Страница 574 от 587 ПърваПърва ... 524564572573574575576584 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,596 до 8,610 от общо 8791
Like Tree2197Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    694
    #8596

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    В диагонала, в който търсите, вече няма телевизори, които да не са смарт. Прекалено много изисквания имате за 1000 лева. Не че ако купите телевизор за 10000 ще имате някаква гаранция за по-добро качество. Просто всичко вече се прави така. Щом компании като Мерцедес пускат автомибилите си с проектиран срок на ескплоатация, правете си сметка какво можете да очаквате от един телевизор
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 11-05-24 в 10:53.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    1
    #8597

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Трябва да си купя телевизор за хола,но съм пред дилема и моля за малко помощ.Имам 55 tcl p735 и съм доволен от него,но се колебая да заложа на същия,но 65 или Arielli QLED-65N23

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    71
    #8598

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Кубан,да прав сте,моля предложете ми тв може и 43 инча да е,но да е качествен.Благодаря

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    694
    #8599

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Недейте да правите компромиси с диагонала. Вече ви казах, че ако бях на ваше място, щях да взема Philips-a. В 43" рейндж вече никой не си дава зор да влага качество, тъй като са все по-малко търсени за сметка на все по-големите дисплеи. Вече получихте няколко добри предложения (макар и за "китайци"). Съветвам ви да се насочите към тях.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,647
    #8600

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Качествените (доколкото има въобще открояващи се такива) не са в малките размери и този бюджет. 55 инча е началния размер. Няма несмарт, няма "качествени" за 800-1000лв. То и скъпите се развалят, така че е до късмет. Гледайте с по-дълга гаранция ако има. Това се отнася за почти всички битови уреди.
    Четете темите. Писано е за всичко. Не сте първият, който пита едно и също.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,382
    #8601

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    След като от дълго време цената във Франция бе 2000eu,сега и Emag се сети....85TCLC955-към 4к с 20-те процента отстъпка.

    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title

    https://www.tcl.com/eu/en/tvs/c955

    п.с. Жалко,че няма къде да слагам 65'' те,а тв-р трудно се продава.Иначе бих се пробвал с още едно ''китайче''(форумен израз на знаещи).
    И ..е добре за тези които сега търсят.
    Този пост е редактиран от inches9; 11-05-24 в 11:14.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    71
    #8602

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря на всички за ценните съвети и предложения.Хубав ден ви желаа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    41
    #8603

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте група,

    Взех решение - телевизорът трябва да бъде 65 инча. Попринцип през деня свети леко слънце, и сегашното 50-инчово ЛГ отразява, основно при тъмни цветове. В момента е 12:30 и отразява един филм, дори и на по светли цветове. Демек, като седна срещу ТВ-то се виждам

    Гледам основно вечер, но пак, може би това се оправя с по-добър контраст, не знам и аз.

    Дистанцията е 3.8 метра.

    Гледам основно кабеларки + Нетфлис + YouTube.

    Бюджета ми би бил около 2-2.2к максимум.

    Има едно Сони - Sony XR65A75KAEP на 2.5к в Зора, предполагам е последна бройка, мострена. Ако е така, няма да я взема.

    Може би бих предпочел да е с Андроид телевизора. Наистина не знам Самсунг и LG колко време си поддържат софтуера?

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,109
    #8604

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    Здравейте група,

    Взех решение - телевизорът трябва да бъде 65 инча. Попринцип през деня свети леко слънце, и сегашното 50-инчово ЛГ отразява, основно при тъмни цветове. В момента е 12:30 и отразява един филм, дори и на по светли цветове. Демек, като седна срещу ТВ-то се виждам

    Гледам основно вечер, но пак, може би това се оправя с по-добър контраст, не знам и аз.

    Дистанцията е 3.8 метра.

    Гледам основно кабеларки + Нетфлис + YouTube.

    Бюджета ми би бил около 2-2.2к максимум.

    Има едно Сони - Sony XR65A75KAEP на 2.5к в Зора, предполагам е последна бройка, мострена. Ако е така, няма да я взема.

    Може би бих предпочел да е с Андроид телевизора. Наистина не знам Самсунг и LG колко време си поддържат софтуера?
    Не мисля че е добра идея да се взима OLED който е бил мостра в търговски обект, това означава че е работим на динамичен режим поне година, a за разлика от LCD тeлевизорите, при OLED-те може да се окаже проблем. Поне кажи какъв ти е тавана на бюджета.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    71
    #8605

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Антракс,казаха ми теб да питам за Philips PUS 8518 ,може ли да ми кажете впечатленията от този модел.Благодаря

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,109
    #8606

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от rokoncho Виж публикацията
    Антракс,казаха ми теб да питам за Philips PUS 8518 ,може ли да ми кажете впечатленията от този модел.Благодаря
    Този телевизор е добър вариант, но цената му е ключов фактор.



    Купихме два Philips The One PUS8518 за моя съсед - 65" за него и 50" за майка му. Изборът ни падна върху този модел заради чипсета Pentonic 1000, който осигурява бърза и плавна работа. Това е основното му предимство пред всички телевизори в този или дори по висок ценови клас, като единствено Sony използва същия чипсет.


    Да, като минуси бих посочил ниската му яркост, от 400-500 нита, тя е ОК за не претенциозните потребители но истинско и вълнуващо HDR преживяване дума не може да става.
    Tой е класически LED телевизор, докато конкурентите му от " близкия изток " предлагат по съвременни и по ярки miniLED подсветки със зони за локално затъмняване с по модерни QLED матрици.
    Също така и тези странични крачета.. не съм им фен, предпочитам телевизори с една солидна централна стойка, за това аз лично бих предпочел 8818 , който също така е и със 120hz панел, 8518 е 60hz, но моя съсед няма намерения да купува PS5 или Xbox Series X/S, а и разликата в цената между двата тогава бе значителна, така че той се спря на 8518.


    Трябва да се има в предвид че 8818 и 8518 са едни от последните модели на Philips The One с Android TV и този процесор от висок клас. The One 2024 г. ще преминат към собствена операционна система TITAN OS и поне за мен по непознат бранд чипове.

    Взимайте докато ги има, защото вече и да търсите, няма да има бюджетен/достъпен Android телевизор на по реномирана марка, различна от китайските TCL или турския Vestel, остава само Сони от топ брандовете, но те както винаги ще са на неоправдано високи цени.


    На кратко Philips The One 8518 е добър телевизор с някои компромиси. Подходящ е за потребители, които търсят добър баланс между цена и качество, и не са претенциозни към HDR или гейминг.


    Важно:



    • Това мое мнение и не е професионално ревю.
    • Препоръчително е да прочетете ревюта от други източници, преди да вземете решение за покупка.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 12-05-24 в 11:32.
    CubanLinx одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    71
    #8607

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Много благодаря за адекватния отговор.Аз не търся нещо уоу или за гейминг,но можете ли да микажете,тези рекламните клипчета,където ги пускат на тв-та в магазина, доколко отговарят на реалността.Днес ходих при мой познат тв техник и в сервиза му преобладава повечето Филипс за смяна на main board,предполагам са по стари модели,но все пак бяха повечето Филипс,та се чудя сега този модел на Филипс ли да взимам или LG 8-ма серия,те може би са една идея по контрастни от Филипса или пък да кача бюджета още малко и да взема хубав тв
    Този пост е редактиран от rokoncho; 11-05-24 в 19:04.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,559
    #8608

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от rokoncho Виж публикацията
    ...но можете ли да микажете,тези рекламните клипчета,където ги пускат на тв-та в магазина, доколко отговарят на реалността.
    Нямат нищо общо. Пускат ги в магазинен режим с изкривена колориметрия - надути докрай яркост и цветове,



  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    41
    #8609

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравей, да, и аз не бих рискувал да взимам демонстрационен.

    Дори да сметнем 8 часа работа на ден средно, това са 2400 часа, вероятно аз ще ги навъртя за 5 години

    Бюджетът ми е 2-2.2к, мога да го вдигна до 2.5к за нещо наистина уау.

    И пак един основен въпрос - случва ли се безпроблемно връщането на техника в Емаг, или ти издават ваучер на стойността, който трябва да изразходиш?

    Питам, защото други големи вериги не връщат пари, или отдържат 30% под предлог, че стоката не е в търговски вид - разпечатана е. Много ми е чудно, как можеш да тестваш нещо, без да го отвориш...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    76
    #8610

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    След като не можах да се включа за Sony 75X90K , май ще е Sony XR75X90L. Намалиха му малко цената, увеличиха му гаранцията на 5 години.

    Ако някой има нещо против да каже сега или да замълчи)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе