22Одобрявам

Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Darakchiev
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    75
    #916

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте.
    Имам 26' Sharp модел LC-26S7. Въпроса ми е следния като гледам
    през HDMI вариантите за формат на картината са само два, а като пусна сигнала през SCART
    са си налични всички варианти от менюто. Понеже сега гледам само през HDMI
    това много ме дразни. Има ли вариант да го оправя някак си.

    Поздрави.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #917

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Darakchiev Виж публикацията
    Здравейте.
    Имам 26' Sharp модел LC-26S7. Въпроса ми е следния като гледам
    през HDMI вариантите за формат на картината са само два, а като пусна сигнала през SCART
    са си налични всички варианти от менюто. Понеже сега гледам само през HDMI
    това много ме дразни. Има ли вариант да го оправя някак си.

    Поздрави.
    Не! Софтуерно не е предвидено. При всички телевизори на HDMI опциите за аспект на картината са ограничени.

  4. nda
    nda е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    46
    #918

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И кога да очакваме новите XL10 телевизори на родна земя.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #919

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #920

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #921

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    AQUOS Remote Lite
    За модели
    60"
    LC-60LE855E, LC-60LE855KN,
    LC-60LE857E, LC-60LE857EN,
    LC-60LE857RU, LC-60LE858E

    70"
    LC-70LE747E, LC-70LE747EN, LC-70LE747KN, LC-70LE747RU, LC-70LE857E, LC-70LE857EN, LC-70LE857KN, LC-70LE857RU, LC-70LE858E

    80"
    LC-80LE657E, LC-80LE657EN, LC-80LE657KN, LC-80LE657RU, LC-80LE857E, LC-80LE857EN, LC-80LE857KN, LC-80LE857RU, LC-80LE858E

    90"
    LC-90LE757E, LC-90LE757K, LC-90LE757RU
    AQUOS Remote Lite - Sharp
    https://play.google.com/store/apps/d...NSZW1vdGVFVSJd



    Sharp Smart Remote
    За модели
    32”:
    LC-32LE350E-BK, LC-32LE350V-BK, LC-32LE351E-BK, LC-32LE351K-BK, LC-32LE352E-BK
    LC-32LE350E-WH, LC-32LE350V-WH, LC-32LE351E-WH, LC-32LE351K-WH, LC-32LE352E-WH
    39”:
    LC-39LE350E-BK ,LC-39LE350V-BK, LC-39LE351E-BK, LC-39LE351K-BK, LC-39LE352E-BK
    LC-39LE350E-WH, LC-39LE350V-WH, LC-39LE351E-WH, LC-39LE351K-WH, LC-39LE352E-WH

    http://www.sharp.co.uk/cps/rde/xchg/...art-remote.htm
    https://play.google.com/store/apps/d...FydFJlbW90ZSJd




    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-11-13 в 12:04.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #922

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #923

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колеги,някой би ли могъл да даде инфо колко е responce time в ms при LC-39LD145V,понеже никъде в мрежата не е посочено ?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #924

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    theshadowmen
    Това е Vestel, а responce time е последното което трябва да гледаш в спесификациите на един телевизор. Производителите масово лъжат и използват различни трикове като правят замерване от сиво до сиво...
    CHIMEI INNOLUX V390HJ1-LE1 Overview - Panelook.com
    LC-39LD145V - LC39LD145V - LCD TV - Sharp
    theshadowmen одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #925

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Какво да разбирам под наименованието Vestel,матрица или нещо друго ? Знам,че въпросните милисекунди са валидни в лабораторни условия,но поне да знам дали матрицата не е от "бавните " с 25-30 милисекунди,както е при масовите модели от нисък и среден клас на пазара...Бях в сайта на производителя,но там не са посочени данните,които ме интересуват.Самия модел явно не е често срещан и е предвиден само за Източна Европа,което ме навява на мисълта,че са пуснали орязан продукт ,с оглед на ниската цена ?!

    едит: май си отговорих на въпроса за значението на " Vestel ",въпроса е до колко им е читаво производството на комшиите турци ?!
    Този пост е редактиран от theshadowmen; 18-11-13 в 14:49.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #926

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    На 752 модел няма нужда от тези хватки, отворен е браузера вече.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #927

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от theshadowmen Виж публикацията
    Бях в сайта на производителя,но там не са посочени данните,които ме интересуват.Самия модел явно не е често срещан и е предвиден само за Източна Европа,което ме навява на мисълта,че са пуснали орязан продукт ,с оглед на ниската цена ?!

    едит: май си отговорих на въпроса за значението на " Vestel ",въпроса е до колко им е читаво производството на комшиите турци ?!
    В Турция се произвеждат Finlux, Hitachi, NEO, Grundig...Случва се отвреме навреме и дефектна бройка. Шарп, Филипс, Тошиба, Сони - поръчват там моделите от ниските серии - дизайна и менюто са почти едни и същи.


  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #929

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Sharp AQUOS LC-46XL10 review (3 страници)
    http://www.phileweb.com/review/artic...11/22/991.html

    превод
    Google Преводач


    Google Преводач

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #930

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Sharp 50LE752V

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf
    Здравей,
    аз не се имам за човек, чието мнение трябва да е еталон или да се взима впредвид. Напротив, знам че имам по занижени изисквания към цветовете и контрстта на тв и мониторите. Не обичам ярките екрани, дразнят ми очите. А явно и семейството ми е на моето мнение, защото и те се дразнят от по-светлите и прекаленно ярки настройки. Общо взето мнението ми за 50LE752v ми е негативно. Аз имам шарп 37XL8E, от който бях доволен, но ми умаля. Иначе близо 5 години се държи, не е показал признаци на старост. Малко зрението ми мръдна и така реших да взема нещо по-голямо. Не ми се даваха 4к за тв и затова си взех 50" пак шарп. Гледах го на Стамболийски. Видях някои неща които не ми харесаха, но го взех защото не ми бяха важни. На кабелната там не беше много добре, по-големите и от другите серии се справяха по-добре в бързите сцени. Можеше и да е от тунерите, които ползват в магазина, не беше включен към неговия си dvb-c тунер. 3д не ме вълнува толкова, но го тествахме. Мисля, че добре се справи. Предупредиха ме, че 3д над 720п и с голям битрейт може да накъсва. Не съм пробвал, те нямаха такова. Казаха, че скоро очакват нов модел очила, по-хубави и по-евтини. Сегашните бяха по 200 лева. Пробвах от самсунг ф7000 или 8000 -не се разбраха. Аз гледам сателитна тв от 2 антени, чрез компютърни тунери и хдми кабел към тв. Звукът си е по-зле от стария ми тв. Настройвах го, но не става за музика, че и за филми. Има готови пресети, може и малко къстъм да правиш но не. Включих си външните колонки. Към компа ! Оказа се, че изхода за слушалки на тв не гаси вградените говорители. И силата се управлява от меню, не директно от дистито. Много странно за мен. Но аз така или иначе бях свикнал с дистанционното на тв само да го пускам и спирам. За компа си имам друго и си работя с него. За картината...Доста настройки ми се сториха в началото. Естествено за всеки вход/режим отделно. Менюто за острота е между 1-5. При 1 все едно е спряно. И тогава спирайки другите обработки става за гледане. Но е малко замазано. И реших да го сложа на 3 както си беше.
    Тогава обаче мисля задължително трябва да се пусне обработка. Иначе топките за снукъра бяха със светли петна по краищата и пак размазано. Това докато си седят мирно на масата. Пуснах Film quality improvement (DMM) на 1 или 2 степен от 3 възможни и всичко се оправи. Според МЕН пак напомням. Вървящите текстове също се виждаха екстра вече. Е не и на някои реклами, но те са си такива. Digital Noise Control си играх с пускане и спиране, не видях май разлика и го оставих на средно положение. Има отделно меню Skin tone с 5 степени, по средата си е ок. Няма баланс на бялото никъде ! И според мен в нито един от трите режима за топлина на цветовете не е ок бялото. Или сивее или синее. Оставих го да сивее. Аз не съм гледал до сега с разни подобрители на картината и ми е малко странно движението на хората. Много са изпъкнали спрямо фонът около тях. То всъщност така са ги и снимали, но не се бях замислил защо няма разлика. Active backlight ми е пуснат. Доколкото разбрах в магазина в този режим успяват доста по-прецизно да гасят пиксели и се получава съвсем черно наистина. Което май води до почти липсващо сиво. Може и да е защото съм намалил осветеността. Ако пусна "еко" режима и картината става по-светла и ярка от това което съм си нагласил. На стария тв имаше настройка до колко плюс и минус да мърда при включено еко. За спорт е супер, а аз това гледам доста. Филтрите на СД канали канали май се справят по-зле, сигурно е нормално. Аз СД гледам само няколко канала от Булсат. HD канали от була или от други провайдери си е супер. Но то май всички тв са ок. Казах, че гледам от комп през хдми. Трябва да кажа, че на стария тв съм закачал операторски и други приемници за DVB-S и картината им е много по-зле от тунер плюс нвидия към твто. Филми свалям поне 720п и ги плейвам пак през компа. Ясно е какво е качеството пак. DLNA имам пуснат от единия тунер. Не е нещо, което си виждал може би. Платена програма. Тв има възможност да плейва неща от USB(3 броя) или от DLNA. Продава се с WIFI на USB. Настройва се елементарно. Аз имам само 54 мбита Г рутер. Та след като му пуснах мрежата веднага видя DLNA сървъра. И безжично пуска СД и ХД канали безгрижно. Не е нещо повече от 20 Мбит/с, но не насича хич. Ако канала е двуезичен трябва да си избираш всеки път, ако не искаш този който се е пуснал. Бутонът е удобен. Клипът с японката го пуснах през USB от външен хард диск. Лоша работа. Съмнява ме USB да не поддържа толкова трафик. Би трябвало да е 2.0 480 мбита. Клипът е около 40. Не се люлее гладко. През мрежата логично накъсва заради г рутера мисля. Звук няма. От USB филм с букви - само филма. Буквите ги няма. Никъде не видях меню за букви. Само в настройките за DVB. Ефирната тв си работи с една обикновенна антенка, двете пръчки. Кабелна няма как да пробвам. DVB-S2 тунерът не съм го пробвал. Просто не ми върши работи. Трябва да дам още пари за една джаджа, която да мушна в CI слота за да ми разкодира каналите. Но пс тунерите ми вършат перфектна работа за сега и тв наистина си остава монитор. Иначе пишат, че може да се закачи до четвоен дайсек. 4 сателита макс. Не върти мотор, а едната ми чиния е моторизирана. Може би събота ще взема да пробвам поне 4 сателита дали работят на свободните канали. Имам го от съвсем скоро и понеже ми е основен тв ми е трудно да си играя много с него. Преча на фамилията да се забавлява. А, за интернет приложенията. Ами може да си настройваш в коя страна си и ти предлага различни. Не видях интересни, но не съм си играл. Не разбрах даже, но май не може да си инсталирам нови, само от техния сървър каквото е. Закачах му няколко различни вифи мишки и клавиатури. Не можах да подкарам буквите от нито една. Стрелките и ентера си работят. Мишката лагва ужасно. Ами общо взето за моите цели е ок, но не бих го препоръчал на друг, който ще го използва по по-стандартен начин. Шарп явно не държат на смарт и екстрите толкова. Ако искаш да проверя нещо конкретно пиши ми. Ако искаш оформи този текст и го пускай.
    Поздрави
    *****


    http://www.hdtv.ru/articles/14155-sharp-lc-60le650.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-11-13 в 16:19.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 85 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1703
    Последно: Вчера, 21:16
  2. Hitachi телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 341
    Последно: 23-07-21, 17:47
  3. Finlux телевизори
    От yovobg във форум Други телевизори
    Отговори: 587
    Последно: 10-01-21, 23:29
  4. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе