Страница 5 от 19 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 277
Like Tree25Одобрявам

Моля за съвет за принтер / скенер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #61

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Напоследък много си мисля за разходите за печат.
    Някои производители са въвела т.нар. Total Cost Of Ownership(Обща Цена на Притежание).
    Seiko Epson например за своите ITS принтери са измислили ITS savings calculator.
    Като използвах подразбиращите стойности---->Живот на принтера: 3 години, отпечатани листи за месец :200, процент на страниците отпечатани в цветно:30. Взех от списъците един цветен ITS принтер, един мастиленоструен принтер и един цветен лазерен принтер. За сравнение за цени в България получих следното:
    Производител Модел Цена (лв.) Капацитет на първоначалното черно мастило или тонер (стр.) Капацитет на първоначалното цветно мастило или тонер (стр.) Себестойност на отпечатване на 1 страница в черно-бяло (ст.) Себестойност на отпечатване на 1 страница в цветно (ст.) TOTAL COST OF OWNERSHIP (лв.)
    Epson L382 316.59 13000 6500 0.26 0.74 316.59
    HP DeskJet Ink Advantage 4675 All-in-One 166.00 300 125 6.94 17.44 858.54
    Xerox Phaser 6020 310.00 2000 1000 8.05 40.45 1104.44

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #62

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    След като почти 2 години не бяха пускали нови модели със зареждащо се мастило в последните 1-2 месеца HP, Canon и Brother пуснаха нови модели.И на трите марки черното мастило е пигментно, а цветните са багрилни. Epson използва за най-евтините модели и 4-те цвята са багрилни. За по-скъпите черното е пигментно,а 3-те цветни са багрилни.Монохромните модели са с пигментно черно.Фотопринтерите от тези модели са с 6 багрилни цвята.
    И трите марки са възприели концепцията на Epson за евтините им модели в кашона на принтера освен 1 пълен комплект от бутилки мастило да има допълнителна бутилка с черно мастило.Даже при моделите на HP бутилките черно мастило са по-големи от стандартните.

    При HP моделите HP Ink Tank 315 и HP Ink Tank Wireless 415 началното мастило е за 15000 стр. черно и 8000 стр. цветно.

    При Canon моделите PIXMA G4411 , PIXMA G3411 ,PIXMA G2411 и PIXMA G1411 началното мастило е за 12000 стр. черно и 7000 стр. цветно.

    При Brother ;моделите DCP-T510W, DCP-T710W и MFC-T910DW началното мастило е за 13000 стр. черно и 5000 стр. цветно.

    При така нареченото първоначално конфигуриране в главите остава мастило за 500-1000 стр. Тази подробност ни я спестяват.
    Сега остава да излязат цените,но едва ли ще се различават от старите модели. Май ще се купува още един модел.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #63

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    С "мастилките" трябва да се има в предвид, че засъхват ако не се използват известно време. Също ако се остане прекалено ниско нивото на мастило и засмуче въздух има една допълнителна процедура, която трябва да се мине за да обезвъздуши. Иначе не печата съответния цвят. И са малко бавнички. Ако се печата черно/бяло главно лазерния е за предпочитане според мен.
    Gena_bs одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #64

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Като се използват оригинални консумативи нещата стоят по коренно различен начин. Повечето от съвременните мастилки използват така нареченото първоначално конфигуриране.Когато нивото на мастилото в главата стигне до някакъв минимум принтера отказва да принтера и те подканя да сложиш мастило. Обосновано е използването на лазерен принтер при месечни обеми над 1000 стр.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #65

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Това последното за черно бял печат ли пишеш? Какви ти са доводите?
    Мога да те уверя, че ако не е нужен цветен печат, оригиналният тонер ще прослужи доста години. Дори при под 200 страници месечно.
    Над 10 години експлоатация на лармен мрежов принтер HP, който още е със заводския тонер за 10000 копия. След две елементарни профилактики печата без проблеми.
    Докато това няма как да стане с мастилените, за съжаление.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #66

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Като се използват оригинални консумативи нещата стоят по коренно различен начин. Повечето от съвременните мастилки използват така нареченото първоначално конфигуриране.Когато нивото на мастилото в главата стигне до някакъв минимум принтера отказва да принтера и те подканя да сложиш мастило. Обосновано е използването на лазерен принтер при месечни обеми над 1000 стр.
    Всичко това е така, но и ....не е точно така!

    Не съм написал горното, за да споря, а за да помогна. По заглавието на темата съдя, че търсите съвет, а не "ученици", които да обучавате?

    А като знаете всичко по въпроса, защо изобщо се пуска тема? Или размишлявате писмено?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #67

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Търся най-рентабилния лазерен или мастилено-струен принтер(матричен или сублимационен не ме интересуват), не искам никого да поучавам. Кой модел казваш е най-рентабилния принтер(лазерен) ? И къде изхвърляш празните тонер-касети и евентуално износени барабани?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #68

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Има си фирми за рециклиране. Освен това всички, които продават тези изделия трябва да ги приемат.
    Нали ни сложиха 20% Еко такса на всички електроуреди преди 10 години уж заради това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #69

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    @Gena_bs е отговорил за едното.

    В случая 200 страници на месец е пренебрежително малко количество копия, за да се търси някаква икономия, тъй като няма да се спести особена сума в това начинание. Може би енергията за оптимизиране на разходите би било по удачно да се насочи към друго перо....

    Най рентабилен според мен трудно ще се определи с точност поради различните цени на самите принтери в съответните магазини. Също и заради различните начини за презареждане(има майстори и "майстори", както добре знаем) на тонера или използване на "китайски" заместител (не е препоръчително за мен). По удачно би било въпроса да е насочен към това кой лазарен принтер е най читав и с евтино/лесно обслужване в последствие. В такъв случай бих посетил местния доверен сервиз, за да препоръча изпитан и добре познат модел от тях. Аз лично постъпих точно така и от както съм закупил служебния уред (Canon MF4270) печатам по около 200 страници на месец. С едно презареждане от 30лв. изкарвам около година без притеснения. За около 6г експлоатация ремонти няма и е правена една профилактика. На скоро същия сервиз препоръча на мой приятел модел на Brother от който той също е страшно доволен. Ако е важно ще попитам за модел.

    Един вид за 30лв. на година ми се струва изписахме прекалено много букви

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #70

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Не е вярно ,че тези които продават тонери са длъжни да приемат празните тонер касети.Няма такъв нормативен акт ,който да ги задължава.Този бизнес с пълнене на тонер касети постепенно умира.Така,че където не се изисква особени екстри и има месечни обеми до 2000стр. принтерите със зареждащо се мастило са без алтернатива.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #71

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Аз съм питал в големи магазини и не са ми отказвали да приемат за рециклиране празни тонери. Стига да закупя нов от тях.
    Ако не ми вярваш, провери в някой магазин, продаващ консумативи за принтери.

    Както и стари домакински електроуреди, без да съм купил нищо. Уточнявам - без заплащане от тяхна страна.
    Същата работа е и с отработените течности и консумативи при автомобилите и гумите. Всеки сервиз трябва да има договор с фирма за утилизирането им. За което плаща съответна договорна такса, разбира се.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #72

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Никъде не приемат празни касети безусловно, с изключение на 2-3 фирми в София. Има някои изключения. Консумативите на Lexmark са от така наречената програма за връщане. За да купиш една тонер касета предварително сключваш споразумение ,да не я пълниш и си длъжен да върнеш празната,след като тонера свърши.
    А иначе за най-рентабилен черно -бял лазерен печат според мен е:
    -до 2000 листа месечно - серията на Brother, където тонера струва 44 лв.
    -от 2000 до 5000 листа месечно -HP LaserJet MFP M436 Printer series

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #73

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Някой може ли да каже ориентировъчно колко копия може да прави модела на hp 1018 преди да отиде в кофата (за самия принтер става въпрос не за консумативите)?

    Имам го от много години и се сдобих малко по случайност, като не е ползван много до преди година. Последната година започнах да го използвам доста по-интензивно, защото започнах работа от вкъщи и печатам по-редовно.
    Поради тази причина реших, че е добре да си взема нов принтер, който да ми е по-удобен за работата. Скорост на печат над 20ст/мин., автоматичен двустранен печат и тава в която да си стои хартията, а не постоянно да вадя и слагам листа. До тука добре обаче стигнах до извода, че ще си вкарам автогол заради консумативите. Бих отделил около 300лв за удобството, обаче себестойността на копие ми излиза около и над 3 пъти по-висока спрямо сегашния и се отказах.
    Не съм специалист в тази област, но това са моделите към които се бях насочил след ровене по форумите и консултации с фирма за такава техника. Xerox Phaser 3260D, Samsung Xpress SL-M2825ND. HP LaserJet Pro M203dn, Brother HL-B2080DW, и този Canon i-SENSYS LBP251dw който е по-висок клас и за повече пари.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #74

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    От посочените 5 принтера Brother HL-B2080DW. На Brother принтерите имат 3 години гаранция ,на другите марки 1 година. HL-B2080DW има значително по-евтини консумативи спрямо останалите 4. И два бизнес мастилено-струйни ,които отговарят на поставените условия и са с относително евтини консумативи---> Canon MAXIFY iB4150 и HP OfficeJet Pro 8210 Printer. Бизнес мастилено-струйните принтери имат по 4 пигментни мастила.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #75

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Някой може ли да каже ориентировъчно колко копия може да прави модела на hp 1018 преди да отиде в кофата (за самия принтер става въпрос не за консумативите)?

    Имам го от много години и се сдобих малко по случайност, като не е ползван много до преди година. Последната година започнах да го използвам доста по-интензивно, защото започнах работа от вкъщи и печатам по-редовно.
    Поради тази причина реших, че е добре да си взема нов принтер, който да ми е по-удобен за работата. Скорост на печат над 20ст/мин., автоматичен двустранен печат и тава в която да си стои хартията, а не постоянно да вадя и слагам листа. До тука добре обаче стигнах до извода, че ще си вкарам автогол заради консумативите. Бих отделил около 300лв за удобството, обаче себестойността на копие ми излиза около и над 3 пъти по-висока спрямо сегашния и се отказах.
    Не съм специалист в тази област, но това са моделите към които се бях насочил след ровене по форумите и консултации с фирма за такава техника. Xerox Phaser 3260D, Samsung Xpress SL-M2825ND. HP LaserJet Pro M203dn, Brother HL-B2080DW, и този Canon i-SENSYS LBP251dw който е по-висок клас и за повече пари.
    Аз съм с 1018 в офиса и го скъсвам от печатане. На колко копия е нямам идея, но го купих преди 7-8 години. Смених му подвеждащата гумичка, която дърпа листовете наскоро и нямам други проблеми.. Ако решиш да го сменяш с по-нов модел, пиши да го купя..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 19 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Принтер, скенер, копир!
    От blekota във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 02-12-13, 13:42
  2. Продавам принтер/скенер Canon PixmaMP610
    От monidunk във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 18-02-13, 11:05
  3. Принтер и скенер Epson Stylus DX4450
    От todorov.vihren във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-12, 12:40
  4. Отговори: 0
    Последно: 22-05-10, 14:08
  5. Отговори: 5
    Последно: 23-09-04, 21:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе