Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кафемашина използвате ?

Гласували
261. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    4 1.53%
  • Arieli

    2 0.77%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    1 0.38%
  • Bosch

    6 2.30%
  • Brasilia

    2 0.77%
  • Briel

    5 1.92%
  • Daewoo

    0 0%
  • DeLonghi

    69 26.44%
  • Diplomat

    1 0.38%
  • Electrolux

    1 0.38%
  • Elite

    2 0.77%
  • Fagor

    0 0%
  • Gaggia

    18 6.90%
  • Illy

    1 0.38%
  • Jura

    5 1.92%
  • Kenwood

    2 0.77%
  • Krups

    28 10.73%
  • Monix

    0 0%
  • Miele

    1 0.38%
  • Moulinex

    0 0%
  • Neo

    7 2.68%
  • Philips - Saeco

    99 37.93%
  • Rohnson

    4 1.53%
  • Rowenta

    3 1.15%
Страница 48 от 49 ПърваПърва ... 3846474849 ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 723
Like Tree138Одобрявам

Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    100
    #706

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    в момента съм с делонги дедика 680 - над 4г стана - на ден прави по 10на кафета и нищо от това което описваш го няма - напълно безпроблемна машина . А машината я купих след като няколко пъти пих кафе при една позната със същата - директно я поръчах и в момента саекото стои на барбекюто и събира прах

    първоначално карах на готово мляно , после почнах да купувам зърна и да го меля - аромата и вкуса са доста по-добри , затова и се замислям за отделна мелачка ,че не ми се дават пари за истински автомат

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #707

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    първоначално карах на готово мляно , после почнах да купувам зърна и да го меля - аромата и вкуса са доста по-добри , затова и се замислям за отделна мелачка ,че не ми се дават пари за истински автомат
    Абсолютно подкрепям и на мен ми се видя глупаво за 1-2 кафета на ден да купуваме автомат (и при тях не всичко е розово). И ние купувахме мляно ама то след 4-5 дена вече изветряло и си взехме една мелачка, първоначално мислих за електрическа ама по същата логика за 1-2 кафета още един голям кюп в кухнята НЕ и накрая след умуване си взехме това https://badu.bg/chestnut-c3-%D1%80%D...513&rlv_rpos=1 с лагери и т.н. абе страхотна и много бързо мели , само че когато я купувах имаше някаква промоция от 30-на лв. Еми друго си е прясно смляното кафе + точната едрина, е тук трябват няколко експеримента докато улучиш едрината ама не е драма .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #708

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Тази дедика 685 тежи 2 кг и масовите оплаквания са , че е много лека, трябва да се държи здраво като се слага ръкохватката, за сметка на това е шумна и кафето е същотото на вкус като тази която и аз имам сега, но почти два пъти по-скъпа. Купува се заради малкото място , което отнема от плота, аз място имам - 4.3 м ми е плота. Чел съм мнения на потребители за тоя модел и това ме отказа.

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    965
    #709

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Имам две DeLonghi Dedica. Купувал съм ги преди 2, респективно преди 4 години. Купувал съм и две за подарък. Категорично НЕ тежат 2 кг. 4-5 може би - не ми се търси кантар за проверка. Шумни не са, но да - дрънкат някои чаши като ги поставиш, ако не им е равно дъното. Не си държа машината, когато поставям цедката, но съм виждал една, на която цедката беше много стегната. Вкусът няма да коментирам.

    Прочетох ти мнението за Davidoff - преди да купя тези Dedica, ползвах такава. Затова и ти препоръчах почистване на цедката - единствено Davidoff успяваше да я запуши само за седмица. Харесвам го на вкус, но се отказах от него, именно заради този проблем. Не съм правил опити с новите машини, но тук цедката е различна и не ми се експериментира.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #710

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Кафеавтомат De'Longhi Magnifica ESAM 3200, Автоматична, 1450 W, 15 бара, 1.8 л, Затопляне на чашите, Сив - eMAG.bg
    Такава, (по-стария модел обаче) купена втора употреба изкара 10г. като тогава бяхме повече хора у дома и се пиеха 10-15 кафета на ден.

    Кръстника е с тази Кафеавтомат DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.B, 15 bar, 1450 W, Метална мелачка - eMAG.bg , и е доволен - 5-6 кафета на ден.

    Сега съм с Кафеавтомат Delonghi, ETAM 29.660 SB, 1450W, 15 бара, 1.4 л, Сребрист/Черен - eMAG.bg -модела без каната за мляко обаче, 6-10 кафета на ден - 3+ години без проблем.
    Търси с метална мелачка.
    Slusatel одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #711

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Имам две DeLonghi Dedica. Купувал съм ги преди 2, респективно преди 4 години. Купувал съм и две за подарък. Категорично НЕ тежат 2 кг. 4-5 може би - не ми се търси кантар за проверка. Шумни не са, но да - дрънкат някои чаши като ги поставиш, ако не им е равно дъното. Не си държа машината, когато поставям цедката, но съм виждал една, на която цедката беше много стегната. Вкусът няма да коментирам.

    Прочетох ти мнението за Davidoff - преди да купя тези Dedica, ползвах такава. Затова и ти препоръчах почистване на цедката - единствено Davidoff успяваше да я запуши само за седмица. Харесвам го на вкус, но се отказах от него, именно заради този проблем. Не съм правил опити с новите машини, но тук цедката е различна и не ми се експериментира.
    Да , точно този модел е и моята машина , но ми е втора такъв тип, наистина проблема ми е само с Давидоф и Коста,но не съм пробвал много марки , защото не съм фен на кое да е кафе само защотото е на промоция

  8.  
     
  9. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    965
    #712

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Хм... Предавам се. Не знам какво е Costa (никога не съм го пробвал), но Davidoff и твоята машина определено не са добра комбинация. Опасявам се, че в преминаването на кафе през цедка едва ли има намесени мистериозни извънземни технологии, та очаквам въпросното кафе да запушва с лекота която и да било цедка, не само на DeLonghi. Отново ще те позъветвам да почистиш цедката както ти описах, а не чрез "търкане с четка за зъби". Пак ще се запуши, но ще изкара малко повече време. Между другото, претеглих Dedica-та - 4.3 kg e, тези двукилограмовите ще да са от Aliexpress

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    18
    #713

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Тази дедика 685 тежи 2 кг и масовите оплаквания са , че е много лека, трябва да се държи здраво като се слага ръкохватката, за сметка на това е шумна и кафето е същотото на вкус като тази която и аз имам сега, но почти два пъти по-скъпа. Купува се заради малкото място , което отнема от плота, аз място имам - 4.3 м ми е плота. Чел съм мнения на потребители за тоя модел и това ме отказа.
    Абсолютно нищо вярно няма в това, което си написал, а на дедиката и Давидов кафе съм пускал и не се е запушвала, коста също, използвам основно чибо Милано стайл с което също няма ядове, прави прекрасно кафе, с уточнението, че все пак е смляно и пакетирано.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,303
    #714

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Страничен въпрос - какво пише за произхода на кафето в/у опаковката на Davidoff?
    Опитах се да намеря някаква официална информация за това, както и собствеността на групата.
    Обаче, освен стандартните маркетингови глупости не открих нищо конкретно. Нито за произход на суровината, нито къде се обработва - нищичко!
    Написано е, че не-тютюневият бизнес е собственост на Oettinger Davidoff AG.
    Само подчертават по няколко пъти, че компанията е основана от роден в Киев, Руска Империя евреин и се базира в Базел.
    И основният им бизнес са пурите (произвеждат се в Доминиканската Република), следвани от луксозните аксесоари.
    За кафето отново нищо!
    На мен лично ми намирисва на преопаковка и ребрандиране.
    Поправете ме, ако греша.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 09-05-24 в 18:33.

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    965
    #715

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    ...Да, точно този модел е и моята машина...
    Преди да си хвърлил "джезвето" и немалко пари на вятъра (Philips e новото име на вятъра в наше време), да посетя за още две неща, които може да са ти убегнали:

    - има за почистване и една ГОРНА цедка - рядко се запушва, така изглежда, намира се над ръкохватката (там, от където излиза водата), сваля се с къса кръстата отвертка и се чисти... знаеш как (с горелка)

    - има възможност да ти прави проблем и клапанчето в ръкохватката - представлява един черен (и мръсен) пластмасов (бакелитен) диск, който е точно долепен за цедката и който всъщност е клапан (това в средата, под гумата)
    (ако проблемът е в него, при поставена цедка дори БЕЗ кафе, водата едва тече - с този елемент съм имал проблеми два пъти, чистенето е по ТВОЯ метод - четка и абразивен CIF ползвах аз)
    Този пост е редактиран от Karata; 09-05-24 в 21:29.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #716

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Крема диск му викат на това животно - второто.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D0...%BA%D0%B0.html

    Горната цедка обикновено се запушва след почистване за котлен камък, особено ако отдавна не е правено.
    И там има клапанче на някои.
    espace одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    965
    #717

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Сефте го чувам това "крема диск". Както и да е, де - този кремав клапан е проблематичен понякога. Та ако Slushatel-ят иска - да послуша Ако не - да бЕга за нова машина.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    384
    #718

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Davidoff е ужас кафе! Горчи и запушва. Пробвай Ethiopia by Dubov смляна на 3-3,2 от твх и кажи как е.
    Моята кафе машина е https://www.philips.bg/c-p/HD8423_19...presso-machine и е на 7 години. Само след Davidoff съм имал ядове. Specialty coffee го изкарва супер като за 250лв машина!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #719

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Преди да си хвърлил "джезвето" и немалко пари на вятъра (Philips e новото име на вятъра в наше време), да посетя за още две неща, които може да са ти убегнали:

    - има за почистване и една ГОРНА цедка - рядко се запушва, така изглежда, намира се над ръкохватката (там, от където излиза водата), сваля се с къса кръстата отвертка и се чисти... знаеш как (с горелка)



    - има възможност да ти прави проблем и клапанчето в ръкохватката - представлява един черен (и мръсен) пластмасов (бакелитен) диск, който е точно долепен за цедката и който всъщност е клапан (това в средата, под гумата)
    (ако проблемът е в него, при поставена цедка дори БЕЗ кафе, водата едва тече - с този елемент съм имал проблеми два пъти, чистенето е по ТВОЯ метод - четка и абразивен CIF ползвах аз)
    Повярвай ми и горната цедка чистя и клапанчето - резултат зеро. Промивка с таблетки - двойна доза и превъртам 4-5 литра, оцет и какво ли не . Работи нормално 1-2 седмици / 30-40 кафета/ и дотам. Всеки месец една събота ми изгаря до обяд да се занимавам с тая кафеварка.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Davidoff е ужас кафе! Горчи и запушва. Пробвай Ethiopia by Dubov смляна на 3-3,2 от твх и кажи как е.
    Моята кафе машина е https://www.philips.bg/c-p/HD8423_19...presso-machine и е на 7 години. Само след Davidoff съм имал ядове. Specialty coffee го изкарва супер като за 250лв машина!
    Обичам горчивите и силни кафета, пия ги без захар. Пробвай Коста - стронг + шоколад и ще видиш какво е горчиво кафе

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    100
    #720

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    с тва мелене на 3.2 не тече ли кафето като през нищо

    аз ползвам стандартната опция на 2.5 , но мисля да го пробвам на една идея по-ситно - на 2 . Надолу си мисля ,че ще натовари машината.

    А иначе по темата - каквато и да е машината с едната ръка я придържам с другата ръкохватката - не мисля ,че има как да се избегне , пък и не ми прави впечатление ,че да го броя като минус

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 49 ПърваПърва ... 3846474849 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе