Страница 524 от 572 ПърваПърва ... 474514522523524525526534 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,846 до 7,860 от общо 8570
Like Tree2141Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,061
    #7846

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Моите предложения са :

    43" :
    Телевизор Philips Ambilight LED 43PUS8518, 43" (108 см), Google TV, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg 999 лв

    Телевизор TCL 43C645, 43" (108 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас G, QLED - eMAG.bg 749 лв.


    50":
    Телевизор TCL MiniLed 50C805, 50" (126 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100 Hz, Клас G (Модел 2023) - eMAG.bg 1419 лв.
    Телевизор Samsung 50Q80B, 50" (125 см), Smart, 4K Ultra HD, QLED, Клас G - eMAG.bg 1249 лв

    55":
    Телевизор TCL MiniLed 55C805, 55" (139 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100 Hz, Клас G (модел 2023) - eMAG.bg 1599 лв.
    Телевизор Samsung QLED 55Q80C, 55", (138 см), Smart, 4K Ultra HD, Class G - eMAG.bg 1479 лв






    На кратко, при 43" Филипа е с по добър процесор и най вероятно ще работи по бързо и обработва картината по добре, но е с по ниска якост и контраст от TCL-a.

    При 50" и 55", TCL чисто технологически е доста по добър, тъй като е MiniLED значително по ярък, има по добър контраст и последния чипсет на Медиятек, но ако не си фен на Китайските марки, съм ти дал алтернатива прилична алтернатива в лицето наQ80B и Q80C, моделите на Самсунг, които са с два пъти по ниска яркост обаче, но ползват най добрите процесори на Самсунг така че трябва да работят добре и да обработват картината и движенията добре.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 29-09-23 в 20:09.
    meleager одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #7847

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Резултатите от престрелката
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...ml#post1060103


    Първите 360Hz QD-OLED монитори изглежда ще бъдат пуснати през следващата година
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1696239277
    https://twitter.com/g01d3nm4ng0/stat...64542412665232
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-10-23 в 18:26.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    2
    #7848

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте на всички! Предстои ни покупка на телевизор и бих искала да се възползвам от познанията ви по темата като ви помоля за съвет.
    Този пост е редактиран от vericool; 04-10-23 в 23:16.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    8
    #7849

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,трябва да взема 32" FHD андроид тв и се чудя между:
    TCL LED 32S5400AF, 32" (80 см), Smart Android TV, Full HD и
    KIVI 32F750NB FHD SMART ANDROID TV.Кой ще ми препоръчате?

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #7850

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Бих взел TCL.
    Gena_bs одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    6
    #7851

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте на всички!
    След като прегледах форуми и ревюта се бях спрял на следният телевизор:
    Samsung 65QN95B. Само, че днес попаднах на една тема, че посоченият модел има проблем със съществено вибриране на спийкърите на гърба (и целия гръб на телевизора) при повече бас, тъй като пластмасата на гърба е тънка. Коментарите за този проблем са от преди повече от шест месеца и се чудех дали все още го има този проблем на конкретния модел? Някой има ли наблюдения?
    Поздрави

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #7852

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlofar Виж публикацията
    Здравейте на всички!
    След като прегледах форуми и ревюта се бях спрял на следният телевизор:
    Samsung 65QN95B. Само, че днес попаднах на една тема, че посоченият модел има проблем със съществено вибриране на спийкърите на гърба (и целия гръб на телевизора) при повече бас, тъй като пластмасата на гърба е тънка. Коментарите за този проблем са от преди повече от шест месеца и се чудех дали все още го има този проблем на конкретния модел? Някой има ли наблюдения?
    Поздрави
    Аз съм с по-малкия размер, 55", за година ползване не съм доловил вибрации или нещо да кънти от говорителите, ама то при мен бас много много няма.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    2
    #7853

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте на всички! Предстои ни покупка на телевизор и бих искала да се възползвам от познанията ви по темата като ви помоля за съвет.

    Телевизорът ще се ползва в хола, главно за гледане на филми и сериали в стрийминг платформите, както и youtube и цифрова телевизия на А1.
    Разстоянието, от което ще се гледа е около 2.20м, така че сме се насочили по скоро към 43 инча, може да прегледаме и някои 50-ки, ако има подходящи.

    Бюджетът ни е около 1200лв, но ако препоръчате нещо, за което си заслужава да се дадат 200-300 лв отгоре, сме окей.
    Марките, на които сме се спрели са Самсунг, Сони и LG, но сме отворени и за други предложения.

    Ще съм много благодарна, ако ни насочите
    Поздрави!

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,061
    #7854

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vanz Виж публикацията
    Аз съм с по-малкия размер, 55", за година ползване не съм доловил вибрации или нещо да кънти от говорителите, ама то при мен бас много много няма.
    Това не го разбирам... защо правят даунгрейд ? В смисъл.. имам Samsung Q8F, от 2018.. и звука му е страхотен.. направо си е като баскаса.. не знам как са го направили защото Тв-то я доста тънко, явно активните говорители са им много добре проектирани.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    634
    #7855

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vericool Виж публикацията
    Здравейте на всички! Предстои ни покупка на телевизор и бих искала да се възползвам от познанията ви по темата като ви помоля за съвет.

    Телевизорът ще се ползва в хола, главно за гледане на филми и сериали в стрийминг платформите, както и youtube и цифрова телевизия на А1.
    Разстоянието, от което ще се гледа е около 2.20м, така че сме се насочили по скоро към 43 инча, може да прегледаме и някои 50-ки, ако има подходящи.

    Бюджетът ни е около 1200лв, но ако препоръчате нещо, за което си заслужава да се дадат 200-300 лв отгоре, сме окей.
    Марките, на които сме се спрели са Самсунг, Сони и LG, но сме отворени и за други предложения.

    Ще съм много благодарна, ако ни насочите
    Поздрави!
    43" е малко, 50" е на границата да е добре

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7856

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vericool Виж публикацията
    Здравейте на всички!

    Телевизорът ще се ползва в хола, главно за гледане на филми и сериали в стрийминг платформите, както и youtube и цифрова телевизия на А1.
    Разстоянието, от което ще се гледа е около 2.20м, така че сме се насочили по скоро към 43 инча, може да прегледаме и някои 50-ки, ако има подходящи.

    Бюджетът ни е около 1200лв, но ако препоръчате нещо, за което си заслужава да се дадат 200-300 лв отгоре, сме окей.
    Марките, на които сме се спрели са Самсунг, Сони и LG, но сме отворени и за други предложения.

    Ще съм много благодарна, ако ни насочите
    Поздрави!
    Най-напред се насочвате,а после питате.
    Не знам точно как сте дошли до р-ра,фирмите и цените...обаче
    1.За 2,20 4к е добре 65'',абсолютен компромис 55'',които са по-разпространени от 50'' и в общия случай са на по-добри цени
    https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship

    Най-простото е -за 4к-диагонала по две,а това ,че и 75'' е малък (според това правило е друга теме)
    Виж добре какво е разстоянието за филми, случая за който питаш

    2.Насочвате се към фирми(няма лошо),но после определяте ниска цена?
    Накратко -LG (хеле за филми)-само OLED,даже няма защо да търсим на подобни цени
    SONY на такава цена просто не става.
    От SA може би някой va/edge led или стар модел FALD(също ме съмнява за цената на последното ще е такава).
    Така че или вдигаш цената или отиваш на друг вариант,напр.
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...pd/D1D7PMYBM/?

    За съжаление в последно време предложенията (ми)се въртят все към това,но като се пита хем за хубав тв-р,хем за ниска цена ....
    Знам колко ''маркаджии'' има тука и техните доводи,но друго в задачата няма.....докато не се промени условието.
    За тв-ра вече има повече от достатъчно информация по темите(вкл. темата TCL) и няма защо да я повтаряме.
    И тв-ра е повече от идеален за парите си.


    vericool одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    23
    #7857

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте на всички отново! След почти десетилетие.
    Предния път когато имах нужда от съвет за избора на 55 инча ТВ ми помогнахте,и останах много доволен от Samsung JU6400 модела.
    Сега понеже ще се местя в нов дом,отново съм пред лека дилема.Гледах 2-3 ревюта на моделите към които съм се насочил,а именно:
    SAMSUNG QE-55QN95C

    SAMSUNG QE-55S90C

    Вторият качили повече ми допадна от ревютата които гледах,но все пак да попитам и вас за мнение.
    Телевизора ще се ползва в осветена(южна стая).Основно за телевизия и Youtube.Стаята е с размери 4м на 4м(ако има значение).
    Но след около година ще се мести в спалнята ми,която е Северо-Западно изложение с размер 4.6м на 4м.
    Не съм ходил да ги гледам на живо,но ще е тези дни,така че ще се радвам да чуя и вашите по експертни мнения за моделите
    Благодаря на отзовалите се

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #7858

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vericool Виж публикацията
    Здравейте на всички! Предстои ни покупка на телевизор и бих искала да се възползвам от познанията ви по темата като ви помоля за съвет.

    Телевизорът ще се ползва в хола, главно за гледане на филми и сериали в стрийминг платформите, както и youtube и цифрова телевизия на А1.
    Разстоянието, от което ще се гледа е около 2.20м, така че сме се насочили по скоро към 43 инча, може да прегледаме и някои 50-ки, ако има подходящи.

    Бюджетът ни е около 1200лв, но ако препоръчате нещо, за което си заслужава да се дадат 200-300 лв отгоре, сме окей.
    Марките, на които сме се спрели са Самсунг, Сони и LG, но сме отворени и за други предложения.

    Ще съм много благодарна, ако ни насочите
    Поздрави!
    Ето няколко предложения в 50"
    https://www.emag.bg/televizor-samsun...pd/DYKVS6MBM/?
    https://www.emag.bg/televizor-philip...pd/DD7RZWMBM/?
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...pd/DQD7PMYBM/?
    vericool одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #7859

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Южнокорейските Samsung Electronics и LG Electronics възнамеряват да намалят обема на покупките на LCD панели за телевизори от китайски компании от следващата година. Твърди се, че компаниите възнамеряват да предприемат такава стъпка, за да стабилизират веригата за доставки и да намалят зависимостта от „нестабилния“ китайски пазар на панели. Предполага се, че това също ще помогне да се конкурира с китайския бизнес.

    Според Business Korea, от следващата година Samsung и LG ще оптимизират веригата за доставки на LCD панели, намалявайки дела в покупките на китайски компоненти и увеличавайки обема на бизнеса с южнокорейски, японски и тайвански предприятия. Експерти от Omdia прогнозират, че Samsung и LG ще увеличат покупките от тайванската Innolux (от 8 на 11%), от AUO (от 8 на 9%), както и от японската Sharp, собственост на Foxconn (от 10 на 13%).

    Стратегията е насочена не само към оптимизиране на веригата за доставки, за да се намали зависимостта от китайски панели, но и към пряка конфронтация с китайски производители на панели и електроника като цяло. По едно време южнокорейските компании, надявайки се да се развият на китайския пазар, се фокусираха върху сегмента на премиум телевизорите и големите модели. Откакто бизнеси като Hisense, Haier и TCL се наложиха в Китай, корейските марки се сблъскаха със силна конкуренция.

    Според прогнозите на Samsung Electronics регионалните продажби в Китай възлизат на около $4,68 милиарда, което е спад от 38,8% на годишна база. LG отбеляза разочароваща статистика, въпреки че спадът в този случай се оказа незначителен, не се говори за никакъв растеж - по отношение на обемите на продажбите Китай зае второ място от дъното след *****, където продуктите на южнокорейските технологии гиганти все още не са официално разпространени.

    В същото време делът на китайските компании на световния пазар, в това число и на неособено дружелюбните САЩ, продължава да расте. По данни на Omdia за първото полугодие делът на китайските марки на световния пазар се е увеличил с 2,7 процентни пункта. от 39,1% година по-рано. С други думи, четири от всеки десет телевизора, продадени в света, са китайски марки. Китайските фирми се радват на силна подкрепа на вътрешния пазар на Китай и също така растат в развиващи се региони като Латинска Америка и Африка.

    https://www.businesskorea.co.kr/news...l?idxno=203694




    Изследовател, който преди това е работил за Samsung Display, е арестуван във връзка с възможното предаване на тайни, свързани с OLED технологиите в Китай - той вече е обвинен съответно. Неназованият преди това учен избяга в Китай, но, както съобщава The Elec, той доброволно се върна в Южна Корея, за да се изправи пред закона.

    Според прокуратурата 49-годишният специалист е заговорничил с други изследователи на Samsung Display за прехвърляне на OLED технологиите на компанията към фирми, регистрирани на негово име, регистрирани в Южна Корея и Китай. От 2018 г. до 2020 г. изследователят се опита да продаде някои от тези OLED технологии.

    Според разследването търговските тайни са оценени на около $300 млн. Твърди се, че компании в Южна Корея и Китай са се облагодетелствали от тяхното изтичане.

    Според прокуратурата служителят е работил за Samsung Display повече от 10 години и е управлявал области, свързани със свързано оборудване. След това той работи за неназована китайска компания за дисплеи и е базиран предимно в Китай.

    Според представители на следствените органи разследването е започнало след „подсказка“ от южнокорейската национална разузнавателна служба, аналог на ЦРУ. Ученият побърза да се укрие в Китай, докато петимата му съучастници най-накрая бяха признати за виновни от Върховния съд на Корея през ноември 2021 г.

    https://thelec.net/news/articleView.html?idxno=4660



    https://www.ferra.ru/news/tv/displac...06-10-2023.htm
    Frost одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #7860

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте!

    Съвсем скоро се нанасяме в нов дом и предстои покупката на нов телевизор. Жената гледа много телевизия, обича постоянно тв-то да жужи, я на музикален канал, я да си гледа Трима братя, три сестри...

    Аз пускам много видеа в Ютуб, спортни канали, гледам филми и предстои съвсем скоро покупката и на Плейстейшън, та ще влезнат доста часове и за гейминг.
    Холът, в който ще се слага тв-то е доста осветен.

    Досега не съм купувал OLED, но искам инвестицията да си заслужава, така че бюджет не се гледа, ще го пусна на изплащане.

    До днес бях сигурен, че ще се възползвам от 0% лихва и ще взема LG G3 на 4900лв, но след прочита из форума, започвам да се чудя дали S95C не е по-добра опция. Напълно наясно съм, че в нета има купища сравнения и тонове информация за двата модела. Започвам да се чудя кое е платено съдържание, кое е подвеждащо такова и кое е истинското на база на реално потребление.

    Искам да попитам предстоящият черен петък трябва ли да е фактор по някакъв начин в избора ми? Логиката ми е, че най-високите класове модели трудно биха намерили голям процент намаление, а и знаем за триковете с намаленията точно в този период от годината. От какво най-често се пораждат намаленията на дадени модели, тъй като не следя изкъсо тв пазара? Би ли било добра идея сега да се възползвам от офертата за 0% лихва на цена 4900 за LG-то, ако има очаквания, че цената му скоро ще падне?

    Ще съм благодарен за всички мнения и съвети.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе